Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell&Kern KANN


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Superata napisał:

mając kartę 400GB po co mi drugi slot :) 

 

Jak kolekcja muzyki przekroczy Ci 400GB to się dowiesz po co ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, timecage said:

 

Jak kolekcja muzyki przekroczy Ci 400GB to się dowiesz po co ;).

 

Ja mam dużo ponad 400GB a nie narzekam. Przecież nie wszystko musisz mieć ze sobą razem w przenośnym grajku + Tidal działa wyśmienicie. 

Nawet jakbym miał teraz możliwość wrzucania karty 2TB to bym się wstrzymał - zarządzanie taką biblioteką powoduje zwolnienie odtwarzacza.

Wg mnie 1 slot w zupełności wystarcza ale każdy ma inne preferencje. Ja głównie działam na części mojej bilbioteki + mnóstwo offline Tidal.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Nicodem napisał:

 

Ja mam dużo ponad 400GB a nie narzekam. Przecież nie wszystko musisz mieć ze sobą razem w przenośnym grajku + Tidal działa wyśmienicie. 

Nawet jakbym miał teraz możliwość wrzucania karty 2TB to bym się wstrzymał - zarządzanie taką biblioteką powoduje zwolnienie odtwarzacza.

Wg mnie 1 slot w zupełności wystarcza ale każdy ma inne preferencje. Ja głównie działam na części mojej bilbioteki + mnóstwo offline Tidal.

 

 

Fajnie, ale niektórym nie wystarcza.

Skąd to podejście aby bronić czegoś, co nie powinno mieć miejsca na podstawie, że "ja sobie poradzę"?

KANN był tą specjalną czarną owcą w A&K, która miała dwa sloty. Na logikę wzięło to się z jakiejś innej filozofii dizajnu urządzenia albo innej grupy docelowej. I nawet niespecjalnie go to spowalnia - w końcu za coś się płaci.

Teraz mamy CUBE - jest większy, jest droższy, jest bardziej luksusowy. I co, zabrakło im miejsca?

Oczywiście, że można sobie poradzić. Ale to w żaden sposób nie uzasadnia tak rażącego braku w super drogim, dużym i ciężkim urządzeniu mającym pełnić rolę przenośnego kompleksowego stacku odsłuchowego. Fiio jakoś nie widzi problemu ze wstawianiem dwóch slotów do swoich flagowych DAPów. Mam rozumieć, że płacimy A&K za przywilej posiadania mniejszych możliwości? To ma być takie Apple na rynku DAPów?

 

Wydaje mi się abstrakcyjne w czasach promowania DSD i innych gęstych plików, w czasach gdy DAP jest w stanie zastąpić biurkowy sprzęt, że ilość dostępnej pamięci w DAPach nie dość, że nie rośnie, to ten brak wzrostu jest traktowany jak coś normalnego. Dlaczego nie mamy w DAPach wymiennych dysków m.2? Albo od razu SSD na SATA, zważywszy rozmiar takiego CUBE. Jest 2019 rok, dlaczego nie mamy nosić ze sobą całej swojej kolekcji? Na Tidalu przecież nie ma całej muzyki świata, szczególnie gdy ktoś ma nietypowe gusta.

Edytowane przez timecage
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, timecage napisał:

 

[..]

Fiio jakoś nie widzi problemu ze wstawianiem dwóch slotów do swoich flagowych DAPów. Mam rozumieć, że płacimy A&K za przywilej posiadania mniejszych możliwości? [..]

 

Fiio zapowiedziało już, że M11 jest ich ostatnim playerem z dwoma slotami na karty. Następne dapy będą mieć już tylko jeden slot. Wynika to z faktu, że użycie dwóch slotów na karty pod Androidem wymusza zaimplementowanie dodatkowego modułu sprzętowego do obsługi tego drugiego slotu, co z kolei oprócz podwyższenia kosztu produkcji, powoduje zajęcie przez ten moduł pewnej przestrzeni wewnątrz playera, a to z kolei powoduje, że ilość miejsca na pozostałą elektronikę wewnątrz obudowy jest ograniczana. Dlatego wyszli z założenia, że lepiej to miejsce przeznaczyć na dopracowanie innych funkcji playera. Podejrzewam, że Fiio nie jest tu wyjątkiem i inni producenci pójdą podobną drogą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inni producenci już dawno idą to drogą.

Natomiast w świecie gdzie istnieją smartfony grubości kilku milimetrów z dwoma slotami na kartę oraz wbudowaną pamięcią przy okazji, na taki argument Fiio mogę spojrzeć tylko cynicznie. Natomiast Fiio broniłoby się tu chociaż faktem, że ich urządzenia są tańsze i mniejsze od CUBE.

 

No ale żyjemy w czasach gdy Samsung najpierw przez lata naigrywa się z Apple o usunięcie gniazda jack, a potem sam je usuwa, a ludzie mu przyklaskują.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minutes ago, timecage said:

 

Fajnie, ale niektórym nie wystarcza.

Skąd to podejście aby bronić czegoś, co nie powinno mieć miejsca na podstawie, że "ja sobie poradzę"?

KANN był tą specjalną czarną owcą w A&K, która miała dwa sloty. Na logikę wzięło to się z jakiejś innej filozofii dizajnu urządzenia albo innej grupy docelowej. I nawet niespecjalnie go to spowalnia - w końcu za coś się płaci.

Teraz mamy CUBE - jest większy, jest droższy, jest bardziej luksusowy. I co, zabrakło im miejsca?

Oczywiście, że można sobie poradzić. Ale to w żaden sposób nie uzasadnia tak rażącego braku w super drogim, dużym i ciężkim urządzeniu mającym pełnić rolę przenośnego kompleksowego stacku odsłuchowego. Fiio jakoś nie widzi problemu ze wstawianiem dwóch slotów do swoich flagowych DAPów. Mam rozumieć, że płacimy A&K za przywilej posiadania mniejszych możliwości? To ma być takie Apple na rynku DAPów?

 

Wydaje mi się abstrakcyjne w czasach promowania DSD i innych gęstych plików, w czasach gdy DAP jest w stanie zastąpić biurkowy sprzęt, że ilość dostępnej pamięci w DAPach nie dość, że nie rośnie, to ten brak wzrostu jest traktowany jak coś normalnego. Dlaczego nie mamy w DAPach wymiennych dysków m.2? Albo od razu SSD na SATA, zważywszy rozmiar takiego CUBE. Jest 2019 rok, dlaczego nie mamy nosić ze sobą całej swojej kolekcji? Na Tidalu przecież nie ma całej muzyki świata, szczególnie gdy ktoś ma nietypowe gusta.

 

W sumie true. Niewiele miejsca więcej. Nie uważam by to był jakiś priorytet ale nawet nie wiedziałem, że KANN miał 2 karty. 

Na zdrowy rozsądek masz rację. Mi nie przeszkadza 1 slot ale z Twoimi uzasadnieniami ma to sens. Każdy oczekuje czegoś innego.

Ja pierwszej wersji KANN nie miałem nawet w ręku więc przeoczyłem 2 karty. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno lepiej mieć niż nie mieć dwa sloty. Co do Fiio to taki M11 ma dwa sloty ale tez nie ma lekko i czytałem gdzieś ich oficjalny komunikat że jak zaaplikujesz jakąś tam dużą karte w jeden slot to drugi przestanie działać bo zrobili rozgałęzienie które ma ograniczenie prądowe i moze być problem z obsługą dwóch dużych kart 400-500gb i więcej.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Nicodem napisał:

Nie było łatwo coś dorwać do KANN CUBE na podróże ale w końcu się udało. (...)

Spokojnie wchodzi w futerale + słuchawki + jakieś kabelki. Twarda, z karabińczykiem, dobrze wykonana.

16$ od Chińczyka

 

https://www.aliexpress.com/item/32811221525.html

 

Hugo 2 wejdzie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Załadowałem dziś firmware 1.13. wszystko niby przebiegło bez problemów, ale po restarcie Kann utyka na etapie wirującego A. Wyłączam go na twardo i nadal nie jest w stanie przejść poza boot screen. Czy mogę zmusić go jakąś kombinacją klawiszy do ponownego załadowania softu? Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Realistycznie można założyć, że raczej już developować softu dla tego playera nie będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem pozytywnie zaskoczony - bo kupiłem niedawną taką oto ładowareczkę:

 

https://aukey.pl/produkt/aukey-pa-t16 (jakby co oficjalna cena mocno zawyżona, jakby ktoś się interesował lub potrzebował)

 

I powiem tak, w manualu było o czasu ładowania 4-5 godzin (w zależności od trybu: normalny 4h, szybki 5h).

 

A tymczasem z tą ładowareczką odtwarzacz AK KANN ładuje mi się w około 2 g i 5 minut, więc wynik średnio ponad 2 razy lepszy - mam tylko nadzieję, że ładowanie szybkie jest bezpieczne dla tego odtwarzacza.

 

Podpinać oryginalnej od XIaomi Redmi Note 9 Pro chyba się nie odważę, bo wtedy to jest to 30W lub 33W.

 

Teoretycznie manual głosi tak:

 

Commercially available 5V 2A / 9V 1.67A adapters may be
used for charging.

 

Charging Time: Fast charging: Maximum 4 hours (Completely rundown,
Power-off, 9V 1.67A adapter) / Normal charging: Maximum 5
hours (Completely run-down, Power-off, 5V 2A adapter)
A fast charger of 9V 1.67A may be used. Using a 12V adapter will not
charge the device and may cause malfunctions.

 

Teoretycznie 9 i 1,67A daje ok. 15W, a ta ładowarka, którą kupiłem to bodajże 18W lub 19,5W, bo nie wiem do końca która z liczb jest prawdziwa. Jakby co czegoś mocniejszego boję się dawać - typu podpinać KANN-a do oryginalnej ładowarki od Redmi Note 9 Pro.

 

Nie porównałem dokładnie jak to się ma do podpięcia KANN-a do zwykłej ładowarki od Aukey'a (bez QC mam taką 4-portową), ale jestem prawie pewny, że czas ładowania jest w porównaniu z tą drugą dużo lepszy.

 

Zdaje się, że taka ładowarka od sprawdzonego producenta chyba kontaktuje się z urzędzeniem, więc żadne uszkodzenie akumulatora mam nadzieję nie grozi.

 

 

Jakby kogoś to interesowało to z oryginalną ładowarką i oryginalnym (krótkim - 1 metr) kablem z zestawu z Redmi Nore 9 Pro telefon się ładuje dużo szybciej niż nawet z oryginalną ładowarką i kablem od Aukey'a przeznaczonym do szybkiego ładowania CB-CD3 (czym byłem zaskoczony - tyle, że kable Aukey'a jeszcze mnie nie zawiodły a CB-CD3 zdaje się być b. solidnie wykonanym kablem myślę).

 

 

Sprawdzone. Ze starą ładowarką Aukey'a - bez portu Quick Charge ładowanie jest w ok. 3:30. Teraz z tą nową z QC 3.0 2:08- ok. 1:22 szybciej choć odtwarzacz się chyba wyraźnie bardziej nagrzewa na tym szybszym ładowaniu.

 

6200 mAh bateria i ok. 2:08 - niezły czas ładowania.

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 29.07.2020 o 15:48, timecage napisał:

Realistycznie można założyć, że raczej już developować softu dla tego playera nie będą.

sprawdziłem u źródła i jest jak przypuszczałeś...

hank you very much for contacting the authorized US Distribution Center for the Astell&Kern brand. 

Tidal is the only music streaming application that is available on the KANN.

Other music streaming applications, such as Spotify and Amazon Music, are supported via Android Open Services Application and it is only available on the current generation of A&K media players running the updated UI. (Such as: KANN Cube, SE200 and etc...)

The current players feature a newer version of Android OS that is optimized for the added technical features and services. Astell&Kern's current generation media players also feature faster, multi-core CPUs that provide a smooth, fluid user experience when running multiple apps and Amazon streaming process.

While Astell&Kern will not bring music streaming feature through Android Open Applications to the previous generation of media players, such as the KANN, Astell&Kern Technical Development team continues the effort to look into adding additional features in future firmware updates to provide current A&K media players with more value.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
A ja jestem pozytywnie zaskoczony - bo kupiłem niedawną taką oto ładowareczkę:
 
https://aukey.pl/produkt/aukey-pa-t16 (jakby co oficjalna cena mocno zawyżona, jakby ktoś się interesował lub potrzebował)
 
I powiem tak, w manualu było o czasu ładowania 4-5 godzin (w zależności od trybu: normalny 4h, szybki 5h).
 
A tymczasem z tą ładowareczką odtwarzacz AK KANN ładuje mi się w około 2 g i 5 minut, więc wynik średnio ponad 2 razy lepszy - mam tylko nadzieję, że ładowanie szybkie jest bezpieczne dla tego odtwarzacza.
 
Podpinać oryginalnej od XIaomi Redmi Note 9 Pro chyba się nie odważę, bo wtedy to jest to 30W lub 33W.
 
Teoretycznie manual głosi tak:
 
Commercially available 5V 2A / 9V 1.67A adapters may be
used for charging.

 
Charging Time: Fast charging: Maximum 4 hours (Completely rundown,
Power-off, 9V 1.67A adapter) / Normal charging: Maximum 5
hours (Completely run-down, Power-off, 5V 2A adapter)
A fast charger of 9V 1.67A may be used. Using a 12V adapter will not
charge the device and may cause malfunctions.

 
Teoretycznie 9 i 1,67A daje ok. 15W, a ta ładowarka, którą kupiłem to bodajże 18W lub 19,5W, bo nie wiem do końca która z liczb jest prawdziwa. Jakby co czegoś mocniejszego boję się dawać - typu podpinać KANN-a do oryginalnej ładowarki od Redmi Note 9 Pro.
 
Nie porównałem dokładnie jak to się ma do podpięcia KANN-a do zwykłej ładowarki od Aukey'a (bez QC mam taką 4-portową), ale jestem prawie pewny, że czas ładowania jest w porównaniu z tą drugą dużo lepszy.
 
Zdaje się, że taka ładowarka od sprawdzonego producenta chyba kontaktuje się z urzędzeniem, więc żadne uszkodzenie akumulatora mam nadzieję nie grozi.
 
 
Jakby kogoś to interesowało to z oryginalną ładowarką i oryginalnym (krótkim - 1 metr) kablem z zestawu z Redmi Nore 9 Pro telefon się ładuje dużo szybciej niż nawet z oryginalną ładowarką i kablem od Aukey'a przeznaczonym do szybkiego ładowania CB-CD3 (czym byłem zaskoczony - tyle, że kable Aukey'a jeszcze mnie nie zawiodły a CB-CD3 zdaje się być b. solidnie wykonanym kablem myślę).
 
 
Sprawdzone. Ze starą ładowarką Aukey'a - bez portu Quick Charge ładowanie jest w ok. 3:30. Teraz z tą nową z QC 3.0 2:08- ok. 1:22 szybciej choć odtwarzacz się chyba wyraźnie bardziej nagrzewa na tym szybszym ładowaniu.
 
6200 mAh bateria i ok. 2:08 - niezły czas ładowania.
Możesz podłączyć i 100 watową ładowarkę. Urządzenie samo sobie pobiera tyle ile chce.
Także może się okazać że urządzenie na ładowarce xiaomi będzie i tak nadal pobierało 18w a nie ponad 30

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Astell Kern KANN Alpha odsłuchany na szybko razem z Andromedami. Rywalem był może nie sprzęt z segmentu DAP, ale mocny zawodnik jeśli chodzi o DAC/AMP iFi xDSD Gryphon. No i muszę powiedzieć, że się lekko zawiodłem na Kannie. Względem iFi jest mniej równy brzmieniowo, ma lekki peak gdzieś na górze oraz w niższej średnicy. No i nie podobała mi się kreacja sceny. iFi dawał lepszy rozmach Andromedom. Jednak co by nie mówić, klasowy klocek, bo instrumenty są świetne, bas schodzi nisko. Dla siebie bym go nie kupił. Mobilnie wolę zdecydowanie Hugo 2 spiąć z telefonem. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności