Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell&Kern KANN


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Sly30 napisał:

Jasne. Jak znam życie, to krzyczą posiadacze takich dokanałowych słuchawek. Prawda jest bolesna i trudno ją przyjąć. Kasa wydana, to trzeba bronić Częstochowy, szczególnie że za jakiś czas będzie trzeba swoje doki sprzedać, więc trzeba profilaktycznie zachwalać. Znam to podejście. Kto nie wierzy, że jest jak piszę, to niech pogada z laryngologiem, jak działają na ucho takie słuchawki i wibracje bezpośrednio w kanale słuchowym oraz brak wentylacji ucha podczas dostarczania mu dźwięków w ten właśnie sposób.

 

 

Ależ masz rację. Przecież zaistnienie na tym forum jest bardzo ważne i daje ogromną satysfakcję... :-))) I tak, masz znów rację, bo jak twierdzisz, że tematyka audio mi nie leży, to racja musi być po Twojej stronie. Kto lubi tak słuchać, niech sobie tak słucha. Handlarze napewno będą zadowoleni. Nawciskają kitu kupującym i wszyscy zadowoleni. W końcu chodzi o zadowoleni. Słyszałem już teorie, że palenie papierosów też jest zdrowe i odpręża. W latach 70-tych w USA była cała kampania broniąca palenia i nawet wielu naukowców "zupełnie bezinteresownie" potwierdzało, że papierosy nie szkodzą, a nawet pomagają!!

Biznes musi się kręcić. To był temat poboczny. Wróćmy do AK Kann.

No cóż nie za często ostatnio udzielam się na forum ale czytając takie rzeczy nie sposób nic nie napisać.

Skoro słuchawki dokanałowe są takie szkodliwe to proszę o linki do źródeł potwierdzających to. Najlepiej linki do wyników badań z wykresami i pokazanymi

ubytkami jakie z czasem powodują. Tylko żeby to nie był jakiś reportaż made in TVN...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Sly30 napisał:

Jasne. Jak znam życie, to krzyczą posiadacze takich dokanałowych słuchawek. Prawda jest bolesna i trudno ją przyjąć. Kasa wydana, to trzeba bronić Częstochowy, szczególnie że za jakiś czas będzie trzeba swoje doki sprzedać, więc trzeba profilaktycznie zachwalać. Znam to podejście. Kto nie wierzy, że jest jak piszę, to niech pogada z laryngologiem, jak działają na ucho takie słuchawki i wibracje bezpośrednio w kanale słuchowym oraz brak wentylacji ucha podczas dostarczania mu dźwięków w ten właśnie sposób.

Ależ masz rację. Przecież zaistnienie na tym forum jest bardzo ważne i daje ogromną satysfakcję... :-))) I tak, masz znów rację, bo jak twierdzisz, że tematyka audio mi nie leży, to racja musi być po Twojej stronie. Kto lubi tak słuchać, niech sobie tak słucha. Handlarze napewno będą zadowoleni. Nawciskają kitu kupującym i wszyscy zadowoleni. W końcu chodzi o zadowoleni. Słyszałem już teorie, że palenie papierosów też jest zdrowe i odpręża. W latach 70-tych w USA była cała kampania broniąca palenia i nawet wielu naukowców "zupełnie bezinteresownie" potwierdzało, że papierosy nie szkodzą, a nawet pomagają!!

Biznes musi się kręcić. To był temat poboczny. Wróćmy do AK Kann.

 

Nigdy nikt mi tu nie "wciskał" dokanałówek, podobnie wyglądała sprawa w sklepach. W mp3store wręcz powiedziano mi, że dokanałówki są gorsze od nausznych słuchawek, a podobny poziom dźwięku uzyskać można dopiero wydając znacznie więcej niż na porównywalne nauszne. Czyli raczej odradzano mi ich zakup. Oczywiście zgodzić się z tym nie mogę, bo jak pokazało doświadczenie - cena nie gra (przynajmniej nie zawsze), a dokanałówki wg mnie wcale nie grają gorzej niż nauszne.

Piszesz o handlarzach, jakby tu na forum sami akwizytorzy siedzieli ???? Porównujesz dokanałówki do papierosów i propagandy??? To już nie podpada nawet pod hiperbolę - całkowity absurd. Chyba jedyny cel jaki tu masz to wkurzyć wszystkich, bo innego w Twoich wypowiedziach nie dostrzegam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam jeszcze jedno zasadnicze pytanie co do AK380, czy jest on równie muzykalny i gra z podobną dynamiką co Kann, czy jest to całkiem inna szkoła grania?

Kiedyś gdzieś przeczytałem że AK380 to rozwinięcie brzmienia AK240 a tamten choć miałem go dość krótko to bardzo mi przypadł do gustu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Sly30 napisał:

Prawda często bywa niewygodna, a kasa rządzi światem. Tak to już jest. Wróćmy do tematu Kanna.

 

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/douszne-sluchawki-niszcza-sluch-czy-sluchawki-douszne-sa-zdrowe/qbc4grj

 

 

Dzięki, rzeczywiście daje do myślenia chociaż fakt którym się tutaj podpierasz porusza nieco bardziej palące problemy:

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Superata napisał:

Zupełnie inaczej. Jest mniej muzykalny i dynamiczny - 380 od Kann, ale jest bardziej wyrafinowany. :)

Moim zdaniem to 240 bardziej leży u źródeł Kanna.

Mógłbyś mi jeszcze napisać jak w porównaniu do Kann wypada Ultima?

W ostatniej recenzji która czytałem Ultima wręcz zdeklasowała AK380 ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Superata napisał:

To trzeba posłuchać, nie opierać się na opisach. Marcus skąd jesteś? ....bo nie pamiętam chociaż coś tam sobie wysyłaliśmy. :) 

 

Jestem z Podkarpacia najbliżej miał bym chyba do waszego sklepu w Krakowie gdybyście mieli tam Ultime i AK380 z Ampem to może bym się wybrał na odsłuch ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
11 godzin temu, Introverder napisał:

Czy może być tak, że w trakcie wygrzewania AK Kann może brzmieć jak zamulony? Bo teraz mam takie wrażenie, że strasznie muli jak nie mulił (?)..

Demonstracyjna sztuka KANN-a, którą słuchałem w sklepie u Wojtka, też muliła.

Z nowych AK-aczy, na pewno nie mulą SP1000 SS i SP1000 Copper.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałbym, że Kann muli, przynajmniej ta sztuka, którą miałem. Dla mnie to on raczej grał jaśniej on 70'tki czy 300'tki. SP1000 też jest jaśniejszy (bardziej wersja SS). Kann'owi brakowało energii, brzmienie było nieco niemrawe. Mocy tam pod dostatkiem, rozdzielczość też ok a brzmienie było mało wciągające. Takie uśrednione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rollomay napisał:

Nie powiedziałbym, że Kann muli, przynajmniej ta sztuka, którą miałem. Dla mnie to on raczej grał jaśniej on 70'tki czy 300'tki. SP1000 też jest jaśniejszy (bardziej wersja SS). Kann'owi brakowało energii, brzmienie było nieco niemrawe. Mocy tam pod dostatkiem, rozdzielczość też ok a brzmienie było mało wciągające. Takie uśrednione.

Ja na niemrawość akurat nie zwróciłem uwagi. Bardziej denerwowało mnie zbicie całego dźwięku w jeden plan (w stosunku do SP1000 SS, czy AK380/AMP380). Powstała magma i ściana dźwięku, oparta na gęstej, mięsistej i bardzo namacalnej średnicy i przesadzonym basie (różnicowanie dźwięków na tym cierpiało). To moje odczucia w połączeniu z Laylami II.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wulkan cenne uwagi, bo być może to właśnie mnie trochę męczy. Ogólnie widzę, że może nie ma rozwiązania idealnego jeśli idzie o dźwięk może, a przynajmniej nie w normalnej cenie ;). Zmęczony kupiłem pierwszy odtwarzacz, który zdawało mi się, że mnie niczym nie drażni tak wyraźnie. 9 poprzednich to kompletnie było nie to.

 

To też pochodna może innego sprzętu u Ciebie (ale może właśnie Kann spłaszcza dźwięk w jedną płaszczyznę - przyznam, że będę musiał się przyjrzeć temu), ja pewnie pójdę jeszcze w może zmianę kabla nie wiem, wydaje mi się, że może potrzeba jakoś odmulić nieco mi dźwięk, nadać mu większej przejrzystości.

 

O ile będzie mi się chciało, bo trochę się natestowałem ostatnio i już nawet nie chce mi się myśleć - zresztą mam już kupiony DAP - o zmianie i kolejnych testach. Widać mi prawie niemożliwe dogodzić dźwiękiem i są tacy ludzie.

 

Zaczynam zresztą myśleć, że nie ma może dla mnie sprzętu, do którego bym się nie przypieprzył do czegoś i tak musi być - że nie ma idealnego brzmienia.

 

Jest też ewentualność, że mam zbyt/ za dobry słuch :D;). Ogólnie mam wrażenie, że może poznaję nowe, lepsze brzmienie, a potem czuję niedosyt. Tak to trochę wygląda/jest może.

 

Ale słucham tak więcej na spokojnie i powiem, że Ak KANN ma wyraźne mocne strony, na tyle wyraźne, że jako jedynego DAP-a do tej pory mogę go słuchać dłużej ; ). Nie jest to może brzmienie efekciarskie, dlatego może trzeba nastroju, relaksu itp. by się wczuć. Nastroić się odpowiednio i wtedy "o" posłuchać.. Wręcz czuję coraz większą przyjemność teraz jak sobie siedzę i słucham ulubione kawałki :) .

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Introverder-> KANN spłaszcza (przestrzennie) dźwięk, ale słychać to będzie raczej tylko dla osoby, która na codzień używa np. coś klasy AK380/AMP380.

W stosunku do ww. kompletu, KANN męczył mnie zbyt wyeksponowaną (jak nawet na mój gust) średnicą i zbyt ofensywnym basem. Ogólnie dźwięk KANN-a jest moim zdaniem za bardzo "upfront" , ale... bas w KANN-ie wydał mi się z drugiej strony bardzo "live" w stosunku do AK380/AMP380, w przypadku którego, słychać jakby kompresję podczas głośniejszego odsłuchu, jeśli chodzi o wykończenie basu. Z KANN-em takiej kompresji nie słyszałem. Pod tym względem KANN-a określiłbym stwierdzeniem: "no limits". Ale już kontrola basu w KANN-ie pozostawia sporo do życzemia na tle SP1000 SS (mojego lidera w dziedzinie kontroli basu)

Edytowane przez wulkan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że należy mieć na uwadze, że masz więcej porównania i porównujesz z droższym parę razy sprzętem, więc to zmienia dość mocno postać rzeczy. Obecnie się zastanawiam czy iść jeszcze w recabling Sonorous 6 + cma400i/AK Kann. Nie będę póki co pakował się w droższe sprzęty ani słuchawki, a na pewno nie w lepszego/droższego(?) ;) DAP-a, bo to trzeba też skalkulować sobie ile się czego słucha i jeśli w coś miałbym inwestować w przyszłości to w w nową integrę i słuchawki..

 

A że spłaszcza to całkiem możliwe, z tym, że jeśli to przeszkadza to czasem, zobaczę jak to będzie później..

 

Ale AK KANN myślę, że jest zdecydowanie wart swoich pieniędzy - przynajmniej na podst. własnych porównań i porównań z konkurencją, a zabrzmiał dla mnie lepiej - zdecydowanie - od wielu playerów..

Edytowane przez Introverder
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Introverder napisał:

Z tym, że należy mieć na uwadze, że masz więcej porównania i porównujesz z droższym parę razy sprzętem, więc to zmienia dość mocno postać rzeczy. Obecnie się zastanawiam czy iść jeszcze w recabling Sonorous 6 + cma400i/AK Kann.

To prawda! Długo już obcuję z AK380/AMP380. Z tym kompletem zmienia się perspektywa słyszenia pewnych rzeczy podczas porównań. Ale naprawdę, chciałbym, żeby bas w AK380/AMP380 miał power i żeby był w pewnym stopniu tak "frywolny", jak ten z KANN-a.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak - zwł. biorąc pod uwagę cenę - dla Ciebie AK KANN się broni(?).. Bo wpierw myślałem, że uważasz, że to po prostu coś niewartego swojej ceny np. albo że zupełnie nie trafia w Twój gust. A skoro coś Ci się w nim podoba bardziej niż w AK380 - bas jak rozumiem - to całkiem spory plus dla tego playerka..

 

Wiadomo, że liczy się tylko to czy mi się podoba, ale jak człowiek poznaje sprzęt, bo kupił dopiero co nowy, nie jest do końca pewny wobec tego, to ma chwile zawahania, niepewności czy na pewno dobrze wydał środki i czy warto było :);) . Bo niby miałem sztukę testową, ale może są rożnice nieraz w egz. a czasem po prostu wtedy może się inaczej myśli kiedy jest się przed zakupem (?).. Albo słuch się nieraz przyzwyczaja, przestawia i zabawa zaczyna się wtedy może od nowa nieraz ;) .

 

No dla mnie 5 tys. za DAP-a to niemal  granica szaleństwa :D;):) , ale chcialem po prostu mieć jakość zbliżoną może do cma400i, by no właśnie brzmienie się nawzajem podobało, ale i nie znosiło się nawzajem - że jedno gra wyraźnie lepiej od drugiego.. I ten efekt mniej więcej uzyskałem, choć nie zwróciłem uwagi, że może kosztem właśnie tego, że dźwięk idzie ścianą, co nie jest do końca może dobre.. Za to jeśli idzie o podobanie się to oba sprzęty się nadal wymieniają kiedy puszczam coś- muzykę - na jednym i na drugim, a to z kolei kusi by AK Kanna może wykorzystywać w przyszłości jako drugą kartę zewn. do kompa - czasami ;) , żeby posłuchać jak coś brzmi na tym układzie. Pierwsza karta to cma400i, choć pewna niewygoda i konieczność posiadania podpiętego Kanna do kompa po kablu mocno niweluje wygodę tego rozwiązania..

 

Na razie nie mam w torze odtwarzacza z prawdziwego zdarzenia, a może by się przydało, ale na razie obchodzę to trochę puszczając coś z dysku, a nie z napędu 5,25 optycznego kompa

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem Kann'a w roli usb dac'a i imho grało to gorzej niż kompletny player. Może to kwestia braku synergii z Audirvaną (zrobiłem ostatnio aktualizację i brzmienie się trochę zmieniło).

 

Myślę, że trafiając w preferencje Kann jest warty swojej ceny. Obiektywnie brzmienie ma swoje mocne strony, mocy jest więcej niż w innych dap'ach, duża bateria. Nie ma co narzekać. Mi się nie spodobał ale to subiektywne wrażenia. Wiadomo, że będzie słabszy niż 380 czy Ultima, ale to nie te pieniądze a i tamte nie są idealne. Jednak nie biorąc pod uwagę ww. dla mnie chyba najlepszy, mimo wszystko był AK300 - najrówniejszy, odrobinę ocieplony z dobrą rozdzielczością. Mocy mu trochę brakuje, ale pod dokonałówki nie ma biedy a pod nauszniki, dla mnie i tak potrzebny jest zewnętrzny dac/amp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności