Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Szumy na wzmacniaczu?


Auraya

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno kupiłam wzmacniacz AKAI  AM2400 i kolumny Canton karat 20. Po podpięciu wszystkiego do komputera (z AIM S808) pojawił się bardzo irytujący szum i czasami pyknięcia, jest on słyszalny przy cichszym słuchaniu muzyki. Na słuchawkach podłączanych prosto do PC szumu nie ma. Szum zostaje także po wyłączeniu komputera z sieci, więc dlatego obstawiam wzmacniacz. 
 Kable głośnikowe mam najzwyklejsze, samemu zarabiane. Wszystko podłączone pod gniazdka z uziemieniem.|
Tutaj pojawia się moje pytanie, można coś na to zaradzić?

Edytowane przez Auraya
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innych głośników nie mam, ale na dwóch parach słuchawek tez jest szum a bezpośrednio z karty dźwiękowej nie ma

Edytowane przez Auraya
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wypiąć wzmacniacz podłączyć po niego  np telefon i włączyć muzykę posłuchać na słuchawkach, zmienic  wejscie np AUXa na Tape lub Tuner nie pod Phono bo to do patefonu jest a w ogołe to pod jakie wejscie podpięty był dac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DACa (jako osobne urządzenie) nie ma, jest karta dźwiękowa wewnętrzna w komputerze. Z telefonem ogarnę jutro, muszę poszukać kabla RCA->Jack.
Zmiana wejścia nic nie zmienia.

Jak odpięłam RCA od wzmacniacza to dalej szumi. Podepnę jeszcze amplituner Yamahy i sprawdzę. I odtwarzacz jako źródło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdziwił bym się jak by okazało się że źródłem problemu jest jakiś stary kondensator we wzmacniaczu, mający problem z przebiciem i wypadało by obejrzeć czy nie wylał elektrolitu albo nie spuchł, może też jest tam uszkodzony tranzystor z częściowym przebiciem powodujący duże szumy złącza, a taki wredny przypadek trudno namierzyć. O ile problem nie wynika z obecności komputera pracującego w pobliżu wzmacniacza i przenoszenia od niego zakłóceń. Powinieneś przede wszystkim wyczyścić wszystkie przełączniki, przekaźniki i potencjometr, w końcu wzmacniacz jest już wiekowy, jeżeli jest zaśniedziały styk powinno to pomóc na problem trzasków, a czy poziom szumu się zmniejszy to już trudniejszy problem, trochę powinien, ale pamiętnej, że używasz kolumn o sporej efektywności i do tego 4 ohmowych, a wzmacniacz ma "teoretyczne" tylko S\N ratio na poziomie 95decybeli więc nawet w nowym zbliżał by się poważne do progu słyszalności, oczywiście na kolumnach o dużej efektywności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie jest  to problem z napędzeniem poprostu wspomniałem o tym bo kolumny 4 ohmowe mają o 3 decybele wyższą skuteczność, z powodu samej impedancji ;), jeszcze jedno pytanie pomocnicze, czy oba kanały szumią równomiernie i trzaski są w obu głośnikach?

Obejrzyj ten piecyk dokładnie w środku i machnij jakieś zdjęcie w wysokiej rozdzielczości, to może uda się coś uszkodzonego wypatrzyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Posiadam identyczny problem

Fotki tylko takie robione po zakupie-jeśli trzeba więcej to rozkręcę wzmaka i zrobię nowe

 

Cytat

jeszcze jedno pytanie pomocnicze, czy oba kanały szumią równomiernie i trzaski są w obu głośnikach?

 

 

Szumią tak samo

 

Mój sprzęt to:
AKAI AM2400

CANTON GLX 100

MD SONY MDS-JE510(Jako DAC do lapka)

Philips CD-733 TDA1543

Akai AT-K02

JVC HA-RX700

 

Miałem chwilę kumpla Sansui 441 i on wcale nie szumiał,Dula CV1250 też

Podpinałem słuchawki i tak samo szumi

507718259a4874f0203195136e160a87_orig.jp

f74ba7e59acfdfe773233e0a036b2e39_orig.jp

6de761ff47e290100c476475c5716d4f_orig.jp

c29ef399c884715a8aedbedb4c5c09af_orig.jp

64da573ba02a33b2807ae7bff400c9b8_orig.jp

bade47aed0bbd1c68d824548e33023b6_orig.jp

08d0c05426fa169d8a62b0c0f7ee4051_orig.jp

Edytowane przez Killer1985
edit.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tylko na telefonie mogę teraz obejrzeć zdjęcia, widać że jest po przejściach, bo widać parę krajowych rezystorów młt, na pierwszy rzut oka to wydaje mi się podejrzana dioda przy przekaźniku, bo widzę coś jakby spędzania ale może to brud 😁 sprawdź czy nie ma napięcia stałego na wyjściu wzmacniacza bo wtedy podłączanie kolumn jest ryzykowne i możesz je spalić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności