Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell&Kern A&ultima SP1000


Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, misiekkb napisał:


Czy kanapka z Hugo2 będzie lepsza od Ultimy, jest to ciężkie pytanie, gdyż wchodzą bardzo subiektywne opinię. Na przykładzie Ultimy w wersji SS bym powiedział że jest lepsza, gdyż Chord jest świetnym DACiem, jak dla mnie najlepszy dac do 30 tyś zł, ale wzmacniacz słuchawkowy to tak jak każdy wzmacniacz tej firmy, czyli średnio albo kiepsko. Dlatego tutaj Ultima jako sprzęt przenośny będzie lepszą, mimo że mi się wersja SS nie spodobała, że względu na to co @wulkan napisał, czyli gra to bardzo asekuracyjnie, a ja nie lubię takiego sposobu podawania muzyki, dwa że tak jakby dla mnie skrajne zakresy były od pewnego momentu urwane. Nie wiem jak jest w wersji Copper z tym. 

 

Tyle razy było mówione, że sprzęty Chorda nie mają osobnego wzmacniacza... więc jak może być on słaby?

Po prostu bardziej pasuje Ci brzmienie, charakterystyka wzmaka, który podłączasz pod Chorda jako DAC.

 

Cytuj

I have been seeing some comments describing Hugo as excellent DAC with a good headphone amp. Both comments, in my view, are wrong and way off the mark - and seeing these comments are starting to bug me, so I would like to get it off my chest. So forgive me if I am overstepping the mark - commenting on honest posts about a product I have designed, but I thought it might be useful for Head-fi'rs to read my views.

...

This brings me on to my biggest annoyance - the claim that Hugo's amp is merely good. Firstly, no body can possibly know how good the headphone amp in Hugo is, because there is not a separate headphone stage as such - its integrated into the DAC function directly. You can't remove the sound of the headphone amp from the sound of the DAC, it's one and the same.

 

https://www.head-fi.org/threads/chord-hugo.702787/page-123#post-10459450

 

 

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Karmazynowy napisał:

 

Tyle razy było mówione, że sprzęty Chorda nie mają osobnego wzmacniacza... więc jak może być on słaby?

Po prostu bardziej pasuje Ci brzmienie, charakterystyka wzmaka, który podłączasz pod Chorda jako DAC.

 

 

https://www.head-fi.org/threads/chord-hugo.702787/page-123#post-10459450

 

 

 

Nie chodzi o to, który mi bardziej podchodzi, tylko o SQ wzmacniaczy, czy dziurki słuchawkowej w Hugach czy Davie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam masz tylko jeden układ, która odpowiada i za wzmak i za wyjście liniowe. Jak podłączasz inny wzmak to sygnał dalej leci przez ten układ do którego możesz wpiąć się bezpośrednio. Po prostu łańcuch sprzętowy się wydłuża, ale jestem skłonny uwierzyć w to, że może lepiej zagrać podłączając trudne do napędzenia słuchawki albo jak ma się ochotę na odmienne granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, misiekkb napisał:

Tja, nie jest to możliwe, ponieważ nigdy nie będzie możliwe żeby sygnał z sekcji daca był transparentny, kiedy idzie przez jakąś inną sekcję. 

 

Ale jaką sekcję? Ty chyba dalej mnie nie rozumiesz. Nie możesz napisać, że wzmacniacz w sprzętach Chorda jest słaby a DAC dobry bo tam nie ma sekcji stricte wzmacniacza. Możesz co najwyżej napisać, że nie podoba Ci się wyjście dziurki z Chorda jako całość, to zrozumiem, ale nie rozgraniczysz sekcji DACa od AMPa w Chordzie, bo to wszystko siedzi w 1 układzie FPGA i pisze o tym sam twórca w linku, który przytoczyłem. Z mojej strony koniec OT bo to nie temat o Chordzie.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale jaką sekcję? Ty chyba dalej mnie nie rozumiesz. Nie możesz napisać, że wzmacniacz w sprzętach Chorda jest słaby a DAC dobry bo tam nie ma sekcji stricte wzmacniacza. Możesz co najwyżej napisać, że nie podoba Ci się wyjście dziurki z Chorda jako całość, to zrozumiem, ale nie rozgraniczysz sekcji DACa od AMPa w Chordzie, bo to wszystko siedzi w 1 układzie FPGA i pisze o tym sam twórca w linku, który przytoczyłem. Z mojej strony koniec OT bo to nie temat o Chordzie.

Z tym jednym układem FPGA to pojechałeś, po FPGA jest super prosty układ na tranzystorach i to jest wzmacniacz i wy RCA. Co nie zmienia faktu że zawsze idzie przez to samo, czy do słuchawek czy wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym jednym układem FPGA to pojechałeś, po FPGA jest super prosty układ na tranzystorach i to jest wzmacniacz i wy RCA. Co nie zmienia faktu że zawsze idzie przez to samo, czy do słuchawek czy wzmacniacza.

Chodziło mi o 1 kostkę fpga, xlinix czy jak to się tam zwie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Superata napisał:

Jak dotąd Ultima to jedyny sprzęt tego typu w tej cenie, który gotów byłbym kupić dla siebie. Oczywiście gdybym miał tyle kasy, że stać mnie byłoby na niego. 

SS, czy Copper? Oto jest pytanie!;)

 

SP1000 Copper widziałem, że łączono ostatnio z dokanałówkami oBravo Audio Ra C-Cu za "jedyne" £8,999.00B)

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, wulkan napisał:

SS, czy Copper? Oto jest pytanie!;)

 

SP1000 Copper widziałem, że łączono ostatnio z dokanałówkami oBravo Audio Ra C-Cu za "jedyne" £8,999.00B)

 

 

A czemu to jest pytanie? Gdybym posłuchał obu, wiedziałbym. Ty słuchałeś obu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, all999 napisał:

 

 

A czemu to jest pytanie? Gdybym posłuchał obu, wiedziałbym. Ty słuchałeś obu.

Bo obawiam się, że jak kiedyś w przyszłości będę wymieniał kiedyś Layle II na inne IEM-y, że SP1000 SS może być jednak lepszym wyborem. Ale oczywiście mogę się mylić.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo obawiam się, że jak kiedyś w przyszłości będę wymieniał kiedyś Layle II na inne IEM-y, że SP1000 SS może być jednak lepszym wyborem. Ale oczywiście mogę się mylić.
To bezpieczniej wziąć drozszego;)
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wulkan napisał:

Bo obawiam się, że jak kiedyś w przyszłości będę wymieniał kiedyś Layle II na inne IEM-y, że SP1000 SS może być jednak lepszym wyborem.

 

Problemy pierwszego świata :mellow:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, grubbby napisał:
2 minuty temu, wulkan napisał:
Bo obawiam się, że jak kiedyś w przyszłości będę wymieniał kiedyś Layle II na inne IEM-y, że SP1000 SS może być jednak lepszym wyborem. Ale oczywiście mogę się mylić.

To bezpieczniej wziąć drozszego;)

Haha, cena identyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak słuchałem obu to bardziej mi podszedł SS niż Copper (mimo, że wolę ciemniejsze, bardziej nasycone granie), ale słuchałem na ciemnych słuchawkach. Copper był gładszy, ale SS miał taki aspekt na plus... nie wiem czy to lekkie wyeksponowanie rozdzielczości, holografii... nie do końca odnajdywałem to w Miedziaku - Miedziak grał trochę bez tego dodatniego efektu łał w SS. Myśle, że wybór między SS a Miedziakiem sprowadza się do synergii z konkretnymi słuchawkami. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, rollomay napisał:

Jak słuchałem obu to bardziej mi podszedł SS niż Copper (mimo, że wolę ciemniejsze, bardziej nasycone granie), ale słuchałem na ciemnych słuchawkach. Copper był gładszy, ale SS miał taki aspekt na plus... nie wiem czy to lekkie wyeksponowanie rozdzielczości, holografii... nie do końca odnajdywałem to w Miedziaku - Miedziak grał trochę bez tego dodatniego efektu łał w SS. Myśle, że wybór między SS a Miedziakiem sprowadza się do synergii z konkretnymi słuchawkami. 

 

No i właśnie tego się obawiam, że jak sprzedam Layle II i kupię inne słuchawki, to lepsza może się okazać wersja SS... Świetnie to ująłeś z tym "efektem łał". Lepiej bym tego nie napisał :) Ale ta płynność na średnicy w miedziaku, której wersja SS nie ma...:( I jak tu żyć...? ;)

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sly30 napisał:

Czytałem gdzieś, że SP1000 ma problem z pokrętłem głośności, które jest za luźne i łatwo samo zmienia pozycje. To prawda?

Testówki, które miałem (a miałem dwa, różne egzemplarze SP1000 SS i jeden egzemplarz SP1000 Copper), nie miały tego problemu. Znacznie gorzej z pokrętłem głośności było w modelu AK380 i AK240 (mniej precyzyjniej ono działało). W SP1000 jest miodzio. Plus to błyskawiczne ładowanie ładowarką Quick Charge 3.0 (od HTC U11)... Instrukcja obsługi podaje czas 2 godziny i 20 minut, a mnie udało się naładować od 0% do 100% w czasie około 1,5 godziny. Pod tym względem AK380 to znaczne uwstecznienie. Poza tym, czas działania SP1000 po naładowaniu baterii do pełna jest dłuższy w stosunku do AK380, co jest dodatkowym plusem.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności