Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Amplituner Yamahy do słuchawek??


davv2704

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :)

Jako, że ostatnio tata zakupił amplituner (Yamaha RN-602) to miałem okazję słuchać na nim słuchawek (CAL! i Ultrasone HFI580) i porównać go ze swoim fiio E10K i można się domyślić, że Fiio po prostu wypadł dużo słabiej. I teraz pytanie. Czy jest ktoś w stanie powiedzieć czy ten amplituner nadaje się do "słuchania" czy jednak lepiej kupić osobne źródło. Jakiś czas temu sprzedałem DT990 Pro, ale myślę by znów je kupić i tu kolejne pytanie - czy grały by dobrze z tym sprzętem? 

Z tego co zauważyłem względem E10K - Yamaha gra sporo "czyściej". Dźwięk nie ma takich zniekształceń, pasma są lepiej kontrolowane, odseparowane, jest dużo większa przestrzeń, scena jest sporo szersza. Tylko, że dalej jest to amplituner - co prawda kosztuje sporo więcej od Fiio, ale czy jest porównywalny z tym co oferuje chociażby ODAC + objective (czy inny tego typu zestaw w kwocie 1000-1400 zł pod DT990 Pro). Dodam, że ta Yamaha gra raczej równo więc jest wydaje się dosyć "uniwersalnym" sprzętem. 

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rafacio napisał:

Niedawno w fanklubie AKG pisałem, że zaskoczyło mnie jak K701 nieźle zagrały z amplitunera Yamaha Pianocraft RX-E200. 

I co to wnosi ;) ?

Ja bym na miejscu autora kupił jakiś porządny wzmacniacz stereo a nie bawił się w ampli do kona domowego czy mini wieże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ja bym na miejscu autora kupił jakiś porządny wzmacniacz stereo"

Ja wiem. Najlepiej pięćdziesięcioletni. Przecież ten N602 to ampli stereo.

Do autora wątku. Skoro ten ampli grał ci dobrze z Ultrasone czy CAL, a planujesz kupić Beyery to najpierw je kup i podłącz do posiadanego amplitunera. Może będziesz akurat zadowolony. Po co wyważać otwarte drzwi?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Rafacio napisał:

"Ja bym na miejscu autora kupił jakiś porządny wzmacniacz stereo"

Ja wiem. Najlepiej pięćdziesięcioletni. Przecież ten N602 to ampli stereo.

Do autora wątku. Skoro ten ampli grał ci dobrze z Ultrasone czy CAL, a planujesz kupić Beyery to najpierw je kup i podłącz do posiadanego amplitunera. Może będziesz akurat zadowolony. Po co wyważać otwarte drzwi?

Rafacio ! Otrzymujesz ode mnie bukiet goździków ;) za głos rozsądku !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :)

To jest amplituner stereo - pod zestaw 2.0 i wydaje mi się, że bebechy też ma nienajgorsze. Jak miałem beyery to szukałem Aune T1, ale praktycznie nie do dostania ten sprzęt. Może z tym amplitunerem zagrają dobrze :)

Mocy powinno starczyć, ciekawe jak to się będzie zgrywać, ale tak jak pisałem - gra dosyć równo (i może minimalnie łagodzi basy), ale względem E10K to jest przepaść jeśli chodzi o kontrolę, przestrzeń i separację poszczególnych dźwięków. No i porównując wyszło, że na E10K dźwięk jest "zlany". To takie moje prywatne odczucia. W przyszłości pewnie kupię coś lepszego, ale skoro już jest ten amplituner to można go wykorzystać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W przyszłości pewnie kupię coś lepszego, ale skoro już jest ten amplituner to można go wykorzystać "

No właśnie z tą lepszością to bym radził uważać. Ja na tym lepszym straciłem sporo kasy (nie kosmiczne ilości) i teraz mam gorsze i jestem zadowolony. Bo w sumie to lepsze było po prostu droższe, a jak by było faktycznie lepsze to pewnie byłoby do dziś.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi bardziej o lepsze od E10K. Pod DT990 Pro wszyscy polecają Aune T1 i myślę, że właśnie w ten DAC/AMP chciałbym zainwestować. Poza tym ten jestem ciekaw czy ta Yamaha by poprawiła jakość grania Aune (gdyby podłączyć Aune po optycznym do tego wzmacniacza). 

Mocą ta Yamaha powinna bez problemu beyery obsłużyć. Gra dosyć równo i przestrzenie więc myślę, że całkiem fajnie by zagrały te słuchawki, ale najpierw to je muszę kupić ;P

Ultrasone HFI 580 sporo zyskały na przestrzeni no i szerokości sceny względem E10K więc przypuszczam, że w DT990 Pro gorzej nie będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności