Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell&Kern KANN


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

A skąd wiadomo, że słabszy niż 380-ka? Bo tańszy? Cena nie gra. Nie wiem na ile jest inny czy słabszy od Ultimy, ale od 380 dla mnie Kann jest lepszy, bardziej myzykalny, bardziej płynny, ma lepszy Flow, nie męczy. Można słuchać godzinami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sly30 napisał:

A skąd wiadomo, że słabszy niż 380-ka? Bo tańszy? Cena nie gra. Nie wiem na ile jest inny czy słabszy od Ultimy, ale od 380 dla mnie Kann jest lepszy, bardziej myzykalny, bardziej płynny, ma lepszy Flow, nie męczy. Można słuchać godzinami.

Mam zupełnie inne odczucia. Mnie KANN właśnie męczył wszechobecnym basem i przeładowaną średnicą. Jak włączyłem po nim AK380/AMP380, pierwsze, co pomyślałem: ufff, jaka ulga.

Zbyt długo KANN-a nie mogłem słuchać (jednemu z naszych forumowych kolegów też przeszkadzało to, co wyżej opisałem i sprzedał KANN-a). Podobnie, jak SP1000 SS (ale tu z kolei mnie męczyło "dopalenie" w górnej średnicy i brak mięsa na średniej i dolnej średnicy).

Dziwne to o tyle, że KANN-a i SP1000 SS słuchałem przecież na firmowych słuchawkach...

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A&K robi to na swoich słuchawkach a te ma głównie dokanałowe pomijając modyfikowane Beyery, tworzą ekosystem produktów, mi A&K nie pasował do dużych słuchawek. Patrząc na użytkowników DAPów to głównie używają doków, gdzie główny czynnik wyboru to poziom szumu DAPa. Dużo zależy też od preferencji, do tego w DAPach nie mamy zwykle zbyt dużego napięcia na wyjściu i nie każde słuchawki to lubią.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd ta pewność, że AK testuje na dokanałówkach? Z tego co widziałem wiele razy na żywo czy zdjęcia z różnych miejsc, gdzie robi się krytyczne odsłuchy nagrań, sprzętów, zestawień itd na słuchawkach , to zawsze były to duże słuchawki nauszne lub wokółuszne. Nie wiem czy koniecznie zamknięte, czy otwarte, czy może różne, ale zawsze nauszne, wokółuszne, a nie dokanałowe. Nie sądzę więc, że AK robi inaczej. Zresztą w swojej ofercie mają też duże słuchawki. A dokanałowe oferują, bo jest zbyt. Kasy nikt nie przepuści.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powód jest dość prosty wyobrażasz sobie doki które są wystawione i ludzie po kolei wkładają je do uszu?

Pisałem o dużych brandowanych A&K Beyerdynamicach, T1 i T5p, ale one też są strojone pod A&K.

Słuchawki A&K dobrze się prezentują na ich DAPach 'na innych już słabiej, podobnie DAPy, choć ostatnio 

zmienili trochę politykę i mają w ofercie dość zróżnicowane brzmienie,właśnie Kann AK300,380, i SP1000.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sly30 napisał:

Widać każdy ma inne ucho, inne też słuchawki. Może być też tak, że dokanałowe wnoszą negatywne zmiany. Nie sądzę, że producenci strojąc i słuchając prototypów robią to na dokanałówkach. 

Nie wiem, jak KANN i SP1000 SS, ale Layle II były tworzone właśnie pod AK380 (tak samo, jak kiedyś AKR03 RoXanne były tworzone do jak najlepszej współpracy z AK240).

Nawet na filmiku, na którym Mistrz Jerry Harvey prezentował drugą serię dokanałówek marki Astell&Kern, była pokazana kanapka AK380/AMP380.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już miałbym szukać sparringu dla Kann'a, to w tej samej klasie cenowej, a nie na wyżynach A&K. I tu naturalnym partnerem do porównań jest DX200, są to w końcu dwie nowości w zbliżonej cenie. Pomijając obiektywne różnice funkcjonalne a odnosząc się do warstwy subiektywnej, czyli brzmienia - Kann to bardzo bezpieczna kompozycja, mnie nie męczy, nie irytuje, jest organicznie zrównoważony i łatwy w akceptacji. Padały tu takie obserwacje i ja się do nich przyłączam. Ale... ... przełączając np T5pV2  z wyjścia zbalansowanego Kann'a na takież samo w DX'ie, mam poczucie, że szyba w oknie, przez którą oglądam świat moich nagrać została nagle porządnie wyczyszczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do DX200 mi się coś strasznie nie podobało w wysterowaniu driverów czy jak się to nazywa. Słuchałem 5 minut i stwierdziłem, że źle to brzmi. Kwestia obsługi DX200 to dla mnie też kosmos i kompletny dla mnie brak intuicyjności, a do tego jak się wkłada kartę microSD, to można bodajże niechcący sformatować sobie kartę pamięci, ale nie pisze w urządzeniu, że to zrobi po wybraniu tej opcji. Tak mi ktoś kto sprzedaje te rzeczy mówił, że tak się dzieje, wolałem nie sprawdzać czy i mi nie wykasuje, więc wybrałem tam jakąś opcję drugą i nie skasowało ;) . Tamtej wolałem nie sprawdzać :) .


Zresztą iBasso nie lubię, bo kiedyś DX80 mi się w ogóle nie podobał w brzmieniu - było b. matowe i bez życia dla mnie. Nie kupowałem DX80, tylko robiłem odsłuch.

 

AK Kann myślę, że jest uniwersalnym dość sprzętem do wielu słuchawek myślę (??)..  A i faktycznie można go myślę słuchać godzinami bez zmęczenia.

 

Teraz tylko myślę - gdzie indziej mam temat w odpowiednim dziale - żeby może trochę odmulić brzmienie przez może srebrny kabel, bo chyba taki byłby najlepszy (?)..

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Introverder napisał:

Teraz tylko myślę - gdzie indziej mam temat w odpowiednim dziale - żeby może trochę odmulić brzmienie przez może srebrny kabel, bo chyba taki byłby najlepszy (?)..

Niewykluczone, że Søren Bertram (z Bertram Audio Cables) mógłby zrobić kabel słuchawkowy na bazie kabli do stacjonarnego sprzętu audio z serii Ultima (srebro). Myślę, że za ok. 1,5 m odcinek zażyczyłby sobie ok. 20 tys. zł lub nawet więcej.

I nie piszę tego z przekąsem lub jako "humor zeszytu". Pytałeś bowiem o najlepsze kable, a ja lepszych, niż tych z serii Ultima, w przypadku stacjonarnego sprzętu audio, nie znam (a przynajmniej nie słyszałem).

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wulkan ma poczucie humoru lub sarkazm na wysokim poziomie aby proponowac do sprzetu za ok 5k kable za 20k :)

Edytowane przez wegiel21
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wulkan napisał:

Niewykluczone, że Søren Bertram (z Bertram Audio Cables) mógłby zrobić kabel słuchawkowy na bazie kabli do stacjonarnego sprzętu audio z serii Ultima (srebro). Myślę, że za ok. 1,5 m odcinek zażyczyłby sobie ok. 20 tys. zł lub nawet więcej.

I nie piszę tego z przekąsem lub jako "humor zeszytu". Pytałeś bowiem o najlepsze kable, a ja lepszych, niż tych z serii Ultima, w przypadku stacjonarnego sprzętu audio, nie znam (a przynajmniej nie słyszałem).

 

A dlaczego akurat ta firma? W świecie High Endowego audio stacjonarnego nie jest to znana ani licząca się firma. Jest wiele innych, bardziej uznanych firm. A co do srebrnego kabla, to jakoś teraz Astell ma zacząć sprzedaż kabli pochodzących od Crystal Audio, siostry Siltecha, też ze srebra. Kable mają być sygnowane znakiem AK, ale produkcja należeć będzie do Siltecha.

Ja do Kanna mam teraz FAW Noir Hybrid i jest bardzo dobrze.

Edytowane przez Sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, ale ceny które podałeś za kable tej nieznanej firmy to też kosmos, a firma krzak. Składową ceny uznanych marek jest też właśnie to, że są uznane, cenione, znane, mają dobrą pozycję rynkową i możliwość odsprzedaży na wtórnym rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, wiadomo, że do sprzętu za parę tys. nie będę wybierał kabli w cenie np. 2 razy wyższej niż cały mój zestaw do grania wraz ze słuchawkami, bo to na pewno jest absurd. Myślę raczej o kablu za parę stów, bo to wydaje się kwotą racjonalną do takiego sprzętu. u Jimmy Dragona może sobie zamówię stosowny kabelek.

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Co raz częściej przekonuję się, że nie zawsze to najlepsze... jest dobre. O co chodzi? Mamy trochę kasy na wydanie testuje z klientem przeróżne odtwarzacze. SS docenia - mistrz, ale to raczej ciekawostka. Dalej Kann, QP2R, AK300 - to nie jest to. Kombinuje C4, jakiś hifiman - ciekawie ale nadal nie to. AK380 - nie. Dobra daję XDP-100 o tu juz bliżej. Może zmienimy słuchawki? Nieśmiało pytam, ale z tych lepszych to już wszystko od A do Z i nic nie spodobało się klientowi tak aby spełniło jego oczekiwania. Zestaw na ulicę z "dynamicznymi słuchawkami " to określenie klienta. Co to za słuchawki, może te spróbujemy? To nie ta półka, ale spróbujmy. To był strzał w 10 - HP151 i AK300 :) choć jako player klient wolałby XDP-100, ale naczytał sie o awaryjności.

Ile osób tyle zdań, nie każdemu kabel zagra, nie każdy usłyszy to coś, a właśnie najważniejsze jest to coś :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Superata napisał:

Co raz częściej przekonuję się, że nie zawsze to najlepsze... jest dobre. O co chodzi? Mamy trochę kasy na wydanie testuje z klientem przeróżne odtwarzacze. SS docenia - mistrz, ale to raczej ciekawostka. Dalej Kann, QP2R, AK300 - to nie jest to. Kombinuje C4, jakiś hifiman - ciekawie ale nadal nie to. AK380 - nie. Dobra daję XDP-100 o tu juz bliżej. Może zmienimy słuchawki? Nieśmiało pytam, ale z tych lepszych to już wszystko od A do Z i nic nie spodobało się klientowi tak aby spełniło jego oczekiwania. Zestaw na ulicę z "dynamicznymi słuchawkami " to określenie klienta. Co to za słuchawki, może te spróbujemy? To nie ta półka, ale spróbujmy. To był strzał w 10 - HP151 i AK300 :) choć jako player klient wolałby XDP-100, ale naczytał sie o awaryjności.

Ile osób tyle zdań, nie każdemu kabel zagra, nie każdy usłyszy to coś, a właśnie najważniejsze jest to coś :)

 

I dlatego powinno się oceniać konkretne zestawy, często opinie o samym grajku/słuchawkach się z tego powodu znacznie różnią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego powinno się oceniać konkretne zestawy, często opinie o samym grajku/słuchawkach się z tego powodu znacznie różnią
To raz a dwa ze nie zawsze chodzi o "to cos". Co sama lepszosc tez ma wiele roznych wektorow/czynnikow i kazdy ma inne wagi do kazdego z nich. Stad ow Pan jest nie pierwsza osoba co uwaza ak300 za po prostu lepsze niz ak380. Mialem kilka podejsc do tej marki. I poki co chyba tylko ultima i kann nie sluchalem tak ze wszystkich innych dla mnie ak300 jest po prostu najlepszy ze wszystkich bez wzgledu na cene.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że czasem poszukiwania potrafią być baaardzo czasochlonne i bywa, że w końcu bierze sie wtedy pierwszy player, którego brzmienie uchodzi :)  ;) .

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Kanna myślę, że jednak pewną wadą jest, że scena jest płaska - jest podana jakby bez różnicowania w trójwymiarze (jako ściana) bym to nazwał a bardziej to się chyba nazywa dwuwymiarowa. Ciekawe czy jak przejdę na srebro się choć trochę pogłębi. Generalnie jednak liczę, mam nadzieję, że to efekt do łyknięcia. No mój cma400i ma wyraźnie scenę bardziej czuje się trówymiarowość i przestrzeń, głębię.. Czyli np. do filmu czy czegoś innego jak muzyka myślę, że cma400i ma oczywistą przewagę, przynajmniej jakby się chciało używać Kanna jako karty zewn. (pomijając, że używanie DAP-a w tym charakterze jest średnio wygodne, ale czasem - np. na wyjazd to jest lepsza opcja niż tachanie pudła..).

 

Nie zwracałem na to tak uwagi, ale tu chyba faktycznie Kann traci do np. Opusów, które miały ją chyba bardziej trójwymiarową, ale z moimi słuchawkami to była kombinacja nieprzyjemna, ostra i niestrawna. Ale dźwięk jest za to bardziej wypełniony niż np. w AK300, który dla mnie grał za cienkim dźwiękiem z Sonorous 6.

 

Czułem to ale teraz po prostu chyba wiem o co chodzi lepiej.

Edytowane przez Introverder
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności