Skocz do zawartości

Etymotic MC5 filtry


MichalHerman

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad kupnem słuchawek Etymotic MK5 lub MC5 - do słuchania, jak jadę metrem lub tramwajem.

Z recenzji przemawia do mnie bardziej brzmienie MC5, natomiast mają one wymienne filtry. Próbowałem guglać, ale nie mogę ich znaleźć w sklepach w Polsce. Od producenta kosztują 13 funtów za 6-cio pak + 19 funtów za przesyłke do Polski. Trochę żart z tymi kosztami przesyłki.

Macie może jakieś sugestie, gdzie ich szukać? Nie chciałbym kupić słuchawek, z którymi potem będę miał problem ze znalezieniem filtrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MC5, MK5 są dużo cieplejsze i ciemniejsze od ER4S na podstawie których są ww wykresy... standardowo z MC5 są białe jak pamiętam, przejście na szare dobrze im robi, w MK5 ja lubię brązowe/zielone.

Stock filtry w MK5 to chyba zielone... ogólnie z tej dwójki to brałbym MK5, albo jak sugeruje SJ poszukał używek starszych flagowców ER4PT/ER4S ;) - do nich filtry to raczej stockowe... max brązowe w zależności o upodobań.

 

Przed wymianą filtrów dobrze jest spiłować ostre zakończenie przyrządu do wymiany, żeby zminimalizować szansę uszkodzenia filtra - po umyciu w wodzie utlenionej można używać dalej tych samych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/29/2017 at 1:07 PM, Sound John said:

Ile zamierzasz wydać ? Dużo lepszym wyjściem jest kupno używek er4s, lub er4pt.

 

 

Ogólnie, to szukałem słuchawek z możliwie sporym wyciszeniem, aby móc sobie robić ćwiczenia słuchu jadąc metrem - szum mocno przeszkadza w rozpoznawaniu interwałów czy akordów.

Chciałem wydać do 300zł, ale mogę dołożyć dodatkowe 50zł do MC5.

Z tego co patrzyłem po recenzjach MK5 ma zdecydowanie mniej basu od MC5, dlatego bardziej kieruję się w stronę MC5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/30/2017 at 3:16 AM, crysis94 said:

ogólnie z tej dwójki to brałbym MK5

 

 

@crysis94 mógłbyś podpowiedzieć, dlaczego raczej MK5 zamiast MC5? Ja skierowałem się bardziej pod MC5 po recenzjach, które wskazują, że MC5 mają lepszą glębię w zakresach basowych (chociaż i tak tych basów aż tak dużo tam nie ma).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności