Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki nauszne do biura: muzyka + rozmowy(?)


Mahal

Pytanie

Hej,

obecnie w domu śmigam na staruteńkich Ultrasone'ach HFI-2400 podłączonych obecnie do Marantza PM7005.
Do rozmów używałem Sennków HD 238i - przy okazji muzyka z lapka w pracy nie była tragiczna. Niestety pożyczyłem na weekend, brat zgubił i muszę zaopatrzyć się w coś nowego.

Budżet w granicach 600-1000 (wymienione w tagach P5 Wireless 1399zł. to górna granica, w której trochę czasu musiałbym ascetycznie spędzić o chlebie i wodzie).

Muzyka: klasyka - dużo skrzypiec, wioloczel, czasami trafi się Hammond, jazz (z pochodnymi bebop etc.). Jak mnie najdzie, to i Eluveitie wpada do VOXa.

Basu nie trzeba niebotycznego, jakąś tam przestrzeń biurową mam, czyli słuchawki nie muszą być zamknięte - przeszkadzać ludziom nie zwykłem.

O co się rozchodzi?
Czy w tych pieniądzach dopadnę coś, co gra i służy do rozmów (BT / kabel 1,2m z mikrofonem)? Nie chcę wzbudzać litości siedząc z hełmofonem, jak w domciu :)
Drodzy forumowicze, poradzicie?

Edytowane przez Mahal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Ja używam od jakiegoś czasu w pracy HMC631, nie patrz na cenę, są nadzwyczaj dobre jeśli chodzi o dźwięk. Z wyglądu jakieś super nie są, natomiast tragedii nie ma, wykonanie też na dobrym poziomie. Również sprawdzają się podczas długich "mityngów" - jak to w korpo. W domu mam jeszcze HyperX/Takstar, może kiedyś wezmę je do pracy, z racji odpinanego i regulowanego mikrofonu mogą być wygodniejsze, chociaż ten mały w HMC631 sprawdza się nadzwyczaj dobrze. Do muzyki jaką Ty słuchasz zdecydowanie HMC631, do tego fajnie grają już z laptopa firmowego. HyperX bardziej pasują (przynajmniej mi) do mocniejszych brzmień (mocniejszy dół) - aczkolwiek też są dosyć uniwersalne i chwalone.

 

Być może ktoś ma jeszcze jakieś inne propozycje, chętnie sam posłucham, może coś fajnego przeoczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki @Mecin - rozważę.

 

Nikt nic więcej nie podpowie?
Może być i na kablu z mikrofonem, tańczył w tym nie będę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pomyśl o Musical Fidelity MF100 jeśli musisz izolować się całkowicie albo MF200 półotwarte, więc dźwięk będzie wyciekał na zewnątrz. A do tego Clipper pro i nie musisz martwić się o mikrofony podłaczenia. Dowolne słuchawki (oczywiście jest ograniczenie powyżej 150 Ohm nie ma sensu podłączać) dwa urządzenia jednocześnie podłączasz i słuchasz muzyki z odtwarzacza a jak zadzwoni telefon odbierasz rozmowę i po zakończeniu wracasz do muzyki która słuchałeś. A MF100 (posiadam takie) mimo, że zamknięte grają bardzo przestrzennie, a bas jak to określił jeden z recenzentów jest genialnie kontrolowany. Wrażenie przy słuchaniu jest jakbyś na otwartych słuchawkach słuchał. Muzyka jest wokół ciebie a nie w głowie. MF 200 są podobno rozwinięciem MF 100 i grają jeszcze lepiej, ale dla mnie jedna wada -  półotwarte.

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności