Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Używane nauszne~ 200-300zł - 555/585/770? pytanie o źródło


133699

Pytanie

Cześć,

Z racji tego, że moje ukochane D1001 zaczynają powoli umierać (tak zwana starość), sądzę że to najlepsza pora na zmianę słuchawek. Słuchawki mają być używane przede wszystkim przed komputerem, słuchając spotify odkrywając różne utwory (a więc muszą być one dosyć uniwersalne), jak też sprawdzić się w wieczornych spacerach po obrzeżach miasta (niemniej, mogą być konstrukcją otwartą, to nie problem). Preferowany gatunek- Rock/Metal, jednak zdarza się też posłuchać starego hiphopu.

Preferowana charakterystyka (nie wiem czy to dobre określenie)- V, możliwe szeroka scena, nie nachalnie, jednak wyczuwalny bass. Zresztą, zamieszczam screen mojego equalizera, może to choć odrobinę naświetli w jaki sposób słucham muzyki: 

850b40eadd556044b32932b0bb761dd3.png

 Z racji tego że sporo gram w FPS (Q3Live!, CS:GO,1.6), super gdyby pozycjonowanie było na nie najgorszym poziomie, choć odrobinę lepszym niż te w D1001.

 

Po małym researchu doszedłem do wniosku, że dobrą opcją dla mnie byłyby używane Sennheisery, model 555 bądź 558, które to można zmodyfikować do modeli wyższych - 595 i odpowiednio 598. Odpinany kabel, gąbki materiałowe, świetny wygląd, dla mnie to duże plusy. Myślałem też o dołożeniu do Beyerdynamic DT 770, jednak czytając kiedyś opinie zauważyłem, że bez porządnego źródła niema co do nich podchodzić. Właśnie, źródło. Moje źródła to- Sound Blaster X FI Titanium HD w komputerze, natomiast przenośnie to telefon Oneplus One z wgranym kernelem Boeffla poprawiający jakość dźwięku, jednak myślę że dokupię Fiio E5, również używane. Jak sądzicie, czy obecne źródło jest wstanie bez większych problemów napędzić wyżej wymienione słuchawki?

 

może macie swoich kandydatów w tym budżecie? najważniejsze, by pady nie były skórzane (wiem co się z tym dzieje po kilku latach.. podziękuje)

 

(d1100 odpadają, mówię z miejsca)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

patrząc na to, jak ustawiasz EQ, to bym polecił coś zamkniętego raczej. i tu masz daję takie propozycje, które i mi chodzą po głowie, ale muszę znaleźć czas i chęci, by podjechać i je samemu sprawdzić

 

DT770 Pro, Soundmagic HP150 i Ultrasone HFI580.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam na sprzedaż Ultrasone HFI 580. Mam je od nowości, zadbane, są na gwarancji do grudnia tego roku. Pełen komplet. Słuchawki grają Vka, raczej są dosyć proste do napędzenia. Też gram w fpsy (głównie w CS GO) i moim zdaniem nienajgorzej się w nich gra :)

Jak masz pytania to śmiało pisz na PW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, Play napisał:

DT770 Pro, Soundmagic HP150 i Ultrasone HFI580.

DT770, myślałem o nich jednak dochodzi kwestia źródła- XFI czy telefon jest wstanie je dostatecznie zasilić? bo nie ukrywam, mam mieszane do co tego uczucia. O Soundmagicach i Ultrasone poczytam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak, ja się łudziłem, że moje Fiio E10k da z nimi radę (mowa o DT770 250 Ohm) ale niestety brak sukcesu. Jeśli chodzi o samą głośność to da się osiągnąć dość dobre efekty (fakt, że źródło mam podkręcone w okolicach 80%, włączony gain na high w DACu więc w zasadzie blisko kresu możliwości w ogóle) ale już z wysterowaniem tak różowo nie jest. Bas jest rozdmuchany, scena niewielka co przy Twoich wymaganiach raczej dyskwalifikuje te słuchawki. A szkoda bo potencjał widać (a i ten styl wizualnie mi odpowiada), gdybym planował zakup jakiegoś mocniejszego ampa to pewnie bym je sobie zostawił. Mają coś w sobie.

 

Nie wiem za to jak z innymi wariantami (są i 80tki ale i chyba 32ki też).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To ciekawe, bo ja na e10k słucham DT990 Pro i przy włączonym gainie skala potencjometra ok 4-5 i już jest głośno. Według mnie grają całkiem fajnie, ale nie słuchałem ich pod lepszym źródłem (mam zamiar kupić Aune T1 )

 

HFI 580 są łatwiejsze w napędzeniu. Fajnie słuchawki, do ich brzmienia trzeba się przyzwyczaić. Na początku DT990 Pro grały jak dla mnie lepiej, ale teraz jak już ich słucham kilka dni to bym tak nie powiedział. Grają inaczej w porównaniu do HFI, ale dużo zależy od piosenki. 

 

Do autora tematu - skąd jesteś? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli w zasadzie zdania są podzielone, u jednego działa dobrze na takim dacu, drugiemu na tym samym dacu już źle. Patrząc w internecie właściwie też trudno się odnieść do czegokolwiek, u jednego pod np. dgx gra świetnie, u drugiego z kolei niema co podchodzić bez lampy.

Myślałem też o tym, by sprzedać THD na rzecz kupna własnie E10K, E11K, E3, jednak nie jest to robienie kroku w tył? takie rozwiązanie rozwiązuje mój problem ze źródłem w telefonie czy w ogóle innych urządzeniach pokroju np. laptopa. Ale właśnie, czy DT770 rozwiną pod nimi skrzydła na akceptowalnym poziomie? to jest wróżenie z fusów. Mówiąc o 770 Pro raczej skupiam się na wersji 250Ohm, z tego względu że są tańsze, 250 często trafiają się za ~290-330zł znów 80Ohm to już 370+, takie odnoszę przynajmniej wrażenie. 

 

6 godzin temu, davv2704 napisał:

Do autora tematu - skąd jesteś? ;)

 

Kielce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności