Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, MFRD napisał:

Ja bym wolał z zamkniętymi etherami :)

Tak czy siak czekamy na wrażenia! 

Zamkniete Ethery są "takie se".

10 minut temu, Compton napisał:

Posłuchałem sobie troszkę Etherów i w porównaniu do Aeon II wypadają następująco:

- są jaśniejsze, góra jest bardziej otwarta i idzie wyżej,

- bas niżej schodzi, jest mocniejszy, bardziej sprężysty,

- prezentacja nie tak ocieplona, bardziej naturalna,

- średnica nie jest taka prominentna jak w Aeonach,

- ale jeszcze bardziej czytelna z lepszą separacją

- ogólnie pasmo przenoszenia słyszalnie szersze,

- brzmienie mniej homogeniczne,

- ale czuć więcej luzu i swobody,

- większa dynamika, żwawiej reagują na impulsy mikro jak i makro,

- większa głębia sceny, pierwszy plan nie tak blisko.

- czuć więcej mięcha na przełomie nisko-średniotonowym.

Aeony II świetnie wypadają w muzyce wokalnej, kameralnej, spokojnej. W Aeonach cenię najbardziej wysokie tony - przyciemnione, ale ciężkie, barwne i rozdzielcze.

Ether Flow czują się jak ryba w wodzie przy metalu, rocku, elektronice. W Etherach cenię najbardziej bas. Potęgą i masą mogą jedynie konkurować im LCD-3.

 

Obawiałem się, że nie będę w stanie usłyszeć znaczących różnic przy mojej klasie sprzętu, ale muszę przyznać, że Burson Playmate stanął na wysokości zadania.

Z poniższej plejady słuchawek, bez wątpienia to Ether Flow grają dla mnie najlepiej, najdojrzalej z największym zaangażowaniem i najwyższa jakością, a bas maja MEGA - wielowarstwowy, masywny, szybki, potężny!

Ether Flow i Fostex TH610 grają najbardziej rozrywkowo, z największa dynamiką, są najjaśniejsze, mają największa przestrzeń, są najszybsze i najbardziej czytelne.

AudioQuesty Carbony i Aeon 2 grają po ciemniejszej stronie, są ocieplone, najważniejsza w nich jest średnica, AQ mają mocniejszy bas od Aeonów ale jest on wolniejszy i bardziej miękki.

Prezentacja w AQ jest bardziej pogłosowa w Aeonach bardziej bezpośrednia i bardziej czytelna.

IMG_7092.JPG

 

 

 

Jeszcze żeby scena Etherów była większa to już byłoby tip-top :)

W sumie ta się do osiągnąć zmieniając pady ale wtedy tracą tą swoją muzykalną magie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Ethery je mordują jakością dźwięku.

Piszę niestety, bo różnica cenowa jest znaczna.

Podobna charakterystyka grania, choć Flow to otwarty model ze wszystkimi tego typu zaletami.

Dodam ponownie, że nie sądziłem, że Burson pokaże ich zalety.

Ostatnimi czasy jak je miałem, to tor był znacznie lepszy jakościowo i Ethery kładły na łopatki np. LCD-3, natomiast dziś mam podobnie i ten mój pirdek cały czas nie pozwala mi zapomnieć o hajendzie słuchawkowym. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wyobrazam sobie i wiem, że słuchawki top end się mocno sklaują względem użytego sprzętu.

Jak mam na myśli to, że po podłączeniu wysokiej klasy słuchawek, do bądź co bądź sprzętu komputerowego, który można wsunąć bez pokrywy w zatokę 5,25 od desktopa, to jestem naprawdę w szoku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Compton napisał:

No wyobrazam sobie i wiem, że słuchawki top end się mocno sklaują względem użytego sprzętu.

Jak mam na myśli to, że po podłączeniu wysokiej klasy słuchawek, do bądź co bądź sprzętu komputerowego, który można wsunąć bez pokrywy w zatokę 5,25 od desktopa, to jestem naprawdę w szoku.

 

Dobra wiadomość, że Playmate daje radę z etherami, bo Flow C są już w drodze do mnie:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store
1 minutę temu, vonBaron napisał:

Ciągle się będę upierał że otwarta wersja lepsza.

Zależy co kto lubi.

Wg. mnie obydwie wersje sa b. dobre. Ale nie bede nic sugerował bo to bardzo indywidualna sprawa.

Najważniejsze aby mieć fun z muzyki.

21 minut temu, Compton napisał:

Na pewno jest to minimum co można wydobyć z tych słuchawek ale synergia mi się podoba. ;)

Na tym poniższym zestawieniu, to te Flow grały kapitalnie

P1370297.JPG

Niezły sprzęcik !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Compton napisał:

No wyobrazam sobie i wiem, że słuchawki top end się mocno sklaują względem użytego sprzętu.

Jak mam na myśli to, że po podłączeniu wysokiej klasy słuchawek, do bądź co bądź sprzętu komputerowego, który można wsunąć bez pokrywy w zatokę 5,25 od desktopa, to jestem naprawdę w szoku.

 

Ten zestaw co masz teraz to dla Ciebie chyba taki dobry lek na hajend. Tylko pamiętaj, człowiek się do leków przyzwyczaja i potrzebuje coraz więcej żeby działało :D 

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle się będę upierał że otwarta wersja lepsza.
Ale ja się z tym nie spieram :) zwykle otwarte wersję są lepsze, ale czasem trzeba używać zamkniętych słuchawek. Gdybym mógł mieć otwarte to bym został z Dianami na dłużej. Swoją drogą z chęcią je porównam w obu wersjach jak będzie ku temu okazja :)

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=65008]MFRD[/mention] możemy się wymienić jak będziesz chciał, z chęcią sobie przypomnę zamkniętą wersję.
To jesteśmy umówieni :)

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności