Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Androidowe alternatywy dla AK300?


Rekomendowane odpowiedzi

Witaj społeczności! B)

 

Od jakiegoś czasu chcę zupgrade'ować swojego COWONa Z2, który po ~5 latach służby się trochę wyeksploatował i do tego ustępuje reszcie sprzętu, z którym współpracuje.

 

Korzystając z promocji "MAJOWKA" nabyłem Astell&Kern AK300. Po rozpakowaniu mogę stwierdzić, że gra lepiej niż cokolwiek, czego wcześniej słuchałem. Wygląda pięknie i świetnie leży w dłoni. ALE jest też za dużo problemów. Kółko regulacji głośności za bardzo wystaje poza obrys obudowy i ma zbyt mały opór - co chwila zmieniała się głośność, nawet w kieszeni. Odtwarzanie katalogów jako tymczasowych playlist nie jest zbyt wygodne nawet na średnią metę - obawiam się, że na dłuższą metę go nie wytrzymam. Wreszcie - można trafić na informacje, że korzysta ze zmodyfikowanego Androida. Korzystając z androidowych narzędzi developerskich mogę jednak stwierdzić, że jeśli porównać Androida do scyzoryka, to AK300 to niezwykle ergonomiczny, bardzo skuteczny i skrajnie wyspecjalizowany otwieracz do konserw. Kilka aplikacji jest mi niezbędna, a zdecydowanie nie chcę dokupywać smartfona. Pracuję z różnymi codziennie od lat jako dev i dla mnie aparaty nie mają tam żadnego sensu, a do tego trend zwiększania ekranów i zmniejszania grubości nie dość że szkodzi czasowi pracy na baterii, to zmniejsza wygodę i ergonomię... :wacko:

 

Tyle dygresji i narzekań. AK300 z niemałym bólem serca będę zwracał, a w jego miejsce chcę rozważyć alternatywę z faktycznym Androidem, najlepiej dostępną w MP3Store.

 

Przedwstępnie wśród kandydatów widzę Pioneer XDP-300R, ONKYO DP-X1, czy FiiO X5 mk3, ale to tylko ogólny kierunek. Chyba wszystkie one mają 32GB miejsca, które niestety ustępuje 64GB z AK300. Dobrze by było, gdyby odtwarzacz mógł współpracować zamiennie z Bowers&Wilkins P7 Wireless (również bezprzewodowo, więc Bluetooth+AptX mile widziany) i LimeEars LE3SW, w zależności od sytuacji, nastroju i pogody ;) 

 

Ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony zx2 zdecydowanie. Świetne, muzykalne granie. Bateria genialna jak na obecne normy. Rozmiar mobilny. Pełen i świetnie dopracowany android . 128gb na pokładzie plus slot na sd.

Sent from my PRO 6 Plus using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestię, @pankracy_wawSony zx2 rzeczywiście wygląda bardzo ciekawie, ale wygląda na dość trudno dostępnego. Widzę tylko ofertę za 1028$ na Amazonie, co optymistycznym kursem przelicza się na około 4000zł. Wolałbym nie przekraczać tak bardzo 3200zł wydane na AK300 w promocji, ale dodaję do obserwowanych. (Pewnie gdyby istniał model 64GB, byłby dla mnie jak ulał...)

 

@kommel Dalej zostaje kwestia braku dostępu do apek androidowych. 2 są dla mnie zwyczajnie niezbędne.

 

Cowon Z2 bazuje na Androidzie 2.3.5 i ma 512MB ramu. Android 4 to i tak krok do przodu, a z ramem dobrze by było nie schodzić. Poza tym braki w płynności gui nie będą mi specjalnie przeszkadzać.

Edytowane przez DVDos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arturos1967 Czytałem tamten temat, ale autor miał tam inne wymagania budżetowe i słuchawkowe, do tego zrobił się tam mały chaos :wacko:

 

Niemniej przedstawiona przez Ciebie lista rzuciła trochę nowego światła na temat. Pobieżnie analizując:

  1. ColorFly C4 nie ma androida.
  2. Nie udało mi się znaleźć informacji o Opus#1 LE, mogę się tylko domyślać, że będzie to samo, co poniżej.
  3. Opus#1 ma Androida, choć widzę opinie, że nie pozwala na instalacje apek, więc boję się, że będzie to samo, co z AK300. Brak też BT.
  4. Cayin N5 nie wygląda, żeby miał androida.
  5. Pioneer XDP-100R, wraz z następcą wydają się być dla mnie bliskie ideałowi z funkcjonalnego punktu widzenia (minus ilość pamięci).
  6. TEAC HA-90SD nie ma androida.
  7. Colorfly C10 j.w.
  8. Questyle QP1R j.w.

  9. AK240 jeśli ma Androida, to pewnie z tymi samymi problemami. I jeszcze ta cena :D

  10. iBasso DX90 nie ma androida

Wygląda na to, że jest mniej dobrych, Androidowych DAPów, niż mi się wydawało. Ale przynajmniej pojawia się nowa solidna pozycja.

 

Podsumowując aktualny ranking:

  1. Sony ZX2 prowadzi, ale może być zdyskwalifikowany za cenę, lub dostępność.
  2. Pioneer XDP-100R/300R + flaszka na 64/128GB wydaje się dość dobrym pretendentem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestię, [mention=47162]pankracy_waw[/mention]Sony zx2 rzeczywiście wygląda bardzo ciekawie, ale wygląda na dość trudno dostępnego. Widzę tylko ofertę za 1028$ na Amazonie, co optymistycznym kursem przelicza się na około 4000zł. Wolałbym nie przekraczać tak bardzo 3200zł wydane na AK300 w promocji, ale dodaję do obserwowanych. (Pewnie gdyby istniał model 64GB, byłby dla mnie jak ulał...)
 
[mention=19125]kommel[/mention] Dalej zostaje kwestia braku dostępu do apek androidowych. 2 są dla mnie zwyczajnie niezbędne.
 
Cowon Z2 bazuje na Androidzie 2.3.5 i ma 512MB ramu. Android 4 to i tak krok do przodu, a z ramem dobrze by było nie schodzić. Poza tym braki w płynności gui nie będą mi specjalnie przeszkadzać.



Jest jeden w komisie bez blokady eu. 2800 użytkownik "zaufany". Mnie nigdy nie mylił. Ah bardzo ważne. Jedyny Android z działającym eq ogolno systemowym !!
Spotify tidal i wszystko co nie ma swojego dzieli systemowy który jest podstawowy ale według mnie totalnie wystarczający.

M.

Sent from my PRO 6 Plus using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Arturos1967 napisał:

No to żeby jeszcze bardziej zamydlić obraz świata dapów wcześniejsze zestawienie : 

Gratuluję, udało Ci się :D

Może krótka analiza porównawcza list:

  • Pojawił się HiFiMan HM-802, ale tu brak androida.
  • Podobnie HM-901, który trochę nagina też koszt :P
  • Pono Player to ciekawa pozycja, ale nie wygląda, żeby był w sprzedaży. 256MB może być za mało dla jednej z apek. Gdyby Pono zrobiło nowy model, może coś by z tego było, ale ich strona jest under construction, więc pewnie nie ma co na to liczyć...
  • Pojawia się FiiO X7 i X3 mk2, @Seler666 proponuje też X3 mk3, który zakładam (może błędnie), że nie jest gorszy. X7 zwłaszcza wydaje się być dobrą konkurencją dla Pioneerów, więc poszukam jeszcze porównań.
  • Gdyby tylko Cowon zrobił P1 z Androidem... Z bluetootha też zdaje się zrezygnowali...
  • Meizu odpada - o ile praktycznie nie da się uciec od "Made in China", to odmawiam bezpośredniego wspierania kapitału tego kraju.
  • Samsung S6 na liście to pewne zaskoczenie. Przyjmę go do wiadomości, ale jednak nie chcę jednej rzeczy do telefonowania i relaksowania się. Introwertycy nie mają lekko ;)  http://owlturd.com/post/150485634019?route=%2Fpost%2F%3Aid
Godzinę temu, pankracy_waw napisał:

Jest jeden w komisie bez blokady eu. 2800 użytkownik "zaufany"

@pankracy_waw Brzmi ciekawie. Jakiś namiar?

 

  1. Sony ZX2
  2. Pioneer XDP-100R/300R/wstępnie ex aequo z FiiO X7 + flaszka na 64/128GB
  3. FiiO X5 mk3
Edytowane przez DVDos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę jeszcze doczytałem opinii i recenzji. Uaktualniony orientacyjny ranking:

  1. Sony ZX2
  2. FiiO X7 - Wygląda na to, że do X5 mk3 im bardzo blisko. Niektórzy zgłaszają problemy z OSem (Ad źródła 3.), ale podobno zbliża się X7 mk2 (komentarze do źródła 1.)...
  3. FiiO X5 mk3 - Tak naprawdę patrząc na źródło 1., możliwe, że X5 mk3 wyprzedza X7. Surowe porównanie cech z Wikipedii i bliskie położenie X7 i starszego X5 mk2 w zestawieniu @Arturos1967 wydają się to potwierdzać.
  4. Pioneer XDP-300R - bardzo mało informacji na ich temat, tu tak naprawdę strzelam na podsawie ocen modelu 100R (Ad źródła 1., 2.).
  5. Pioneer XDP-100R - przewagi sprowadzają się przeważnie do 2. slotu na kartę SD i głośnika (Ad źródła 4.) - dla mnie obie są bez znaczenia.

źródła:

  1. http://headfonics.com/2017/03/the-x5-3rd-gen-by-fiio/
  2. http://headfonics.com/2016/09/the-xdp-100r-dap-by-pioneer/
  3. http://www.headfonia.com/review-pioneer-xdp-100r-dap/
  4. http://www.blueisme.com/choosing-a-new-portable-digital-audio-player-dap/

Byłoby świetnie, gdyby ktoś mógł zaoferować (a może gdzieś widział?) dodatkowe porównania, zwłaszcza w kontekście słuchawek B&W P7 Wireless, bądź LimeEars LE3SW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A źrodła na mp3store czytałeś? 

Otherwise, you should ask headfonia experts...

U nas ranking jest krótszy ale konkretny:

 

Alternatywy dla AK300 sa androidzie są  dobre dwie:

 

1. Dx200 - lepsza

2. Xdp100-R - tańsza 

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, manuelvetro napisał:

A źrodła na mp3store czytałeś? 

Otherwise, you should ask headfonia experts...

U nas ranking jest krótszy ale konkretny:

 

Alternatywy dla AK300 sa androidzie są  dobre dwie:

 

1. Dx200 - lepsza

2. Xdp100-R - tańsza 

Oczywiście, że czytałem. Zresztą zakładam, że tak jak wszyscy wypowiadający się tu. Dlatego chciałem dodać trochę zewnętrznych informacji. Gdybyśmy bazowali tylko na jednym źródle wiedzy, dyskusje nie miały by sensu :P

@all999 już proponował DX200, ale @Arturos1967 pokazał, że nie wszystkim odpowiadają. Do tego z tego co widzę, wychodzi poza orientacyjną cenę o blisko połowę - ceneo zwraca tylko ofertę za 4699zł, mp3store jeszcze większą.

XDP-100R oczywiście cały czas rozważam - inaczej w ogóle bym ich nie wymieniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DVDos napisał:

Opus#1 ma Androida, choć widzę opinie, że nie pozwala na instalacje apek, więc boję się, że będzie to samo, co z AK300. Brak też BT.

Opus#3 ma Androida, pozwala na instalację apek (choć w nieco upierdliwy sposób) i ma bt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Inszy napisał:

Opus#3 ma Androida, pozwala na instalację apek (choć w nieco upierdliwy sposób) i ma bt.

Na papierze wygląda ciekawie - 64GB, wsparcie dla apek (z adb brak PlayStore mi nie straszny) i rzekomo ulepszone brzmienie, choć smuci brak u niego AptX. Ale jaką to ma właściwie cenę i gdzie toto do kupienia jest? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, DVDos napisał:

Oczywiście, że czytałem. Zresztą zakładam, że tak jak wszyscy wypowiadający się tu. Dlatego chciałem dodać trochę zewnętrznych informacji. Gdybyśmy bazowali tylko na jednym źródle wiedzy, dyskusje nie miały by sensu :P

@all999 już proponował DX200, ale @Arturos1967 pokazał, że nie wszystkim odpowiadają. Do tego z tego co widzę, wychodzi poza orientacyjną cenę o blisko połowę - ceneo zwraca tylko ofertę za 4699zł, mp3store jeszcze większą.

XDP-100R oczywiście cały czas rozważam - inaczej w ogóle bym ich nie wymieniał.

 

Ja czytam każde z tych źródeł plus dokładając swoje doświadczenia...

1. Pioneer XDP-100

2. iBasso dx200

3. Cayin i5

.

Bardzo dobry telefon

.

.

FiiO X5

FiiO X7

 

Na headfonics gość ocenił jakość dźwięku XDP100 duużo niżej niż iBasso dx90, jednocześnie pisząc w tekście że Pioneer gra lepiej niż dx90 - innymi słowy recenzja o kant .... rozbił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam B&W P7 i wireless i mogę podpiąć je pod ak320, ak240, xdp-100r, plenue D, hm-802, Fiio x5v1, dx100, iPody i Discmany. Interesuje Cię dźwięk po Bluetooth czy po kablu? Uprzedzam, że nie rozpisuje się o dźwięku, mogę tylko podać co mi najlepiej gra.

Oczywiście główne cechy dźwięku mogę wyszczególnić :)

Oczywiście główne cechy dźwięku mogę wyszczególnić :)

Oczywiście główne cechy dźwięku mogę wyszczególnić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kommel napisał:

Mam B&W P7 i wireless i mogę podpiąć je pod ak320, ak240, xdp-100r, plenue D, hm-802, Fiio x5v1, dx100, iPody i Discmany. Interesuje Cię dźwięk po Bluetooth czy po kablu? Uprzedzam, że nie rozpisuje się o dźwięku, mogę tylko podać co mi najlepiej gra.

Oczywiście główne cechy dźwięku mogę wyszczególnić :)

Oczywiście główne cechy dźwięku mogę wyszczególnić :)

Oczywiście główne cechy dźwięku mogę wyszczególnić :)

mieć takie grajki aby puszczać po BT?? wow 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, awayeah napisał:

3. Cayin i5

O proszę, nowy, dość ciekawy zawodnik. Ma Bluetootha, choć bez AptX, zresztą jak doczytałem tak jak i Sony ZX2.

Tak mi pomogliście, że już nic nie wiem. :D Jestem niemniej wdzięczny za nowe propozycje.

 

Z intrygujących pozycji, iBasso DX200 odpuszczam ze względu na cenę.

 

Póki co okazuje się, że jest chętny do sprzedaży Sony ZX2 z dobrą ceną. Małym minusem jest brak AptX i second-hand.

Ufając Wam myślę, że Pioneer XDP-300R, jako udoskonalona wersja XDP-100R, jak i samo XDP-100R zasługują też na tytuł pretendentów. Mam wrażenie, że bardzo chcecie mnie zniechęcić do FiiO, ale jeszcze pokontempluję X5 mk3.

Cayin i5 też chyba będzie wart uwagi, skoro wymienialiście już jego braci, chyba że to dalekie kuzynostwo raczej.

 

4 minuty temu, kommel napisał:

Mam B&W P7 i wireless i mogę podpiąć je pod ak320, ak240, xdp-100r, plenue D, hm-802, Fiio x5v1, dx100, iPody i Discmany. Interesuje Cię dźwięk po Bluetooth czy po kablu? Uprzedzam, że nie rozpisuje się o dźwięku, mogę tylko podać co mi najlepiej gra.

Oczywiście główne cechy dźwięku mogę wyszczególnić :)

Niech Ci bozia w dzieciach wynagrodzi! P7 słucham głównie, choć nie wyłącznie, po BT. Jeśli nie chcesz rozpisywać się o obu transmisjach, chyba nie będę Cię zmuszał do pisaniu o kablowych połączeniach ;) Z Twojej listy para z XDP-100R i FiiO X5 chyba najwięcej wniesie do dyskusji.

 

Jeszcze raz dzięki wszystkim za wkład w dyskusję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DVDos Wiesz, że jeśli chodzi o transmisję po BT, to źródło nie ma żadnego znaczenia? Dac, który konwertuje cyfrę do analoga znajduje się w słuchawkach. AptX znaczy tyle, że prześlesz do słuchawek pliki hi-res. Ale czy to będzie smartfon za 1200, czy dap za 5000, to nie ma znaczenia. W tym układzie ważniejsze są same słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, all999 napisał:

@DVDos Wiesz, że jeśli chodzi o transmisję po BT, to źródło nie ma żadnego znaczenia? Dac, który konwertuje cyfrę do analoga znajduje się w słuchawkach. AptX znaczy tyle, że prześlesz do słuchawek pliki hi-res. Ale czy to będzie smartfon za 1200, czy dap za 5000, to nie ma znaczenia. W tym układzie ważniejsze są same słuchawki.

 

Z tego wynika, że i phone mu styka :P 

 

 

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności