Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FLΛRES PRO


all999

Rekomendowane odpowiedzi

27 minutes ago, Palpatine said:

Mam nadzieje 😂

Szukam właśnie opcji czy koznabto gdzieś ustawić lub sprawdzić jaki kodek jest wykorzystywany.

HTC U11, można wybrać rodzaj połączenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPhone to chyba nadal tylko max AAC wybiera (?)

Natomiast, z laptopa sprawdzałem kiedyś z poziomu aplikacji dla Intel Bluetooth Audio (wybierał najlepszy). Z tego co kojarzę rzadko które wersje modułów mają aptx'a... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Eldamari napisał:

iPhone to chyba nadal tylko max AAC wybiera (?)

Może wybrać jeszcze SBC, AAC jest wyższym standardem

13 minut temu, Eldamari napisał:

Natomiast, z laptopa sprawdzałem kiedyś z poziomu aplikacji dla Intel Bluetooth Audio (wybierał najlepszy). Z tego co kojarzę rzadko które wersje modułów mają aptx'a... 

Dzięki, poszukam jakiejś aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Metrowy napisał:

Po waszych pozytywnych opiniach sam zacząłem zastanawiać się nad kupnem, ale mam jedno pytanie. Gdzie trzymacie moduł BT? Luźno zwisa?

Używam klipsa zintegrowanego z modułem. Może nie jest zbyt poręczny, ponieważ przewód nie jest długi, jednak da się jakoś zaczepić o ubranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, awayeah napisał:

Kolejny super hiper model miał dzisiaj swoją premierę... 

Flares PRO 2HD

https://www.flareaudio.com/products/flare-pro-2hd

 

Niestety moduł bluetooth ten sam. 

No nic, zamówiłem, posłucham i oddam pewnie :)

Na razie wprawdzie nie mam w najbliższych planach dalszych muzycznych zakupów, ale kto wie... ;) W każdym razie jestem bardzo ciekaw różnic w porównaniu do Pro, które mnie bardzo przyjemnie zaskoczyły i nie mam już potrzeby posiadania innych outdoorowych doków. Obecny moduł BT jest na szczęście niezły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, tommir napisał:

Na razie wprawdzie nie mam w najbliższych planach dalszych muzycznych zakupów, ale kto wie... ;) W każdym razie jestem bardzo ciekaw różnic w porównaniu do Pro, które mnie bardzo przyjemnie zaskoczyły i nie mam już potrzeby posiadania innych outdoorowych doków. Obecny moduł BT jest na szczęście niezły.

Jest ale mogliby go zawsze poprawić - chociażby dodając LDAC. 

Jutro 2HD będą u mnie więc w piątek napisze jak grają. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, awayeah napisał:

Jest ale mogliby go zawsze poprawić - chociażby dodając LDAC. 

Jutro 2HD będą u mnie więc w piątek napisze jak grają. 

Masz rację, swoje kosztują więc mały dodatek w module by nie zaszkodził. W takim razie niecierpliwie czekam na info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również dołączam się do oczekujących na pierwsze wrażenia.

Flares twierdzi, że pozbył się zupełnie góry metalu i węża w słuchawkach - wszelkiego świszczenia i piszczenia - przy jeszcze lepszym detalu... Jak się potwierdzi, to wymienię starsze sreberka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dużo słuchanie przede mną... Ale coś tam mogę napisać.

Nie miałem za dużo czasu niestety, więc jakaś godzina słuchania za mną - i to na siłowni (ale w niedzielę na siłowni jest cicho i spokojnie ;) ).

 

Przetwornik i kabel ten sam co w PRO, PRO2 i GOLD, więc i grają podobnie :) GOLD i 2HD mają kopułkę z mosiądzu, a pokryte są odpowiednio złotem i rodem. Rod podobno droższy od złota... Więc w sumie zrobili droższe w produkcji słuchawki od GOLD, za mniej niż pół ich ceny. Kolejny policzek dla tych co kupili GOLD ;) Z drugiej strony dobrze, ze nie idą w stronę w którą idzie rynek i zamiast zwiększać cenę, znacznie ją zmniejszyli dla swojego flagowca. Za to na pewno należy się pochwała.

 

Niemniej rzeczywiście, jest coraz lepiej. Po raz pierwszy chyba od czasów starych Flare, nie ma już żadnych ostrości, chudości i metaliczności na przełomie wyższej średnicy i góry. Czyli największa wada wyeliminowana.

Generalnie wydaje się, że dopracowali produkt do perfekcji - tzn. wycisnęli tyle ile się da z przetwornika i dopracowali wszystko akustycznie.

 

Ciągle jest to mega neutralne i pozbawione zabarwienia brzmienie. Więc technicznie jest absolutny top słuchawek z dynamicznym przetwornikiem, ale tonalność nadal może nie podejść każdemu. Plus jest taki, że podłączyć to pod dobre źródło ze wzmakiem lampowym i będzie top techniczny połączony z wysoką muzykalnością. A Flare naprawdę się lubią z lampami :)

 

Jutro posłucham ich z Sony ZX300 + Little Bear B4 (nie jest to jakiś cud, ale gra fajnie jak na swoją cenę).

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, awayeah napisał:

Jeszcze dużo słuchanie przede mną... Ale coś tam mogę napisać.

Nie miałem za dużo czasu niestety, więc jakaś godzina słuchania za mną - i to na siłowni (ale w niedzielę na siłowni jest cicho i spokojnie ;) ).

 

Przetwornik i kabel ten sam co w PRO, PRO2 i GOLD, więc i grają podobnie :) GOLD i 2HD mają kopułkę z mosiądzu, a pokryte są odpowiednio złotem i rodem. Rod podobno droższy od złota... Więc w sumie zrobili droższe w produkcji słuchawki od GOLD, za mniej niż pół ich ceny. Kolejny policzek dla tych co kupili GOLD ;) Z drugiej strony dobrze, ze nie idą w stronę w którą idzie rynek i zamiast zwiększać cenę, znacznie ją zmniejszyli dla swojego flagowca. Za to na pewno należy się pochwała.

 

Niemniej rzeczywiście, jest coraz lepiej. Po raz pierwszy chyba od czasów starych Flare, nie ma już żadnych ostrości, chudości i metaliczności na przełomie wyższej średnicy i góry. Czyli największa wada wyeliminowana.

Generalnie wydaje się, że dopracowali produkt do perfekcji - tzn. wycisnęli tyle ile się da z przetwornika i dopracowali wszystko akustycznie.

 

Ciągle jest to mega neutralne i pozbawione zabarwienia brzmienie. Więc technicznie jest absolutny top słuchawek z dynamicznym przetwornikiem, ale tonalność nadal może nie podejść każdemu. Plus jest taki, że podłączyć to pod dobre źródło ze wzmakiem lampowym i będzie top techniczny połączony z wysoką muzykalnością. A Flare naprawdę się lubią z lampami :)

 

Jutro posłucham ich z Sony ZX300 + Little Bear B4 (nie jest to jakiś cud, ale gra fajnie jak na swoją cenę).

 

Ćwiczyłeś w nich ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo siłowe treningi i od lat podobne, więc mimo że bardzo intensywne, to ani specjalnie się nie męczę na nich, ani tym bardziej nie pocę.

Także dla słuchawek, słuchanie na siłowni to to samo co słuchanie na spacerze.

 

Słucham dzisiaj od rana i jednak Little Bear B4 lubi się tylko z R2A - z GOLD, PRO2HD i r2pro nie specjalnie.

 

Tak czy inaczej, niestety PRO2HD grają lepiej niż GOLD i chyba ze mną zostaną. No chyba, że Oriolus MKII wygrają z nimi... Ale jakoś tego nie widzę :)

Przy okazji drugie podejście do nowych Sony utwierdziło mnie w przekonaniu, że to zdecydowanie jedne z najlepszych obecnie DAPów. WM1A czy ZX300 spokojnie mogą stanąć w szranki z SP1000, którego miałem ostatnio okazję kilka razy dłużej posłuchać.

 

Wracając do PRO2HD - nie mam się czego przyczepić dźwiękowo i to chyba mówi wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nie szukałem - PRO 2HD w przeciwieństwie do poprzedników niespecjalnie wybrzydzają i grają na podobnym poziomie z różnymi piankami.

Jedynie Comply zmieniają bardziej brzmienie.

 

Te grają nieźle:

https://www.amazon.de/gp/product/B071PFKTMQ?pf_rd_p=99260c3e-e149-406d-b475-c299891fcd91&pf_rd_r=F538DZE8F91EGC11V0SY&th=1

https://www.amazon.de/gp/product/B07C6JMR4Q/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o03_s02?ie=UTF8&th=1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności