Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

CDP do sluchawek - do 150zl


yakuza

Rekomendowane odpowiedzi

Siema siema, o tej porze kazdy muzyki posluchac moze (xd)

 

Eniłejs, szukam, i chyba znalazlem, cd-player'a stacjonarnego. No w kazdym razie, chodzi mi o cos by postawic przy lozku, podlaczyc sluchawki (na poczatku przez wyjscie sluchawkowe, za miesiac przez DAC-X6 za pomoca optycznego sygnalu) i miec "dobra" jaksoc dzwieku.

Mysle ze do tego najlepszym rozwiazaniem bedzie CD-PLAYER, a konkretnie ubzdurałem sobie Sony CDP-791, za niecale 150zl z przesylka :P

I w kazdym razie - nada sie taki CDP? Czy moze cos lepszego jest w tej cenie? Najlepiej by mialo zlacze optyczne, by pozniej bez straty jakosci (co moze wystapic przez RCA) sluchac muzyki przez DAC. A moze walkman (:V) ? No i czy wgl w tej ceni warto kupic cd'ka, czy to nei zbyt niska cena. Wymagajacy co do dzwieku nie jestem

 

Sprzet ktory bede uzywal to:

Sennheiser HD558

Sennheiser HD201

(jesli uda mi sie kupic) Sennheiser HD580

 

Muzyka - System of a Down, Snoop Dogg, Korn, Limp Bizkit, RHCP i cos pokroju Justice. Nie slucham jakeigos disko polo etc. xd

Chce miec dosyc dobry bas, najbardziej mi chyba odpowiada responsywnosc w ksztalcie litery "v" (mocny bas, srednie srednie, glosne wysokie), wiec cos z wysrednionym dzwiekiem mi srednio odpowiada.

 

Czasem rowniez bede sluchal zgranych plyt.

 

Nie mowcie ze mam po prostu uzywac komputera czy cos, chce sluchac muzyki i nie byc rozkojarzony internetem i reszta.

 

Z gory dzieki za odpowiedzi, jak ktos mzoe to niech od razu aukcje podsyla.

 

A i, jak cos to tuningi jestem w stanie sobie zrobic, upgradeowac stacje z czasem

1_f.jpg?1491377443 - zdjecie sprzetu za 150zl, ktory planuej kupic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś tego Soniacza.Grał średnio ładnie tylko wygląda i wart jest najwyżej 100zł.Za swój kiedyś dałem 59złlepiej poszukaj cd950 lub Kenwooda dp4030 5030,7030 albo philipsy na tda 750/751/753.

Wytapczane na tapczanie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, progmarky said:

Miałem kiedyś tego Soniacza.Grał średnio ładnie tylko wygląda i wart jest najwyżej 100zł.Za swój kiedyś dałem 59złemoji4.pnglepiej poszukaj cd950 lub Kenwooda dp4030 5030,7030 albo philipsy na tda 750/751/753.

Wytapczane na tapczanie
 

pytanie. Miales te sprzety zeby je porownac ze soba? Mam nadzieje ze nie dajesz komentarza by tylko rpzypuszczac ze cos lepiej od czegos gra, bo na papierze jest lepsze xd.

Ale jak sluchales tych urzadzen to spoko, rozejrze sie tak czy tak. Jak beda to tansze sprzety od sony to na pewno chetniejszy ebde do zakupu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak miałem i trochę jeszcze mamObecnie filips cd751 drugi czeka na laser, nie mam kiedy się za niego zabrać i Kenwood 4030. Słucham obu. Kenwood gra dostojnie przestrzennie i szczegółowo. Na minus trochę szumi. Filips zero szumów lepiej gra z dziurki słuchawkowej . Średnica bardziej ocieplona. Kupno cdka to duża loteria większość ma podkręcane lasery.

Wytapczane na tapczanie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, progmarky said:

Tak miałem i trochę jeszcze mamemoji4.pngObecnie filips cd751 drugi czeka na laser, nie mam kiedy się za niego zabrać i Kenwood 4030. Słucham obu. Kenwood gra dostojnie przestrzennie i szczegółowo. Na minus trochę szumi. Filips zero szumów lepiej gra z dziurki słuchawkowej . Średnica bardziej ocieplona. Kupno cdka to duża loteria większość ma podkręcane lasery.

Wytapczane na tapczanie
 

a ten szum gdzie konkretnie? na zlaczu sluchawkowym, rca, czy optycznym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, progmarky said:

Na wyjściu rca i jest delikatny.

Wytapczane na tapczanie
 

http://allegro.pl/odtwarzacz-cd-kenwood-dp5030-i6787779027.html

 

brac dziada jak uda mi sie za stowe wychaczyc? :P (zapytam czy za stowe wysle koles :D)

a tak swoja droga, gdybym taki CDP podlaczyl Toslinkiem do Dac'a, to niezaleznie od modelu playera, dzwiek powinien byc taki sam, czy raczej sa roznosci (bo toslink to jednak sygnal cyfrowy). Toslinkiem idzie czysty sygnal cyfrowy, czy tez jaksi poprzeistaczany tak jak na RCA czy Jacku.

Przyznam ze sie nie znam :D dlatego pytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, progmarky said:

Pewnie pójdzie za 69zeta laser do wymiany. Na szczęście są tanie kss210a/150emoji4.png

Wytapczane na tapczanie
 

ah, nei zauwazylem tej czesci opisu :I No poki co tylko to i unitre z tych rzeczy znalazlem, ale unitry raczej nei chce, nei spelnia moich wymagan.

poki co niestety pozostaje przy sony, jesli koles za dobra cene opchnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze aukcja z Sony cd897 od100. Ma on cyfrowy procesor ustawienia jazz, hale, studio i. t. p. Oddałem go braciakowi. Jest zadowolony gra fajnie. Tylko że to też handlarz kupił pewnie u Niemca.

Wytapczane na tapczanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak chyba biore tego Sony 791 :P nic nei moge lepszego znalezc, by spelnialo moje wymagania (czyli glownie zlacze optyczne)

17 hours ago, progmarky said:

Jest jeszcze aukcja z Sony cd897 od100. Ma on cyfrowy procesor ustawienia jazz, hale, studio i. t. p. Oddałem go braciakowi. Jest zadowolony gra fajnie. Tylko że to też handlarz kupił pewnie u Niemca.

Wytapczane na tapczanie
 

zastanawiam sie teraz nad tymi dwoma, bo nic innego znalezc nie moge..

 

troche obdarty, ale to sie pomaluje! :D

http://allegro.pl/sony-cdp-991-i6789890406.html

 

a ten po prostu jest tanszy

http://allegro.pl/sony-cdp-797-i6785434439.html#thumb/5

 

ujda? czy cos innego, bo te odtwarzacze ktorymi "rzuciles" sa raczej sredniodostepne na allegro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten 991 to wyższy model z serii następny po791. Jeśli laser o. k możesz zaryzykować. Siedzi w nim kss240 trudniej dostępny i droższy niż kss210a. Fakt te filipsy ciężko upolować i jeszcze w dobrej cenie tzn do 100.Za tyle jakiś czas temu poszedł 753.

Wytapczane na tapczanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten 991 to wyższy model z serii następny po791. Jeśli laser o. k możesz zaryzykować. Siedzi w nim kss240 trudniej dostępny i droższy niż kss210a. Fakt te filipsy ciężko upolować i jeszcze w dobrej cenie tzn do 100.Za tyle jakiś czas temu poszedł 753.

Wytapczane na tapczanie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, progmarky said:

Ten 991 to wyższy model z serii następny po791. Jeśli laser o. k możesz zaryzykować. Siedzi w nim kss240 trudniej dostępny i droższy niż kss210a. Fakt te filipsy ciężko upolować i jeszcze w dobrej cenie tzn do 100.Za tyle jakiś czas temu poszedł 753.

Wytapczane na tapczanie
 

to biore tego 991, to ten 791 jest w tej samej cenie a wrazliwy jest na wstrzasy jakeis ;p wiec moze sie posypac niedlugo, a ten niby caly bez problemow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, yakuza napisał:

to biore tego 991, to ten 791 jest w tej samej cenie a wrazliwy jest na wstrzasy jakeis ;p wiec moze sie posypac niedlugo, a ten niby caly bez problemow

Jak chcesz jest ryzyko jest zabawa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, progmarky said:

Albo 8400mk2 ale to ponad budżet.

no zdecydowanie ;P poptrzebuje czegos prostego, i tyle. Zeby w miare gralo i mialo zlacze toslink, bo pozneij kupie Dac-X6 i sobie podlacze, zamiast na wyjsciu sluchawkowym sluchac :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, progmarky said:

Albo 8400mk2 ale to ponad budżet.

no zdecydowanie ;P poptrzebuje czegos prostego, i tyle. Zeby w miare gralo i mialo zlacze toslink, bo pozneij kupie Dac-X6 i sobie podlacze, zamiast na wyjsciu sluchawkowym sluchac :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności