Jump to content
Sign in to follow this  

Recommended Posts

Witam,

przymierzam się do zakupu zestawu do słuchania płyt CD oraz vinyli na monitorach studyjnych. Chciałbym ten zestaw zbudować z:

- monitorów studyjnych z basem z przodu (ze względu na konieczność postawienia ich blisko ściany), które nie będą wrażliwe na brak adaptacji akustycznej innej niż meble. Chcę je podłączyć do odtwarzacza CD, gramofonu i interfejsu audio (Focusrite Scarlett 2i2 lub 2i4). Cena do 2000zł. Myślałem o Presonus Eris E8, Fostex PM841 i Focal Alpha 80. Monitory te będą używane tylko do słuchania muzyki z w.w. urządzeń w pokoju o powierzchni ok 18m2.

- gramofonu najlepiej z wbudowanym wzmacniaczem, który będzie współgrał z monitorami. Budżet to 1500-2000zł. Znalazłem coś takiego: Audio Technica AT-LP5.

- oraz z odtwarzacza CD, który będę mógł podpiąć bezpośrednio do monitorów w cenie max 1500zł. Znalazłem coś takiego: Yamaha CDS300

Mam nadzieję, że trafnie opisałem to co chcę kupić i do czego ma to służyć. Jeśli nie, postaram się wyjaśnić wszystkie niejasności.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Similar Content

• By kuba7jp
      Dokonałem zakupu monitorów Eve Audio SC 207 (wcześniej korzystałem z KrK Rp 6 G3) i problem polega na tym, że strasznie zaczął dudnić mi bas w moim pomieszczeniu.
      Zacząłem się zastanawiać nad tym czy nie jest to wina bass reflexu, który jest umiejscowiony z tyłu głośnika a głośniki wiszą przy ścianach około 20-25 cm od ściany, przy czym pokój ma około 12m (3 na 4).
      Może zamiana Eve na Adam Audio A7x , które mają bass reflex z przodu by coś pomogła?

Jak w ogóle mają się te odsłuchy do siebie?

• By observe
      Czesc, 
      Wybaczcie brak polskich znakow ale pisze z telefonu. Poszukuje wzmacniacza do gramofonu DENON DP-29F(500zl w media expert) do ok 300zl ale jak cos bedzie naprawde dobre to jestem w stanie dolozyc. Osoba ktora bedzie sluchac winyli nie jest ultra audiofilem. Muzyka to raczej rock/pop/elektronika.
      Dzieki za pomoc i pozdrawiam.
    • By michaldol
      Witam,
      Szukam gramofonu na początek. Z góry mówię, że jestem w tym temacie zielony i nie mam o niczym pojęcia. Nie mam żadnego przedwzmacniacza ani nic z tych rzeczy. Na innym forum powiedziano mi, że za 500zł nie kupię całego zestawu, więc tu pytam za ile się uda.
  • Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy