Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Problem z Bose Companion 50


dex3r

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem głośniki Bose Companion 50. Czemu te? Mają bardzo dobre recenzje, ale przede wszystkim brzmiały ekstremalnie dobrze na stoisku w Saturnie. Porownująć do innych dem które były w Saturnie w działach głośniki komputerowe, Hi-Fi i głośniki do TV, Companion 50 wygrywały pod względem jakości dźwięku z dużą przewagą.

 

Niestety pod podłączeniu sprzętu w domu opadły mi ręcę... Jedyne co słychać z tych głośników to niskie tony. Średnie i wysokie są okropnie ciche i wytłumione. W filmach ciężko zrozumieć głos, w muzyce to samo. Gitara elektryczna praktycznie zanika, jeżeli towarzyszą jej inne instrumenty. Jeżeli jest tylko ona, jest strasznie wytłumiona, jakby ktoś owinął głośniki ręcznikiem... 

Próbowałem wszystkiego. Audio z TV, z komórki (?) i oczywiście z komputera. Wszędzie to samo. Lekką pomocą jest korektor, ale nawet tutaj wysokie tony może i są głośniejsze, ale ciągle wydają się wytłumione a głos jest niezrozumiały i zagłuszany przez inne dźwięki. Jedyne dostępne pokrętło "Bas compensation" też nie pomaga.

 

W czym jest problem? Czy to są po prostu takie głośniki? Da się temu jakoś zaradzić? Nie wiem nawet, czy po zakupie w sklepie stacjonarnym będę mógł je oddać...

 

Edytowane przez dex3r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

brzmiały ekstremalnie dobrze na stoisku w Saturnie

:ph34r:

 

A próbowałeś zapytać support Bose, chociażby mailowo lub telefonicznie? To może się wydawać nieprawdopodobne, ale można producenta poprosić o pomoc z jego produktem ;) . Alternatywnie można odnieść do Saturna i poprosić o wymianę na inny egzemplarz, bo ten szwankuje. Zakup w sklepie stacjonarnym nie oznacza, że kupujący nie ma żadnych praw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jakby był problem z okablowaniem, coś jakby masy gdzieś nie było. Companiony z subwooferem to może nie jakieś hiper cudo, ale tak się raczej nie zachowują. A opisywane zjawisko wskazuje jakby jakoś "chodziły" na sygnale różnicowym, a nie względem masy. Wtedy sygnał się może odejmować i wzajemnie znosić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności