Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Windows server


Chcheckitout

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Chcheckitout napisał:

Jeszcze nie instalowałem ale będę musiał i się zastanawiam czy aby nie wywalić 10tki. Wolałbym mieć jeden system do wszystkiego.

 

Nie wiem jakie masz potrzeby ale powiem Ci jeżeli chcesz systemu serwerowego używać jako klienta to zostań przy w2k8 r2, czyli serwerowy odpowiednik win7, szybko, stabilnie i opcje serwerowe na pokładzie. Do 2012 włącznie "Desktop Experience" masz jako opcjonalny ficzer do włączenia z menadżera, w 2016 pojawiła się ta opcja przy instalacji.

 

Osobiście używam na kilku maszynach w2k3r2, w2k8r2 oraz 2012. 2016 na razie w środowisku produkcyjnym wyczekuje na wdrożenie.

 

Powiedz mi tylko czego tak naprawde brakuje Ci w kliencie a co jest w serwerze bo może chcesz strzelić z armaty do komara?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Server będzie używany w pracy i będę musiał go zainstalować. Zastanawia mnie tylko jak wygląda kwestia ogólnego używania tego sytemu, a tutaj nie mam doświadczenia. Innym słowy funkcje serwerowe muszą być i dostanę licencję na ten system. Boję się, że ogólnie multimedia mogą nie pójść, sterownik do DACa, karty graficznej itp. Nie trzeba się rozwodzić nad funkcjami do jakich został stworzony system tylko czy moje potrzeby prywatne będzie ogarniał. Muzyka, gry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Chcheckitout napisał:

Server będzie używany w pracy i będę musiał go zainstalować. Zastanawia mnie tylko jak wygląda kwestia ogólnego używania tego sytemu, a tutaj nie mam doświadczenia. Innym słowy funkcje serwerowe muszą być i dostanę licencję na ten system. Boję się, że ogólnie multimedia mogą nie pójść, sterownik do DACa, karty graficznej itp. Nie trzeba się rozwodzić nad funkcjami do jakich został stworzony system tylko czy moje potrzeby prywatne będzie ogarniał. Muzyka, gry. 

 

Jeżeli zainstalujesz system z opcją "Desktop Experience" to użytkowo masz dokładnie wszystko to co w kliencie. Ta opcja odpala kwestie związane z multimediami, skanerami, audio etc. Jedyny problem może się pojawić  (choć bardzo rzadko) w momencie, gdy będziesz chciał zainstalować jakąś gre/program gdzie będzie instalator weryfikował wersje systemu wówczas czasem może być potrzeba z zabawy z trybem zgodności lub edycją pliku instalatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to podejrzewam, że mogą być komplikacje. Zainstaluje na razie może na innym PC i zobaczę jak to wygląda. Jeśli karta graficzna będzie działać, to i tak mogę nie zagrać w grę bo może wystąpić problem o którym piszesz. Jak DAC pójdzie to będzie bardzo dobrze, gry to akurat nie najważniejsza sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Chcheckitout napisał:

No to podejrzewam, że mogą być komplikacje. Zainstaluje na razie może na innym PC i zobaczę jak to wygląda. Jeśli karta graficzna będzie działać, to i tak mogę nie zagrać w grę bo może wystąpić problem o którym piszesz. Jak DAC pójdzie to będzie bardzo dobrze, gry to akurat nie najważniejsza sprawa.

 

Wszystko jest do ogarnięcia ale dobrym zwyczajem jest faktycznie najpierw przetestowanie kompatybilności środowiska. Czasem może to wymagać odrobinę więcej czasu. Zainstaluj sobie w wirtualce i sprawdź instalacje, które Cię interesują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Chcheckitout napisał:

Nie jest tego dużo. Koniecznie musi działać lightroom i ps. No karta graficzna też bo monitor muszę skalibrować przez DP. 

 

O produkty adobe to się nie martw, to będzie banglać raczej na pewno. Z instalacją nvidi nie będzie problemów, z ati, może czasem być konieczność odpalenia w trybie zgodności bądź instalacji innej wersji ale też nie wydaje mi się aby pojawił się problem.

Dla pewności podrzucę Ci dobre forum: http://www.win2008workstation.com

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bigmaras napisał:

 

Wszystko jest do ogarnięcia ale dobrym zwyczajem jest faktycznie najpierw przetestowanie kompatybilności środowiska. Czasem może to wymagać odrobinę więcej czasu. Zainstaluj sobie w wirtualce i sprawdź instalacje, które Cię interesują.

Wirtualne środowisko jest dobre do testów softu. Najszybciej sprawdzisz uruchamiając na tym serwerze Hyper-V. Żeby przetestować hardware (grafika) w wirtualce wymagane jest żeby serwer/pecet obsługiwał technologię direct path. Jak dobrze pamiętam, to chodzi o bezpośredni dostęp, z poziomu wirtualnego systemu do sprzętu z pominięciem wirtualizatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, MGH napisał:

Wirtualne środowisko jest dobre do testów softu. Najszybciej sprawdzisz uruchamiając na tym serwerze Hyper-V. Żeby przetestować hardware (grafika) w wirtualce wymagane jest żeby serwer/pecet obsługiwał technologię direct path. Jak dobrze pamiętam, to chodzi o bezpośredni dostęp, z poziomu wirtualnego systemu do sprzętu z pominięciem wirtualizatora.

 

1) Kolega pisał wcześniej, że jest przed instalacją serwera.

2) Hyper-V to nic innego jak środowisko wirtualne i ma pewne wymagania co do sprzętu, szczególnie procka

3) Chodzi testy softu właśnie bo o sprzęt bym się nie martwił za bardzo

Edytowane przez bigmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
1 minutę temu, TePe napisał:

Jakie są zalety takiego rozwiązania? I jak by podejść do tematu z drugiej strony to czego brakuje zwykłej 10 Pro ?

 

Jeżeli pytasz o różnice pomiędzy systemem serwerowym a klienckim to na pewno nie potrzebujesz takiego rozwiązania i szkoda zaprzątać sobie głowy ;)

Poza tym to temat rzeka - w skrócie w2k6 server to win10 + masa dodatków, których w środowisku domowym w 90% nie mają zastosowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności