Skocz do zawartości

Astell&Kern KANN


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się składa, że kupiłem AK300 w nie "urzędowej" cenie. Gdybym potrzebował dużo mocy wolałbym DAPa + wzmacniacz, choćby ze względu na możliwości wyboru przenoszonej wielkości. Nie chcę rozmawiać o upustach, bo chyba nie wolno ;) ale ta cena to żadna okazja biorąc pod uwagę że kupuje się w ciemno. I to za ile prawdopodobnie będzie można go nabyć w przyszłości. Nie wiemy jak gra Kann. Może gra super (poziom AK300 z AK380) a może nie.

 

Za 3500zł to by była super okazja. Oczywiście IMO. :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z ICTC. Kanapka AK jest uniwersalniejsza. Masz albo sam lżejszy DAP albo ciężką mocną kanapkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 godzinę temu, westberg napisał:

 

Uważam, że AK poszło w tym przypadku na totalny rympał, robiąc w tzw. ciula swoich dotychczasowych klientów, którzy zaufali mozolnie budowanej filozofii firmy. Dotychczas ta filozofia była spójna, hierarchia produktów była klarowna. Ale nawet taki drobiazg jak wprowadzenie AK380AMP wskazywał, że klienci którzy nabyli produkty tej samej serii 300, mimo ogromnych różnic cenowych między poszczególnymi produktami, są traktowani poważnie. Aż tu nagle taki kwiatek. Żeby nie było: wcale nie twierdzę, że ten Kann to jest zły sprzęt, ja twierdzę coś zupełnie przeciwnego. I dlatego mnie to tak wkurza. :)

 

Z drugiej strony jak AK miało zareagować na to co dzieje się na rynku? Nic nie robiąc bo mamy świetne 3xx? Wyszli na przeciw waszym sugestiom:

-lepsza bateria

-wzmacniacz w zestawie

-dwa sloty na karty pamięci

-fizyczne przyciski

 

To tylko część. Dostajecie jakość/brzmienie porównywalne z najlepszymi i wbudowany wzmacniacz dla zwiększenia mocy w cenie przystępnej w stosunku do reszty serii.

Chcesz mieć oddzielne klocki nikt ci nie broni. Było kosmicznie drogo lub tylko drogo - źle. Jest znacznie taniej i to za w sumie więcej - źle.

Cały światek audio się cieszy z nowego zawodnika, nie w sensie nawet kupna, ale możliwości porównania z innymi u nas marudzenie.  

Wszyscy nagle są specjalistami od marketingu, dizajnerami, programistami i wróżkami bo wiedzą, że i tak Kann będzie znacznie tańszy - kiedyś, pewnie tak po ok 2 latach tak jak seria 3xx dla wytrwałych. 

Ja się cieszę i czekam z wypiekami na twarzy bo chcę słuchać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje że ten nowy to taki sprzęt hotelowo-stacjonarny z opcją przenoszenia. Bardzo duża moc w połączeniu z ogromną baterią więc nie padnie po 3 godzinach pędzenia nauszników do tego ogromna pojemność z 2 kartami. Jedziesz w delegacje wrzucasz full muzyki na karty, słuchawki do walizki i w pociągu nie trzęsą Ci się ręce podczas szukania gniazdka. Wygląd też taki bardziej użytkowy niż dizajnerski bez dziwnych kształtów. Do typowego portable z IEMami czy łatwo pędliwymi słuchawkami bezsensu ale do jakichś audeze czemu nie.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zakupiłem Ibasso DX200 , teraz wychodzi ten "potworek" który jest jak dla mnie już  na wstępie ciekawy bo posiada 2 sloty na karty , dużą baterię i trochę większą moc niż DX200 ale WIELKĄ niewiadomą jest jak on tak naprawdę gra a już niebawem na horyzoncie ma się pojawić nowe Fiio X7 ... żonglerka dap'ami trwa lub pora wyhamować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za nowym AK przemówiła do mnie przede wszystkim jego bateria oraz duża moc mając teraz DX200 i słuchając na nim muzykę w formacie bezstratnym bateria trzyma jakieś 6h i co dziennie muszę go na noc ładować tutaj przynajmniej wystarczy mi na 2 dni ;)

Druga sprawa to jego moc mając te 7V bez problemu da radę fostexom z którymi dapy o mniejszej mocy miały problemy czy to questyle qp1r czy testowany AK240 

Jeżeli chodzi o brzmienie to jeżeli zagra choć trochę podobnie do AK240 tylko że z większą mocą to już nic więcej do szczęścia mi nie potrzeba i kwestie źródła do fostexów będę miał załatwiona na jakiś czas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do fostex'ów to i Ci DX200 wystarczy po balansie więc wymiana dla samej baterii i 2 slotów na karty , tylko właśnie czy to aby lepiej zagra niż DX200 i wiadomo iż raczej nie będzie tidala of line. No i czy aby ta niebieska farba nie będzie odpryskiwać jak np na kubkach termicznych ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
3 godziny temu, Karmazynowy napisał:

@MP3store czyli można powiedzieć, że to rozwinięcie grania AK300?

 

Co ciekawe w innych sklepach też jest preorder na Kanna, nowa polityka AK?

Chciałem się zaczaić na AK300 za kilka miesięcy, a teraz to już nie wiem.

W jakich polskich sklepach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proszę jeszcze jeden sklep :)

 

http://www.media-centrum.com.pl/index.php5?theme=globalpricelist&task=print_product&product_id=13887

 

Gdzieś jeszcze wyczytałem że Audimagic i na 100% Audio Styl z Katowic.

Edytowane przez wegiel21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na " chłopski " rozum tak powinno się stać ( lekka obniżka ceny ) bo trochę dziwnie to wygląda jak dystrybutor ma identyczną cenę grajka jak dealer ;)

Edytowane przez wegiel21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SuperTato - nikt nie narzeka tak naprawdę,że wyszedł tańszy AK. Dla mnie to fajna sprawa. Tyle,że my nie nadążamy ;) - Część z nas kupiła AK300, wykosztowała się na AMPy i nie podejrzewała firmy Astell o taki ruch - może dobry ? 

Pretensje do AK to mogę mieć o cenę etui do pary AK/AMP bo to zdzierstwo. W przypadku Kanna i AK300 mam pretensje o wprowadzenie w Kann odczytu DSD natywnie przy podobnym DACu. Dlaczego nie mogę tego mieć ? Fakt,że na nic mi się to pewnie nie przyda ale "dobrze" wygląda ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

Nie wiem dlaczego Ci,którzy zdecydowali się na AK300 i zakupili go, są od razu tak nieszczęśliwy.

AK300 to wyśmienity zawodnik, bardzo dobrze gra i daje prawdziwą frajdę ze słuchania i użytkowania.

 

Mogłaby jedynie spaść jego cena to znalazłby dużo więcej nabywców bo widać po sprzedaży, że cieszy się znakomitą renomą wśród klientów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MP3store napisał:

Nie wiem dlaczego Ci,którzy zdecydowali się na AK300 i zakupili go, są od razu tak nieszczęśliwy.

AK300 to wyśmienity zawodnik, bardzo dobrze gra i daje prawdziwą frajdę ze słuchania i użytkowania.

 

Mogłaby jedynie spaść jego cena to znalazłby dużo więcej nabywców bo widać po sprzedaży, że cieszy się znakomitą renomą wśród klientów

 

Fajnie jest udawać Greka, nie? Przecież wiadomo, że chodzi - między innymi - o wartość rezydualną posiadanego sprzętu, która diametralnie się zmienia w takiej sytuacji, jak omawiana. Zwłaszcza dla osób, które na dodatek zainwestowały - w sumie dość kosmiczną kasę (jak na przenośnie urządzenie) - w AK380AMP. Poważna firma nie robi swoich klientów w bambuko. Tyle mam do powiedzenia. 

 

Natomiast rzeczywiście - z AK300 jestem bardzo zadowolony. Moje rozważania są wyabstrahowane od kwestii właścicielskiej. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ci to tak podkreślają na każdym kroku powrót A&K do klawiszy fizycznych w Kann i wylewają żale na ich rzekomy brak w serii 3xx maja jakieś problemy ze wzrokiem? No chyba, że im boczne fizyczne klawisze powypadały to zmienia postać rzeczy.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obecnych czasach powinniśmy niestety przywyknąć,że większość sprzętu traci szybko na "wartości" pieniężnej, choć nadal jest to dobry sprzęt. Mój AK120 bije AK300 w kwestii baterii co najmniej na pół głowy. Gra fajnie, za bezcen oddać go nie chcę, więc pełni rolę takiego Shangling M1. Jak chcę biorę duży jak chcę biorę mały (zwłaszcza,że mały ma lepsze etui portfelikowe)

 

@RymCymCym - mi te fizyczne (przednie duże) klawisze w nowym AK jakoś własnie przeszkadzają.... Na razie wizualnie bo Kanna w ręce nie miałem.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności