Skocz do zawartości

Fantastic 5: Denon D7200 vs Oppo PM-3 vs Focal Listen vs B&O H6 2 gen. + Fostex TH-610


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

jakie zostawiasz sobie z 4 jeźdzców [mention=32878]Karmazynowy[/mention] ?


Zostają Denony i jeszcze chwilę Oppo. Ale chyba potem pójdą w zestawie z Pionkiem.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak - Denony stricte do domku. 


Dokładnie, Oppo z przyjemnością słucham w pracy i zostają głównie dlatego że dobrze grają z Pionka i można się przy nich skupić, nie angażują na 100% i nie bombardują dźwiękami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie modowałeś/rekablowałeś 7200 ?


Nie, mam stock. Mam tylko krótki kabel od Chińczyka, nie porównywałem zmian dźwięku ale nie są za duże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie opracowane to Twoje zestawienie @Karmazynowy. Krótko i zwięźle, ale wszystko co najważniejsze można w nim znaleźć. Sam B&O nigdy nie słuchałem, ale co do pozostałej trójki mam podobne odczucia. U mnie również jak na razie królują D7200 tylko, że w połączeniu z Qperem, z którym naprawdę dobrze się dogadują. Ciekaw jestem jak by one zagrały po balansie np. z takim AK300 albo Qperem MK2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja prawdopodobnie też słuchałem niewygrzanych i żadnych ostrości nie wyłapałem. Na pewno są bardziej wyraziste niż Oppo, ale nadal przyjemnie. Góra dobrze kontrolowana, nic nie szeleściło, dawkowana bardzo rozsądnie IMO. Dodam, że moje combo należy raczej do tych bardziej agresywnych w brzmieniu ;) 

MSR7 przy Denonach to żylety, jednak miałeś je jakiś czas i chyba aż tak nie wadziło Ci ich brzmienie. Koniecznie spróbuj jeszcze raz danonków, ewentualnie z innym dapem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, miałem MSR7 i były ok. Może egzemplarz 7200 u Kuropa jest jakiś hm ...dziwny. 

Odsłuchem 7200 byłem "zmęczony". Pisałem o tym na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Czemu 7200 są jak półotwarte? Aż tak dużo wycieka, zaciekawił mnie ten problem.

Opis świetny pomimo że subiektywny to jednak czytając inne recenzje opis jest powierzchowny tu skupiony jest do 4 dokładnie opisanych modeli.

W sumie piszę ten post bo już 3x szukam tego tematu przez pomysł zakupu H6v2.

Deko odkop ale temat warty aby nie znikł w gąszczu innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie denony i fostexy mają szpare między kubkiem a metalowym pierścieniem w ktorym siedzi driver. Jak potrzebujesz zamkniętych które rzeczywiście tłumią w obie strony to denony/fostexy sprawdzają się jak pół otwarte czyli słabo. Niby nie drą się na całe pomieszczenie jak całkiem otwarte ale jak chcesz słuchać głośno w nocy w pomieszczeniu w którym ktoś śpi to słychać je.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scena strasznie ciasna z tego co pamiętam i wypełnienia też trochę brakowało przez ten dziurawy bas czasem, ale na pewno jedyne w swoim rodzaju. 

Scena strasznie ciasna z tego co pamiętam i wypełnienia też trochę brakowało przez ten dziurawy bas czasem, ale na pewno jedyne w swoim rodzaju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkleiłem w 1 poście swoje porównanie Denonów i Fostexów, co by nie zaginęło w temacie 610-tek.


W tej chwili mam jeszcze B&W P7 ale raczej nie będę ich już porównywał z Denonami. Generalnie są dla mnie słabsze w ogólnym SQ niż cała 5 z tematu.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawienie D7200 i TH610 coś pięknego! 

Miałem obie pary u siebie równocześnie, dla mnie jednak Denony ilościowo miały więcej basu, ale to może wynikać z odsłuchiwanego repertuaru i innego ucha. Balans w basie układa się wg mnie dokładnie jak opisałeś.

 

I tak jak napisałeś; oczekiwania, sprzęt towarzyszący, repertuar predysponują ostateczny wybór. 

(A nie same słuchawki jak czasami ocenia się bezwzględnie)

 

Dla mnie stworzono TH610, dziękuję Fostex! :)

Chociaż mogłyby scenę rozciągać bardziej w głąb, ale wtedy średnica przegrałaby pewnie z sopranem. 

Audioto bal kompromisów :)

 

Dodałbym jeszcze, że Denony trochę lepiej tłumią dźwięki otoczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karmazynowy napisał:

Wkleiłem w 1 poście swoje porównanie Denonów i Fostexów, co by nie zaginęło w temacie 610-tek. 

 

Bardzo wartościowe i rzetelne porównanie. Widać, że napisane na spokojnie i z dystansem do obu par. Dobrze że wrzuciłeś na początek bo szkoda by było żeby gdzieś umknęło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również odnoszę wrażenie, że bas w Denonach jest nieco bardziej podkręcony aniżeli w TH-610. Ogólnie 610-tki sprawiają dla mnie wrażenie nieco lżejszych, jaśniejszych. Wszystko zależy od preferencji i synergii z danym sprzętem. Ja osobiście stawiam D7200 i TH-610 na równi pod względem technicznym. W kwestiach pozamuzycznych też jest remis - Fostexy wygodniejsze, a Denony lepiej wykonane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Palpatine napisał:

@Karmazynowy - świetne porównanie. Gratulacje. Jeszcze zdjęcie obu par obok siebie by się przydało :)

 

Mówisz masz.

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Palpatine napisał:

A ja się powtórzę, jakby Listeny miały wygodę przynajmniej akceptowalną, to temat słuchawek zamkniętych miałbym rozwiązaną za 550 zł :D

W mojej opinii to świetnie grające słuchawki i do ceny 2000/2500 na pewno na nic innego bym nie zamienił.

A długo miałeś Listeny u siebie?

Bo jak ja je miałem pożyczone, to też z początku cisnęły mi czaszkę jak imadła, choć pady super miękkie, ale ja mam łeb jak sklep...he,he

Lecz po kilku dniach nawet zaczynałem zapominać że je mam na głowie, przyzwyczaiłem się do nich.

Jak z początku pisałem że wygoda to 5/10 , to potem już nawet 8/10...tak mi te pady podeszły miękkie.

Może warto się z Listenami przeprosić i pocudować z rociąganiem pałąka?

2 godziny temu, Karmazynowy napisał:

 

Mówisz masz.

 

 

Odnośnie Th610 to prostuję że Karmazynowy miał wtedy moje TH610 i one niestety nie były w pełni jeszcze wygrzane:P

Po tygodniu jak do mnie dotarły jeszcze zmieniły swe granie na te właściwe, więc warto by zrobić kolejne porównanie.

TH610 po pełnym wygrzaniu ściemniają się sporo, scena maleje, nie ma już tego napowietrzenia, są bardziej zwarte w przekazie, bliżej tego z D7200.

Nadal ciut jaśniejsze ale już niewiele.

Trochę mi brakowało tych TH610 po 100h grania, wtedy były najbardziej efektowne i scenowo grające.

Bliżej TH600 grały, ale za to po pełnym wygrzaniu robią się czyściejsze w przekazie i analogowe. Jednak tej sceny brakuje...

 

21 godzin temu, retter napisał:

Czemu 7200 są jak półotwarte? Aż tak dużo wycieka, zaciekawił mnie ten problem.

Opis świetny pomimo że subiektywny to jednak czytając inne recenzje opis jest powierzchowny tu skupiony jest do 4 dokładnie opisanych modeli.

W sumie piszę ten post bo już 3x szukam tego tematu przez pomysł zakupu H6v2.

Deko odkop ale temat warty aby nie znikł w gąszczu innych.

Jak półotwarte grają wszystkie stare Denony 2000/5000/7000 oraz Fostexy TH600/900/610....taki ich urok że nie męczą przy długich odsłuchach, ale za to izolacja słaba.

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności