Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell&Kern A&ultima SP1000


Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, Superata napisał:

T60RP ...i przykro mi to mówić ale radzi sobie lepiej niż Questyle 600i

 

Hmmm... jaj mam ogólne wrażenie, że parametry parametrami a realne możliwości wysterowania są imho lepsze niż by na to wskazywała specyfikacja. Ethery Flow po balansie grają nie gorzej niż ze średnio-mocnej stacjonarki. Po wyjściu niezbalansowanym jest, wiadomo słabiej, ale i tak lepiej niż by się można było spodziewać. Gdyby jeszcze Audeze pędziło...:rolleyes:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
9 minut temu, wulkan napisał:

Nareszcie ktoś zadał to jedno, jakże sensowne pytanie.

13-ty post (licząc od góry): https://www.head-fi.org/threads/new-tol-a-k-dap-the-ak-ultima-sp1000.850061/page-203

A tu jest źródło do tego źródła:

https://www.head-fi.org/threads/dap-score-chart.874423/#post-14099475

Ciekawe, że w zestawieniu nie ma Opusa 1, AK300, AK240 mimo, że tamten człowiek je odsłuchiwał. A np. są Shanlingi M2S i M3S.

Edytowane przez userfrom
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widząc tą tabelę czuje się wywołany do tablicy 

Miałem lpg i mam 1z w moim odczuciu lpg to taki ak120tyt na sterydach z mniejszą scena ale głębsza w tabeli  wyprzedza go 1z o pare punktow% a dla mnie te dwa dapy graja zupełnie inaczej lpg ( chłodno , wysokie z agresywną górą, szerokość sceny wąska,  holografia i kulura grania to pozim ak120tyt  z mdr ex1000 jedno z najgorszych połączeń jakie słyszałem , z se5ult było już nieźle ) 1z ( po balansie  ( gra lekko świetna naturalna rozdzielczosc z pięknym wokalem , kultura grania co najmniej kilka poziomów wyżej   , nie męczy można słuchać godzinami ) 

Trzeba samemu posłuchać i taki np ak380cu jest też niżej od lpg a dla mnie ak380Cu zjada lpg bez dwóch zdań ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już dyskutujemy o tej tabelce, to OPus #1 robi WSZYSTKO (dźwiękowo) co najmniej jedną półkę lepiej od X5 III. Do tego tu P1 jest wysoko, a w naszej krajowej prasie recenzenckiej został raczej obsmarowany :) Także wiarygodność tej tabelki jest taka, że... :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zastanawiające...

Ludzie z Astella piszą, że firmware'y nie zmieniają brzmienia, a ja zauważyłem, że dźwięk SP1000 Copper zmienił się na korzyść - w kierunku większego "wysycenia".

Już na tyle dobrze zapoznałem się z brzmieniem mojego odtwarzacza, że kwestię wygrzania i akomodacji słuchu, mam już dawno za sobą.

Pojawiała się większa kwiecistość barw na średnicy. Ogólnie brzmienie jest bardziej zebrane do kupy, bardziej dynamiczne, lepiej kontrolowane i w dodatku pojawił się większy rozmach.

Poza tym, jeszcze jedna kwestia. Słuchałem odtwarzacza w podróży. Raz cztery i pół godziny, następnie przerwa czterogodzinna i znów prawie cztery godziny. Dźwięk mnie nie zmęczył, co, o dziwo(!), spowodował po takim czasie nawet AK380/AMP380! Powiem więcej - nie miałem tego dźwięku dość i, jakbym tylko miał możliwość, słuchałbym dalej!

Ave SP1000 Copper! You are THE BEST!!!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Noah napisał:

A myślałem , ze już widziałem wszystko . Jednak nie wszystko 

Nie za bardzo rozumiem.

Ja pewne rzeczy przedstawiam słowami redaktora Kisiela, Łabanowskiego, Kulpy, Stryjeckiego, Kłosa, czy Pacuły. Na recenzjach tych osób wyrosłem. Z kolei nie potrafię ująć moich myśli w języku, którym posługują się ludzie piszący na tym forum.

Kwieciste barwy to barwy, które nie są szare. Barwy, które się mienią i które mają odpowiednią gęstość i konsystencję.

Co jest w tym, co napisałem, niezrozumiałego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wulkan napisał:

Nie za bardzo rozumiem.

Ja pewne rzeczy przedstawiam słowami redaktora Kisiela, Łabanowskiego, Kulpy, Stryjeckiego, Kłosa, czy Pacuły. Na recenzjach tych osób wyrosłem. Z kolei nie potrafię ująć moich myśli w języku, którym posługują się ludzie piszący na tym forum.

Kwieciste barwy to barwy, które nie są szare. Barwy, które się mienią i które mają odpowiednią gęstość i konsystencję.

Co jest w tym, co napisałem, niezrozumiałego?

Nie ma nic złego w tym , jak to określiłeś . To ja znalazłem się wśród bukietów barw recenzentów ,których nie ogarniam . Ale już zmykam . Pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.04.2018 o 08:16, wulkan napisał:

Ujmę to inaczej.

Jak poprzednio czułem barierę pomiędzy słuchawkami, a słuchaczem, w tej chwili ta bariera zniknęła.

 

Wulkan, ileż to już razy te bariery Ci znikały, a sprzęt idealny, stawał się jeszcze bardziej idealniejszy? Za każdym razem zachwycasz się tak, że wydaje się, że bardziej już nie można. I tak w koło Wojtek.... aż do kolejnego zakupu kolejnego cudu inżynierii koreańskiej, który znowu będzie przełamywał wszelkie bariery, włączając w to barierę dźwięku, światła oraz ludzkiej percepcji.

 

Bez urazy Wulkan, ale Twoje opinie mają jedynie walor reklamowy i tak chyba są przez ludzi odbierane. 

 

Jeżeli w czymś uraziłem, to przepraszam, nie było to moją intencją. 

Edytowane przez westberg
  • Like 4
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, westberg napisał:

 

Wulkan, ileż to już razy te bariery Ci znikały, a sprzęt idealny, stawał się jeszcze bardziej idealniejszy? Za każdym razem zachwycasz się tak, że wydaje się, że bardziej już nie można. I tak w koło Wojtek.... aż do kolejnego zakupu kolejnego cudu inżynierii koreańskiej, który znowu będzie przełamywał wszelkie bariery, włączając w to barierę dźwięku, światła oraz ludzkiej percepcji.

 

Bez urazy Wulkan, ale Twoje opinie mają jedynie walor reklamowy i tak chyba są przez ludzi odbierane. 

 

Jeżeli w czymś uraziłem, to przepraszam, nie było to moją intencją. 

Nic na to nie poradzę, że topowy sprzęt marki Astell&Kern jest, z generacji na generację, coraz lepszy.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 godziny temu, wulkan napisał:

Zrąbali moim zdaniem SP1000 Copper przez najnowszy soft (1.08)?

Niby producent pisze, że softy nie wprowadzają zmian w dźwięku, ale moim zdaniem soft oznaczony symbolem 1.07 był najbardziej muzykalny i słuchało się go najprzyjemniej.

Ja jestem za cienki nie słyszę różnicy. Mam dwa więc mogłem porównać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.04.2018 o 10:27, tawek33 napisał:

A nie możesz wrócić do 1.07 ?

Producent nie daje takiej możliwości.

Dnia 30.04.2018 o 10:37, Superata napisał:

Ja jestem za cienki nie słyszę różnicy. Mam dwa więc mogłem porównać. 

Dźwięk w wersji 1.08 prze do przodu (jest podany na twarz) i wprawdzie wydaje się być jeszcze bardziej neutralny, ale zagubiony został klimat wersji 1.07 i znika przyjemność długiego odsłuchu.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.12.2017 o 08:35, ZenekHajzer napisał:

 

 

Dnia 9.04.2018 o 23:55, tawek33 napisał:

 

Skoro nie ma możliwości powrotu do poprzedniego firmware to jest to czyste ryzyko na jakiekolwiek  zmiany -szkoda 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności