Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FLΛRES PRO


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsza recenzja: http://headfonics.com/2017/06/the-flares-pro-by-flare-audio/

 

Nie ogarniam tych ocen - przeczytajcie tekst, jasno z niego wynika, że powinny dostać z 9,5 albo lepiej w kategorii tonality. Tak czy inaczej jak dla mnie dobry opis i w pełni się z nim zgadzam. Teraz pora poszukać do nich jakiegoś wzmaka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł bluetooth ma wbudowany DAC (musi mieć), dodatkowo ten ma zbalansowany wzmacniacz. Działa to tak, że albo używasz normalnego kabla i podłączasz je do czego tam chcesz albo używasz ich z modułem bluetooth.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, nsk napisał:

A czemu powinny dostać więcej skoro chłopaki trochę ponarzekali na średnie i wysokie? Swoją drogą ten Mike to był ten gościu co się podniecał R2A, a teraz brakuje mu góry w nowym modelu i go podbija :). Zdecydowałby się w końcu...

Ja tam się akurat gubieniem we własnych opiniach. Headfonics to dla mnie chyba najmniej wiarygodna stronka  recenzująca sprzęt audio. 

 

No właśnie słucham proski. Ogólnie bałem się, ze  jako osobie przyzwyczajonej do konstrukcji iście ote będą one wypadały z uszu lub uwierały. Nic z tych rzeczy, są małe, całkiem zgrabne  i nic nie uwierają. Wyglądają solidnie i raczej za szybko nie powinny się rozpaść. Za to zastrzeżenia mam do kabelka: dość cienki i sporawy efekt mikrofonowy.

 

Co do dźwieku...Nie nazwał bym ich neutralnymi. Nadal to rozrywkowe granie znane z poprzednich modeli ale przyprawione właśnie szczypta neutralności i stonowania. Grają całkiem dobrze, Ogólnie jak dla mnie ciężko sie do czegoś szczególnie przyczepić. Basu jest praktycznie w sam raz, nie jest zbyt miękki ani rozlany. Wokale minimalnie oddalone ale akurat daje to efekt nieco większej sceny. Góra leciutko zaokrąglona ale przyjemna w odbiorze i kompletnie nie kująca. Brak efekty sybilzacji na co cierpiały niektóre dynamiczne konstrukcje.

 

Największa ich wadą jest to, że...niczym nie czarują. Nie ma tu efektu "ach..och". Jak dla mnie pod każdym względem sa dobre ale żadnym elementem nie wyróżniają się pond inne iemy. 

 

Odsłuchiwałęm na razie na na Samsungu S8, Sony ZX1 i LG V20. Jutro podepnę pod PHA-3 i zobaczymy , może wtedy mnie oczarują.

Edytowane przez Nemrod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
26 minut temu, Abaddon20 napisał:

ma ktos w wawie aby ustawic sie na odsluch ? bo jestem ciekawy

 

Na pewno były :)  Jak nie znajdziesz, to zawsze masz 30 dni na zwrot. Poza wysyłka do nich na swój koszt, ze zwrotu potrącają chyba 20 funtów, jeśli dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Abaddon20 napisał:

wiesz, wlasnie kupilem Shure 846 i kolejny wydatek na karcie kredytowej .. jak zona zobaczy to moge sie pakowac :) dlatergo wolal bym jednak ich nie kupowac ... zreszta , znam siebie , i racze watpliwe abym odeslal

 

No to nic nie poradzę. I szczerze wątpię, żeby ktoś poza @awayeah miał je tu na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Pojawiła się nowa wersja Flares Pro - Flares Gold.

Zmienił się kształt kopułki i ta jest teraz pozłacana. Poza tym chyba bez zmian. Oczywiście w przypadku doków Flare Audio największe zmiany w dźwięku zależne były od właśnie kopułki, więc grają pewnie inaczej.

Cena 999 £ / 650 £ dla posiadaczy Flares Pro

 

https://www.flareaudio.com/products/flares-gold?utm_source=FlareWebShopify&utm_campaign=77f6b8362a-FLARES-GOLD-SHOPIFY&utm_medium=email&utm_term=0_7e091e012e-77f6b8362a-125040477&goal=0_7e091e012e-77f6b8362a-125040477&mc_cid=77f6b8362a&mc_eid=4586fd4b8b

 

Wyglądają przyzwoicie :)

 

74a68b86-dc20-4d77-a895-5c7720b3e430.jpg

 

7256bcdd-8e42-4dfa-b603-ddc81f94c25e.jpg

 

113a3696-3d2e-485e-b26e-928d1e7919be.jpg

 

401c1e49-80db-4c40-b6e4-b8e64b510e9a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, awayeah napisał:

Pojawiła się nowa wersja Flares Pro - Flares Gold.

Zmienił się kształt kopułki i ta jest teraz pozłacana. Poza tym chyba bez zmian. Oczywiście w przypadku doków Flare Audio największe zmiany w dźwięku zależne były od właśnie kopułki, więc grają pewnie inaczej.

Cena 999 £ / 650 £ dla posiadaczy Flares Pro

 

https://www.flareaudio.com/products/flares-gold?utm_source=FlareWebShopify&utm_campaign=77f6b8362a-FLARES-GOLD-SHOPIFY&utm_medium=email&utm_term=0_7e091e012e-77f6b8362a-125040477&goal=0_7e091e012e-77f6b8362a-125040477&mc_cid=77f6b8362a&mc_eid=4586fd4b8b

 

Wyglądają przyzwoicie :)

 

74a68b86-dc20-4d77-a895-5c7720b3e430.jpg

 

7256bcdd-8e42-4dfa-b603-ddc81f94c25e.jpg

 

113a3696-3d2e-485e-b26e-928d1e7919be.jpg

 

401c1e49-80db-4c40-b6e4-b8e64b510e9a.jpg

Gdyby nie ta cena i świecący złoty. Stare były szare neutralne.

Ja tam widzę nowy kabelek i jego wyprowadzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
12 minut temu, coolmen77 napisał:

Warto? Mimo wszystko mało u nas opinii...

 

Pisałem i napiszę jeszcze raz - grają po bluetooth lepiej niż AK380 zagrał z Harmony 8.2 (zestaw za 15K).

30 dni na zwrot, więc ryzyko żadne. Flare kasuje przy zwrocie 20GBP za wysyłkę - ale za to paczka idzie z UK do PL w 1 dzień.

Najlepiej zapłacić Revolutem, żeby ewentualnie nie być stratnym.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, awayeah napisał:

 

Pisałem i napiszę jeszcze raz - grają po bluetooth lepiej niż AK380 zagrał z Harmony 8.2 (zestaw za 15K).

30 dni na zwrot, więc ryzyko żadne. Flare kasuje przy zwrocie 20GBP za wysyłkę - ale za to paczka idzie z UK do PL w 1 dzień.

Najlepiej zapłacić Revolutem, żeby ewentualnie nie być stratnym.

Ty jesteś hajper Flare więc Twoje zdanie się nie liczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to prawda...

Ale po nabyciu Flares Gold, sprzedałem Flares Pro kumplowi. Był bardzo sceptyczny w stosunku do doków, ale stwierdził że do biegania się przydadzą...

Potem co chwila dostawałem wiadomość, że cały czas ich słucha i nie może wyjść z podziwu. A choć w słuchawkach doświadczenia nie ma, to w głośnikach już całkiem niezłe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spawn ciągle nie wyrobiłem sobie o nich zdania... Właśnie spędziliśmy razem kilka dni w Paryżu i Goldy były doborowym towarzyszem. Najbardziej zaskoczyło mnie to, że mają mniejszą izolację niż myślałem, ale jadąc metrem słyszałem większość detali i wspaniałe tekstury, jednocześnie wiedząc co się dookoła dzieje. Dziwnie otwarcie grają, choć izolacja jest ciągle przyzwoita.

A nie wyrobiłem sobie o nich zdania, bo cały czas zmieniam tipsy i nie mogę się zdecydować na najlepsze. Każde mają jakieś kompromisy w dźwięku i to mi się nie podoba. Chciałbym znaleźć takie, które wydobyły by z nich cały potencjał. A to będzie możliwe dopiero jak Comply zrobi tipsy w kształcie tych od Flare - audiophile foam tips.

 

Tak czy inaczej niczego lepszego od Goldów nie słyszałem.

Prawda jest też taka, że trochę straciłem zapał. Setki doków, multum źródeł i wzmacniaczy, ciągłe testy czegoś nowego... i zawsze chce się trochę lepszego dźwięku. Już Flare R2pro sprowadziły mnie na ziemie, bo cokolwiek bym nie próbował, nic nie było w stanie z nimi wygrać jako całokształt. Potem wlazły Flares Pro, które nie do końca odpowiadały mi tonalnie, a teraz również Goldy, które odrobinę poprawiając Pro, przeszły także bliżej mojej ulubionej tonalności.

 

Swoją drogą... Podpiąłem ostatnio R2S do Aliena+ i od razu zrozumiałem czemu Twoim zdaniem, hype na nie był chybiony. Z WM1A wcale nie było lepiej. Ale wystarczy je sparować z takim Galaxy S7edge czy S8+ i od razu wiadomo, czemu część użytkowników tego forum usłyszała i doceniła to co ja :). Nie jest to być może end game, ale z odpowiednim źródłem, ciężko byłoby znaleźć coś lepszego do 2K (pomijam inne Flare'y ;) ) - choć VSonic i FLC są na podobnym poziomie. 

Edytowane przez awayeah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności