Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rekomendowane odpowiedzi

 

Pady są klejone na taśmę dwustronną, wkładki poprawiają dźwięk, łagodzą troszkę brzmienie. Sam nabrałem ochoty na przetestowanie, może się okazać, że ten kto kupił w promocji mógł zrobić interes życia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, w dodatku na pomiarach innerfidelity nie ma takiej dziury w dolnej średnicy/górnym basie. To dobry znak.

Czy pre order jeszcze trwa? Bo się ciągle zastanawiam, może w sumie dobrze gdyby był już zamknięty... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyll...no nie spodziewałem się po tych słuchawkach takiej opinii. Widać, że społeczność znowu "naprawiła" słuchawki. AEON/NH ciekawe...


Podejrzewam, że Aeony nie mają za wiele wspólnego z NH.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Karmazynowy napisał:

Podejrzewam, że Aeony nie mają za wiele wspólnego z NH.

 

Pisałem o naprawianiu słuchawek przez społeczność. Z NH zaczęto kombinować na naszym forum i hifi modując pady aby pozbyć się "buły" na przełomie basu i średnicy. tutaj podobnie. Jak wyszły prototypy rozsyłane po społeczności hifi to jedynym narzekaniem na Aeony były także na przełom niskiej średnicy i basu, jakieś pasmo tam pikowało w dół o ile dobrze pamiętam. I stąd poprawienie tego pasma przez Mrspeakers poprzez łatwy mod.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Słuchałem dzisiaj Aeonów, oczywiście niewygrzanych i z dapów więc trzeba brać na to poprawkę ale jak dla mnie lekki zawód a bez tych wkładek do padów to już w ogóle. Dostałem do ręki też Ethery Flow (też z dapa grane) i tu już lepiej ale nadal bez szału a jesli miało by to robić szał to wydaje mi się że bez toru za dobrych pare (naście?) tysiów z lampami się nie obejdzie.  Wygląda że plenary raczej nie dla mnie bo oppo pm3 które kiedyś miałem też niezbyt pozytywne wrażenie na mnie zrobiły. Fostexy Th900 mk2 w końcu udało się odsłuchać i jak dla mnie najlepsze z tej trójki chociaż zbyt mocno kopiący bas i za daleka średnica na mój gust (świetne damskie wokale ale chciałbym je bliżej).

Edytowane przez Spawn
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colorfly c10 i Sony wm1a. Technicznie dobre są Aeony, dobra rozdzielczość, przestrzeń, niby nie ma się do czego przyczepić ale grało mi to jakoś tak bez życia. Brakowało pazura, iskry, barwy na wysokich tonach. Bez tych gąbkowych wkładek werble piłują uszy kartonem i jak dla mnie brakuje masy gdzieś tam na dolnej średnicy. Z wkładkami jest lepiej, bardziej liniowo z lepszym wypełnieniem ale traci się trochę na przejrzystości. Może trzeba je wygrzać po prostu albo za mało prundu dostały, ewentualnie tak jak wspominałem plenary są niekompatybilne z moimi uszami bo ja jeszcze nigdy nie słyszałem czarującej "plenarnej średnicy" o której się mówi :) Byłem podjarany na nie, nawet meze99 sprzedałem jakiś czas temu myśląc o zakupie t5p albo aeonów ale ani beyery ani mr speakersy nie podchodzą niestety.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gryzę się po palcach ale jednak napiszę o swoich wrażeniach z odsłuchu Aeonów.

Mam zaliczone dwa podejścia do Aeonów. Pierwsze podejście było bez gąbkowych modów i od początku twierdziłem, że jest chudo. Wokale męskie, dajmy na to Knopflera albo Cohena nie przypominały barwy mężczyzn po przejściach z silnym dociążeniem z  charakterystyczną chrypką a co najwyżej były to głosy młodzieńca po mutacji. Niżej było pudełkowo kartonowo bez zejścia ale i tez bez buczenia. Coś jakby w niskim paśmie brakowało jakby się tam coś rwało. Cięższe klimaty jak Slayer brzmiał detalicznie i nawet szeroko ale wrażenie bębnów obciągniętych tekturą przeważał. Po kilku dniach usiadłem do Aeonów po raz drugi, tym razem już z gąbczastym modem. Jest lepiej, niskie już znacznie mniej kartonowe, z równym zejściem. Całość jakby obniżona, mniejsza scena ale nie klaustrofobiczna i tak sporo szersza niż w Audeze Sine. Nadal trochę chudo. Tyll porównuje Aeony i doszukuje się podobieństw z Ether Flow. Jedyne podobieństwo jakie zauważyłem to sposób prezentacji sceny, z lekkim oddaleniem (tak jak lubię), reszta  mi się  nie zgadza. Ether Flow mam na co dzień, stąd znam je doskonale. I tak o ile w tańszych o połowę (sic!) Oppo PM3 czy Audeze Sine potrafię zatopić się w muzyce (mimo wielu ich niedoskonałości) tak nie wiem czy byłbym w stanie wybaczyć Aeonom tę chudość w przekazie. 

Świat zwariował, te słuchawki wyceniane są na 4k zł! Śmiem twierdzić, że o wiele większą radochę dałoby mi słuchanie tego nowego wzmaka Questyle (symbol coś z 400) w połączeniu z Senkami HD650 niż Aeonów z czymkolwiek. A cena Questyle i HD650 jest podobna do samych Aeonów. 

Coś mi się wydaje, że Mrspeakers szybciutko wypuści wersję poprawioną Aeonów. 

 

Aeonów słuchałem na grajkach - PONO, A&K 70, A&K 300, A&K 380, A&K SP1000 (srebrny). Questyle Qp2r .  

Edytowane przez Roo_Volt
  • Like 3
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem z Opusem#1 i QP2r, bardzo fajne równe słuchawki. Scena nie za szeroka.

Wkładki z gąbki dla mnie są konieczne, bez nich jest ostro, szorstko i brak im

barwy.

 

Mam pewne "ale" do spawania elementów.

 

Sztuka w Łódź ma odwrotnie oznaczone kable, czerwony to lewy

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Tyll ma pewnie dobrą sztuką, sprawdzoną przez producenta :). MrSpeakers miał już 3 potknięcia na produkcji z tym modelem, a później to już straciłem zainteresowanie. Ostatnia pomyłka to chyba były źle podpięte kable. Powtarzalność produkcji słuchawek to ciekawy temat, a Focal Utopia u Tylla to szczególnie podejrzany temat.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W testowanym egzemplarzu, też trzeba było zamienić lewy na prawy kabel na wtykach.

Na pociechę dodam, że w realu wyglądają lepiej Nadal są brzydkie i ten niby kevlar pod przezroczystym plastikiem, normalnie wieś tańczy i śpiewa - coś jak maska w Golfie TDI oklejona kevlaropodobną okleiną, ale jest lepiej w rękach niż na obrazku. Za to są kapitalnie wygodne i świetnie tłumią. 

Co do Tylla to przyznam, że aż się przestraszyłem, że facet przyjął od Mrspeakers za wierszówkę. Nie wiem co myśleć, bo ustawił Aeony na Hall of fame jako najlepsze słuchawki zamknięte. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio co sluchalem to by to moj pierwszy kontakt ze sprzetami mr speakersa. Zarowno ethery flow jak i aeony wykonanie bardzo porzadne, solidne i wygodniutkie. Co do wygladu to indywidualna sprawa, dla mnie jedne i drugie sa obojetne w sensie ani ladne ani brzydkie.

 

Dzwiekowo w aeonach jest cos nie tak i nie chodzi mi tu nawet w stosunku do ceny tylko tak ogolnie graja jak niedokonczony produkt. Albo potrzebuja kilkuset godzin wygrzewania albo cos z nimi nie tak. Jakby zagraly mi tak samo jak ethery flow z dapa w ten sam dzien to bym poprosil o jakis rabacik, wyciagnal portfel i z nimi wyszedl. Sluchalem ich jednak z powazna mina i tak troche beznamietnie i slyszalem sporo wad. Myslalem nawet ze moze dzien mam slabszy ale mialem przy sobie etymotic er4xr i tak do porownania upchnalem je w uszy i usmiech wrocil mi na twarz. Blask wysokich tonow, wypelnienie, naturalnosc, emocje wrocily do nagrania. Wiadomo ze mialy mniejsza scene ale calosciowo iemy zagraly mi sporo lepiej. Aeony brzmialy tak jakby ktos ucial calkiem skraje pasm przez co same z siebie tak wprowadzaly kompresje do nagran w ktorych dynamika ma sie bardzo dobrze.

 

Zeby nie bylo ze ethery flow znowu takie super to tez bym nie powiedzial. Owszem gralo to juz bardzo, bardzo dobrze ale skad taka cena nie mam pojecia. W mp3store daja fajne rabaty jak sie czlowiek usmiechnie i powie ze nie ma na chleb ale raczej 50% nie spuszcza :)

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje odczucia co do Ether Flow są takie, że w zasadzie skończyłem poszukiwania. W parze ze wzmacniaczem Bryston BHA-1 dla mnie to koniec drogi. Mój tor którego nie chce już modyfikować to: netbook, ifi ilink, hegel hd 25, bryston bha-1, ether flow.  Koniec drogi z dwóch powodów:

1. Zawsze mnie na nim zachwyca muzyka.

2. Rozsądek finansowy.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.08.2017 o 13:49, Roo_Volt napisał:

Moje odczucia co do Ether Flow są takie, że w zasadzie skończyłem poszukiwania. W parze ze wzmacniaczem Bryston BHA-1 dla mnie to koniec drogi. Mój tor którego nie chce już modyfikować to: netbook, ifi ilink, hegel hd 25, bryston bha-1, ether flow.  Koniec drogi z dwóch powodów:

1. Zawsze mnie na nim zachwyca muzyka.

2. Rozsądek finansowy.

 

 

Myślę, że netbook z tym ifi to wąskie gardło i tutaj można jeszcze lepiej pokombinować ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.08.2017 o 13:49, Roo_Volt napisał:

Moje odczucia co do Ether Flow są takie, że w zasadzie skończyłem poszukiwania. W parze ze wzmacniaczem Bryston BHA-1 dla mnie to koniec drogi. Mój tor którego nie chce już modyfikować to: netbook, ifi ilink, hegel hd 25, bryston bha-1, ether flow.  Koniec drogi z dwóch powodów:

1. Zawsze mnie na nim zachwyca muzyka.

2. Rozsądek finansowy.

 

 

Mam takie samo odczucie, choć oczywiście nie słyszałem wszystkich godnych uwagi słuchawek. Sporo miałem na głowie, ale jednak np topowych Final Audio Design nie słyszałem, a ponoć też świetne. Z drugiej strony cena 3x wyższa niż i tak w sumie drogie Ether Flow, 2x cięższe, no i zamknięte. Zawsze wolę otwarte. Ale pewnie posłuchać warto by było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności