Jump to content
Sign in to follow this  
bios

cfmod ipoda czy nowy player?

Recommended Posts

Cześć, od jakiegoś czasu obserwuję, że iPod 4G 20GB czasami potrafi ściąć się przy odtwarzania różnych piosenek. 

Zastanawiam się czy lepiej kupić płytkę+przejściówkę na microSD(razem jakieś 45 zł) czy zmienić odtwarzacz na np. xduoo x2, który można kupić za lekko ponad 150zł. 

Co o tym sądzicie?

4g to już dość wiekowy player. czasem warto kupić coś nowego

E tam, miałem mini 2 i wszystko pięknie chodziło, tylko wava nie czytał. Wydaje mi się, że oryginalny dysk był za słaby. (mini jest z tego samego roku co classic 4g)

Ja na początku sprawdziłbym badsektory w dysku, ale nie wiem jak to się robi :P Wtedy wiedziałbyś czy problemem jest leciwa/uszkodzona pamięć.

Edited by Sound John

Wiekowy, ale przyzwoicie gra :D

Co do badsektorów - nie ma. Z prędkościami trochę gorzej - min. 10 MB/s, max. 10.8 MB/s. Jeżeli nie dysk to co powoduje takie ścinki? 

Na pamięci cf napewno będzie szybszy, na karcie też. Słyszałem, że na takiej karcie ipod dostaje drugie życie. Tak sprawnie działa. ;)

Na Rockboxie i tak będzie ociężały.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Similar Content

• By Inszy
      Firma xDuoo już od kilku lat zadomowiła się na polskim rynku audio, głównie za sprawą przenośnych odtwarzaczy audio. Pewien zbieg okoliczności jednak sprawił, że rok po premierze ich chyba najbardziej popularnego DAP-a, ciągle nie pojawiła się na naszych łamach jego recenzja. Czas więc nadrobić zaległości, przyjrzeć mu się dokładniej i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy xDuoo X3 II (499 złotych) zdążył się już zestarzeć, czy też ciągle jest ciekawym wyborem dla fanów dobrego brzmienia.

Tradycyjnie pod linkiem pełna recenzja 🙂
      https://kropka.audio/test/odtwarzacze/xduoo-x3-ii-recenzja/

• By bigmaras
      W ciągu dwóch tygodni premiera nowego wzmaka, następcy popularnego dość mocno XD-05

Jakie różnice?

1) Moc na wyjściu 1000 mW przy 32 Ohm lol
      2) Możliwość samodzielnej wymiany wzmaka operacyjnego - bezboleśnie
      3) DAC AK4493EQ
      4) Bateria ma ogarniać w zależności od połączenia do 13h/21h/40h (5000mAh 3.8V)
      5) Zmiana łącza USB na dwa oddzielne type-C
      6) Zachowano pełną kompatybilność z modułem receivera BT - xDuoo 05BL
      6) Cena: ok 260 USD

• By THABAL
      Planuję zakup DAPa. Chcę uzyskać jak największą jakość dźwięku w tym pułapie cenowym (do 1400zł). Oprócz dźwięku zależy mi na funkcji DACa- ważne żeby działał z systemem MacOS, ale też i Windows 10. Na chwilę obecną mam dwóch kandydatów Shozy Alien+ i Colorfly c10. Ze względu na słabą dostępność c10 i jego problemy z baterią skłaniam się jak narazie ku alienowi, ale nie wiem czy jako DAC działa z MacOSem. 
      Jednak wiem, że Wy jesteście bardziej doświadczeni ode mnie, dlatego czekam na Wasze opinie i propozycje w tej kwestii  
    • By bigmaras
      Na razie wczesne info, więcej podam na dniach.

BT 5.0 z aptX (qualcomm QCC3008) DAC ES9018K2M Cirrus Logic CS8406 Funkcja USB DAC USB Type-C Wyjścia: AUX - 2x RCA (Cinch) COAX Optyk (Toslink)  
      Przewidywana cena: 219zł

• Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy