Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test słuchawek FiiO F5


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Po krótkiej przerwie test FiiO F5.

 

FiiO F5 to najnowsze dokanałówki chińskiego producenta, które robią wrażenie możliwościami. Mają zapewnić świetną ergonomię i jakość brzmienia, posiadają odpinane kable MMCX, a ich membrany zostały powleczone tytanem.

 

FiiO to producent znany raczej z odtwarzaczy przenośnych, mobilnych wzmacniaczy i sprzętu PC Audio, ale w portfolio ma też słuchawki dokanałowe. Firma zasłynęła już modelem EX1, stworzonym we współpracy z Dunu. To słuchawki ce****ące się dużą sceną dźwiękową, wręcz krystalicznym brzmieniem w analitycznym stylu. Seria F to już autorski projekt FiiO, a model F5 jest aktualnie najwyższym. Słuchawki mają współpracować urządzeniami z Androidem oraz iOS oraz być uzupełnieniem odtwarzacza FiiO X5 III.

 

http://zakupek.pl/test/sluchawki/recenzja-fiio-f5/

18.jpg

Edytowane przez maciux
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, maciux napisał:

 

 

Rzeczywiście zbliżone do Sony, ale mocowanie gniazd inne. W sumie wiele słuchawek tego typu wygląda podobnie.

 

Tak dla podtrzymania rozmowy chciałem się Pana zapytać o ile te słuchawki są lepsze od Shure 846? :P

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

@blueme Musisz wziąć poprawkę, że nigdy nie byłem fanem EPH-100 - miałem z nimi kilka razy kontakt i zawsze odbierałem je jako sztuczne granie z problemami na skrajach pasma, szczególnie kontrolą. Dlatego RHA MA750 również stawiam wyżej od słuchawek Yamaha. F5 to jednak trochę ciemniejsze granie, więc kwestia gustu. Daj znać gdy uda Ci się ich posłuchać, jestem ciekawy Twojego zdania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Właśnie wziąłem sobie do posłuchania te FiiO F5.

Boże, ale pasztet. Zamuł totalny. Takiej buły na basie od dawna nie słyszałem. Wokal w ogóle nie trzyma spójności. A wysokie tony to są tam tylko z nazwy. Słuchawki w ogóle nie posiadają rozdzielczości. SQ na poziomie słuchawek za 100 zł.

Sygnaturę brzmieniową opracował jakiś totalny basolub. Który nie wie co to dobry bas.

Stare FiiO EX1 masakrują F5. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe FiiO X7mkII po balansie. Telefon i NuForce HDP z HA-200.

 

Widzę że po nocy grania stanowczo im się odmieniło. Acz nadal są basiaste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności