Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki nauszne do komputera około 150zł


Blindman25

Pytanie

Cześć,

blisko 2 lata temu zakupiłem Takstary HD2000 polecone mi na tym forum. Po różnych przygodach (raz przestała działać prawa, raz lewa słuchawka - naprawione oba razy na gwarancji) dzisiaj wykończyłem je całkowicie urywając kable na łączeniu. Z jakości dźwięku i wygody noszenia byłem bardzo zadowolony.

 

To co mi się w nich podobało:

- jakość dźwięku

- wygoda noszenia

- dosyć solidne usadowienie na głowie

 

Takie drobne minusy tych takstarów:

- częste awarie w moim egzemplarzu :P

- "tłuszczenie się" poduszki na pałąku - w poprzednich był inny materiał i nie było tego problemu

- troszkę zbyt dużo dźwięku wydobywało się na zewnątrz

 

Zależy mi przede wszystkim na dobrej jakości dźwięku w całym spektrum gatunków muzycznych (a najbardziej na muzyce rockowej, metalowej, progresywnej).

Ważne jest też porządne łączenie kabla, tak, żeby wytrzymały bez problemu te kilka lat oraz wygoda noszenia i niespadanie słuchawek z głowy.

Poszukiwana cena to około 150zł.

 

Pozdrawiam i z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

N550 to nie jest dokładnie to samo co B6 - różnią się padami. W B6 są niższe, materiałowe od spodu i jeszcze dodatkowo z takim małym padem w środku (widać je na tej fotce).

bea1c480-d27f-4b13-bb8c-a8c8e29d0ccc.jpg

 

Ja B6 przerabiałem trochę bardziej:

1. Zdjąć pady i wyciąć z wnętrza te małe materiałowe.

 

2. Zakleić plastrem ten otworek w białej (na foto dolnej) fizelinie.

9597777_thumb.jpg

 

3. Zakleić 2 z 3 otworów basreflex (od wnętrza muszli), które są u góry muszli (znaczy przy mocowaniu do pałąka).

9597780_thumb.jpg

 

4. Kawałek maty sobie odpuściłem (można przykleić), ale owata do środka jak najbardziej się przyda.

9597781_thumb.jpg

 

Ponieważ szczelina między muszlą a plastikiem frontowym (w którym siedzi przetwornik) jest bardzo mała i nie da się tam włożyć kołnierza mocującego pad przy pełnym dokręceniu wkrętów, to przy składaniu tylko trochę złapałem wkrętami, żeby pad dało się założyć (tak było fabrycznie). Potem, dzięki temu, że wycięty jest ten mały pad ze środka, można pad odchylić (od wnętrza) i wkręty dokręcić do końca.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Za parę złotych więcej możesz wziąść z ali BossHiFi B8, albo tańsze BossHiFi B6. Mam B8 i są bardzo porządnie wykonane z metalu, drewna i skóry. Kabel jest odpinany ale bardzo masywny. W razie czego możesz u @bigmaras dokupić za grosze nowy ze srebrzonej miedzi. Dobrze izolują, wygodnie leżą na głowie (jedno ale jak masz bardzo małą głowę mogą być za duże, ja przy średniej mam całkowicie zsunięte pałąki) mimo swojej wagi. Można spokojnie kilka godzin w nich słuchać muzyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

B6 są wygodniejsze (jak dla mnie) i lepiej izolują, ale dźwiękowo (w stanie fabrycznym) sporo gorsze od B8.

Po modach prezentują podobny poziom, aczkolwiek B6 są trochę ciemniejsze (zwłaszcza mniej góry).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W tej cenie nie kupisz w Polsce nic zbliżonego zarówno dźwiękiem jak i jakością wykonania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jak z cłem i vatem? Gdzieś czytałem, że do 45E jest się zwolnionym z VATu, jeśli sprzedawca zaznaczy gift, ale gdzie indziej pisali, że vat mogą nałożyć na każdą przesyłkę. W takim przypadku kwota za B8 byłaby niemal 2 razy większa od tej którą chciałem wydać.

 

I jak z pewnością oryginalności słuchawek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie płaciłem bo szło przez Estonię ani cła ani Vatu. zapłaciłem 58,89$ i tylko tyle. To jest ruletka, zawsze można zapłacić. Znajoma też brała z Ali i nic ponad cenę nie zapłaciła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dobra, wziąłem jednak B6 - tańsze i wydaje mi się, że B8 trochę za duże i mogłyby mi sprawiać problemy w użytkowaniu.

 

Miejmy nadzieję, ze przyjdą bez jakichś problemów za te kilka tygodni :P

 

Przeczytałem tutaj: https://www.head-fi.org/f/threads/msur-n650-n550-n350-any-experience.797683/page-6#post-13197155 o poprawieniu jakości dźwięku po wypełnieniu słuchawek. Ma to sens?

 

I jeszcze odnośnie gwarancji, bo średnio ogarniam to aliexpress. Obowiązuje? Odsyła się do sprzedawcy czy producenta? Ma to wgl. sens czy nawet nie warto wysyłać?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słuchawki przyszły. Trochę ponad miesiąc, bez dodatkowych podatków czy ceł.

Bardzo ładnie wyglądają i wydają się solidne. Zastanawiam się, czy ten ruchomy pałąk się nie wyrobi, ale aktualnie fajnie się dopasowuje do głowy.

Dodatkowo uderzając w tą jego metalową cześć bardzo głośno rozchodzi się dźwięk, ale w moim użytkowaniu raczej nie będzie nigdy dochodzić do takiej sytuacji.

Dźwięk jak na razie ciężko mi jeszcze ocenić, ale na pewno nie jest źle. Jak się wygrzeją za jakiś czas to coś pomoduję.

 

Jedyne co mnie zastanawiam, to że słuchawki przyszły w brązowym kartonowym pudełku, bez żadnego nadruku czy nawet napisu. Tak ma być, czy sprzedawca zawalił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak przychodzą, ja miałem B8 w szarym kartonie. Jak się wygrzeją powinny lepiej grać. Poczekaj z modowaniem do czasu wygrzania. Ja miałem modować swoje B8 ale po wygrzaniu tylko mata wygłuszająca potrzebna i nic więcej. I co jakość premium jak pisałem? :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No, jakościowo na pewno nie ma porównania do "zwykłych" plastików. Sprawiają wrażenie, że wytrzymają lata bez żadnych problemów i mam nadzieję, że tak będzie.

Ale na jakąś prostą grafikę albo chociaż nadrukowany napis na kartonie to mogli się szarpąć :P

 

Jeszcze nadmienię, że według trackingu trafiły bezpośrednio z Chin do Warszawy, a wygląda na legitny, bo zaraz po odbiorze wyskoczyło że dostarczono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Produkty z Chin dzisiaj to nie to co kiedyś( kup, zobacz i odrazu wywal do kosza bo do niczego sie nie przyda), teraz jest taniej przy dobrej jakości oczywiście nie we wszystkich przypadkach.

Za drewno i metal u nas w słuchawkach musiałbyś zapłacić tysiące a Chiny udowodniły że da się taniej. Oby więcej takich produktów jak te słuchawki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności