Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rekomendowane odpowiedzi

20191204_163206_HDR.jpg

 

Dzięki uprzejmości @kurop też mogę gościć u siebie Aeony2.

Nie mam odniesienia do jedynek więc mogę jedynie porównać do moich ukochanych Etherów Flow.

Aeony2 kosztują połowę tego co Ethery a grają lepiej niż wskazywała by na to ta rozbieżność cenowa.

Wysokie tony to chyba najmniej podobająca się rzecz w tych słuchawkach, dość metaliczna, zabrudzona a jednocześnie z peakiem.

W EF jest ona gładsza, mniej metaliczna, czystsza.

Średnica jest najbardziej podobna do tej z EF, dociążona, dość szczegółowa, żywa, choć brakuje im rozdzielczości, powietrza znanej z EF ale i tak to największa zaleta A2.

Bas, dobry, szybki, nie ma tej mocy i uderzenia co w EF ale daje bardzo dobrą podstawę.

Scena jak na zamknięte dobra, bardziej wszerz niż w głąb.

Nie powiedziałbym że są cieplejsze od EF, po prostu średnica nie jest tak szczegółowa co w Etherach,

Ogólnie bardzo udane słuchawki, gdyby nie ta dziwna góra to chciałbym je mieć, A2 to takie 75-80% Etherów Flow.

Bardzo wygodne i bardzo dobrze tłumią.

Co mnie bardzo zdziwiło to ile prądu potrzebują żeby zagrać, słuchałem wcześniej Clearów i na tej samej głośności A2 praktycznie są niesłyszalne, zdecydowane potrzebują więcej soku od EF co jest dziwne bo są reklamowane jak słuchawki na miasto a bez mocnego DAPa się nie obejdzie, z telefonu nie zagrają.

Dawno nie miałem tak prądożernych słuchawek u siebie.

Muszę gdzieś kiedyś posłuchać tych Etherów2.

 

 

Jednak faktycznie grają cieplej od EF, spore znaczenie ma też ułożenie na głowie bo przez moment miałem wrażenie że są uszkodzone bo lewa słuchawka grała ciszej.

 

Edytowane przez vonBaron
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe jak różnie można odebrać dany aspekt brzmienia w tych samych słuchawkach. Ja w sumie nie miałem zastrzeżeń do góry w Aeonach 1. Pamiętam, że od razu spodobało mi się to, że jest nienatarczywa. Ciekawe jakbym 2 odebrał ;)

 

Dziwna sprawa z tym imbalansem, ja swoje 1 miałem przeszło 7 miesięcy i ani razu mi się ich nie udało jakoś je źle założyć czy coś. A ten system regulacji nie jest idealny i potrafił się poluzować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20191204_163206_HDR.thumb.jpg.3b8001f7449171e63c3202f25e1910b7.jpg
 
Dzięki uprzejmości [mention=8741]kurop[/mention] też mogę gościć u siebie Aeony2.
Nie mam odniesienia do jedynek więc mogę jedynie porównać do moich ukochanych Etherów Flow.
Aeony2 kosztują połowę tego co Ethery a grają lepiej niż wskazywała by na to ta rozbieżność cenowa.
Wysokie tony to chyba najmniej podobająca się rzecz w tych słuchawkach, dość metaliczna, zabrudzona a jednocześnie z peakiem.
W EF jest ona gładsza, mniej metaliczna, czystsza.
Średnica jest najbardziej podobna do tej z EF, dociążona, dość szczegółowa, żywa, choć brakuje im rozdzielczości, powietrza znanej z EF ale i tak to największa zaleta A2.
Bas, dobry, szybki, nie ma tej mocy i uderzenia co w EF ale daje bardzo dobrą podstawę.
Scena jak na zamknięte dobra, bardziej wszerz niż w głąb.
Nie powiedziałbym że są cieplejsze od EF, po prostu średnica nie jest tak szczegółowa co w Etherach,
Ogólnie bardzo udane słuchawki, gdyby nie ta dziwna góra to chciałbym je mieć, A2 to takie 75-80% Etherów Flow.
Bardzo wygodne i bardzo dobrze tłumią.
Co mnie bardzo zdziwiło to ile prądu potrzebują żeby zagrać, słuchałem wcześniej Clearów i na tej samej głośności A2 praktycznie są niesłyszalne, zdecydowane potrzebują więcej soku od EF co jest dziwne bo są reklamowane jak słuchawki na miasto a bez mocnego DAPa się nie obejdzie, z telefonu nie zagrają.
Dawno nie miałem tak prądożernych słuchawek u siebie.
Muszę gdzieś kiedyś posłuchać tych Etherów2.
 
 
Jednak faktycznie grają cieplej od EF, spore znaczenie ma też ułożenie na głowie bo przez moment miałem wrażenie że są uszkodzone bo lewa słuchawka grała ciszej.
 

A czego się spodziewałeś przy 13 omach i 92dB.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kolejna premiera, która dotarła w ostatnim momencie – słuchawki zamknięte MrSpeakers Aeon 2. Różnice między wersją pierwszą (granatową) i drugą (koralową) są znaczące – grają jaśniej, są bardziej transparentne, pojawia się więcej emocji na górze i środku pasma w stosunku do poprzedników, a cena chyba nawet taka sama. Co ciekawe, są składane, czyli w pełni mobilne. Jako, że są to słuchawki planarne, to jednak warto pamiętać o posiadaniu do napędzania wydajniejszego wzmacniacza niż smartfon." - infoaudio.pl

 

 

To lipa, jeśli faktycznie poszli w tę stronę. Dla mnie pierwsze Aeony miały balans tonalny praktycznie idealny i jedynie nieco więcej dociążenia na wyższym basie/niższej średnicy im by się przydało. Do tego może nieco złagodzić jednak te wysokie czy tam wyższe średnie. Dodanie takiego analogowego sznytu. Mięcha. Dźwiękowego tłuszczu. Tuszy. 

 

Choć powyższe kontrastuje na szczęście z niektórymi opiniami, więc może nie jest z nimi tak źle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, retter napisał:

Może ciut bardziej klarowne ale też bardziej żywe bo stare aeony C były jakieś ospałe bez tej iskry, a ten target zajmują pm3.
Oj tak lubiły mocne źródło.
- Tapatalk

Na jakich wkładkach Aeony słuchane?

Bo dla mnie 1:1 stare vs nowe bez wkładek, to jedynki są jaśniejsze, bardziej plan V i bardziej rozrywkowe.

Aeon II dla mnie to barwa, średnica, nasycenie, spokój, muzykalność, wokal, średnica, ciepło..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, retter napisał:

Oj nie pamiętam, przyjdzie czas na odsłuch bardziej krytyczny.

Ja tam czekam na pewien opis idsd + ethery ;D

Czy się gryzą czy się kochają? ;D

Szczerze, to nie mam kabelka balanced 2,5mm, ale Jimmi Dragon już wie o moim problemie, i jak tylko mu wyślę kabel do przerobienia, to później coś skrobnę. :)

Na razie fanie gra, w trybie lampowym ciepło, analogowo, blisko, może dla mnie za blisko, ale sok , wybrzmienia i masa są świetne. Po SE dźwięki bardzo blisko, bezpośrednio ale z odpowiednią masą , wybrzmieniem i nasyceniem.

Edytowane przez Compton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję. W zeszłym roku na AVS2018, ale szczerz mówiąc mi się nie podobało, w kontekście tego co słyszałem, czyli Bryston BHA-1 i Aqua La Voce S2, wszystko po balansie.

Np. jakoś Burson bardziej pasuje mi synergią - jest więcej kopa na dole, jest więcej głębi i przestrzeni, jest moc, jest potęga :)

Edytowane przez Compton
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie widzę, że Wy się już tak daleko "posunęliście", że porównujecie jak co gra w zupełnym oderwaniu od cen - gdzie CMA 12 do C3, a C3 do idsd pro? Ja wiem, że kasa nie gra, no ale w ten sposób to można powiedzieć, że idsd jest słaby, bo dopiero z bartokiem jakieś słuchawki "grają".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie widzę, że Wy się już tak daleko "posunęliście", że porównujecie jak co gra w zupełnym oderwaniu od cen - gdzie CMA 12 do C3, a C3 do idsd pro? Ja wiem, że kasa nie gra, no ale w ten sposób to można powiedzieć, że idsd jest słaby, bo dopiero z bartokiem jakieś słuchawki "grają".
Owszem dcs z susrami robił wrażenie nie cena a muzyka ;)

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aeony 2 wróciły do sklepu i teraz znowu Ethery mogą czarować, choć kurde Aeony były wygodniejsze ale w SQ Ethery kopią im dupsko :D

4 godziny temu, retter napisał:

Oj nie pamiętam, przyjdzie czas na odsłuch bardziej krytyczny.

 

Ja tam czekam na pewien opis idsd + ethery ;D

 

Czy się gryzą czy się kochają? ;D

Ale dlaczego mają się gryźć?

Szczególnie z dziurki 2.5mm grają świetnie choć mam taką teorie że po dołożeniu ICana dopiero zaczyna się bajka w planarach.

Dużo też zależy od filtru który wybierzemy, Ethery np grają mi najlepiej w trybie BP+, podobnie Cleary, ale takie Aeony grały mi fajnie z filtrem GTO.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dopadłem ostatnio Aeon flow open. Muszę powiedzieć, że w każdym gatunku gdzie najważniejszy jest wokal one są bajeczne.

Mogę powielić opinie, że średnica jest ocieplona, kolorowa, bogata, wielowarstwowa i holograficzna, ale jednocześnie stanowi główny punkt programu, jest nieco z przodu.

Najlepiej wg mnie jest z wkładkami z jednym nacięciem, które porządkują sopran. Piszą, że to chropowatość, dla mnie był bałagan - ale ja słucham na Heglu Super, lepsze klocki mogą radzić sobie lepiej. 

Na co dzień używam Hawków Carbon, które mają większy wykop na basie i sopranie, a średnica nie jest wysunięta i tak kolorowa, nawet powiedziałbym, że Hawki to v w tym porównaniu.

Przy całej swojej naturze lepiej sprawdzają mi się w elektronice i metalu, nie czarują średnicą ani holografią, ale mają ten wykop. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem zamknięte Aeony a nie otwarte, a widziałem że niektórzy tu na forum jeśli już lubili którąś wersję, to drugiej już nie. Chyba podobnie jest z Etherami. Przy czym @Karmazynowyzdaje się uważał otwarte Aeony za lepsze Hawki? 

 

Pamiętam też, że przesiadka z Aeonów Closed na Hawki Carbony skutkowała o wiele lepszą dynamiką w tych drugich. Poza tym brzmienie sporo mniej barwne. Basu z całą pewnością więcej było w Hawkach, ale wykop to nie wiem czy Aeony nie miały lepszy - przynajmniej w takim niskim, elektronicznym basie i na wkładkach z 1 ząbkiem. Bez tych wkładek cierpiała według mnie średnica, dźwięk robił się już zbyt miękki i z nieco dziurawy; wysokie tony wpadały za bardzo w teslę. Nie mogłem się przyzwyczaić do tak grających słuchawek, traciły dla mnie swój unikalny skompresowany balans, stawały się zanadto wyraziste. 

Za to brzmienie na tych wkładkach z 1 ząbkiem na tyle mnie oczarowało, że w sumie zapomniałem sprawdzić jakby to było z 2 ząbkami ;) Gąbek też nie testowałem. 

 

Ja nie jestem ekspertem od słuchawek planarnych, zbyt mało ich miałem. Ale niski bas dla mnie mają wyborny. Te otwarte też dają radę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Aeon 2 C od kilku dni na testy od Mp3store oraz Sony Z1R od @Nicodem więc mam okazje porównać bezpośrednio oba te modele i powiem wam, że zdecydowałem się na ich kupno :) (Szukam zamkniętych jako uzupełnienie moich otwartych elektrostatów ->

Większą recenzję zapodam właśnie w moim powyższym wątku obejmującą porównania moich obecnych słuchawek otwartych + Sony Z1R + Aeon 2 C. Perulowe T40RP też dostaną krótki opis, to nie ta półka, ale zasługują.

Na krótko odnośnie A2C (bez wkładek) vs Z1R:

- w Z1R ucho ma więcej miejsca oraz powietrza

- A2C dużo lepsza izolacja (kobieta w tym samym pokoju może oglądać wiadomości i mi nic nie przeszkadza)

- A2C czarują mikrodynamiką, Z1R makro

- obydwa modele są czułe na źródło i fajnie się skalują

- A2C mają nieco mniejszą od Z1R ale za to bardziej analityczną scenę (wcale nie małą), ale nie powiedziałbym, że to odchudzony przekaz, kontury są konkretnie zarysowane. Z1R grają z kinowym wygarem, trochę jakbyśmy mieli w słuchawkach subwoofer.

- A2C potrzebują sporo prądu, z samego smartfona nie zagrają (a jak już to po prostu za cicho), DragonFly Red już spokojnie daje rade. Sony grają ze wszystkiego i to całkiem nieźle.

Generalnie oba te modele bardzo mi się podobają, ale Soniacze są delikatnie dla mnie za ciemne jednak, ale tak na styk. W każdym razie mimo wszystko oba słuchafony o wiele bardziej wolałem z wzmacniacza lampowego.

 

Testowane po SE w układzie Aune S6 -> LIttle Dot mk3 SE (lampy Amperex Bugle Boy 6922 / E88CC).

Obszerniejsza recenzja porównawcza już wkrótce :)

 

ps. Nie mogę się doczekać A2C po balansie, to powinna być petarda po tym co słysze z SE.

Edytowane przez pabloj
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@retter Zaproponowano mi do odsłuchu to chętnie się zgodziłem. Po drugie na moje wielgachne uszy pady z Ether C są za wąskie w środku i za płytkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto Ci powiedział lub gdzie przeczytałeś, że to naturalny konkurent?
Miałem jedne, drugie i trzecie, a nijak mają się do siebie..
Oba są zamknięte, dość drogie, duże to chyba wystarczająco aby były konkurencji a że idą w inną stronę to inna bajka.
Od 6k jest już sporo mniej zamkniętych więc zajmują ten sam segment to chyba wystarczy.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności