Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki DO 350 zł wokółuszne, pół-/otwarte


sinzu07

Pytanie

Cena : max DO ok. 350 zł

 

Typ: wokółuszne, otwarte/ pół-otwarte, zamknięte

 

Posiadane źródło dźwięku:   Realtek ALC-892 (mobo ASRock B150M PRO4) (czasami też na smartphonie- 10%) 

 

Preferowana tonalność docelowa: niby "V" ale nie do końca, dla zobrazowania: podczas odsłuchu https://www.youtube.com/watch?v=qkS61iaI8Eg&t=804s na PC z takimi ustawieniami na korektorze http://ifotos.pl/zobacz/Przechwyt_aaaxepe.jpg bas dla mnie za bardzo zagłusza resztę oraz w niektórych momentach jest trochę za mocny(szorstki czy coś takiego) ( chodzi mniej więcej o to że (słucham na poziomie 14/100 głośności w windows'ie) gdy będę chciał podgłośnić do 18/100 nie chciałbym aby po godzinie słuchania utworu obdarzonego o sekwencje basowe zaczynała mnie boleć głowa, po np nie udanym dniu) oraz głos (wokal) jest trochę za cichy, lekko przyciszony. A chciałbym dalej wyłapywać smaczki(tylko żeby nie stały się zbyt syntetyczne), a mimo  między wszystkim była jakaś harmonia. Mam nadzieję, że nie wyszło z tego prośba o cud dźwięk, a Wy i tak zrozumiecie co chciałem napisać. Dynamiczne i Naturalne.

 

Gatunki muzyczne: głównie elektronika(przykład wyżej)(najczęściej),po za tym: pop, disco( ale nie polo!!!! :P ) i inne praktycznie wszystko oprócz disco polo, wszelkich odmian "ciężkiego" rocka oraz wszelkich odmian hip-hopu/rapu.

 

Predyspozycje anatomiczne: miałem na sobie superluxy 681 evo - za małe na moją głowę( tzn minimalnie, ale to uczucie uciskania na górze głowy cały czas towarzyszące podczas założenia eh), a i najważniejsze w tym całym temacie - szukam słuchawek, które nie będą mi naciskały tak jak te 681 na małżowinę oraz aby po godzinie założonych słuchawek nie miałbym ochoty jedynie na zdjęcie owych słuchawek na kolejną godzinę z powodu nacisku i temperatury, która wytworzyła się po odsłuchu. Po za tym w lewym lub prawym uchu na 6k Hz słyszę dopiero 15 dB :P ( zapalenie ucha w dzieciństwie).

 

Dotychczas posiadany sprzęt:  Panasonic hje 120, Zero Audio Carbo Tenore ZH-DX200-CT, Creative 2.1 T3150 

 

Sprzęt wstępnie: Przeglądałem Polecane w tym dziale, ale lista dość stara :/ i nie mogę znaleźć nic pasującego, odpowiedniego dla mnie.

 

Chciałbym aby też nie były to kruche słuchawki(dla mnie to dość spora kasa). W założeniu używać ich będę dziennie 5-6 godzin, więc tak jak wcześniej opisałem, muszą być wygodne. Fajnie by było gdyby kabel był odpinany. Jeśli coś brakuje aby można było określić jakie słuchawki będą dla mnie odpowiednie, proszę napisać, postaram się możliwie najlepiej odpowiedzieć.

 

Zmierzyłem sobie uszy :P w najszerszych miejscach na osi X - 3,5 cm na osi Y - 6,1-6,2 cm Mam "skromne" pytanie do osób, które chociaż przez trochę miały w zanadrzu AKG K240 MKII - jakby się ustosunkowali/ły do tego napisałem w "Preferowana tonalnośc docelowa" oraz " Predyspozycje anatomiczne" Czy te słuchawki byłby dla mnie dobrym wyborem (bo ogólnie są dobre :D ) ? AKG K240 MKII są sporo większe od Superlux 681 evo ? 

Edytowane przez sinzu07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Może takie ci spasują BossHiFi B7. Mam B8 ale są zamkniete. Lub poszukaj Musical Fidelity MF200. Ja mam MF100 ze wzgledu na to że są zamkniete a MF200 otwarte i podobnież grają lepiej od MF100. Można w sieci znaleźć nowe za 30-40% procent ceny producenta (1400 PLN)

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Te drugie raczej odpadają, niestety poza zasięgiem budżetowym.
Poczytam o tych BossHiFi B7.
Zapomniałem dodać, że przymierzałem 240 MKII, pasują mi na głowę(pasek regulujący trochę się przesuwa) a uszy bez problemu mieszczą mi się w słuchawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pisałem, że można je wyrwać za ok 400-500 pln za nówki nieużywane. Mam Mf 100 i super grają i wg mnie to jedne z bardziej niedocenianych i pomijanych słuchawek. A wg recenzentów MF 200 są jeszcze lepsze. A te BossHiFi bardzo porządnie wykonane. Gdyby na nich była nalepka BD lub AKG to kosztowałyby pewnie grubo powyżej 2000 PLN. Metal, drewno i skóra. Słucham na moich B8 Safri Duo i banan na twarzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

:o

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie, masz rację nie są mea culpa:(

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zabrakło przecinka po nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wróciłem :D zanim jeszcze wyjechałem z Wrocławia na szybko założyłem i dosłownie chwilę odsłuchałem 2 pary(w sklepie mp3 store :P ): (przepraszam, ale przekopiuje post z innego forum)
"Byłem, choć na dość szybko (jak wrócę z wyjazdu postaram się lepiej odsłuchać słuchawek) przesłuchałem dwie pary - k240 i k271 zdecydowanie pod względem dźwięku lepsze wrażenie zrobiły na mnie k271 i o tyle bym  nawet już nie drążył tematu, ponieważ wszystko bardzo mi pasuje oprócz jednego elementu - basu, czasami lekko przytłumiony, nie potrzebnie schowany nie ma wyrazistości i tak przy nich k240 które dla mnie mają jeszcze znośny bas(bo ten w nich króluje), o tyle w porównaniu do k271 niczym więcej mnie nie zachwycają. Obie pary odsłuchałem na telefonie honor 8( na którym z resztą musiałem dźwięk ustawić około 6-7/10 normalnie słyszeć gdzie na zenorach słucham na 3/10 mocy(głośności)). Zastanawiam się czy w przypadku tych dwóch par a tym bardziej u k240 zachodzi aspekt "wygrzewania". Sprzedawca też powiedział mi, że wersja mk2(k240 były studio, nie pamiętam jak w przypadku k271) mają trochę więcej basu(chyba mówił o k271), wspomniał też ze wersje mk2 a studio nie różnią się tylko dodatkowym kablem i dodatkową parą welurowych poduszek ale też dźwiękiem."

Zapomniałem dodać, że budżet powiększył mi się tak optymalnie do ok 700 zł na słuchawki + DAC.
Widzę ostatnio "bum" na Takstary pro82 - tutaj gorąca prośba do @Szakovsky jakby mógł się odnieść jak grają w porównaniu do k271 czy posiadają mniej więcej (szczegółowość góry i średnicy, którą nie zalewa, nie przytłumia bas tak jak dla mnie w k240) cechy k271 ale bas nie zostaje tam jak w k271 trochę mocno mówiąc "wykastrowany" ?
Niestety to Wrocławia wracam po 26 września i dopiero wtedy będę mógł odsłuchać Takstary o ile jeszcze tam para będzie :D 

Edytowane przez sinzu07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli Pan mógłby jak najbardziej

17 godzin temu, Szakovsky napisał:

Dawno nie słuchałem K271, ale mogę porównać z K240.
 


Zapytam, choć to raczej nie realne czy jest jakiś sklep w PL i w Wrocławiu, gdzie można by odsłuchać B8/B7 BOSSHIFI? ( może Pan @Jaro54 wie :D )
Mogą być i nauszne :D o ile całe ucho bedzie mi się chowało a słuchawki nie będą naciskać na ucho = pełen komfort dla dość długich odsłuchów

Edytowane przez sinzu07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W jakimś komisie może znajdziesz. Szukaj kogoś kto ma i umów się na odsłuchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

k271 !! to zamknięta wersja studyjnych k240II, choc prawdziwe studio były stare 240 600ohmowe

także k271 muszą mieć pewien charakter liniowy,

 

kolejna sprawa temat był o poł otwartych lub w pełni otwartych a rozmawiamy o zamkniętych k271 pro82

 

z otwartych sprawdź k612 i dt990 pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak to prawda, choć była o nich mowa ,ponieważ najczęściej to w tym typie słuchawek można znaleźć takie, które pozwalają na długie seanse - i właśnie takich - wygodnych słuchawek na 4-7 godzinne seanse potrzebuję(dobrze byłoby gdybym nie musiał też co jakiś czas uszu od potu przecierać :D ). Zabieram się zatem za recenzję a jak tylko wrócę do Wrocławia za odsłuchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dobra, bo się nie wysłało a w międzyczasie forum padło.
K240 są cieplejsze, bardziej podkoloryzowane. Mają również dużo łagodniejszą górę, ta w Pro82 potrafiła mnie zakłuć w ucho (chociaż może wyczulony jestem). Basporty 
 sporo zmieniają w Pro82, głównie ocieplają średnicę. Basu w Takstarach jest sporo, choć go nie czuć, a właściwie to czuć, że muszla się "dygocze" (trzęsie) a samego basu bardzo nie słychać, jest on raczej obecny z tyłu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na jakich padach słuchałeś K271? Na "skórzanych" grają lepiej. A co do basu - jest gdzie powinien być i jeśli jest ci go nieco za mało to chyba nawet elektroniką go nie wyczarujesz, chyba, że korektorem. Takie już są te słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, Rafacio napisał:

Na jakich padach słuchałeś K271? Na "skórzanych" grają lepiej. A co do basu - jest gdzie powinien być i jeśli jest ci go nieco za mało to chyba nawet elektroniką go nie wyczarujesz, chyba, że korektorem. Takie już są te słuchawki.

Słuchałem na tych wyjętych prosto z pudełka :D Powinienem wcześniej to zrobić - dopiszę jeszcze o dwóch rzeczach pierwsze odsłuchiwałem k240 - więc potem chyba wpłynęły na to jak słyszałem bas w k271, no i druga rzecz - odsłuchiwałem na odtwarzaczu w telefonie - Aimp3 z włączonym korektorem i ustawieniem nazwanym "soft" (praktycznie wszędzie słucham na tym ustawieniu dopóki głowa mnie nie boli   :D ). Dlatego też przy ponownym odsłuchu zacznę od k271 połączonym już chyba z e10k( o ile jest coś do 500 zł lepszego do tych słuchawek z DACów) i jeśli "zaliczą" test tej piosenki https://www.youtube.com/watch?v=g-B5jC2Peyo dla mojego skromnego ucha - To biorę od razu :D, bo nie licząc takich utworów w pozostałych bardzo mi się podobały( a właśnie tych utworów zapomniałem odsłuchać na obu słuchawkach)

Edytowane przez sinzu07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

"wspomniał też ze wersje mk2 a studio nie różnią się tylko dodatkowym kablem i dodatkową parą welurowych poduszek ale też dźwiękiem"

 

To akurat bzdura. Ale może właśnie na welurach to będą słuchawki dla ciebie. Z tym, że welury AKG mają sporo mniejszy otwór na uszy niz "skóry". Ja się przyzwyczaiłem choć na początku za radą Evilkillaruny wpychałem coś pod pady. Potem już nie bo w sumie tragedii nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mówił nawet że miedzy rocznikami produkcji brzmienie mogło się różnić, ale nevermind, nie o tym chciałem napisać.

 

Byłem dzisiaj jeszcze raz i nie ostatni :D odsłuchać - 3 słuchawki w kolejności AKG K271, AKG K550, PRO82 i tak jak wyżej napisałem słuchałem z telefonu z AIMP3 z ustawieniem korektora "soft". Nie wiem ale chyba skłamię że 271 wydawały mi się dość "naturalne" - płaskie - i właśnie jako że głównie obecnie słucham elektroniki brakuje mi w nich o tyle może nie mocy czy też uderzenia a chociaż nasycenia tego basu a po za tym pasują mi. K550 wyszły lepiej - cóż bardziej namacalny miały ten bas - gdybym miał wybierać między k550 a k271 to oczywiście wybrałbym k550 - ale problem pozostaje w budżecie :D (no że chyba sprzedawca 200 zł opuści :D )  Najważniejsze dla obu modeli - są to słuchawki studyjne ... PRO82 w porównaniu do poprzedników licząc cenę przedsprzedaży jest kilkukrotnie tańszy ale ma przecudowny bas. Według mnie w porównaniu do k240, w k240 jest bardziej szorstki? przez co w k240 obrywa się reszcie( średnicy, górze) a w pro82 jakby to tak napisać bas otacza średnicę i górę matczyną ręką :D słychać obie części ale nie wyrywają się do przodu, nie posiadają takiej wyrazistości.
No i cóż wybrać AKG K271 czy Takstary PRO82( w ich przypadku mam czas na wybór do końca miesiąca aby załapać się na promocję)

 

Tak jak zauważyliście nie słuchałem z żadnym DACem :/ nie było ani E10k(problem z działaniem z wieloma smartphonami, ciepłe) ani SMSL M3(nie zbyt przenośny, neutralne)dostępnych, sprzedawca zaproponował mi też wybór SMSL iDEA( droższe, chyba neutralne?) lub jeszcze nie dostępne FiiO Q1 mk2( też ponad-raczej 400 zł, chyba będą ciepłe). Pierwsze trzy będą raczej dostępne do końca tygodnia i wtedy będę mógł dokonać wyboru, co do ostatnich wiadomo. Czy może ktoś jest na tyle doinformowany albo jest dobrym wróżbitą :D i wie z czym mógłbym sparować przy najbliższym odsłuchu te dwie pary słuchawek abym mógł otrzymać końcowy wynik tak jakbym je sparował z Q1 mk2?
PS. Jest możliwa teraz zmiana tytułu tematu? 

Edytowane przez sinzu07
poprawa stylistyki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To jeśli ci się podobają Takstary to pomyśl o BossHiFi B8, lepszy dźwięk i lepsze wykonanie, a cena podobna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności