Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Questyle QP2R


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem wymienić za opusa#1 ale nie chciał Wojtek. Obsługa identyczna jak w poprzednim modelu, taka sobie moim zdaniem. Menu wydawało się powolne i czekałem np aż okładki się wczytają. Kółeczko znacznie lepsze, z miłym klikiem.

 

Dźwiękowo to ta sama szkoła, ale znacznie poprawiona, dopracowana i wyrafinowana. To już nie są miśki z kocykiem, ale ocieplone analogowe znakomite brzmienie.

 

Słuchawki Aeon dobrze napędzał ze sporym zapasem mocy.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KaszaWspraju
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Długo biłem się z myślami, słucham go ciągle po kilka godzin i nie mogę się oderwać. Jest... niesamowity. Szkoda, że nie mam teraz Kanna bo chętnie wysmażył bym test porównawczy. 

Nie omijajcie QP2R postarajcie się o odsłuchy - WARTO.

Kann bardzo mi się podoba i tu stylistyka jest podobna z tym że Questyle bardziej przykuwa i nie chce przestać się go słuchać. 

Dla mnie liderzy w tej chwili w naszej ofercie to:

SP1000, AK380 i QP2R za nimi jednak Kann. Z tym że SP1000 znacznie wybiega przed szereg. Dwa pozostałe rywalizują między sobą. Jakbym miał tyle kasy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z mojego doświadczenia dodam ,że qp1r otwiera się dopiero po ok 300h grania. Średnica jest mistrzowska. A jeśli porównywać to gdzieś czytałem ,że qp1r to bardziej zabawa a 2r bliższy neutralnego z lekkim tylko ciepełkiem dla smaku. Już nie taki porywczy z tego wynika ,ale pewnie bardziej precyzyjny co kto lubi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Kolejna rewizja softu - Firmware V1.0.3. No a w wątku dalej cisza. Ciekawa sytuacja, że Questyle wypuszcza nowe softy, a odtwarzacza w finalnej wersji chyba nikt jeszcze nie posiada :ph34r:

 

1. Add HiFi HUB HB2 connection.
2. Improve the display of album cover. Fix problems of incomplete display of album cover and small display area.
3. In “Category”-”Batch process”- “Add to”, there is a new feature of creating a playlist.
4. With playing music files in internal memory or micro SD card,
press and hold the “OK” button to take you directly to the playing screen when you are at somewhere else.
5. In Volume setting, the gradient of volume control can be selected to set as “60” or “120” steps. The default setting is “60”.
(Note: the max volume level of both “60” and “120” steps is the same, only different in control precision.)
6. Add the following tips:
①In full balanced mode, when you set BIAS as “High”, QP2R screen will show a reminder saying
“Caution: please make sure DAP surrounding is good for heat release when it’s in 2.5mm full balanced output & High BIAS mode.”
②If you charge QP2R battery while playing files in full balanced mode with High BIAS setting, the QP2R screen will show a reminder saying
“To ensure high performance, DAP charge function is disabled if loading 2.5mm full balanced output & High BIAS mode.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Bywalec

Ja juz mam swojego QP2R. Powiem tak- warto było poczekać. Dźwięk jest znakomity. Na Sylwestra zrobił furorę. Zreszta tak samo jak SP1000. Ludzie byli w szoku ze takie maleństwo daje taki dźwięk. Oczywiście sprzęt był podpięty jako źródło do dużego zestawu. Jak kogoś nie stać na SP1000 to koniecznie QP2R.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś z pamięci napisać jakie są największe różnice pomiędzy QP1R i QP2R pod względem dźwiękowym, czy zbyt długo już nie masz już z nim styczności?

 

I drugie pytanie, jak wygląda sprawa wskaźnika naładowania akumulatora i sama praca na nim w QP2R? W QP1R często występował taki problem, że odtwarzacz wyłączał się przy losowym poziomie naładowania np. 5%, 20% czy nawet 50% i nie dało się go uruchomić bez ponownego naładowania. Ciekawy jestem czy coś w tym względzie poprawili w nowym modelu, bo znam  dwa przypadki gdzie QP1R wylądował w serwisie z tego powodu i co ciekawe w obu przypadkach wymieniono je na nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

QP1R i QP2R  - obydwa grają rewelacyjnie. Obydwa oferuję ciepłe a zarazem energetyczne brzmienie

QP2R ma zdecydowanie bardziej liniowe brzmienie, ale niczego tam nie brakuje,  Dół jest świetnie wypełniony.  Ogólnie świetny balans tonalny.

W QP1R dołu mogło być czasem za dużo - zależy jakie słuchawki podpiąłeś. Ale nie uważam to za negatyw.

W QP2R góra bardziej aksamitna,  rozszerzona - szczególnie słychać na bardzo dobrych słuchawkach. Jest sporo szczegółów w całym zakresie pasma, ale urządzenie pozostaje muzykalne. Zarówno w Qp1R czy Qp2R nie ma mowy o technicznym graniu, to playery stworzone do odtwarzania muzyki tak aby czerpać z tego radość.

 

W skrócie - QP2R to na pewno klasa brzmieniowa wyżej bądź lepiej, zależy jak kto ocenia. Na pewno prócz dźwięku jest kilka innych usprawnień technicznych. 

Czy warto się przesiąść ? Na pewno tak. Chodź dla niektórych to może być spory wydatek.

 

Alternatywą jest kupienie QP1R w dobrej cenie - zdarzają się okazje na rynku więc warto polować - ja sprzedałem swojego w cenie 2600zl. Qp2R to jednak ciągle nowość.

Questyle to wyjątkowe playery pod każdym względem i biorąc pod uwagę konkurencję sensownie wycenione.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Z tego co wiem problem z akumulatorem już został definitywnie rozwiązany przez Questyle. Kolega miał ten problem. Ostatni lub nawet przedostatni firmware rozwiązuje problem. Kolega w tej sprawi korespondował z producentem. Kumpel zrobił upgrade i problem zniknął- przynajmniej na razie


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności