Skocz do zawartości

Pioneer XDP-100R czy kanapka z FiiO A5?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, ostatnio zastanawiam się nad kupnem lepszego sprzętu do odtwarzania muzyki niż mój firmowy Galaxy J5. Moje słuchawki to Etymotic HF3, lubię cieplejsze i bardziej basowe granie (tutaj akurat trochę się ze słuchawkami rozminąłem). W innym temacie pytałem o jakiegoś rozsądnego AMPa do zestawienia go z Samsungiem i Etami, ale na razie nikt nie pokwapił się żeby coś polecić, stąd też zacząłem zastanawiać się nad jakimś DAPem.

Cenowo ten Pionek wypada dużo lepiej niż np. FiiO X7, ale czy odczuję jakąś wielką różnicę w graniu porównując do kanapki z mojego telefonu i FiiO A5?

Nie wiem zupełnie jak ugryźć ten temat, stąd rzucam się w jedną i w drugą. Osobnego playera stricte nie potrzebuję, tym bardziej, że używam Spotify Premium, więc wszelkie tańsze DAPy bez Androida odpadają, ale jeżeli jest jakaś kosmiczna różnica w graniu pomiędzy dobrym DAPem, a taką kanapką, to jestem w stanie rozważyć.

 

Z góry dzięki za jakieś podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego należy dodać, że łączenie telefonu z Fiio A5 to mało fortunne połączenie, bo J5 nie puszcza sygnału przez wyjście liniowe, więc masz podwójne wzmocnienie. IMO kicha totalna i A5 to było zbędne wywalenie kasy w błoto. Poza tym wybrałbym Pionka ponad X7 nawet gdyby oba były w tej samej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego należy dodać, że łączenie telefonu z Fiio A5 to mało fortunne połączenie, bo J5 nie puszcza sygnału przez wyjście liniowe, więc masz podwójne wzmocnienie. IMO kicha totalna i A5 to było zbędne wywalenie kasy w błoto. Poza tym wybrałbym Pionka ponad X7 nawet gdyby oba były w tej samej cenie.

 

Z tą kasą w błoto to chyba trochę przesada. Czasami łącze Z5 i iPada z B1 czy z małym E06 i nic się złego nie dzieje. Double amping to kwestia mocno demonizowana - wiele zależy od jakości wyjścia słuchawkowego.

 

Ale tak - Pionek jest w tej chwili chyba najlepszym zakupem w świecie DAPów, a napewno najbardziej opłacalnym - na Allegro pełno jest egzemplarzy w cenach 1300 - 1500zł.

 

 

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer to super odtwarzacz nawet i za ponad 2tys pod warunkiem że pasuje nam jego sygnatura dźwiękowa charakterystyczna dla sprzętów opartych na ess sabre. Ja go miałem i próbowałem używać z er4s i połączenie moim zdaniem słabiutkie. Neutralne ety w połączeniu z mało muzykalnym i lekko szarawym w brzmieniu (choć doskonałym technicznie) pionku to antysynergia w moim mniemaniu. Chyba że ktoś chce analizować dźwięki a nie słuchać muzyki to wtedy ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak jak piszesz, wszystko zależy od tego czy się nasze "zabawki" polubią czy nie. W połączeniu pionek + meze 99 classics jest bajecznie muzykalnie, niestety bas meze i tak dalej lubi "włazić" tam gdzie go być nie powinno no ale to nie wina Pioneera. Chyba sporo p 100 musi zalegać na magazynach, że tyle tego mają do wypchnięcia w promkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności