Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Raty Payu - brał ktoś?


vifon92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Brał ktoś może raty Payu? Jak z przyznawalnością?

 

Całość odbywa się online (dokumentacja itp na e-mail) czy coś przychodzi pocztą/kurierem?

 

Niestety wolałbym tego uniknąć :) Z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznawalność jest taka, jak w każdym banku. Papiery przychodzą kurierem, sprawdzają Twoją tożsamość i zdolność kredytową na podstawie przelewu na złotówkę. Jeśli masz problemy ze zdolnością, tu też nie dostaniesz kredytu. Jeśli nie, nie powinno być problemu i cała procedura trwa około godziny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie to co all napisal. Rat udziela alior lub mbank (przydzielany) losowo. Jak masz zdolnosc i historie kredytowa to nawet w 15 minut po sprawie a potem tylko poczta dokumenty dochodzą jako potwierdzenie i rozpiska platnosci. Zadnych kruczkow ani ukrytych oplat nie mialem.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mam sprzeczne info - jedni piszą, że wszystko online a drudzy, że coś pocztą :/ 

Umowa o pracę do listopada więc może by przeszło... Jeśli to coś robi to konto w PKO BP. 

Edytowane przez vifon92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku umowy na czas określony, dostaniesz kredyt ale okres kredytowania musi zakończyć się w miesiącu w którym kończy się udokumentowane źródło dochodu.

Przynajmniej tak jest w zwykłych bankach, wydaje mi się, że na allegro również. W końcu to nie allegro pożycza ci pieniądze tylko jeden z dwóch banków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz z półtora roku temu miałem z aliora i dostałem papiery pocztą (ale to już sam harmonogram i regulamin, bo wszystko przeklikałem elektronicznie), obecna jest w mbank i wszystko przeleciało mi przez formularz elektroniczny. Co do decyzji kredytowej, to jest lepiej niż w zwykłym banku, bo mój ING ze względu na kredyt hipoteczny nie pożyczy mi nawet 100zł, a payu przepuszcza bez zastrzeżeń, bo mam dobrą historię i wszystko co miałem pospłacane.

 

Generalnie wszystko szybko i sprawnie, u mnie pojawił się jedynie problem ze starym kontem mbank o którego istnieniu nawet nie wiedziałem (nigdy nie potwierdziłem warunków umowy) i do którego to konta został mi podpięty kredyt mbank. Problem udało się rozwiązać na infolinii.

Edytowane przez sn4ke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście takiej opcji nie widziałem, ale praktyka pokazuje, że jak trafisz mbank to zostaniesz mailowo, a jak alior to mailowo i korespondencyjnie. Ktoś dostał z mbanku papierową wersję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie żeby było śmieszniej to z mbanku nie dostałem nawet wersji elektronicznej, nawet regulaminu czy harmonogramu spłat, ale zwalam to na błędne przypisanie kredytu do nigdy nie aktywowanego konta. Ważne, że przyznali, sprzęt doszedł i że infolinia aktywowała mi dostęp do konta technicznego, gdzie mogę chociaż podejrzeć gdzie i kiedy mam przelewać kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vifon - daty, kwoty i na co ci nie napiszę, ale payu z aliora brałem z półtora roku temu, a z mbanku niecałe dwa miesiące temu. Szczerze mówiąc nie wiem co mi tam namotali w mbanku, że nie dostałem żadnych dokumentów elektronicznie czy też pocztą, a po kontakcie na infolinii marketerka była wyraźnie zaskoczona, że dostałem nie robiąc nawet "weryfikacji" w postaci przelewu za złotówkę. Ważne, że przelali kasę, towar dostałem i spłacam w ustalonym terminie (dzień spłaty też można wybrać).

 

Czyżby to dopytywanie się było spowodowane niechęcią do ujawnienia pożyczki innym domownikom? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brałem laptopa w ten sposób z 6 lat temu. mimo, że miałem już jeden kredyt na siebie (który spłaca moja mama), to nie miałem problemów z dostaniem lapka na raty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności