Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell&Kern A&ultima SP1000


Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, MarcusFenix69 napisał:

Czy ktoś z was miał już okazję przetestować SP1000 w wersji Copper i mógłby napisać jakie są różnice brzmieniowe obu modeli?. Jeszcze pytanie na przyszłość, który z flagowców waszym zdaniem miał by lepszą synergie z Fostexami th900? ;)

 

Szanowny kolega Wulkan "poluje" i pewnie dopnie swego i albo juz albo wkrotce poslucha "miedzianej" wersji.

Jest juz troche opisow w sieci tej wersji i wynika na to ze rozniaca jest na plus i tak wersja ma swoja "dzusze" i to cos co brakuje oschlej wersji podstawowej.

Mnie "elektryzuje" pojawienie sie juz oferty ze mp3store bedzie miec w sprzedazy WM1Z czyli "copperowej" oraz WM1A.

Tylko skad funduszy na to?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Art-S napisał:

 

Szanowny kolega Wulkan "poluje" i pewnie dopnie swego i albo juz albo wkrotce poslucha "miedzianej" wersji.

Jest juz troche opisow w sieci tej wersji i wynika na to ze rozniaca jest na plus i tak wersja ma swoja "dzusze" i to cos co brakuje oschlej wersji podstawowej.

Mnie "elektryzuje" pojawienie sie juz oferty ze mp3store bedzie miec w sprzedazy WM1Z czyli "copperowej" oraz WM1A.

Tylko skad funduszy na to?

Ja zastanawiam się między AK380 a SP1000, ale z recenzji w której było porównanie starego z nowym flagowcem wynika że Ultima deklasuje AK380 ;) więc gdybym miał już kupować któregoś flagowca to wolał bym dopłacić do Ultimy, która można kupić za jakieś 12k.

Soniaka nawet nie biorę pod uwagę, bo co nim mógłbym pędzić skoro on ma niewiele więcej mocy niż zx1 ;)

Edytowane przez MarcusFenix69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

SP1000 Copper bedzie u Nas w przyszlym tygodniu.

 

Ak380 w dobrej cenie jest na pewno warta zakupu. 

Tak jak kiedyś seria Ak100/120 wyszla z obiegu i ludzie tego szukali poźniej ze względu na naturalność brzmienia, podobnie będzie z seria 3XX. Nowe urządzenia graja bardziej świeżo itd. ale starsze wersje przeważnie maja coś czego nowym często brakuje. DUSZĘ.

 

W każdym razie w dobrej cenie Ak380 czy AK320 to na pewno urządzenia warte grzechu

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, MP3store napisał:

SP1000 Copper bedzie u Nas w przyszlym tygodniu.

 

Ak380 w dobrej cenie jest na pewno warta zakupu. 

Tak jak kiedyś seria Ak100/120 wyszla z obiegu i ludzie tego szukali poźniej ze względu na naturalność brzmienia, podobnie będzie z seria 3XX. Nowe urządzenia graja bardziej świeżo itd. ale starsze wersje przeważnie maja coś czego nowym często brakuje. DUSZĘ.

 

W każdym razie w dobrej cenie Ak380 czy AK320 to na pewno urządzenia warte grzechu

 

AK380 może by się udało kupić od kolegi z forum w dobrej cenie ;) ale bardziej mnie ciągnie do Ultimy, choć tak naprawdę nie wiem na ile lepiej zagra niż mój obecny dap Kann. ;)

Ogólnie to Kann zrobił na mnie świetne wrażenie i jeżeli miałbym teraz zmieniać dapa to w grę wchodzi tylko dopłata do któregoś z flagowców A&K, bo w cenie Kanna raczej nie znajdę już nic lepszego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Superata napisał:

Marcus gdybyś najpierw posłuchał SP1000 nie chciałbyś słuchać potem Kanna. Kann jest super jednak SP się wyróżnia. To trzeba posłuchać. 

Pytanie tylko, czy z Fostexami będzie różnica, czy do Ultimy potrzeba słuchawek o równowartości ceny dapa ;)

Jeżeli chodzi o odsłuch to raczej nie prędko udało by mi się wybrać do Krakowa, pewnie i tak skończyło by się że kupił bym Ultime w ciemno jak większość dapow do tej pory ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎-‎08‎-‎25 o 15:07, MP3store napisał:

SP1000 Copper bedzie u Nas w przyszlym tygodniu.

Pamiętaj Wojtku o mnie. Piszę się jako jeden z pierwszych do odsłuchu. Jak tylko mi się spodoba, "przycisnę" sprzedaż mojego kombo jeszcze bardziej ;)

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.08.2017 o 16:04, Superata napisał:

Marcus gdybyś najpierw posłuchał SP1000 nie chciałbyś słuchać potem Kanna. Kann jest super jednak SP się wyróżnia. To trzeba posłuchać. 

 

Nawet byś dotknąć nie chciał. To pod palcem czuć inną klasę playera :) nie mam doświadczenia z DAPami ale posiedziałem chwilę z KANN i SP1000. Ten drugi to miazga. Samo wykonanie, interfejs wow !

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Chcheckitout napisał:

 

Nawet byś dotknąć nie chciał. To pod palcem czuć inną klasę playera :) nie mam doświadczenia z DAPami ale posiedziałem chwilę z KANN i SP1000. Ten drugi to miazga. Samo wykonanie, interfejs wow !

 

Wykonczenie nie gra nie odtwarza muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Art-S napisał:

 

Wykonczenie nie gra nie odtwarza muzyki.

 

No jak nie ? copper itp ? A tak serio to nie pisałem celowo o dźwięku, bo dużo już o tym zostało napisane. Kolega napisał, że nie chciałby już słuchać KANNa po SP1000, a ja po prostu dodałem, że nawet by dotknąć nie chciał. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miedz jest tu czescia skladowa calego toru.Wiec wnosi i to niepozornie ale jednak sporo.

 

Mnie chodzilo o to ze jak wezmie sie do reki to robi sie wow! Tylko co to powoduje ze nowe bo zawsze nowe jest fajne do starego.Tylko AK jakos tak sprytnie robi ze ludzie widza ten wow a po jakisms czasie jest to norma.

 

Jak ten design bo o to chodzi bedzie sie "starzec"?

Mam AK 300 i trafia mnie jak widze 3 diodki podswietlenia na dole - coz za jakos za 4000zl.

Stary Sony X1060 ma amoleda i obraz cukierek ale swietny.

Edytowane przez Art-S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Art-S napisał:

Miedz jest tu czescia skladowa calego toru.Wiec wnosi i to niepozornie ale jednak sporo.

 

Mnie chodzilo o to ze jak wezmie sie do reki to robi sie wow! Tylko co to powoduje ze nowe bo zawsze nowe jest fajne do starego.Tylko AK jakos tak sprytnie robi ze ludzie widza ten wow a po jakisms czasie jest to norma.

 

Jak ten design bo o to chodzi bedzie sie "starzec"?

Mam AK 300 i trafia mnie jak widze 3 diodki podswietlenia na dole - coz za jakos za 4000zl.

Stary Sony X1060 ma amoleda i obrac cukierek ale swietny.

 

Niezbyt skutecznie mnie zaczepiasz. Dźwięk również po czasie nie jest wow, bo się do niego przyzwyczajamy. Kolejna sprawa to jeśli dostaję produkt premium to wygląd zewnętrzny, poboczne rzeczy również muszą zachwycać nawet jeśli SQ jest na najwyższym poziomie i to jest najważniejsze. 

 

Kupuję mercedesa AMG dla silnika ale też wyglądu ! Będzie miło również jak w środku będzie drewno niż plastik i tak dalej ...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem dziś z Andromedami. End Game
Tyle, tyle i już. 
 

KANN gra dużo bardziej organicznie i żywiołowo, jest bardziej porywczy. SP1000 jest transparentny dla muzyki, po prostu ją gra. Nie słychać, żadnych naleciałości i braków. Coś fenomenalnego. Za to KANN daje całą masę czystego funu ze słuchania. 
KANN to DAP świetny, ale SP1000 jest po prostu wybitny. Nie mam się do czego przyczepić, ani do kloca ani do ultimy. 
A to jak Ultima chodzi to czysta poezja, jak topowy smartphone, na nic nie trzeba czekać, no to wszystko pięknie wygląda. Czyste premium. 
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Chcheckitout napisał:

 

Niezbyt skutecznie mnie zaczepiasz. Dźwięk również po czasie nie jest wow, bo się do niego przyzwyczajamy. Kolejna sprawa to jeśli dostaję produkt premium to wygląd zewnętrzny, poboczne rzeczy również muszą zachwycać nawet jeśli SQ jest na najwyższym poziomie i to jest najważniejsze. 

 

Kupuję mercedesa AMG dla silnika ale też wyglądu ! Będzie miło również jak w środku będzie drewno niż plastik i tak dalej ...

 

Niby po co mam Cie zaczepiac?

Zachwyty dla mnie to podrzedne plany.Ma grac a wyglad druga sparwa...choc przyznam ze milo jak ma smaczki i prezencje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store
5 minut temu, wulkan napisał:

Pytanie, które miasto dostanie jako pierwsze...?

 

Na Łódź trafi pewnie w kolejnym tygodniu.

Będą krążyć 2 sample.  W pierwszej kolejności 1 na Wawe a drugi na LDZ.

Oczywiście będą również sztuki sprzedażowe gdyby ktoś się zdecydował :lol:

Sam jestem ciekaw czy coś się zmieniło w graniu Coppera od czasu Targów w Maju. Bo z tego co Nam wiadomo to jeszcze coś zmieniali.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, Szakovsky said:

Słuchałem dziś z Andromedami. End Game
Tyle, tyle i już. 
 

KANN gra dużo bardziej organicznie i żywiołowo, jest bardziej porywczy. SP1000 jest transparentny dla muzyki, po prostu ją gra. Nie słychać, żadnych naleciałości i braków. Coś fenomenalnego. Za to KANN daje całą masę czystego funu ze słuchania. 
KANN to DAP świetny, ale SP1000 jest po prostu wybitny. Nie mam się do czego przyczepić, ani do kloca ani do ultimy. 
A to jak Ultima chodzi to czysta poezja, jak topowy smartphone, na nic nie trzeba czekać, no to wszystko pięknie wygląda. Czyste premium. 
 

taka moto g pierwszej generacji też działa płynnie, pionek, dx80 też bez zająknięcia 

także słaby argument

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, hibi napisał:

taka moto g pierwszej generacji też działa płynnie, pionek, dx80 też bez zająknięcia 

także słaby argument

Ale w porównaniu do innych DAP'ów chodzi cudnie. AK300 w porównaniu do SP1000 chodzi jak Sony ericsson x8 w porównaniu do Galaxy s8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Szakovsky napisał:

Ale w porównaniu do innych DAP'ów chodzi cudnie. AK300 w porównaniu do SP1000 chodzi jak Sony ericsson x8 w porównaniu do Galaxy s8.

Cóż z tego, skoro ja osobiście w tym nowym interfejsie jakoś nie mogę się "odnaleźć" i zdecydowanie wolę ten z serii AK3xx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Szakovsky napisał:

Ale w porównaniu do innych DAP'ów chodzi cudnie. AK300 w porównaniu do SP1000 chodzi jak Sony ericsson x8 w porównaniu do Galaxy s8.

Rozwiniesz swoja mysl? Lub napisz to inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności