Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Campfire Audio


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Słucham kolejny dzień tych Vege, Vegów, Veganinów czy jak to się odmienia i czasami surrealistycznie się ich słucha. Taki Korn np z ich charakterystycznym basem który przekazywany jest w 110% przez basisko słuchawek w połączeniu w górą i średnicą ze światowej ekstraklasy i podlane w sosie z mega rozdzielczości i holografii to totalny odjazd. Jest ściana dźwięku, odpowiedni dół a jednocześnie werbel, talerzyki, wybrzmienia nie są niczym zagłuszane. Myślałem że takie połączenia nie występują w przyrodzie, a jednak. Ciekawe jest też to że bas potrafi ustąpić na niektórych płytach dając się popisać wyższym tonom i normalnie można się zapomnieć i pomyśleć że się słucha na czymś zestrojonym w stylu etymoticów. Campfire vega moim zdaniem brzmią tak jak th900 powinny brzmieć. Vega to bardzo dobra góra, czytelna średnica i mega bass a nie szpilki na górze, brak średnicy i mega bass tak jak w th900.

 

Podpiąłem je też po balansie do wm1a na kablu FAW Copper i niestety słabe połączenie. Wygładza się góra choć wcale tego nie potrzebuje oraz pojawia się jeszcze wiecej subbasu czego tym bardziej już nie potrzeba. Coś co super sprawdza się w er4xr tutaj nie zdaje egzaminu i lepiej to brzmi na fabryczny alo litz.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Spawn napisał:

Słucham kolejny dzień tych Vege, Vegów, Veganinów czy jak to się odmienia i czasami surrealistycznie się ich słucha. Taki Korn np z ich charakterystycznym basem który przekazywany jest w 110% przez basisko słuchawek w połączeniu w górą i średnicą ze światowej ekstraklasy i podlane w sosie z mega rozdzielczości i holografii to totalny odjazd. Jest ściana dźwięku, odpowiedni dół a jednocześnie werbel, talerzyki, wybrzmienia nie są niczym zagłuszane. Myślałem że takie połączenia nie występują w przyrodzie, a jednak. Ciekawe jest też to że bas potrafi ustąpić na niektórych płytach dając się popisać wyższym tonom i normalnie można się zapomnieć i pomyśleć że się słucha na czymś zestrojonym w stylu etymoticów. Campfire vega moim zdaniem brzmią tak jak th900 powinny brzmieć. Vega to bardzo dobra góra, czytelna średnica i mega bass a nie szpilki na górze, brak średnicy i mega bass tak jak w th900.

 

Podpiąłem je też po balansie do wm1a na kablu FAW Copper i niestety słabe połączenie. Wygładza się góra choć wcale tego nie potrzebuje oraz pojawia się jeszcze wiecej subbasu czego tym bardziej już nie potrzeba. Coś co super sprawdza się w er4xr tutaj nie zdaje egzaminu i lepiej to brzmi na fabryczny alo litz.

Innymi słowy sreberko robi im dobrze ;D

 

Niby mówią, że kto lubi vege, ten ... kolege, ale ciekawie to brzmi co piszesz. Z ciekawości zapytam - miałeś okazję porównać Vegi i Andromedy ze sobą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Vaiet napisał:

Innymi słowy sreberko robi im dobrze ;D

 

Niby mówią, że kto lubi vege, ten ... kolege, ale ciekawie to brzmi co piszesz. Z ciekawości zapytam - miałeś okazję porównać Vegi i Andromedy ze sobą?

 

Akurat to vege ma w sobie wiecej miesa niz schabowy ;)

 

Co do porownania do andromed to zapytaj mnie we wtorek/srode to Ci powiem albo wpadnij do tego watku. Mam silny nawrot audio nervosy i znowu chce mi kupowac i chodzic na odsluchy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Spawn napisał:

 

Akurat to vege ma w sobie wiecej miesa niz schabowy ;)

 

Co do porownania do andromed to zapytaj mnie we wtorek/srode to Ci powiem albo wpadnij do tego watku. Mam silny nawrot audio nervosy i znowu chce mi kupowac i chodzic na odsluchy ;)

Ja póki co zbieram środki na coś grającego z balansem, żeby na pełnej pocisnąć Siriusy :D A Andromedy będę miał do porównania, bo potrzebne mnie to do recki, ale jestem ciekaw jak Vege wypadają na tle Andromed, czy odwrotnie :D Szkoda tylko, że Vege są takie drogie... ;<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jednocześnie Vegi i Andronedy: obie słuchawki to ten sam poziom ale inne strojenie i priorytety. Andromedy są bardzo rzetelne, równe, nic nie wychodzi przed szereg - dla mnie to idealnie zbalansowana słuchawka z lekką tendencją do eksponowania detalu co z rozbudowaną górą predystynuje je do połączenia z łagodniej grającym źródłem. Niekoniecznie ocieplonym ale delikatnie złagodzonym ( imho dobre połączenie tworzą z ak300). Vegi są natomiast bardziej efekciarskie, mniej neutralne ale to taka efektowna i rozrywkowa strona Andromed z popisowym basem. Kto nie słyszał basu z Vegi ten nie słyszał jeszcze basu w dokanałówkach :-) 

Reasumując - oba flagowce są świetne, można brać jedne i drugie to nie będzie dylematu :-)))

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, rollomay napisał:

Kto nie słyszał basu z Vegi ten nie słyszał jeszcze basu w dokanałówkach :-) 

 

Pod tym sie podpisuje dwoma rekami. Ja co prawda lubie ten twardszy i bardziej zwarty bas z przetwornikow armaturowych ale najlepszy bas w iemach jaki slyszalem do tej pory byl w dynamicznyvh sony ex1000 i ex800st. Vega przebija to zarowno iloscia, jakoscia jak i rozciagnieciem niskich tonow.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowym flagowcem jest Atlas, który ponoć brzmi potężniej od Vegi - obie słuchawki wykorzystują ten sam przetwornik, ale Vega ma mniejszy - 8,5mm, a Atlas 10mm.

 

pewnie niedługo pojawi się następca Andromed.

 

ten wyścig nie ma końca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiadomo kiedy jest premiera Atlas ? Jakaś cena ? Słuchałem Andromed z WA8 (kopara w dół) i SP1000. Napęd zacny i boję się, że DAP za 2000 zł czy takie V30 nie wydobędzie z nich wszystkich soczków. 

 

Nie miałem przyjemności z Vegą ale z opisów bardziej by mi pasowały, dlatego pytam o Atlas. 

 

Btw. Strasznie podobają mi się te nazwy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Campfire zdecydowało się zmienić zewnętrzny wygląd swoich dokanałówek, kiedy Chińczycy z KZ ukradli im design. :D

 

Jestem ciekaw ergonomii tych Atlasów. Na pierwszy rzut oka wygląda problematycznie, ale ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem sobie dzisiaj przez kilkadziesiąt minut Andromed na przemian w Vegami. 

 

Andromedy bardzo fajne, dosyć jasne, solidny bas, dobra rozdzielczość, duża przestrzeń. Bez porównywania nic tylko brać.

Vegi są ciemniejsze, gęstsze, bardziej intymne z masywniejszym brzmieniem pomimo tego są bardzo bogate, plastyczne, nie gubią detali, rozdzielczość albo taka sama albo wyższa w vegach, ciężko powiedzieć przy krótkim odsłuchu bo andromedy dosyć jasne i rzucają detalem w twarz a w vegach trzeba się wsłuchać.

 

Andromedy mają cofniętą w stosunku do wysokich tonów i trochę sztucznie brzmiącą średnicę co słychać przy damskich wokalach przy przesiadce z Vega, wrażenie to jednak zaciera się po paru minutach. W vegach ogólnie brzmienie jest ciemniejsze i nie czuć aż takiej różnicy między wysokimi a średnimi bo są bliżej siebie. Vega ma bardzo naturalny, ciepły, gęstawy, dociążony tembr średnicy. Trochę intymny a napewno wciągający i z pewną dozą magii.

 

Andromeda ma wysokie tony mocno zaakcentowane, nie ostre ale powiedziałbym trochę surowe i nieokrzesane, brakuje trochę szlifu ogłady. Samo z siebie się to nie narzuca ale jednak przesadki w te i nazad pokazują gdzie Andromedy nie domagają. Vega ma nieco oddalone wysokie tony, jednak z wystarczającym blaskiem i co ważne bardzo dociążone i dłużej wybrzmiewające. Niemal widać wibracje powietrza wokół strun, w andromedach gdzieś to ginie.

 

Andromedy mają dobry, pełny, mocny bas, jedyne do czego można się przyczepic to ze nie jest to taki bas jaki mają Vegi. Te mają go więcej, schodzi niżej, kopie mocniej po prostu więcej, mocniej, lepiej. Jakbym miał jednym słowem podsumować bas to w andromedach jest "klasowy" a w Vegach "epicki" - najlepszy jaki słyszałem w dokanałówkach. Taki poziom choć każdy o innym charakterze słyszałem tylko w Staxach sr-407, Fostexach th900 i Denonach D7000 i to w sumie jest dyskusyjne bo nie porównywałem łeb w łeb.

 

Trochę niepokojąca jest wielkość nie bardzo dająca pole menewru w uchu i ociosany kształt Andromed. Czuć je w uszach i w krótkim czasie nie odczułem co prawda jeszcze dyskomfortu ale jednak mam obawy jakby to było na dłuższych posiedzeniach. Vegi są dużo mniejsze i zaokrąglone.

 

Jedne i drugie są super.

Andromedy mają bardziej "poprawne" strojenie, sprawiają wrażenie lepszych technicznie, bardziej wyczynowych i efektownych.

Vega to niecodzienne brzmienie, tłuste, bogate, trochę zachowawcze i bezpieczne wysokie i średnie choć niepozbawione blasku ale z basem że palce lizać.

 

Na papierze wolałbym Andromedy znacznie bliższe tego co uważam za swoje brzmienie jednak Vegi są tak dobre (choć ogólnie specyficzne) że ciężko z nich zrezygnować POMIMO że to nie mój styl grania. Andromedy to klasowe granie ale przy Vegach jakieś takie zwyczajne.

 

Jedne i drugie słuchane na fabrycznych kablach z Sonego Wm1a na tych samych (moich) tipsach.

 

 

 

PS:

Królem jeśli chodzi klasę brzmienia nadal pozostają dla mnie Inear Prophile-8. Troche bez pazura i mało ekscytujące ale cholernie dobre technicznie w każdym aspekcie.

 

IMAG4628_01.jpg

 

 

Edytowane przez Spawn
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jednak trzeba oceny powyższych słuchawek dokonywać w kontekście rodzaju muzyki, której się słucha. Te Vegi mogą mieć specyficzne zastosowania, bo jednak z opisu wynika, że nie są one do końca uniwersalne. Nic nie pisałeś np. o dynamice Vegi, tj. jak się te słuchawki sprawują w muzyce rockowej. Andromedy są słuchawkami bardzo uniwersalnymi, dobrze się spisują w rocku, elektronice, kameralistyce, jazzie... Słucham różnej muzyki i we wszystkim brzmią świetnie. Ale fajnie, że Campfire daje wybór także według preferencji brzmieniowych.

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ocena tylko porównanie tego co usłyszałem na szybko bo na ocenę to musiałbym jedne i drugie wziąć do domu na parę dni ale zgadzam się na dłuższą metę gdybym miał wybrać i zostać tylko z jednymi z nich to nie wiem czy nie wolałbym jednak Andromed właśnie ze względu na to że oferują brzmienie normalniejsze tyle że bardzo wysokiej próby. Vegi nie odstają klasą ale czarujące jest to połączenie ciekawego, odjechanego strojenia z jednocześnie bardzo naturalnym tembrem. Andromedy są na pewno bezpieczniejsze, V-kowe lubiane brzmienie w zasadzie bez większych wad a Vegi to kawał basiszcza który doskonale sprawdza się w elektronice i nie wyobrażam sobie aby bassheadi kręcili nosem. Co innego fani lekkiego zwiewnego brzmienia, tutaj może być różnie. Ja niby raczej okresliłbym się że jestem gdzieś pomiędzy balanced a treble-headem a Vegi doceniam mimo wszystko więc jak to w audio nigdy nic nie wiadomo. Myśle jednak że nie ważne które zabierze się do domu, jedne i drugie dadzą sporo radości. W mp3store mają wszystkie sprzęty campfire to polecam sobie samemu posłuchać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vega jest szybsza od Etymoticów er4xr więc tak, są szybkie. Bas bije w punkt, ale nie zostawia małego 1cm śladu na samym środku tarczy strzelniczej jak karabin snajperski tylko 10cm dziure jak pocisk przeciwpancerny, do tego dochodzi jeszcze grzmot pokonywania prędkosci dźwięku oraz fala uderzeniowa która trzęsie ziemią pod stopami i to wszystko z prędkością ognia z automatu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Spawn napisał:

Vega jest szybsza od Etymoticów er4xr więc tak, są szybkie. Bas bije w punkt, ale nie zostawia małego 1cm śladu na samym środku tarczy strzelniczej jak karabin snajperski tylko 10cm dziure jak pocisk przeciwpancerny, do tego dochodzi jeszcze grzmot pokonywania prędkosci dźwięku oraz fala uderzeniowa która trzęsie ziemią pod stopami i to wszystko z prędkością ognia z automatu.

 

Qrde, faaaaaajnie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności