Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell&Kern A&ultima SP1000


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, userfrom napisał:

Zapewne ludzie od Astella już dziergają nowego superflagowca za odpowiednio wyższą cenę.

Nie wydaje mi się.

Akurat polityka cenowa topowych modeli Astell&Kerna moim zdaniem jest dobra, bo zarówno AK380, jak i SP1000 kosztują/kosztowały tyle samo w momencie wprowadzenia ich do sprzedaży.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, wulkan napisał:

Nie wydaje mi się.

Akurat polityka cenowa topowych modeli Astell&Kerna moim zdaniem jest dobra, bo zarówno AK380, jak i SP1000 kosztują/kosztowały tyle samo w momencie wprowadzenia ich do sprzedaży.

Podejrzewam, że ego ludzi z zarządu Astella jednak mocno spadło po premierze tego nowego Soniaka. Na pewno czymś odpowiedzą. Biznes nie polega tylko na robieniu pieniążków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, userfrom napisał:

Podejrzewam, że ego ludzi z zarządu Astella jednak mocno spadło po premierze tego nowego Soniaka. Na pewno czymś odpowiedzą. Biznes nie polega tylko na robieniu pieniążków.

Myślę, że ludzie z Astella nie muszą dorabiać sobie dodatkowo "ego". Oni już to dawno zrobili w postaci urządzenia AK500N, które jest o 20.000 zł droższe, niż nowy Sony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wulkan napisał:

Myślę, że ludzie z Astella nie muszą dorabiać sobie dodatkowo "ego". Oni już to dawno zrobili w postaci urządzenia AK500N, które jest o 20.000 zł droższe, niż nowy Sony.

AK500N to jest maszyna stacjonarna. Na rynku Dapów, gdy myśli się o audiofilskim-highendowym odtwarzaczu to ma się na myśli Ultimę albo 380, a od teraz będzie to Sony. Czy Astell na to pozwoli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No....

"New firmware will debut with the SP1000M that adds Android APK support, allowing users to install additional music streaming services to their player by simply copying and installing the corresponding APK file for the music service they wish to add.   "

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wulkan napisał:

Ja się pytam - dla kogo ten kolor obudowy??

Kobiety wolą różowe lub złote (ew. srebrne), więc i tak nie kupią. A dla facetów bardziej czarne (ew. miedziane).

Mnie tam ten kolor się podoba wiadomo, że wolałbym czarny ale i tak jest ładniejszy niż np. Kann Eos Blue ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MarcusFenix69 napisał:

Mnie tam ten kolor się podoba wiadomo, że wolałbym czarny ale i tak jest ładniejszy niż np. Kann Eos Blue ;)

A ja tam miałem Eos Blue i był spoko , szczególnie że w czerwonym skórzanym etui :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie mam pytanie dla posiadaczy Ultimy. Chodzi mi po glowie zakup i użycie tego DAP'a m.in. w charakterze transportu dla toru stacjonarnego. Chciałbym łączyć się z nim bezprzewodowo z użyciem telefonu i AK Connect. Tutaj pomijając fakt oczywisty, że moge z telefonu lub innego źródła streamować muze na SP1000 mam dodatkową zagwozdkę. Otóż nie chciałbym streamować muzy wcale, a zwyczajnie użyć tej znajdującej się na DAP'ie co by ograniczyć wymagania stawiane sieci bezprzewodowej. Czy jest taka możliwość?

Druga wątpliwość tyczy się połączenia DAP z DAC'iem. Sterując DAP'em przez AK Connect chciałbym by Ultima kierowała sygnał do DAC'a przez kabel coaxialny. Czy to też zabungla, czy też będę skazany na Line Out?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwsze pytanie znalazlem juz odpowiedz. Przedstawiciel A&K twierdzi, ze mozna bez problemu grac muze zgromadzoną w Ultimie przez AK Connect, wystarczy jako source jak i speaker wskazac naszego grajka.

Druga sprawa wyglada mniej jasno jako, że ciężko w ogóle znaleźć kabel który zamieni USB-C w Ultimie na sygnał cyfrowy poza opcją USB OTG - USB-B. Jest taki kabelek sprzedawany przez Cayina który kończy sie Coaxialem i też chodzi bez problemu np z i5, ale z SP1000 nie działa. No, ale może ktoś z posiadaczy Ultimy ma na tym polu już jakieś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.10.2018 o 01:08, lsd napisał:

... ciężko w ogóle znaleźć kabel który zamieni USB-C w Ultimie na sygnał cyfrowy poza opcją USB OTG - USB-B. Jest taki kabelek sprzedawany przez Cayina który kończy sie Coaxialem i też chodzi bez problemu np z i5, ale z SP1000 nie działa. No, ale może ktoś z posiadaczy Ultimy ma na tym polu już jakieś doświadczenia?

A ilu na tym Forum posiadaczy Ultimy...??

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wulkan napisał:

A ilu na tym Forum posiadaczy Ultimy...??

Ciężko oszacować. Nie każdy "chwali się" tym co posiada, jednak z tego co się orientuje, troche tych sztuk sie sprzedało w pl w ostatnim roku, a mnie potrzezbny był tylko jeden delikwent który wykorzystuje SP1000 szerzej niż tylko do spacerowego grania.

Potrzebny był bo w sumie zdaje się, że wiem już wystarczająco wiele. Ultima posiada wielofunkcyjne wyjście 3,5mm które jest zarazem wyjściem optycznym, więc wystarczy odpowiedni kabalek i problem solved. Co prawda DSD tą drogą nie pójdzie, ale za to można mieć jednocześnie grajka wpiętego w zasilanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lsd napisał:

Ciężko oszacować. Nie każdy "chwali się" tym co posiada, jednak z tego co się orientuje, troche tych sztuk sie sprzedało w pl w ostatnim roku...

Czy naprawdę uważasz, że osoby, które mają Ultimy, piszą (i w ogóle są obecne) na tym Forum?

Takie osoby zwyczajnie nie mają na to czasu, bo ich czas jest na to zbyt cenny.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę uważasz, że osoby, które mają Ultimy, piszą (i w ogóle są obecne) na tym Forum?
Takie osoby zwyczajnie nie mają na to czasu, bo ich czas jest na to zbyt cenny.
A mają czas słuchać muzyki?
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wulkan napisał:

Czy naprawdę uważasz, że osoby, które mają Ultimy, piszą (i w ogóle są obecne) na tym Forum?

Takie osoby zwyczajnie nie mają na to czasu, bo ich czas jest na to zbyt cenny.

Sorry ale w ogole nie zakumalem Twojego punktu widzenia ;) mozesz rozwinac? Na co ich czas jest zbyt cenny? Na czytanie forum? :DFakt, to droga zabawka ale bez przesady, jest tu przynajmniej kilkudziesieciu aktywnych forumowiczow z drozszymi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2018 o 13:37, lsd napisał:

Sorry ale w ogole nie zakumalem Twojego punktu widzenia ;) mozesz rozwinac? Na co ich czas jest zbyt cenny? Na czytanie forum? :DFakt, to droga zabawka ale bez przesady, jest tu przynajmniej kilkudziesieciu aktywnych forumowiczow z drozszymi...

W dniu 4.10.2018 o 13:16, all999 napisał:
W dniu 4.10.2018 o 13:11, wulkan napisał:
Czy naprawdę uważasz, że osoby, które mają Ultimy, piszą (i w ogóle są obecne) na tym Forum?
Takie osoby zwyczajnie nie mają na to czasu, bo ich czas jest na to zbyt cenny.

A mają czas słuchać muzyki?

Często nie mają czasu. Albo mają go w bardzo ograniczonym zakresie.

W dniu 4.10.2018 o 13:37, lsd napisał:

Sorry ale w ogole nie zakumalem Twojego punktu widzenia ;) mozesz rozwinac? Na co ich czas jest zbyt cenny? Na czytanie forum? :DFakt, to droga zabawka ale bez przesady, jest tu przynajmniej kilkudziesieciu aktywnych forumowiczow z drozszymi...

Nie mają czasu, bo zamiast czytać forum, zwykle pracują zawodowo po wieeeele godzin po to, żeby mieć kasę (m.in. na drogie zabawki).

Wprawdzie kupują, ale potem mają mało czasu na cieszenie się swoimi zabawkami.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wulkan napisał:

Często nie mają czasu. Albo mają go w bardzo ograniczonym zakresie.

Nie mają czasu, bo zamiast czytać forum, zwykle pracują zawodowo po wieeeele godzin po to, żeby mieć kasę (m.in. na drogie zabawki).

Wprawdzie kupują, ale potem mają mało czasu na cieszenie się swoimi zabawkami.

Chyba troche generalizujesz ;) Owszem są tacy którzy w pocie czoła tyrają, żeby zarobić (jak ja), ale dla innych kupić ultimę to jak splunąć, a do pracy nie chodzą wcale. Tacy ludzie mają mnóstwo czasu, uwierz mi. Kolesie rozbijający się Ferrari czy Porshakami na Słowacji to tylko jeden z niewielu, akurat tu udokumentowanych przez ludzkie nieszczęście przypadków.

Dla innych ludzi jest to tez kwestia priorytetów. Jeżdżą starym autem, a wkieszeni noszą sobie np Ultime bo to muzyka, a nie auta stanowią ich hobby. Ile ludzi tyle przypadków...

Akurat w przypadku ultimy głęboko wierze, że ich posiadacze, czytają jak nie to, to inne tematyczne forum, bo ani to poreczny sprzet do sluchania w pracy, ani do szpanowania, więc trzeba wcześniej przed zakupem zebrać solidne argumenty na ten pomysł.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Właśnie dostałem na emaila info od Astell&Kerna, że od piątku rusza preorder na AMPa do SP1000 - a u nas będzie?

A od dzisiaj jest dostępna aktualizacja do SP1000. Aż się boję aktualizować bo mogą spie.....yć dźwięk. Już nie raz tak było.

e5ec9298-37cc-41ae-9172-aa4bf4a02eb6.jpg
Coming Soon!
KANN CUBE Case and SP1000 AMP

Pre-orders start this Friday, 6/21
KANN CUBE Leather Cases
KANN CUBE Leather Cases
$179.00
View
SP1000 AMP
SP1000 AMP
$799.00
View
 
New Firmware Coming Soon!

New firmware updates will be available for select models in the upcoming weeks. We will be introducing two new features called Car Mode and EQ Sharing.

Car Mode
Allows for a more simplistic playback screen and supports landscape or portrait view modes.
cb771960-3ca0-412d-8631-5722095524a2.png
5eed0258-e0e4-4d75-8071-dfd5ca50ca37.png
a12842c5-3254-4ff9-8f7a-9fe4907126b1.png

EQ Sharing
EQ Sharing will allow you to share or receive user created EQs between the same AK device model.
b8408fbe-021a-4cf1-8f7b-a2dd74f8dbee.png
Estimated dates for OTA firmware by model:
SP1000: 6/18
SP1000M, SE100: 6/25
KANN CUBE: 6/27
*Dates are subject to change
 
Want to check out the new products?
3f5607f5-0a89-427a-84dd-c3717957ed63.jpe
We will be showcasing all of the new products at the upcoming show CanJam SoCal happening this weekend in Irvine, CA. If you are in the area, come by and check us out!
 
Learn More
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności