Skocz do zawartości

muses02


evenementt

Rekomendowane odpowiedzi

gdzie na 100% moge znaleźć orygnalne ? poza oficjalnymi dystrybutorami bo tam koszt wynosi 200+wysyłka....

 

Na allegro są za 150, ale boję się że podróby, pomoże ktoś ?

 

http://allegro.pl/elmag-muses02d-wzmacniacz-operacyjny-jrc-i6755704468.html

http://allegro.pl/muses02-podwojny-opamp-hiend-fvat-i6676480280.html

 

na obydwu aukcjach pisze ze jest to cena za 1 szt, więc czemu aż taka różnica ?

 

pozdrawiam, liczę że ktoś odwiedzi ten post...

 

Edytowane przez evenementt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem jego post, miałem zamiar napisać do niego, ale chyba dosyć dawno go nie było na forum...

 

swoją drogą możecie mnie wtajemniczyć co oznaczają te numery f02 czy e03 ( i multum innych ) ? tyle jest wersji tych wzmacniaczy czy to poprostu jakieś numery seryjne ? Specyfkacje zawsze są takie same przy każdym którego znajdę.

Edytowane przez evenementt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, vonBaron napisał:

 

Sam brałem od tego sprzedawcy kilka opków i mogę go polecić, raczej nie masz czego się obawiać.

skąd on to kurcze sprowadza że opłaca mu się te 5dych+ zejść z ceną :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prodigy cube, akg k240, edy r2730 chcę przyciemnić brzmienie wszystkiego, lub "zneutralnić", 150zł to jeszcze luz,daca całego nie zamierzam jeszcze zmieniać, wole spróbować z tym wzmacniaczem

 

 

 

prodigy gra jasno, kupiłem bo miałem wcześniej basowy sprzęt, teraz mam jaśniejszy więc można coś pogrzebać w nim :D 

nie wiem jak te podane wyżej ale muses jest bankowo kompatybilny i rzekomo pasuje pod tego daca, zresztą zawsze moge zwrócić

 

właściwie to wolałbym dźwięk bardziej neutralny jak basowy - czy nie jest to zatem dobre rozwiązanie ?

Edytowane przez evenementt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 22.04.2017 o 20:26, Compton napisał:

A do czego potrzebujesz tych wątpliwych MUSES?

Piszę to z pełną świadomością, bo takie opki jak OPA2111AM czy 2xOPA111BM nie pozostawiały suchej nitki na tych 02.

Są jeszcze nowe Bursony od Audeosa.

Trochę późno znalazłem Twoją wypowiedź, jednak muszę zapytać czy masz może zbędną choć jedną sztukę OPA2111AM? Po tej wypowiedzi chciałbym koniecznie posłuchać go w moim Bursonie Lycanie i porównać z innymi opampami. Jeśli on faktycznie kładzie na łopatki muses02 to potrzebuję 3 sztuki. Nie spotkałem na polskich stronach internetowych ofert sprzedaży, a raczej wpisy "wycofano z oferty". Z zakupów za granicą jestem "cienki". Może wiesz kto by chciał sprzedać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, slawsim napisał:

Trochę późno znalazłem Twoją wypowiedź, jednak muszę zapytać czy masz może zbędną choć jedną sztukę OPA2111AM? Po tej wypowiedzi chciałbym koniecznie posłuchać go w moim Bursonie Lycanie i porównać z innymi opampami. Jeśli on faktycznie kładzie na łopatki muses02 to potrzebuję 3 sztuki. Nie spotkałem na polskich stronach internetowych ofert sprzedaży, a raczej wpisy "wycofano z oferty". Z zakupów za granicą jestem "cienki". Może wiesz kto by chciał sprzedać?

Czy ja wiem czy tak kładzie na łopatki... To po prostu inne brzmienie. Jeśli aplikacja opa w urządzeniu będzie sprzyjać jego aplikacji to może z tego wyjść coś ciekawego. Ja osobiście nie uświadczyłem wyższości 2111 nad musesami - być może synergia nie ta. Ogólnie wiele sprzętów jest "strojonych" pod nieśmiertelne ne5532 a katalogowa aplikacja nie służy dźwiękowo niektórym nowym opampom.

3 godziny temu, slawsim napisał:

Trochę późno znalazłem Twoją wypowiedź, jednak muszę zapytać czy masz może zbędną choć jedną sztukę OPA2111AM? Po tej wypowiedzi chciałbym koniecznie posłuchać go w moim Bursonie Lycanie i porównać z innymi opampami. Jeśli on faktycznie kładzie na łopatki muses02 to potrzebuję 3 sztuki. Nie spotkałem na polskich stronach internetowych ofert sprzedaży, a raczej wpisy "wycofano z oferty". Z zakupów za granicą jestem "cienki". Może wiesz kto by chciał sprzedać?

Czy ja wiem czy tak kładzie na łopatki... To po prostu inne brzmienie. Jeśli aplikacja opa w urządzeniu będzie sprzyjać jego aplikacji to może z tego wyjść coś ciekawego. Ja osobiście nie uświadczyłem wyższości 2111 nad musesami - być może synergia nie ta. Ogólnie wiele sprzętów jest "strojonych" pod nieśmiertelne ne5532 a katalogowa aplikacja nie służy dźwiękowo niektórym nowym opampom.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, espe0 napisał:

Ogólnie wiele sprzętów jest "strojonych" pod nieśmiertelne ne5532 a katalogowa aplikacja nie służy dźwiękowo niektórym nowym opampom.

Dzięki za odzew. Ja już kilka razy "przejechałem się" na niesprzyjającej aplikacji. Nauczyłem się, że nie powinno się wymieniać opków "na pałę". W moim CD na wyjściach RCA pracują NJM5532 JRC. Jestem w trakcie przeciągającej się modyfikacji zasilania opampów itd. Możliwe, że zagra to lepiej, ale muses02 (też bipolar) może chyba wnieść dużą poprawę. W Bursonie Lycan fajnie porównuje się opki. Muses02 wypadł bardzo dobrze. Czas pokaże co z tego będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad8022 - lekko jasne granie, trochę V

Ad8066 -  w porównaniu do ad8022 bardziej dociążone, basowe ale wciąż nie ciemne i zamulone.

LM4562- ciepłe, muzykalne granie.

 

Do tego dorzuciłbym opa2107 i opa2604. 

W dniu 26.07.2019 o 23:29, espe0 napisał:

Ogólnie wiele sprzętów jest "strojonych" pod nieśmiertelne ne5532 a katalogowa aplikacja nie służy dźwiękowo niektórym nowym opampom.

Po zmodowaniu hd2 wiele osób zostawało przy oryginalnych ne5532,  mało wymagające nie powalają brzmieniem ale też niewiele psują. 01 i 02 nie słuchałem, kiedyś miałem 8820 i 8920 i jakoś nie mogłem ich dobrze zestawić. Mam również 3 sztuki opa2134 ale ten nie podchodził mi zarówno w cube jak i hd2, odrzuciłem go od razu.

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, gumiak9 napisał:

Ad8022 - lekko jasne granie, trochę V

Ad8066 -  w porównaniu do ad8022 bardziej dociążone, basowe ale wciąż nie ciemne i zamulone.

LM4562- ciepłe, muzykalne granie.

 

Do tego dorzuciłbym opa2107 i opa2604. 

Po zmodowaniu hd2 wiele osób zostawało przy oryginalnych ne5532,  mało wymagające nie powalają brzmieniem ale też niewiele psują. 01 i 02 nie słuchałem, kiedyś miałem 8820 i 8920 i jakoś nie mogłem ich dobrze zestawić. Mam również 3 sztuki opa2134 ale te nie podchodziły mi zarówno w cube jak i hd2, jak pamiętam odstawiłem go od razu.

Ja tak modowałem pod słuchawki moją HD2:IMG_20190730_214119.jpg

A miałem się czym bawić:IMG_20190730_213944.jpg

 

Podłączony został bezpośrednio pod bufor bez kondów opa1622 (jak w karcie technicznej - wg firmowej aplikacji ti)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności