Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

KZ ZS5


Jaro54

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma wysunietej srednicy w zs5! 

19 minut temu, LuQi napisał:

@Inszy słuchałeś wygrzanych? Do czego je podłączałeś? W porównaniu do ZST to wokal jest bardzo blisko i to właśnie ZST określiłbym jako klasyczne "V".

 

Jak moze byc klasyczne v w zst jak tam jest schowana gora i srodek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Palpatine napisał:

Zdecydujcie się w końcu czy to granie V czy wysuniętą średnicą ;)

To zawsze Vka tylko albo szpicem albo ramionami do góry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Inszy napisał:

W ZST góra jest schowana, więc ciężko mówić o V.
Chyba że kontrola jakości jak zwykle nawala i są różnie brzmiące partie. Ale mam dwa egzemplarze i oba grają tak samo.

Ja jestem stosunkowo świeżym użytkownikiem ZST i nie miałem w uszach różnych perełek jak Inszy ale powiedziałbym, że te słuchawki to lekka V gdzie środek jest schowany w sposób odczuwalny lecz nie mega mocny. Co do góry to nie powiedziałbym by była mocno schowana, zdecydowanie mniej niż środek i mimo wszystko to właśnie ona nieco rozjaśnia przekaz. Zaznaczam, że opinia w oparciu o srebrny kabelek bo dobrze już nie pamiętam grania na stockowym (poza tym, że było znacznie ciemniej oraz wokale - zwłaszcza męskie jak  Cohen zlewały się z dolnymi rejestrami). Dla mnie to jednak granie jak typu V, przynajmniej mój egzemplarz :P

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I moje wyczekane ZS5 w Polsce teraz miesiąc objadą cały kraj i już w połowie lipca będę mógł się nimi nacieszyć :)

 

APC - 2017.06.24 12.49 - 001.3d.png

Edytowane przez Jaro54
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie trochę głupie, ale spytam ekspertów. Czy srebrny kabel razem z mikrofonem różni się czymkolwiek od tego zwykłego srebrnego kabla (oczywiście poza mikro)?

Chodzi mi o jakoś wykonania lub inne aspekty.

https://pl.aliexpress.com/item/Original-KZ-ZS5-2DD-2BA-Hybrid-In-Ear-Earphone-HIFI-DJ-Monito-Running-Sport-Earphones-Earplug/32810404680.html?aff_platform=aaf&cpt=1498349185130&sk=Y7bAZbY&aff_trace_key=9af98ef905a647a4934c0a5e6ca631bc-1498349185130-05676-Y7bAZbY 

(ostatnia wersja, lub jak jest w polskim tłumaczeniu kolor).

Edytowane przez Cebulakk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cebulakk napisał:

Pytanie trochę głupie, ale spytam ekspertów. Czy srebrny kabel razem z mikrofonem różni się czymkolwiek od tego zwykłego srebrnego kabla (oczywiście poza mikro)?

Chodzi mi o jakoś wykonania lub inne aspekty.

https://pl.aliexpress.com/item/Original-KZ-ZS5-2DD-2BA-Hybrid-In-Ear-Earphone-HIFI-DJ-Monito-Running-Sport-Earphones-Earplug/32810404680.html?aff_platform=aaf&cpt=1498349185130&sk=Y7bAZbY&aff_trace_key=9af98ef905a647a4934c0a5e6ca631bc-1498349185130-05676-Y7bAZbY 

(ostatnia wersja, lub jak jest w polskim tłumaczeniu kolor).

Wiesz, wydaje mi się, że w tej ofercie chodzi o stockowy kabelek  z mikrofonem. Nie spotkałem się ze srebrnym kabelkiem z mikrofonem  do kz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej ofercie poza możliwością wyboru koloru słuchawek jednego z z dwóch można wybrać to czy kabel z którymi sa sprzedawane ma mikrofon wbudowany w pilota lub nie i to czy chcemy jako wyposażenie dodatkowe przewód srebrzony do ZS3/ZS5. W ten sposób często są oferowane te słuchawki. Początkowo można było jeszcze u niektórych sprzedawców wybrać ich wersję z okrągłymi złączami MMCX, ale ostatnio jakoś ich nie widać w sprzedaży. Srebrzony kabel jest zawsze pakowany osobno i niema jego wersji z mikrofonem.

ps Ktoś tu narzekał że mogli by dawać do ZS5 etui. Widziałem że na GearBeście dają etui KZ w cenie słuchawek przy ich zakupie. Odnoszę wrażenie, że początkowo srebrzone kabelki były sprzedawane wraz z plastikowym etui. Ale teraz są pakowane tylko w biały kartonik.

Edytowane przez MobyDick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego etui, które dodają na gearbescie to nie polecam go do tych słuchawek, bo jest po prostu za małe. Powinno być wyższe i szersze , bo kz zst oraz zs5 są dosyć duże i można je uszkodzić przez to etui. Znacznie lepsze jest to plastikowe utwardzane etui. Co prawda znacznie większe, ale dobrze zabezpieczą słuchawki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam. Jest naprawdę fajne lecz do mniejszych słuchawek. Głównie dlatego ze jest dość płaskie. Jednak jest w stanie pomieścić KZ ZST wraz grajkiem  takim jak Sandisc Clip+. Tyle że robi się bardzo ciasno w nim i to tylko przy założonych standardowych tipsach. O piankowych można zapomnieć.

Edytowane przez MobyDick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem i swoje parę dni temu. Na tle UE900 to zdecydowanie V-kowe granie. Sporo więcej midbasu i góry, wyższa średnica może lekko natarczywa, ale mnie akurat jakoś szczególnie nie przeszkadza. Ogólnie w moim odczuciu bardzo przyjemne w odbiorze.

Na jakość wykonania nie mogę jak na razie zbytnio narzekać. W moim uchu leżą dość wygodnie, z czarnymi tipsami M z zestawu. Kabelek srebrny bardzo miękki i wygodny, zero efektu mikrofonowego. Stockowego nawet nie zakładałem bo jest sztywny jak z drutu.

Miała to być tania i bardziej funowa alternatywa dla UE900, zamiennie dla Monków tam gdzie potrzebuję izolacji i w tej roli sprawdzają się świetnie.

Słuchałem tylko z A&K XB10, więc nie wiem jak zagra z innych źródeł.

Jako bonus porównanie pudełka słuchawek za 20$ i słuchawek za 400$ ;).

IMG_0061.JPG

IMG_0062.JPG

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki życzliwości Kolegi Jaro54 :) dobiłem i ja do portu z KZ ZS5 - pewnie jako jeden z ostatnich żeglarzy ;)

Wieczorkiem porównam sobie z ZST i FLC8s.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś moje dotarły. 

 

Nie potrafię pięknie opisywać swoich wrazeń słuchowych. Tak na szybko to w porównaniu do ZST są wygodniejsze. Wszystko jest, nie wiem jak to napisać, wyraźniejsze. Przy ZST to jakbym przez koc słuchał. Basu mi w nich nie brakuje. W ulubionych piosenkach słyszę dźwięki, których przy ZST nie uświadczyłem.

 

Na razie cieszę się nimi i oczywiście rozglądam się za czymś nowym :P. Mimo że te spokojnie by mi już wystarczyły. Cóż. Taka nasza natura ;).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności