Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki do 100zł - muzyka


QrENDO

Pytanie

Witam, przeszukałem internet w poszukiwaniu słuchawek do 100zł. Znalazłem kilka polecanych modeli, jednakże każda opinia jest inna, wiadomo też każdy ma inne gusta. Nie jestem dobrze obeznany w tych pojęciach typu "ciemne, jasne brzmienie", ale postaram się w miarę zrozumiale opisać jakich słuchawek oczekuję.

 

Słucham dużo muzyki, również sam ją tworzę dlatego zależy mi na czystym dźwięku, jakieś słuchawki (studyjne?), z nienachalny basem (tzn nie za mocnym), ale żeby też bas nie był za słaby, bo jak w poście w tym dziale wyczytałem: "takie słuchawki dla wielu osób nie nadają się do normalnego słuchania muzyki", a mi jednak zależy bardziej na dopasowanych do słuchania muzyki, na drugim miejscu stawiam dopasowanie do produkcji.

 

Wiem też że nie uzyskam tak krystalicznego dźwięku jakbym to sobie wyobrażał, bo mam zwykłą kartę dźwiękową w laptopie.
Jak do tej pory wyszukałem takie modele:

 

Maxell Retro DJ - jednakże słyszałem że mają za słaby bas, dlatego nie jestem co do nich pewien
Phillips SHP 1900
Superlux HD681 - te często polecali internauci, nawet na morele stoi na 1 miejscu względem najchętniej kupowanych do 100zł, tutaj natomiast słyszałem że mają za mocny bas, ale za to dobrze odcinają od otoczenia
Sennheiser HD 201 - te również często polecano
Sony MDR-V150
Philips SHL-3060BK/00
Philips SHL4400BK/00
Sony MDRZX310B
Koss UR20

 

Na oku mam Maxell Retro DJ oraz Superlux HD681, ale mówią że maxell ma za słaby bass, natomiast superluxy za mocny, każdy mówi inaczej i wiadomo zależy też od tego kto co preferuje. Liczę na Waszą pomoc ;)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Philips SHP1900 - bardzo "pudełkowate" brzmienie, zaleta taka, że są wytrzymałe

Sony MDR V150 - jak na swoją cenę grają bardzo fajnie, w Saturnie można przyjść ze swoim sprzętem i posłuchać

Philips SHL3060 - nie wiem skąd się bierze taka ocena tych słuchawek, są u mnie jako zastępcze i grają strasznie nienaturalnie, metalicznie i trzeszczą przy niskich tonach

 

O reszcie się nie wypowiadam, z tych trzech najbardziej polecałbym Sony MDR V150.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności