Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 miesięcy temu...

Tak dawno słuchałem Aeonow że boję się cokolwiek pisać. Nie porównywalem ich też bezpośrednio do NH. Na pewno to podobna szkoła grania: muzykalne, basowe, ciepłe, angażujące. Generalnie pamiętam że mi się podobaly bo grały właśnie w muzykalny sposób, miały sporo basu ciepły i przyjemny dźwięk z super średnica. Nie były tak przegięte jak NH, jeśli chodzi o pogrubienie dźwięku czy pogłosy, grały bardziej normalnie. Byly jednak dosyć intymnie i scena była raczej niewielka a dźwięk dosyć blisko słuchacza. Trochę przypominaly mi otwarta wersję PM3. Ostatecznie ich nie kupiłem bo nie warte były dla mnie tej kasy jaka kosztowały na premierę. Coś koło 3.5k? Nie pamiętam. Za 2k chyba byłoby warto bo są super wygodne i chyba można w nich lekko brzmienie modyfikować wkładkami. No jakoś tak je zapamiętałem ale nie daje żadnej gwarancji na powyższy opis.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Oczywiście, na nim słucham.

Jest taj jak je zapamiętałem - łagodnie na górze, barwa ciepła z bliską i czytelna średnicą, basu ani dużo ani mało, przestrzeń ja na zamknięte całkiem spora, głównie na szerokość.

Takie homogeniczne, spójne brzmienie z dobrą separacją.

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wokale są tak duże, "mocno fakturowane" :) jak w LCD XC ? No i całościowo SQ Aeon 2 jak ma się do LCD XC bo cena jakby nie było prawie identyczna. Robert, znając moje preferencje muzyczne (lubię słuchać dużo pięknych głosów pięknych pań), które nauszniki  byś mi bardziej polecał zamknięte Aeon II czy LCD -XC ? Dziękuję :)

Edytowane przez Adam 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnica podobna jest do XC - ciepła, bliska, czysta z dokładna artykulacją głosu. Jest tez słyszalny peak w okolicach 4k, dający świeżość i bezpośredniość.

Aeony II od Audeze są łagodniejsze na górze i ich bas nie jest taki dosadny, mocny.

W zestawie są jeszcze wkładki, na razie słucham na stocku i mi się podoba.

Jutro pokombinuję.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, vonBaron napisał:

Że tańsze TH-610 są ogólne gorsze i stąd różnica w cenie ;)

Po opisie stwierdzam że to typowe granie MrS/DC, bez zaskoczenia.

Jednak ten magnetostatyczny przetwornik ma swoją magię grania.

TH610, jakbym ich nie lubił, muszą jednak oddać przym Dan Clarkom. :)

Ciekawe jutro, jak to si się będzie miało do Twoich Ether Flow 1.1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem Ci na PW, że dla mnie Dan Clarki to poziom 1:1 z TH610, tylko z inną charakterystyką.

Dziś to odszczekuję.

Aeony dwa, to dla mnie świetne brzmienie, chyba poziom wyżej.

AudioQuest Carbon niestety leżą i kwiczą w kartonie.

TH610 nawiązują walkę w poszczególnych aspektach, jak dynamika basy, przestrzeń, detaliczność.

Cały czas czekam na konektory to Fostexów, leżą już przeszło dwa tygodnie na odprawie celnej z Alli...

A kabelek FAW Calire czeka na przerobienie. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Compton napisał:

Pisałem Ci na PW, że dla mnie Dan Clarki to poziom 1:1 z TH610, tylko z inną charakterystyką.

Dziś to odszczekuję.

Aeony dwa, to dla mnie świetne brzmienie, chyba poziom wyżej.

AudioQuest Carbon niestety leżą i kwiczą w kartonie.

TH610 nawiązują walkę w poszczególnych aspektach, jak dynamika basy, przestrzeń, detaliczność.

Cały czas czekam na konektory to Fostexów, leżą już przeszło dwa tygodnie na odprawie celnej z Alli...

A kabelek FAW Calire czeka na przerobienie. ;)

 

Czyli tak jak powinno być. 

Raczej D9200 nie podskoczą choć kto wie ale to inna charakterystyka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że jak robiłem rundę szybkich odsłuchów mp3store na AVS, to jak usiadłem przy Aeonach, to zostałem tam chwilę dłużej, bo bardzo przypadły mi do gustu. A to były jedynki. Tyle że o ile poprzednie, czesto znacznie droższe słuchawki, były podpięte pod Kanna, to Aeon Closed pod Ultima SP2000 (17 tys.) i trochę tego dobrego wrażenia przypisałem źródłu. Aeon 2 już nie posłuchałem, tak się złożyło. No i trochę mi się marzą te słuchawki, ale gdzieś była rozmowa, że pady mają klejone. He? To tylko pierwsza wersja, pierwszy wypust czy plotka.

Czerwony kolor na żywo też bardziej akceptowalny niż na zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adam 76 napisał:

Noooo, był sparing  z tańszymi nausznikami a teraz bratobójczy pojedynek. Szkoda tylko, że otwartych Aenow II Compton nie ma.

 

Nie tylko Compton ich nie ma, chyba nie są jeszcze dostępne. Z 1 było to samo, najpierw wyszły zamknięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adam 76 napisał:

Noooo, był sparing  z tańszymi nausznikami a teraz bratobójczy pojedynek. Szkoda tylko, że otwartych Aenow II Compton nie ma.

Ja bym wolał z zamkniętymi etherami :)

Tak czy siak czekamy na wrażenia! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem sobie troszkę Etherów i w porównaniu do Aeon II wypadają następująco:

- są jaśniejsze, góra jest bardziej otwarta i idzie wyżej,

- bas niżej schodzi, jest mocniejszy, bardziej sprężysty,

- prezentacja nie tak ocieplona, bardziej naturalna,

- średnica nie jest taka prominentna jak w Aeonach,

- ale jeszcze bardziej czytelna z lepszą separacją

- ogólnie pasmo przenoszenia słyszalnie szersze,

- brzmienie mniej homogeniczne,

- ale czuć więcej luzu i swobody,

- większa dynamika, żwawiej reagują na impulsy mikro jak i makro,

- większa głębia sceny, pierwszy plan nie tak blisko.

- czuć więcej mięcha na przełomie nisko-średniotonowym.

Aeony II świetnie wypadają w muzyce wokalnej, kameralnej, spokojnej. W Aeonach cenię najbardziej wysokie tony - przyciemnione, ale ciężkie, barwne i rozdzielcze.

Ether Flow czują się jak ryba w wodzie przy metalu, rocku, elektronice. W Etherach cenię najbardziej bas. Potęgą i masą mogą jedynie konkurować im LCD-3.

 

Obawiałem się, że nie będę w stanie usłyszeć znaczących różnic przy mojej klasie sprzętu, ale muszę przyznać, że Burson Playmate stanął na wysokości zadania.

Z poniższej plejady słuchawek, bez wątpienia to Ether Flow grają dla mnie najlepiej, najdojrzalej z największym zaangażowaniem i najwyższa jakością, a bas maja MEGA - wielowarstwowy, masywny, szybki, potężny!

Ether Flow i Fostex TH610 grają najbardziej rozrywkowo, z największa dynamiką, są najjaśniejsze, mają największa przestrzeń, są najszybsze i najbardziej czytelne.

AudioQuesty Carbony i Aeon 2 grają po ciemniejszej stronie, są ocieplone, najważniejsza w nich jest średnica, AQ mają mocniejszy bas od Aeonów ale jest on wolniejszy i bardziej miękki.

Prezentacja w AQ jest bardziej pogłosowa w Aeonach bardziej bezpośrednia i bardziej czytelna.

IMG_7092.JPG

 

 

 

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności