Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

ok. 300zł - nauszne - wybór z listy


Marx2

Pytanie

Witam

Potrzebuję słuchawki do oglądania filmów z komputera, ale nie wykluczam że będę je też podpinał do Samsunga S7, jeśli będą wyraźnie lepiej grały od Plantronics BackBeat Pro, których używam w pracy. Słucham progressive rock, muzykę gitarową. Nie szukam monitorów, raczej słuchawek, które nie mają dużych wymagań co do źródła (Spotify). Słuchawki nauszne, nie wypuszczające dźwięku na zewnątrz, aby nie zakłócać pracy kolegom. Ponieważ nie do końca jeszcze wiem czego szukam, postanowiłem kupić coś używanego, aby w razie czego móc sprzedać, gdy mi nie spasują. Spędziłem kilka dni na forum, przejrzałem giełdę, i sporządziłem sobie listę.

Wiem, że jest spory rozstrzał cenowy, ale nei zawsze cena odpowiada jakości :)

Lista zawiera także konstrukcje otwarte - tu muszę trochę pczytać i ewentualnie zredukuję listę.

Sam skłaniam się w kierunku Musical Fidelity MF 200 lub po taniości Cal!, ale z chęcią wysłucham wszelkich porad.

 

brainwavz hm 2
Cal!
Audio-Technika ATH-M50
ATH-WS55iBK
ATH-SJ55
Somic V2
JVC S-680R
Superlux HD 562
Sennheiser PX200IIi
Sennheiser HD518
Sennheiser Momentum On Ear
Sennheiser HD560 Ovation II
Senheisser HD558
Takstar HD6000
Musical Fidelity MF 200
AKG K280 Parabolic
brainwavz hm5

 

Edytowane przez Marx2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja polecam Takstary HD6000. Kupiłem je może ze dwa lata temu i służą mi dobrze.  Do rocka i muzyki gitarowej nadają się świetnie, nie wypuszczają muzyki na zewnątrz, dobrze izolują od otoczenia i mają wytrzymały przewód. Jedyny ich minus (przynajmniej dla mnie, bo na przykład dziewczyna mojego brata tego nie odczuwa) jest taki,  że po około trzech godzinach z tymi słuchawkami na głowie zaczynają mnie boleć małżowiny uszne i muszę na chwilę je zdjąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

MF 100 mogę ci polecić bo sam od grudnia używam i sobie chwalę.

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

CAL! jak dla mnie łatwe przez telefon do napędzenia (dużo więcej dołu, a i koncerty bardzo ciekawie się słucha [pomijając kijową separację i brak sceny]). I w sumie fajne słuchawki. Niemniej takie konstrukcje jak senki czy moje M50 ( :P ) są kilometry przed Calami. Z tym budżetem celowałbym wyżej niż CALe

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Rabbit666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na pewno spodobają ci się MF100. Spora scena, wrażenie że słuchasz kolumn a nie słuchawek. Separacja na wysokim poziomie, bas twardy i dobrze kontrolowany. Przy tym są niezwykle muzykalne i najważniejsze łatwo napedzisz. No i koledzy nie będą słuchać co tam tobie gra 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja proponuje MF100 nie zawiedziesz się. U mnie świetnie zgrywają się z Shanling M!, Fiio X5 III i Note4. Oczywiście z Fiio najlepiej, potem M1 i na końcu Note4, ale to zrozumiałem taka jest kolejność SQ w tym sprzęcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestety nie sprzedaję, a ja swoje wyrwałem za 249 nówki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z listy najlepsze do rocka Akg k280. Tylko są otwarte i dorwać w dobrym stanie do300 może być problem

Wytapczane na tapczanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, Marx2 napisał:

U nas taniej:)
Ok z chęcią przyjmę inne propozycje ok 300zl.

U nas to gdzie? Może MF100 w rozsądnej cenie u was też dostanie? Byłbym zainteresowany 2 parą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Są okazję tak jak pisałem ja za 249 w Vobisie w grudniu kupiłem. Na ibood.pl były za niecałe 200 PLN tylko nie zdążyłem. Wiem ile oficjalna cena, ale ja lubie kupować poniżej ceny :) Taki mój urok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Akg może i spoko, ale czy 75 Ohm to nie za dużo jak na źródło w postaci telefonu? :)

 

Ja z senkami nie mam doświadczenia. Tylko to co u mnie w stopce. Tylko jedne HD 280 Pro na które będę teraz połował  :)

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
54 minuty temu, Rabbit666 napisał:

Akg może i spoko, ale czy 75 Ohm to nie za dużo jak na źródło w postaci telefonu? :)

 

Ja z senkami nie mam doświadczenia. Tylko to co u mnie w stopce. Tylko jedne HD 280 Pro na które będę teraz połował  :)

 

 

Pozdrawiam

Zależy od telefonu:)Ja pędzę je z mx4 pro i daje radę nawet bez wzmaka.Ogólnie vintage to jest to.Kto raz posłuchał wie o czym mówię:)

Te Senki 560ii też świetne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No fakt te z komisu są w średnim stanie i cena trochę zawyżona.Jack polutować to najmniejszy problem,jeśli tylko to.

Senki 560ii nie mają takiego dociążenia w basie co Akg i podobno mniejszą scenę.No i trudniej je napędzić.Najlepiej popytaj  @Aulait.On siedzi w Senkach mocno:)

Wątek tu:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności