Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shanling M2s


michalkorona

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, EvilKillaruna napisał:

 

Jak dla mnie dużo. Z którymi mam go sprawdzić w wolnej chwili?

 

Skoro już sprawdzałeś z HD800, to więcej nie trzeba. Przecież to nie są najłatwiejsze słuchawki do wysterowania :)

 

Ale przeczytałem u Ciebie o "kliknięciach" jak w C10 oraz ucinaniu początków utworów i trochę entuzjazm mi opada. Jednak pewnie jest to do ogarnięcia w kolejnych softach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gourney

Zgadza się, w sumie nawet dosyć obszernie (jest tam bezpośrednie porównanie z M1).

 

@Inszy

Tzn. mówimy o napędzeniu, czy wysterowaniu? :) 

W zakresie napędzenia faktycznie radzi sobie spokojnie z HD800 i zostaje mu się jeszcze trochę zapasu na skali (gain H). Co do wysterowania, do HD800 moim zdaniem bardziej pasuje sprzęt o cieplejszej sygnaturze niż M2s, coś pokroju P90 lub C4 PRO. M2s bardzo natomiast pasuje do LCD, możliwe też że iSine 10. 20-stki także idą niezgorzej, ale tam bliższy wokal z M1 bardziej mi się podobał (słuchawki mają na niej częściowy reces).

 

Kliknięcia same w sobie nie są złe, bo to naturalna cecha przekaźników. Jedynie nad wspomnianym ucinaniem wypadałoby popracować. Włączenie gapless raczej tylko częściowo rozwiązuje problem, bowiem o ile naprawia w 100% skip, ucinanie jest już tylko przy długich pauzach-wznowieniach i przy pierwszym uruchomieniu odtwarzacza. Proponuję sprawdzić dokładnie i najlepiej z opcją zapamiętywania miejsca w utworze po wznowieniu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat był tylko przykład, jako że na razie słuchałem droższych dwudziestek, mających nad nimi kilka różnic. Bardziej chodzi o konkretny typ brzmienia, który do niego pasuje. Nie miałem na myśli wymogów klasowych :).

 

Proszę.

Edytowane przez EvilKillaruna
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Gourney napisał:

Piewcą i orędownikiem może tak, ale pierwszego w Polsce m1 miałem JA! HAHAHAHAHA! ;)

 

Żebym nie było OT - właśnie porzucam wszystkie swoje audiofilskie zabawki i tak sobie myślę, czy by sobie tego m2s nie sprawić...

A ja zaraz po Tobie @Gourney i też namawiałem jak umiałem, za co poniektórzy mnie nie za bardzo lubią :) cóż ich problem. @paratykus też przekonał się dzieki m.in moim namowom.

@Gourney , @EvilKillaruna i ja powinniśmy dostać od Shanling (albo od polskiego dystrybutora) po M2s by dalej być piewcami Shanling :)

Edytowane przez Jaro54
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak większość forumowiczów, polecam to co uważam za najciekawsze lub najciekawsze w danej cenie. Tak robię od lat, tak też jest z M1 i innymi odtwarzaczami, jak OPUS #1 czy AK300, które wciąż uważam za bardzo dobre brzmieniowo i pod względem opłacalności. Warto natomiast zwrócić uwagę komu nasze opinie są nie na rękę i dlaczego. Mnie to już przyznam przestało jakkolwiek dziwić, także nie wiem czy jest sens o tym dyskutować :).

 

Swoją sztukę M1 kupiłem za własne pieniądze i na fakturę. Także trochę słaby u mnie ten Shanlingowy sponsoring ;). Na szczęście nie mam już planów zakupowych w tym zakresie, ponieważ emjedynka jest na tyle optymalna i wygodna, że łatwo jest się z jej perspektywy odnieść do innych odtwarzaczy.

Edytowane przez EvilKillaruna
Jak jestem zmęczony to powtórzenia robię.
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, również jestem posiadaczem M2s od tygodnia i wszystkie odczucia jak najbardziej pozytywnie! Jedyne co mogłoby być w nim poprawione wg. mnie to bateria, która u mnie wytrzymuje max 2/2.5dnia. Aktualnie sprzęt użytkuję z Audio-Technica MSR7 i Beyerdynamic Byron + czasem odtwarzacz robi mi za DAC(i robi to dobrze :D). Kupiłem go by uzyskać lepszy dźwięk, niż z mojego telefonu(Note Edge) i sprawdził się w 100% ponieważ różnica w jakości jest zauważalna od razu. Niestety nie mam porównania do odtwarzaczy High endowych, jednak ja jako niedzielny użytkownik polecam M2s całym sercem.

Moja osobista opinia, z którą oczywiście można się nie zgadzać:
Wykonanie: 9.9/10(0.1 za bardzo zostające smugi na szkle)
Jakość dźwięku: 10/10!

Dziękuję użytkownikom forum za to, że właśnie ten odtwarzacz mi polecili. :P

1.thumb.jpg.0790bf0577c3fe788d1103799ccfa454.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zacząłem słuchać audiobooków i mam w związku z tym pytanie.

Czy jest możliwość uzyskania na M2s lub innym odtwrzaczu bez androida takiej funkcjonalności:

1. Słucham sobie audiobooka,

2. Kończę słuchanie i chcę posłuchać muzyki więc wyłączam audiobooka,

3. Po skończeniu słuchania chcę wrócić do słuchania audiobooka dokładnie od momentu na jakim wcześniej skończyłem.

Jest taka możliwość? Szczególnie biorąc pod uwagę, że audiobooki to z reguły całe mnóstwo plików mp3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, superbart napisał:

Ostatnio zacząłem słuchać audiobooków i mam w związku z tym pytanie.

Czy jest możliwość uzyskania na M2s lub innym odtwrzaczu bez androida takiej funkcjonalności:

1. Słucham sobie audiobooka,

2. Kończę słuchanie i chcę posłuchać muzyki więc wyłączam audiobooka,

3. Po skończeniu słuchania chcę wrócić do słuchania audiobooka dokładnie od momentu na jakim wcześniej skończyłem.

Jest taka możliwość? Szczególnie biorąc pod uwagę, że audiobooki to z reguły całe mnóstwo plików mp3.

Raczej nie licz na to. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest aplikacja np. Audioteka, która zapamiętuje gdzie skończyłeś słuchać. Bez aplikacji jest problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Inszy napisał:

Zakładki w Rockboxie rozwiązują problem. Tyle że nie ma RB na Shanlingi...

i o to właśnie @Inszy chodzi, że nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutal w linku masz dostępne urządzenia na które jest Rockbox

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, superbart napisał:

Ostatnio zacząłem słuchać audiobooków i mam w związku z tym pytanie.

Czy jest możliwość uzyskania na M2s lub innym odtwrzaczu bez androida takiej funkcjonalności:

1. Słucham sobie audiobooka,

2. Kończę słuchanie i chcę posłuchać muzyki więc wyłączam audiobooka,

3. Po skończeniu słuchania chcę wrócić do słuchania audiobooka dokładnie od momentu na jakim wcześniej skończyłem.

Jest taka możliwość? Szczególnie biorąc pod uwagę, że audiobooki to z reguły całe mnóstwo plików mp3.

 

Jest na to sposób, bardzo prosty. U mnie działa mimo, że już stary jestem.

Zapamiętuję numer pliku i czas na którym spauzowałem.

Z M1 działa znakomicie.

;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, superbart napisał:

Dzięki Jaro54. 

@paratykus - no jakieś tam wyjście to jest :).

Wiesz, ja z racji wieku jestem przyzwyczajony "do niedogodności" z czasów nieelektronicznych.

Przewinięcie odcinka do zapamiętanego miejsca to max jakieś 3-4 sek ?

No i korzyścią z tego jest ćwiczenie pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po cichutku obserwuję sobie ten wątek bo mimo, iż nie mogę mocno narzekać na swój odtwarzacz...ten wydaje się bardziej dopracowany.

Czy ktoś może odnieść się do samego brzmienia?

Jakieś porównanie do X10?

PS. Jeden z użytkowników wspominał, że "u mnie" coś tam na forum jest pisane na temat tej zabawki.... gdzie jest to u mnie :P ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Jeśli dobrze rozumiem co do tej pory przeczytałem ten odtwarzacz to taka tańsza wersja opusa 3. Jeśli tak - a z recki opusa wynika, że ten gra lepiej np od x7 to nowe dziecko Shanlinga gra lepiej lub porównywalnie do sprzętu 2-3 razy droższego...chyba nic nie pokręciłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Binambik napisał:

Dzięki. Jeśli dobrze rozumiem co do tej pory przeczytałem ten odtwarzacz to taka tańsza wersja opusa 3. Jeśli tak - a z recki opusa wynika, że ten gra lepiej np od x7 to nowe dziecko Shanlinga gra lepiej lub porównywalnie do sprzętu 2-3 razy droższego...chyba nic nie pokręciłem ;)

nie ma streamingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Jeśli dobrze rozumiem co do tej pory przeczytałem ten odtwarzacz to taka tańsza wersja opusa 3. Jeśli tak - a z recki opusa wynika, że ten gra lepiej np od x7 to nowe dziecko Shanlinga gra lepiej lub porównywalnie do sprzętu 2-3 razy droższego...chyba nic nie pokręciłem

Tak bym na to nie patrzył. Pewne cechy mogą być podobne ale raczej nie jest to na zasadzie po co wydawac więcej jak można mieć to samo za mniej

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Binambik napisał:

(...) z drugiej strony jeśli prezentacja dźwięku jest na poziomie sprzętu znacznie droższego to chyba można to przeboleć...

 

Przeczytałem raz jeszcze swoje wrażenia i przyznam nie widzę abym gdziekolwiek między M2s a #3 postawił znak równości co do poziomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, EvilKillaruna napisał:

 

Przeczytałem raz jeszcze swoje wrażenia i przyznam nie widzę abym gdziekolwiek między M2s a #3 postawił znak równości co do poziomu.

  • wyraźnie mocniejszym basem na starcie (dokładnie jak w #3)
  • bardziej odsuniętą średnicą (również analogia do #3)
  • większą głębią sceny (znów analogia do #3)

Rozumiem, że nie oznacza to tego samego poziomu ale chyba stwierdzenie jest "bardzo blisko" byłoby już uzasadnione ;)

Edytowane przez Binambik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności