Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell&Kern A&ultima SP1000


Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Art-S napisał:

 

Po wygrzaniu i jakos tak mialem tydzien i usmiech zniknal mi z ust.

Swietny jest gdyz ma pewne rzeczy w brzmieniu swietne.Posluchalem kilka grajkow i zaden nie zrobil na mnie wrazenia.

Niestety AK300 kupilem kierujac sie opisami innych gdyz bylem uziemiony do lozka choroba.Nie bylo jak posluchac.

Tutaj moj blad ale nie bylo innej opcji.I troche pecha bo dokladnie za 6/7 dni pojawil sie preorder na Kanna.Tydzien bylem poza domem i juz zamiany czy zwrotu nie dalo sie zrobic.

Ze tak uczciwie powiem nie jest zle ale pewne rzeczy mi przeszkadzaja.

Wokale mi przeszkadzaja glownie. Jeszcze cos tam ale powiedzmy spoko.

 

Chyba zrobie jak piszesz. Postaram sie pokochac go.A za 2 lata jak Bogowie beda sprzyjac kupie cos innego.

Kanna chetnie bym posluchal.On jest na moje kieszenie;).

Moze kiedys faktycznie sie "zmienimy" na krotki czas.

 

Wojtus jak wyglada sprawa potestowania zeby podeslac do domu.Jesli dysponujesz odrobina czasu napisz na PW co musze zrobic.

 

Art-s, a masz Ty ampa dedykowanego do ak300?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, barl napisał:

 

Art-s, a masz Ty ampa dedykowanego do ak300?

 

Mialem kupic ale ... stwierdzilem ze nie wiem co dalej wiec narazie nie mam.

Mam sluchawki ktore jest w stanie napedzic sam AK300 choc leza odlogiem Sennki HD600.

Tak wiem co daje AMP.

Tylko mam kilka mysli co zrobic i nie wiem czy zakup jest teraz sensowny.Moze tak byc ze pojde np za miesiac w inny kierunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Art-S napisał:

 

Mialem kupic ale ... stwierdzilem ze nie wiem co dalej wiec narazie nie mam.

Mam sluchawki ktore jest w stanie napedzic sam AK300 choc leza odlogiem Sennki HD600.

Tak wiem co daje AMP.

Tylko mam kilka mysli co zrobic i nie wiem czy zakup jest teraz sensowny.Moze tak byc ze pojde np za miesiac w inny kierunek.

 

Nie chcę się "wtrancać", ale AK300 bez wzmacniacza wprawdzie daje odpowiednią głośność, ale czasami nie daje odpowiedniej jakości dźwięku. Objawia się to w niektórych sytuacjach brakiem kontroli nad przetwornikiem słuchawek, występującym jako lekkie brzęczenie (na określonym materiale muzycznym - np. brzęczały mi wokale Agnes Obel i Cat Power). A nie były to słuchawki jakieś specjalnie wymagające, tylko przenośne - przystosowane do takich mobilnych grajków (shure 846, pm 3). Po dołożeniu wzmacniacza kontrola jest całkowita, nie mówiąc o tym, że zdecydowanie poprawia się to i owo w jakości brzmienia. Było to zdecydowanie skutkiem niewystarczającej mocy wzmacniacza AK300. Na iBasso DX90, który miał mocniejszy wzmacniacz powyższy problem nie występował bowiem w ogóle. 

 

Natomiast odnośnie Twojego rozczarowania AK300 - no, cóż, to tylko potwierdza starą zasadę, że każdy słyszy co innego - i dlatego trzeba odsłuchiwać sprzęt, zwłaszcza, kiedy się wydaje na niego kupę kasy. Ja z zakupu AK300 jestem bardzo zadowolony. Ale też swego czasu nadziałem się na minę w postaci zakupu shure 846, które miały być wybitnymi słuchawkami i być może takimi by były, gdyby kosztowały 500 zł zamiast 4000 zł. Jak dotąd było to moje największe rozczarowanie powodowane totalnym rozjazdem tego co na temat tych słuchawek zostało napisane, a tym co ja słyszałem. Niestety kupiłem bez odsłuchu, naczytawszy się entuzjastycznych recenzji (co ciekawe - nie widziałem żadnej krytycznej).

Edytowane przez westberg
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, westberg napisał:

 

Nie chcę się "wtrancać", ale AK300 bez wzmacniacza wprawdzie dawał odpowiednią głośność, ale nie dawał odpowiedniej jakości dźwięku. Objawiało się to brakiem kontroli nad przetwornikiem słuchawek występującym jako takie lekkie brzęczenie. I nie były to słuchawki jakieś specjalnie wymagające, tylko przenośne - przystosowane do takich mobilnych grajków (shure 846, pm 3). Po dołożeniu wzmacniacza kontrola jest całkowita, nie mówiąc o tym, że zdecydowanie poprawia się to i owo w jakości brzmienia. 

 

mam dokładnie te same wrazenia z odsłuchów. AK300 po podpieciu ampa dostaje "nowe życie"

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do shure ....

Miam  se535 i to są najgorszeroko słuchawki jakie kupiłem 1600zl nie są warte 100zl moje sony hm 750 (,chyba )  za 35 zł robią z nich miazge od tej pory shure jest skreślony badziewie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, westberg napisał:

Ale też nadziałem się na minę w postaci zakupu shure 846, które miały być wybitnymi słuchawkami i być może takimi by były, gdyby kosztowały 500 zł zamiast 4000 zł. Jak dotąd było to moje największe rozczarowanie powodowane totalnym rozjazdem tego co na temat tych słuchawek zostało napisane, a tym co ja słyszałem. 

Dokładnie! Pełna zgoda. Pamiętam, że jak słuchałem SE846 (miałem pożyczone na odsłuch w domu) na AK240, to potem z ulgą wracałem do AKR03 RoXanne.

Jedyne bas mi się podobał. Ale wycięty środek i wszechobecna góra, już nie.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tawek33 napisał:

Co do shure ....

Miam  se535 i to są najgorszeroko słuchawki jakie kupiłem 1600zl nie są warte 100zl moje sony hm 750 (,chyba )  za 35 zł robią z nich miazge od tej pory shure jest skreślony badziewie 

 

Żeby nie robić offtopu: shure 846 są świetne w basie, średnie w średnicy i katastrofalne w tonach wysokich. W pewnym okresie słuchałem ich dużo i nawet przyzwyczaiłem się do ich brzmienia, ale potem po porównaniu do PM3 okazało się, że w tonach wysokich nie słyszę 30% dźwięków (wycięte całe pasmo: brak wybrzmiewania talerzy, brak jakichś tam dzwoneczków w tle). Pszeeesz to jest dramat, bo właśnie wykończenie tonów wysokich jest tą "truskawką na torcie" jak to mówi Rysiu. Tzn. dla mnie jest to dramat - bo inni akurat są zachwyceni. Chłopak, który kupił ode mnie te słuchawki nie mógł się nadziwić dlaczego sprzedaję tak wybitny sprzęt. I weź bądź tu mądry. 

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, wulkan napisał:

i wszechobecna góra, już nie.

 

Jaka "wszechobecna góra". Tam nic nie ma. :) Góra w tych słuchawkach to jest co najwyżej górna średnica. Niepiękną średnicę można jeszcze jakoś skompensować filtrami Knowlesa, które są zdecydowanie lepsze od firmowych, ale braku reprodukcji tonów wysokich niczym nie poprawisz. "Do pustego i Salomon nie naleje", jak to mówią koledzy Ryśka. :)

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, westberg napisał:

 

Żeby nie robić offtopu: shure 846 są świetne w basie, średnie w średnicy i katastrofalne w tonach wysokich. W pewnym okresie słuchałem ich dużo i nawet przyzwyczaiłem się do ich brzmienia, ale potem po porównaniu do PM3 okazało się, że w tonach wysokich nie słyszę 30% dźwięków (wycięte całe pasmo: brak wybrzmiewania talerzy, brak jakichś tam dzwoneczków w tle). Pszeeesz to jest dramat, bo właśnie wykończenie tonów wysokich jest tą "truskawką na torcie" jak to mówi Rysiu. Tzn. dla mnie jest to dramat - bo inni akurat są zachwyceni. Chłopak, który kupił ode mnie te słuchawki nie mógł się nadziwić dlaczego sprzedaję tak wybitny sprzęt. I weź bądź tu mądry. 

 

Dziwne to co mówisz, co prawda nie znam 846 więc w tym kontekście sie nie wypowiem ale przecież pm3 mają łagodną i wycofaną góre, podobnie zresztą jak ak300.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, westberg napisał:

 

Jaka "wszechobecna góra". Tam nic nie ma. :) Góra w tych słuchawkach to jest co najwyżej górna średnica.

Górna średnica też, ale góra tak samo. Przynajmniej tak to brzmiało w zestawieniu z AK240 (i w odniesieniu do AKR03 RoXanne).

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Spawn napisał:

 

Dziwne to co mówisz, co prawda nie znam 846 ale przecież pm3 mają łagodną i wycofaną góre, podobnie zresztą jak ak300.

 

Nie wiem, jak na mój gust - w połączeniu AK300/AK380AMP + PM3 brzmienie jest koherentne i nie czuję deficytów w żadnych z pasm.

 

Być może góry jest w sam raz jak na moje oczekiwania. Inni mogą to słyszeć, i zapewne słyszą, zupełnie inaczej. 

 

Natomiast tak; włączyłem sobie "Joanni" Kate Bush z płyty "Aerial", słuchałem na shure 846, a potem na PM3 (po dłuższym niesłuchaniu) i usłyszałem zupełnie inne nagranie. Pojawiły się dzwoneczki w trzecim planie (gdzieś z tyłu głowy), których na shurach nie było słychać w ogóle (tj. ani tych dzwoneczków, ani jakiegokolwiek "trzeciego planu").  A to porównanie wzięło się z takiego dziwnego przekonania, że jakoś wszystkie odsłuchiwane na shurach płyty były zupełnie nieangażujące, płaskie i nudne. No i wyszło dlaczego.  

Edytowane przez westberg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie słucham połączenia AK300 + PM-3 i faktycznie, Oppo może mają lekko wygaszoną (ale nie wyciętą!) górę, za to AK300 jak dla mnie nie ma żadnych braków w górze pasma, jest podawana rozdzielczo i wszystko jest na swoim miejscu, bez wyostrzeń czy podbić. Razem stanowią dobrą synergię i jak dla mnie góry jest w sam raz jak na Oppowe, relaksacyjne standardy. Mi się podoba. To tyle jeśli chodzi o OT, bo chyba trochę z tematu schodzimy.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

W se846 masz filtry wiec można korygować brzmienie a raczej jego cześć - w sensie konkretne pasmo. Ale to słuchawki raczej dla wokalistów do pracy. Do słuchania to już co kto lubi.

Ale wracając do głównego wątku. Byłem wczoraj w mp3 ale niestety SP1000 dopiero dzisiaj ma przyjechać wiec udało mi się posłuchać tylko jeszcze KANNa. Polecam - choć zostanę raczej przy zamówionym Questyle-u. Bo jak już coś to wchodzi w grę tylko Utlima.

Natomiast mimochodem będąc w sklepie chyba zapragnąłem wooaudio wa7. Sprzęt wymiata. Podobnie jak WA8.

Warto wpaść posłuchać.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, szczygiel napisał:

W se846 masz filtry wiec można korygować brzmienie a raczej jego cześć - w sensie konkretne pasmo. Ale to słuchawki raczej dla wokalistów do pracy. Do słuchania to już co kto lubi.

 

Z filtrów firmowych shure używalny był tylko w zasadzie biały. Miałem oprócz tego cztery filtry Knowles (szary, biały, brązowy i czerwony). Zdecydowanie biały i brązowy polepszały brzmienie shurów, ale nie mogły stworzyć tego, czego te słuchawki po prostu nie miały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Dnia 12.07.2017 o 12:10, awayeah napisał:

 

Nie ma pojęcia co Ty słuchałeś, ale granie WM1A nie ma nic wspólnego z cyfrowym nalotem, podobnie było z ZX100 i pewnie ZX2. Tylko ZX1 miał taki problem - chudo i cyfrowo.

WM1Z na targach w zeszłym roku to była jakaś totalna porażka - nie wygrzany, na szybko wrzucone albumy testowe i poblokowany gain.

 

WM1A to najbardziej organiczny i naturalny DAP jaki słyszałem, nic nie gra tak swobodnie i niewymuszenie z tego co miałem okazję posłuchać, a trochę tego było. Dodam, że jestem szczególnie wyczulony na wszelkie ostrości i cyfrowy nalot (jak w każdym FiiO). Do tego dochodzi najlepsza scena -  idealny balans pomiędzy szerokością i głębią. 

 

Oba DAPy - WM1A i WM1Z mają po balansie 2V / 250mw @15ohm na kanał - spokojnie wystarczy to do wysterowania wielu, nawet bardziej wymagających słuchawek nausznych. Nie wiem jak jest z wersją europejską, ale obejście ograniczeń jest banalnie proste i odwracalne, więc to w sumie mało istotne.

 

Opisana moc we wrzuconej recenzji dotyczy wersji z włączonymi ograniczeniami. Niemniej zgadzam się z opisem samego dźwięku w tej recenzji.

 

Juz sam się pogubiłem i sprawdziłem u źródła - odnalazłem numer do klienta :) 

Słuchany był i testowany a potem sprzedany zakupiony w USA model Sony z końcówka Z. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec
 
Z filtrów firmowych shure używalny był tylko w zasadzie biały. Miałem oprócz tego cztery filtry Knowles (szary, biały, brązowy i czerwony). Zdecydowanie biały i brązowy polepszały brzmienie shurów, ale nie mogły stworzyć tego, czego te słuchawki po prostu nie miały.

Spoko. Ja akurat tez nie jestem ich fanem.



Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka ze byly modele ktore  wyszly im swietnie (Sony).

Ale to bylo kiedys.

Tragedia ze chcieli uszczesliwiac na sile tym choc nawet jak na wielkosc to dobry jest ten format  AAC (ale jednak nie jest to FLAC).

Jak sie zorientowali Jasnie Panowie ktorzy sami sadzili o swojej marce ze sa lidarami na rynku i oni wyznaczaja trendy tak prawie sie doprowadzili do bankructwa.

 

Moze i ten WM1Z jest genialny ale kilka razy podchodzilem do grajkow Sony i byly to porazki.

Teraz zeby ludzie im uwierzyli powinni puscic GO za pol ceny zeby wyrobic sobie zapomniana pozycje na rynku.Ale jak widac cynizm marki Sony nadal jest.

Moze i jest a moze nie jest bardzo dobry.Zeby miec zdanie trzeba posluchac lub przyblizyc sie z oferta do klienta.

Fakty sa takie ze w naszym kraju go nie ma.I nas nie traktuja jako waznych klientow gdyz nie racza dac go do sprzedazy na nasz kraj.

Tylko samemu kupic poza granicami (minus problemy z gwarancja).

 

 

Iriver vel Astell to prawdziwy majstersztyk w zarzadzaniu marka i produktem.Budowanie strategii i znajomosc rynku jest ponad wzorcowa.

Wypelniaja luke i kazda polke cenowa obstawiaja odpowiednim i dobrym dla ceny odtwarzaczem.

Moze nie sa tani.

Ale sa liderami i to oni dyktuja trendy.Sa tak "plodni" ze progres wypuszczania nowych modeli jest az za szybki.

 

 

Edytowane przez Art-S
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Art-S napisał:

 

Iriver vel Astell to prawdziwy majstersztyk w zarzadzaniu marka i produktem.Budowanie strategii i znajomosc rynku jest ponad wzorcowa.

 

 

 

 

jaki majstersztyk?? ktoś wyłożył grubą kasę na sprzęt dla majętnych bo literami w SQ i funkcjonalności nie są 

majstersztyk to robi konkurencja za ich plecami .. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, hibi napisał:

 

jaki majstersztyk?? ktoś wyłożył grubą kasę na sprzęt dla majętnych bo literami w SQ i funkcjonalności nie są 

majstersztyk to robi konkurencja za ich plecami .. 

 

Wybacz ale nie rozumiem Twojego stwierdzenia czy zapytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, hibi napisał:

 

jaki majstersztyk?? ktoś wyłożył grubą kasę na sprzęt dla majętnych bo literami w SQ i funkcjonalności nie są 

majstersztyk to robi konkurencja za ich plecami .. 

 

Zarządzanie marką to im akurat w miarę wychodzi, ale w branży audio to żadna nowość - na tym się w końcu opiera. Ale liderami pod względem SQ i funkcjonalności to na pewno nie są i nigdy nie byli.

A już "odpowiedniego i dobrego dla ceny" produktu to nie mają żadnego. Portfel produktów zaczyna się od przedrożonych, a kończy na absurdalnie przedrożonych. A że ludzie to kupują to inna kwestia....

 

Oczywiście Sony też przesadziło w cenach nowych, topowych DAPów. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie od dzis to wiadomo wiec o co sie znow spierac :)
Zastanawiam sie nawet czy sluchac tych nowych produktow... bo jeszcze wyjdzie ze uznam ze slabe albo niewarte ceny i bedzie ze znow chwale swoj sprzet zamiast doceniac drogie sprzety:)

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, grubbby napisał:

Nie od dzis to wiadomo wiec o co sie znow spierac :)
Zastanawiam sie nawet czy sluchac tych nowych produktow... bo jeszcze wyjdzie ze uznam ze slabe albo niewarte ceny i bedzie ze znow chwale swoj sprzet zamiast doceniac drogie sprzety:)

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
 

 

Oby nie wyszlo tylko ze lepsze :)

Co wtedy Bracie?

 

Co do Irivera - tu wlasnie o to chodzi ze firma jest elastyczna , sprytna i genialnie zarzadzana.Od lat Iriver jest caly czas na rynku.Wielu tu na forum pieluchy nosilo a Irivera sprzet byl uznany.

A to ze drogie , ze niekoniecznie warte swojej kasy to i fakt.

Ale majstersztyk polega na tym ze ludzie na to ida i kupuja. A skoro kupuja wielu odpowiada.

 

 

@ Hibi napisales : majstersztyk to robi konkurencja za ich plecami .. 

Ja mialem podczas wyboru ten problem ze wiele grajkow albo gralo nie takim pasmem jakie preferuje lub poprostu byly niedopracowane.Ciekaw jestem ktora marka (malo bylem ostatnio na forum) robi lepszy majsterszyk za ich plecami?

Szukam wiec moze sie zasugeruje.

Edytowane przez Art-S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności