Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shanling M2s


michalkorona

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, paratykus napisał:

Do audiobooków to mnie się świetnie M1 sprawdza. Jest malutki, ale bardzo funkcjonalny.

W sumie to fakt, tylko mocy troszkę mało a M2S jeszcze nie jest wielki a mocy już ma znacznie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, superbart napisał:

W sumie to fakt, tylko mocy troszkę mało a M2S jeszcze nie jest wielki a mocy już ma znacznie więcej.

Ja tam jestem zwolennikiem brzytwy Ockhama czyli „Nie należy mnożyć bytów ponad potrzebę”.

I w myśl tej zasady nie mam zamiaru latać po mieście z wymagającymi prądowo, wypasionymi słuchafonami doprowadzającymi mnie do euforii, bo w warunkach tzw.mobilnych i tak jest to nie do osiągnięcia dla mnie.

Do takich stanów potrzebny mi mój cichy pokój i najlepiej bezruch ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niezły jest, ma opcję replaygain - w grajkach to chyba niespotykane :)

za niecałe 200$ - można ? 

100g też robi różnicę podobnie jak w M1 

 

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zagranicznych formach pojawiają się opinie, że Output Impedence 4.8Ohm w M2S może stanowić problem dla IEM-ów, np. niskoomowych hybryd. Przykładowo konkurencyjny Cayin N3 ma ten parametr <1Ohm. Ktoś ogarnięty w temacie może to potwierdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Swoich wrażeń nie opisywałem na tym konkretnym forum. Na razie odtwarzacz jest na wstępnych odsłuchach, także dopiero planuję skrobnąć coś u siebie, ale na tym etapie mogę powiedzieć, że znacznie bliżej mu do #3 dźwiękowo niż do pozostałych wymienionych. Nie jest to też w moim odczuciu "killer" M1, a produkt stosunkowo równorzędny.

 

EDIT: już.

Edytowane przez EvilKillaruna
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Norda napisał:

Jesli tak, to az dziwne ze nie ma poruszenia na forum?, bo cena to ulamek P90SD i O#3

 

Norda, nie ma poruszenia, bo marka Shanling nie jest znana szerszemu gronu użytkowników.

Jednak nie jest to żadna firma krzak o czym można przekonać się przeglądając jej ofertę : http://www.shanling.com/Product/List?seriesid=828eb273-909f-44ea-adfb-46601de7e55e&tagname=High end

Poza tym jak się weźmie do ręki np.takiego M1 to bardziej politowanie budzi ( wielkość pudełka zapałek ) niż zaciekawienie, no bo jak to może być żeby taka popierdułka grała ???

Tymczasem ta popierdułka ma BT 4.0 z aptX, pracuje jako DAC, łyka karty 200GB bez zająknięcia i DSD.

Ma proste , ale bardzo funkcjonalne, szybkie i dopracowane oprogramowanie działające bez żadnych zwiech.

Mieści się w malutkiej kieszonce letniej koszulki i nawet jej nie obciąża, bo waży raptem 60 gram.

 

Tak pisałem na Forum u Evila :

 

"No cóż... Mobilne maleństwo. Przytyłem o 60 gram, bo noszę go cały czas przy sobie. Praktyczny, poręczny i Gra choć powiem szczerze, że kiedy zobaczyłem go na żywo byłem lekko zszokowany ;)

Edit :zszokowany wielkością. Bardziej adekwatnie byłoby napisać - zszokowany jego małymi gabarytami. 

W dobie ćwierćkilogramowych "cegiełek" serwowanych nam przez producentów, które swobodnie mogą zastąpić broń zaczepno-obronną na wieczornych spacerach, M1 jawi się na ich tle co najmniej mało poważnie. 

Z tym, że jak posłuchać tego Shanlinga to zaraz przychodzi mi do głowy przypowieść o Dawidzie i Goliacie :)"

 

Jednak audiofil kupuje głównie oczami, gabarytami, wagą urzędzenia i "uznaną marką", a to, że ta uznana marka z reguły robi go na każdym kroku w bambuko ?

Przyzwyczaił się do tego. Płaci więc i płacze, a jak płacze to czeka z utęsknieniem na nowy soft ( 12-y z rzędu ), albo na kolejny, wyższy numer grajka, w którym możliwe, że producent poprawi to co spieprzył w jego grajku, bo traktuje końcowego użytkownika jak darmowego beta-testera.

 

Tymczasem Shanling wypuścił jeden upgrade softu do M1 choć była to tylko kosmetyka.

 

Żeby to nie był OT - jeśli M2 jest tak dopracowany i przemyślany jak M1 to nic tylko kupować i cieszyć się bezproblemowym użytkowaniem.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, paratykus napisał:

 

Norda, nie ma poruszenia, bo marka Shanling nie jest znana szerszemu gronu użytkowników.

 

Po prostu ludzie nie chcą być potem posądzeni o marketing szeptany tylko dlatego, że zakupili lub opisali nie ten sprzęt który powinni.

 

29 minut temu, paratykus napisał:

Tymczasem Shanling wypuścił jeden upgrade softu do M1 choć była to tylko kosmetyka.

 

Żeby to nie był OT - jeśli M2 jest tak dopracowany i przemyślany jak M1 to nic tylko kupować i cieszyć się bezproblemowym użytkowaniem.


A właśnie ta kosmetyka uratowała mi komunikację po BT na jednym z komputerów, która sypała się na potęgę (wina starego nadajnika BT 2.0). Po updejcie żadnych problemów do tego czasu.

 

O M2s wrzuciłem właśnie parę słów u siebie. Znajdzie się kilka uwag na tle M1, ale też i kilka plusów, więc zapowiada się myślę bardzo ciekawie.

 

8 minut temu, Jaro54 napisał:

A ja to co :)

 

To samo co ja, szeptak, bo kupiłeś :lol:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Po prostu ludzie nie chcą być potem posądzeni o marketing szeptany tylko dlatego, że zakupili lub opisali nie ten sprzęt który powinni. " - dobre, ale jeśli faktycznie dlatego siedzą cicho to idę się zastrzelić.

To, że kilku Kolegów ma tu wyrobioną pozycję i lubią drogie klocki jest dla mnie ok. Każdy może pisać swoje, na tym to polega.

Ktoś zachwala droższe, ja zachwalam tańsze. I luz.

Jak ktoś ma "blokadę mentalną" - jego problem :)

46 minut temu, Jaro54 napisał:

A ja to co :)

 

No, Ty Panie Dzieju to faktycznie jesteś na Forum piewcą i orędownikiem marki, jakem paratykus !

Tak więc zamawiaj M2 u Maystra i szarp upust jak stąd do Konstancina ( nie wiem czemu akurat to miasto mi wskoczyło ??? ) boś sobie na to zasłużył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gourney, no faktycznie. Nawet mi chyba o nim na PW pisałeś ?

Odkładając żarty na bok : M1 to bardzo fajny, funkcjonalny i przemyślany klocuszek... Klocusuńczynieńczyk ???

A, że M2 jest niewiele większy to ... :D:D:D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, paratykus napisał:

" Po prostu ludzie nie chcą być potem posądzeni o marketing szeptany tylko dlatego, że zakupili lub opisali nie ten sprzęt który powinni. " - dobre, ale jeśli faktycznie dlatego siedzą cicho to idę się zastrzelić.

To, że kilku Kolegów ma tu wyrobioną pozycję i lubią drogie klocki jest dla mnie ok. Każdy może pisać swoje, na tym to polega.

Ktoś zachwala droższe, ja zachwalam tańsze. I luz.

Jak ktoś ma "blokadę mentalną" - jego problem :)

 

No ja się ostatnio przekonałem, że jednak nie na tym polega :). I raczej nie chodzi tu o ceny, czy drogie czy tanie (najdroższy player jaki kiedykolwiek kupiłem to iFP-895 za 1200 zł, ale to było 15 lat temu), a bardziej zdaje się o to kto wystawił paragon.

 

13 minut temu, Gourney napisał:

Żebym nie było OT - właśnie porzucam wszystkie swoje audiofilskie zabawki i tak sobie myślę, czy by sobie tego m2s nie sprawić...

 

M2s gra inaczej od M1, także to pod niektórymi względami upgrade, ale w dużej mierze sidegrade. Co nie/podobało Ci się w brzmieniu M1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim

Może nie piszą bo od tygodnia nie mogą zdjąć słuchawek  z uszu :lol:.

A tak serio to nie wiem na ile jestem w stanie pomóc bo nie mam doświadczenia z innymi markami, a mój ostatni odtwarzacz to poczciwy wysłużony iRiver T30, a słuchawki to też nie jakiś sprzęt audiofilski - stare CAL’e po recablingu. Muzyki słuchałem dotychczas głównie z laptopa. Odtwarzacz kupowałem bo szukałem czegoś przenośnego, co da dobrą jakość bezstratnego dźwięku za rozsądne pieniądze. Początkowo zastanawiałem się między Fii X3 2nd a Sony A35, ten drugi miałem nawet okazje przesłuchać – szału nie było, ale po krótkiej konsultacji  na forum padło ma m2s.

 

Co do samego dźwięku to wprawdzie moja subiektywna ocena ale ja jestem mega zadowolony i na nowo odkrywam cała swoją bibliotekę. Żona się śmieje ze mnie, że jestem jak dziecko bo jak tylko zakładam słuchawki to pojawia mi się banan na twarzy i szczerze nie pamiętam już dawno abym był tak bardzo zadowolony z wydania każdej złotówki na sprzęt (a do tego się załapałem na promocje u Mayster – dzięki). Odtwarzacza działa mega szybko, same przeskanowanie i zindeksowanie 40GB biblioteki zajmuje mu ok 10 sek, przechodzenie po utworach jest płynne i bez żadnych zacinek. KNOB choć trochę się go obawiałem jest mega wygodny i po używaniu odtwarzacz przez tydzień nie mam problemu z trafianiem w odpowiednią opcję. Jakość wykonania też na bardzo wysokim poziomie, wyświetlacz ostry, wyraźny. Dotychczas choć krótko nie miałem żadnych problemów z odtwarzaniem. Dźwiękowo tak jak pisałem dla mnie jest mega dobrze ale tak jak pisałem w tym zakresie nie czuje się autorytetem. Jedna rzecz która jest bynajmniej na razie na minus to Equalizer, którego tylko samo włączenie bez zmiany jakichkolwiek ustawień powoduje przytłumienie całego dźwięku – to ma zostać podobno poprawione w następnym firmwere :(. Z drugiej storny nie odczuwam jakoś jego braku :D

Edytowane przez Falcon20
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Inszy napisał:

Może ktoś napisać jak M2s radzi sobie z wymagającymi słuchawkami? Mocy dużo, czy typowo pod słuchawki portable?

 

Jak dla mnie dużo. Z którymi mam go sprawdzić w wolnej chwili?

  • K4 (400 Ohm)
  • K70 TV (100 Ohm)
  • K240 Monitor (600 Ohm)
  • K240 DF (600 Ohm)
  • K260 PRO (600 Ohm)
  • K270 P (75 Ohm)
  • K280 (75 Ohm)
  • K301 (100 Ohm)
  • K340 (400 Ohm)
  • K400 (120 Ohm)
  • K401 (120 Ohm)
  • K500 (120 Ohm)
  • K501 (120 Ohm)
  • K1000 (120 Ohm)
  • HD800 (300 Ohm, już sprawdzałem)
  • LCD-2F (70 Ohm)
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, EvilKillaruna napisał:

M2s gra inaczej od M1, także to pod niektórymi względami upgrade, ale w dużej mierze sidegrade. Co nie/podobało Ci się w brzmieniu M1?/8

 

Ależ mi się dźwiękowo m1 podobał, miałbym go nadal, gdyby nie drobny wypadek, który spowodował, że zmienił właściciela. Może m2 mógłby być nieco chłodniejszy, ale sama zapowiedź sidegrade'u jest już wystarczająco kusząca.

Ważne pytanie - jak z baterią? 

 

Wybacz jeśli pisałeś już o tym u siebie - nie mam czasu na to forum, drugiego nie ogarnąłbym w ogóle;).

 

EDIT: Teraz zauważyłem w Twoim pytaniu alternatywę;). Generalnie mój odbiór był bardzo pozytywny, mimo początkowo stwierdzonego niedogadania z UE Tf.10. Mimo wszystko moja wysoka ocena m1 nie tyle wynikała z walorów dźwiękowych (te stoją na dość wysokim poziomie, ale umówmy się, że c4, dx90, czy xdp-100r to to nie jest, a taką miał u mnie konkurencję), ile z ogólnej opłacalności tego urządzenia - bardzo dobrze wykonane, niewielkie gabaryty, przyzwoita (jak na te gabaryty) bateria, bezproblemowa obsługa, szerokie spektrum możliwości, itd.

Edytowane przez Gourney
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności