Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki do 200zł (muzyka elektroniczna)


matiasmovie

Pytanie

Witam, chciałem się dowiedzieć jakie polecacie słuchawki do muzyki elektronicznej do 200zł (obecnie mam k518 z których jestem zadowolony choć czuję lekki niedosyt i czasem telefon chyba nie napędza w nich bassu tak jak powinien, ale pewnie przez 4 lata zmienił się trochę rynek i można znaleźć coś z fajniejszym brzmieniem), głównie słucham DnB, Trance i Glich. Zależy mi oczywiście na fajnym bassowym brzmieniu w słuchawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

To co wyżej ^

K518 mają po prostu słaby, taki sztuczny bass :) I zależy też jakie brzmienie preferujesz - jasne, ostre czy raczej z przyciemnioną górą... 

Ja mam Monstery N-Tune HD, do 200zł kupisz ale używane lub nowe gdzieś na olx/allegro. Basowo z pewnością walą na łeb k518, uderzenie jest naprawde mocne, bass jest również głęboki i klarowny - nie mam odczucia zalewania reszty, bo wysokie tony są również podbite i wyraźne, potrafią syknąć ale w mojej opinii to jest plus chociaż to kwestia indywidualna. Wg mnie brzmienie warte ceny, w elektronice sprawdzają się super, bo mam od roku i słucham tylko elektroniki - dubstep, trap... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Lubię brzmienie k518, po prostu ostatnio tak z ciekawości chwyciłem parę jakiś sony (przedział 100-150) w hipermarkecie i zauważyłem że łatwiej w nich napędza się bass (przy eq na zero już miały go trochę, a w akg muszę podbijać dość mocno dole częstotliwości w telefonie żeby jako tako grały akg) ale przy większym sony się trochę dławiły dlatego właśnie stwierdziłem, że może są jakieś do 200zł które wyciągają więcej bassu niż k518 ale łatwiej jest ten bass napędzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja nigdy nie używam eq a bassu jest ogrom. Z telefonu czy biednej komputerowej integry :) A soniaków nie ma sensu podbijać eq, bo one bez niczego są już mega zmulone... Słuchałem Xb400, 450, 950 i mi zamulały każde. 950 mają co prawda piekielnie niski i głęboki bass, ale nadal zamulający przy tej ciemnej górze, co mnie osobiście by męczyło na codzień...

Edytowane przez Patriq6
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

a może coś takiego Bluedio turbine 3+ a tu link do testu

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, Patriq6 napisał:

Ja nigdy nie używam eq a bassu jest ogrom. Z telefonu czy biednej komputerowej integry :) A soniaków nie ma sensu podbijać eq, bo one bez niczego są już mega zmulone... Słuchałem Xb400, 450, 950 i mi zamulały każde. 950 mają co prawda piekielnie niski i głęboki bass, ale nadal zamulający przy tej ciemnej górze, co mnie osobiście by męczyło na codzień...

U mnie na telefonie bez eq wszystko wydaje się takie wyprane bez życia dlatego zawsze trochę podbijam bass na equalizerze
przy takim eq w miare mi się podoba jak grają te akg

NRrsCaz.png

 

4 godziny temu, Jaro54 napisał:

a może coś takiego Bluedio turbine 3+ a tu link do testu

a słuchawki bezprzewodowe nie będą grały gorzej + dojdą jakieś dodatkowe straty w jakości na przesyle z urządzenia do słuchawek? inna sprawa że pewnie będzie ciężko znaleźć je żeby wytestować w polsce : /

Edytowane przez matiasmovie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, matiasmovie napisał:

a słuchawki bezprzewodowe nie będą grały gorzej + dojdą jakieś dodatkowe straty w jakości na przesyle z urządzenia do słuchawek? inna sprawa że pewnie będzie ciężko znaleźć je żeby wytestować w polsce : /

w Polsce sprzedaje Mozos ale 299 PLN kosztują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 minut temu, matiasmovie napisał:

Jeszcze jedno pytanie mnie naszło, czy w słuchawkach bluetooth (szczególnie bluedio) występują jakieś mocne opóźnienia w dźwięku? (takie że nie da się oglądać np. seriali/filmów komfortowo)

Jeśli w źródle też masz aptX LL to ok. 30 ms opóżnienie, więc żadne opóżnienie. Zwykły aptX 140 ms a SBC ok300 ms. Żadne z tych opóźnień nie zauważysz, tak szybko nie rejestruje dźwięku nasz móżg. Ja mam Sony SBH 52 z SBC i nie mam problemów. A używam od przeszło 4 lat i jestem zadowolony

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
53 minuty temu, Jaro54 napisał:

Jeśli w źródle też masz aptX LL to ok. 30 ms opóżnienie, więc żadne opóżnienie. Zwykły aptX 140 ms a SBC ok300 ms. Żadne z tych opóźnień nie zauważysz, tak szybko nie rejestruje dźwięku nasz móżg. Ja mam Sony SBH 52 z SBC i nie mam problemów. A używam od przeszło 4 lat i jestem zadowolony

Jak sprawdzić czy jest to aptX? (Windows 10 Pro + Dongle CSR8510 BT4.0)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Raczej nie ma. Jest to wifi + bt? Patrzyłem w necie ale nigdzie nie ma napisane o kodekach audio. Masz instrukcję od niego to zerknij co napisali o kodekach audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, Jaro54 napisał:

Raczej nie ma. Jest to wifi + bt? Patrzyłem w necie ale nigdzie nie ma napisane o kodekach audio. Masz instrukcję od niego to zerknij co napisali o kodekach audio

Nie mam instrukcji to było kupione na zasadzie samego Dongle podłącz pod windows i działa i to jest samo bluetooth 4.0, inna sprawa że z tego co czytałem to bluedio t3 chyba nie obsługuje aptX, zastanawiam się tylko czy na AliExpress istnieją jakieś podróbki i można się naciąć czy po prostu one są w normalnej cenie obecnie za 40-42$ i nie ważne od kogo brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Możesz brać, na Aliexpress rozrzut cenowy bywa nawet 2-4x za ten sam produkt. Możesz wziąść z gearbest.com za 163,41 PLN. Chyba nie mają ale w recenzji Miłosza tu całkiem przyzwoicie grają. Kolega z forum też je kupił może do niego napisz, bo był zadowolony z zakupu @Patryk_95

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Polecam słuchawki JVC S680 - bas jest mocniejszy niż w K518, ilościowo mniej więcej tyle samo, tylko po prostu wykop trochę większy a zejście nieporównywalnie niższe. Po za tym te słuchawki grają dobrze też górą w porównaniu do K518. Tj. Patriq6 słuchałem Sony z serii XB, ale 450ap/bv, 400, 600 i 650bt i mogę powiedzieć tak 

Xb450ap i 650bt to  jedne z najgorszych słuchawek z jakimi miałem kiedykolwiek do czynienia. Po prostu jakość dźwięku klasa ZX100 za 50zł

XB400 już fajnie kopią basem, są mniej zmulone niż AKG dlatego, że ten bas ma wykop a nie klei się do pasm. Mimo wszystko jest to sztuczne brzmienie i słabej jakości. 

600 to jest po prostu ekstremalna wersją XB400. Bas po prostu nie do wytrzymania prawie że. Tak mocno trzepie mózgiem, że ogólnie nie polecam ci tych słuchawek. Dużo gorsze brzmienie niż w JVC S680

Jeszcze są xb450bv, ale to brzmienie "na sterydach". Po prostu wymuszasz na słuchawkach wibracje i sztucznie podbity bas. Nijak to brzmi.

Kiedyś miałem też JVC HA-MR60X - bas był taki jak w K518, może nawet ciut mocniejszy, ale wątpie by ci się spodobały 

Może te co Patriq6 napisał - Monster N-tune HD będą dobre. Rozglądałbym się za nimi lub S680

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności