Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Odtwarzacz przenośny do 2000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

noszę się z zakupem DAPa klasy średniej. Znalazłem 3 interesujące mnie modele: Aune M1s, iBasso DX80 oraz The Bit Opus #1

Posiadam w domu słuchawki Musical Fidelity MF-100 - otwarte duże nauszne o impedancji 64ohmów. Dźwiękowo są one raczej chłodne i analityczne, bo taki lubię, z lekkim basem punktowym nie rozłażącym się. Nie lubię zamulaczy. Co do muzyki to większości ciężkie granie od progresywnego metalu, przez death, black po muzykalny hc pokroju Comeback Kid.

Czy któryś z tych odtwarzaczy polecili byście w szczególności? Granie jak w słuchawkach raczej analityczne, szczegółowe może być lekko ocieplone. Scena nie musi być przesadnie szeroka, wolę gęsty zbity dźwięk taki jaki daje Sabre w na przykład LG V10. Nie mniej szeroka scena w HTC10 też miała swoje plusy. Odtwarzacz fajnie jakby obsługiwał karty 128GB microSDXC. Dziękuję za uwagę i pomoc. Jeśli będę inne ciekawe propozycje, chętnie posłucham :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem jakoś specjalnie doświadczony i dla mnie liczy się radocha ze słuchania a w metalu głównie chodzi o kop w wiadome miejsce a nie jakieś zawiłości i rozkładanie muzy na czynniki pierwsze ,żeby nie było to oczywiście moje osobiste zdanie ;).Miałem pionka a teraz mam opusa ,dla mnie pionek na stockowym odtwarzaczu nie nadaje się do słuchania metalu ,kości niby te same ale opus jest o wiele lepszy do takiej muzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opus jedzie na 2x CS4398. Niby to samo, co DX80, ale jak dla mnie znacznie lepsza aplikacja kostek. Opusiątko poza tym ma wyjście zbalansowane i faktycznie do ciężkiego łojenia fajniej się tego słucha. Sam ostatnio Pionka prawie nie używam, bo lecę tylko na Opusie. IMO w obecnej cenie baaaardzo solidny DAP :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem chwilę Toola na pionku z athm50x i grało to poprawnie ale jakoś brakowało pazura. Dopiero opad szczęki zaliczyłem po podłączeniu jakiegoś lampowego wzmaka. Słuchawki dostały wypełniania którego z samym pionkiem brakowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, jarrro napisał:

Dla wielu opus#1 jeszcze solidniejszy, bo zapłacili za niego 2990 zł...

 

pionek tez przeciez  kosztowal takie pieniadze na poczatku i wielu go za taka kase kupilo. . Taka kolej rzeczy. Oba grajki potanialy o polowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedziałem całą noc, bo pierwszy raz wydam tyle na dapa. Znalazłem jeszcze jedno urządzenie, które wygląda świetnie, ma fajne proste menu bez androida no i znam markę. Astell&Kern AK70 Obsidian Black Limited Edition. Czy ktoś z Was miał przyjemność słuchać AK70?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opus przyjechał....sam odtwarzacz, jego wykonanie plus wykonanie etui - coś pięknego. Wzorniczo też mi się podoba. Nie sądziłem jednak że jest aż tak duży i ciężki :)

Tworzywo na plus, chociaż przyznaję, że wolę metal/aluminium.

Co do dźwięku.....na razie na szybko bo nie mam teraz czasu, jest OK, ale przyznaję, że kopara mi raczej nie opadła. Nie wiem może to się musi wygrzać lub wygrać jak słuchawki, ale przyznam bez bicia, że gra to prawie identycznie jak mój Sony NWZ-A826. Na szybko poszedł ostatni album Born of Osiris i Christian Scott. Jutro pojutrze, jak go podładuję i wgram nowy soft i posłucham na spokojnie napiszę dokładnie co myślę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności