Skocz do zawartości

Ostrzezenia psujace "morale" na forum


grubbby

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

jako za mam zupelnie inny poglad na sprawe ostrzezen od moderatorow i dostalem takie ostrzezenie od @EvilKillaruna to chcialby to poddac dyskusji... bo moze ja jakis jestem zbyt liberalny i rzeczywiscie kolezenskie forum jednak musi miec tez troche zamordyzmu.

Otoz pare uwag do ostrzezenia:

1. ostrzezenie dostalem niby ze do postu tego http://forum.mp3store.pl/topic/139081-astell38kern-ak300/?page=26#comment-1439092 . A w opisie ostrzezenia info ze chodzi o dyskusje w komisie: http://forum.mp3store.pl/topic/145118-sprzedane-zasilacz-tomanek/#comment-1435534
No troche niespojne i nieprofesjonalne - zebym nie wiedzial jasno za co otrzymuje ostrzezenie

2. @pankracy_waw nie ostrzymal ostrzezenia za swoj wpis . Co wg modow jest ok. Jego wpis dotyczy zapytania o przedmiot i napisal wprost ze warunkuje zakup od tego jaki jest to przedmiot. Moj wpis dotyczy tego samego - zapytania o przedmiot, tylko ze moje uwarunkowanie o zakupie napisalem nie wprost. Ale tak - jakby mial parametry pod moje zapotrzebowanie tez bym go wzial. A chyba nie ma w regulaminie ze ostrzezenie nalezy sie za pisanie nie wprost a z domniemanym celem? 

Edit: ponoc potem pankracy tez dostal warna... jesli to przez to ze podnioslem temat to sorki pankracy. nie taka byla intencja podniesienia tematu kolezenskiego traktowania na forum

3. zakazane sa dyskusje w komisie - gdzie tu jest dyskusja? pytanie o sprzedawany przedmiot. Mialem intencje zeby dowiedziec sie o przedmiot i nawet jesli ja nie kupie to intencje pomocy @hechlok jakby nie skojarzyl ze waznych parametrow nie uwzglednil w ogloszeniu.  Dyskusja to wymiana pogladow prowadzona przez dwojke osob (lub wiecej). W zadna dyskusje sie wdawac nie mialem zamiaru i te intencje jedorazowego zwrocenia uwagi widac moim zdaniem jak na dloni. Wiec jakim prawem ostrzezenie za dyskusje?

Jeszcze Superata przy wyjasnieniach pokusil sie o "Dyskutowałeś w komisie z premedytacja mając świadomość czasowych problemów moderatorów. Dla mnie sprawa jest jasna. Nie udawaj teraz świętego. " . Spora nadinterpretacja i szukanie haku dla usprawiedliwienia. Nie mialem pojecia o jakichkolwiek problemach modow i prosba zeby nie wmawiac uzytkownikom jakie niecnych intencji. Nie mierzcie ludzi swoja miara. Wypraszam sobie takie traktowanie.

4. ostatnia chyba wazna sprawa. Czemu nie mozna podejsc ludzko do tematu a @Evil nie poraz pierwszy nadgorliwie i bardzo subiektywnie interpretuje? To jest teraz moje osobiste zdanie ale Evil nie nadaje sie na moderatora. Nie potrafi zinterpretowac intencji i wydaje mi sie ze naduzywa uprawnien, nie oceniam z jakich wzgledow czy z premedytacja czy nie. 

Chcialem zwrocic uwage zeby pomoc koledze z forum i tez sie zorientowac co do przedmiotu jakeigo szukalem... a dostalem warna za wdawanie sie niby w dyskusje... troche ludzkiego podejscia a nie od razu formalizmy. Jesli cos sie nie spodobalo, a nie robilem tego z uporem recydywisty, wystarczyl prosty mail "grubbby - w temacie sprzedazowym nie wolno nawet spytac o przedmiot - takie rzeczy tylko na priv, pamietaj".

 

Przepraszam... ale dla mnie parodia. takei rzeczy powinny przechodzic bez zadnego echa u zadnego moda. Warna dostaje po dwoch tygodniach od wpisu... i zaden inny mod... a Evil sobie to przeiwnienie wynalazl. Nie pierwszy z reszta raz to on daje warna za kontrowersyjne tematy. Mod to nie panisko co sobie lubi kija uzyc... mod powinien trzymac dobra atmosfere i relacje na forum

Jak gdzies pisze glupoty i moze ja jestem zbyt liberalny dajcie mi znac... moze czas na odpoczynek i isc sobie dyskutowac w mniej spiete rejony...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że za ten 1pkt nie dostaniesz premii w pracy? Straszne. Dostałeś warna, bo na niego zasłużyłeś, wedle regulaminu komisu każdy post traktowany jest jako podbicie, prawo do tego ma jedynie wystawiający ogłoszenie i to też w regulaminowym czasie 5 dni, wszelkie pytania, sugestie i inne sprawy załatwiamy na PW.

Problemy modów były omawiane w tym temacie - http://forum.mp3store.pl/topic/145648-forum-zhackowane-admini-i-moderatorzy-bez-uprawnień/ . Nie było nawet potrzeby czytać treści, sam tytuł już to wyjaśnia. Przez te problemy modów podniosła się wrzawa, przez którą coś ruszyło do przodu, czego efektem była ponad 24h przerwa w działaniu forum, tego też nie sposób było nie zauważyć. Przez owy czas mogliśmy jedynie ukrywać/usuwać nieregulaminowe treści, bez możliwości urania kogokolwiek, teraz, kiedy mamy już tę możliwość, każdy kto w owym czasie łamał regulamin może liczyć się z karą.

@pankracy_waw dostał warna dosłownie kilka sekund po Tobie, opóźnienie wynikało z pomocy w kompletowaniu listy obecnie niedziałających funkcji forum po aktualizacji na forum dla zarządu.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wdając się w inne dywagacje, które moim zdaniem są mocno podszyte emocjami na tym etapie, to od strony czysto formalnej, każdy wpis który podbija ogłoszenie w nieregulaminowym terminie, jest dyskusją w komisie. Bo trudno żeby to traktować inaczej. Już te kwestie przerabialiśmy przy okazji podobnej dyskusji i podobnej sytuacji. Tylko wpisy które de facto zmieniają status ogłoszenia, czyli jeśli ktoś realnie i rzeczywiście sprzęt kupuje i deklaruje to swoim wpisem, są dopuszczalne, z równie oczywistych i logicznych względów.

"nieludzkie podejście" "zamordyzm" i tym podobne hasła, to czyste emocje. A prawda jest taka, że tzw. "ludzkie podejście" to broń obosieczna, jeden poczuje się "ludzko potraktowany", a 50 innych dostrzeże w tym rażącą niesprawiedliwość i nierówne traktowanie użytkowników przez moderację. I trzeba powiedzieć, że będą mieć rację.  A wtedy dopiero zaczną się jazdy bez trzymanki.

Moim prywatnym zdaniem, wątek powyższy, nie wynika z racjonalnego podejścia a z czystego emocjonalnego wzburzenia. Zamiast robić burzę w szklance wody, lepiej odczekać aż emocje opadną i spojrzeć na to z racjonalnej strony. A na przyszłość po prostu zastanowić się 2 razy przed napisaniem posta, jakie niesie on za sobą potencjalne konsekwencje. Pytanie na PW to dokładnie tyle samo kliknięć, co nieszczęsna odpowiedź w wątku ogłoszeniowym.

EDIT

Padło stwierdzenie, że mod powinien trzymać dobrą atmosferę i relacje na forum. Wszystko ok, ale dotyczy to nie tylko modów. Użytkowników również, skoro tak się domagają dobrej atmosfery, nie powinni dokładać od siebie cegiełki i doprowadzać do sytuacji przymusowych dla modów. Sorry, ale taka jest prawda. W takiej sytuacji zawsze ktoś będzie niezadowolony, albo ten kto dostanie ostrzeżenie za swoje działanie, stojące w sprzeczności z ogólnie przyjętymi zasadami, albo cała reszta, za nierówne traktowanie. A komis to wyjątkowe miejsce, gdzie ta drażliwość na stosowanie zasad jest wyjątkowo duża. I gdzie ludzie patrzą na ręce modom 5 razy bardziej, bo chcą aby wszyscy mieli równe szanse przy swoich ogłoszeniach. Chcemy wszyscy dobrej atmosfery i wymagamy jej od innych, sami "nie dokładajmy do pieca". Ten wątek też na pewno nie pomaga atmosferze, to czyste emocje i odreagowywanie.

 

Edytowane przez SlawekR
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja praca nie ma nic do tego. Tak samo jak czy boli mnie 1 pkt czy nie.

Chodzi mi o podejscie. I jak widze tego typu watki jak moj powstaway glownie z powodu podejscia jednegonz modow.

Tylko.dlatego podnosze temat... jak kazdy by tak robil to moze uda sie jednak zwrocic uwage (albo temu zaprzeczyc) ze niektorzy przesadzaja

[mention=1723]Slawek[/mention] - nie jest to emocjonalny post. Uzywam czesto dosadnego jezyka jesli chodzi o slowa z Twoich przykladow. Po prostu nie wazne czy niesie to dla mnie konsekwencje czy nie to nie lubie jak ktos mi wmawia intencje. A tak to mialo miejsce.

 

 @ bruno - wskazesz mi prosze te punkty zakazu podbicia przez kogokolwoek? Jesli tak jest to powinienem dostac za to. I dodatkowo poza mna i pankracym to tez hechlok... dostal?

Poza tym tez troche pomyslunku... mialem intencje podbicia odpowiadajac dosc szybko po jego poscie? Podbilem ten temat w ogole choc o pare pozycji?

Dostalem jednak za niby dyskusje ktorej nie bylo i ktora miala czyste intencje

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grubbby napisał:

....

Dostalem jednak za niby dyskusje ktorej nie bylo i ktora miala czyste intencje

 

Odwoływanie się do koleżeńskiego podejścia, atmosfery i sugerowanie, że ktoś kieruje się subiektywnymi interpretacjami, to  chwyty poniżej pasa.

Dokładnie to samo niestety  można napisać o Twoim poście pierwszym w tym wątku, to jest dopiero czysty subiektywizm, rozważania czy dyskusja jest dyskusją, podbicie podbiciem, a intencje są czyste czy nie. Intencje rozważa się po skutkach działań, a nie po zamierzeniach i myślach tego kto te działania podejmuje. I powinniśmy wyjść na dzień dobry od tego i przeanalizować najbardziej obiektywnie, jak to tylko możliwe, czy według zasad regulaminowych, które przecież wszyscy przyjęliśmy w ogólnym konsensusie, należało się ostrzeżenie, czy nie. Ale tak naprawdę obiektywnie, bez zabarwiania tego subiektywnymi emocjami. I w zasadzie po odpowiedzi na to pytanie, można by zakończyć dalsze rozważania. Bo każdy kolejny post to będzie tylko dolewanie oliwy do ognia.

Prawda jest taka, że są miejsca i sytuacje, gdzie mod nie może pozwalać sobie na luksus indywidualnego traktowania użytkowników, koleżeństwa itp. Dział ogłoszeniowy to świetny przykład takiego miejsca, gdzie jeśli pozwoli sobie na taki luksus, to zrobi więcej złego niż dobrego dla forum jako całości. I jeśli ktoś do kogoś powinien mieć pretensje, to raczej druga strona, że jest stawiana przed takimi sytuacjami i dylematami.  Jeśli myślisz, że A wystarczyło zadać pytanie na PW... Piszesz o dobrych intencjach, sorry, ale trudno to przyjąć za dobrą monetę, jeśli ktoś jest na forum nie od dziś. Dodatkowo teraz, zamiast przyjąć to na klatę, zakładasz "burzliwy" wątek. Trudno zaleźć czemu on pozytywnemu może służyć, jeśli nie zwykłemu odreagowaniu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu ma sluzyc wyraznie napisalem powyzej

Co do kolesiostwa i indywidualnego traktowania to nic takiego nie mowilem wiec nie nadinterpretowuj.

Co do subiektywnosci co to jest dyskusja... zapraszam do definicji tego slowa. I z niej wynika jasno ze jej nje prowadzilem. Nie z mojego subiektywnego rozumienia tego slowa.

 

A skoro nie intencje a skutki dzialan sie ocenia... to jakie negatywne skutki mial moj wpis? No prosze powiedz.

 

A czy powinienem wziac na klate czy nie...

Jakbym wiedzial co przyjmuje byloby latwiej. Na razie nie jest to jasne... zaden z Was tez nie wskazal punktow regulaminu ktory de facto zlamalem.

 

I tez nie mieszaj spraw. Moje intencje tego tematu a intencje zwrocenia uwagi Hechlokowi i pytania o przedmiot to dwie rozne sprawy. Wiec nie masz zadnych podstaw oceniac jednych przez pryzmat drugich.

Intencje sa rozne... i obie jasno przeze mnie okreslone.

 

A pozytywnemu moze sluzyc... nie pierwszy raz ja i nie tylko ja uwazam ze Evil przesadza i nke nadaje sie na moda. Dla mnie pozytywne by bylo albo jakby wzial to w koncu do serca albo przestal sprawowac ta funkcje.

 

 @Superata - to jest Twoja subiektywna opinia. Bo dyskusji nie bylo w komisie. I caly czas chce poznac te zapisy z regulaminu. Ktos go ma moze offline zeby przekopiowac?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grubbby napisał:

@ bruno - wskazesz mi prosze te punkty zakazu podbicia przez kogokolwoek? Jesli tak jest to powinienem dostac za to. I dodatkowo poza mna i pankracym to tez hechlok... dostal?emoji4.png

2. Wszelkie materiały w postaci ofert zawarte na tym forum mają charakter informacyny. Dyskusja w ogłoszeniu jest niedopuszczalna. W razie chęci zgłoszenia nieprawidłowości, proszę użyć przycisku "Raportuj".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. To jest element z ktorym sie nie zgadzam bo dyskusji nie bylo. Ten punkt widac wymaga po prodtu doprecyzowania zeby sprawa byla jasna.
Poza tym jak nie mozna nic napisac to zablokujcie mozliwosc odpowiedzi w tym watku i po sprawie. Dzialajmy zeby przeciwdzialac zamieszanie a nie karac powolujac sie na nieprecyzyjne zapisy. To nie jest przeciwdzialanie... a chyba wszyscy sie zgodzimy ze taki jest cel moderacji?

Bruno zwrocil uwage na element podbijania... i to probuje znalezc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest koniec dyskusji. Proszę moderatorów o nie kontynuowanie bo to bicie głowa w mur. 

Konstruktywnymi wnioskami precyzowania niejasnych zapisow regulaminow tez nie jestes zainteresowany?

Bo uwazam ze pozostaiwnie pola do interpretacji jest slabym pomyslem na regulamin

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś tu na tyle długo, że chyba wiesz jak funkcjonuje tutejszy komis, kiedyś nie było regulaminu tego działu i każdy rozumiał, że dyskusje prowadzimy na PW, później zaczęła się sprzedaż podróbek, oszuści itp, wprowadzono regulamin, jakieś 90% ogółu forum aktywnie korzystających nie ma problemu z interpretacją tego, iż w tym dziale się nie pisze postów, po prostu, bo jest to "nabijanie licznika".

Co do tego, iż tylko sprzedawca ma prawo podbijać ogłoszenie myślę, że to naturalne, bo to on wie, czy dalej chce coś sprzedać i ew. wyeksponować na pierwszej stronie podforum, każda inna osoba zainteresowana handlem z ww. powinna napisać PW. Ale jak rozumiem trzeba by dodać coś tak oczywistego do regulaminu, bo ktoś tu korzysta z kruczków, a jak już o tym mowa "8.1. Użytkownicy łamiący regulamin bądź celowo wyszukujący i wykorzystujący luki w regulaminie zostaną ukarani."

Co do niekompetencji i nadużywania uprawnień, nie zgodzę się, dziś jest tutaj bardzo liberalnie w stosunku do tego co było kiedyś "za starej gwardii", wtedy mogłeś dostać warna za dyskusję w dziale hydepark....

 

Edit. Polecam też zajrzeć tutaj http://forum.mp3store.pl/topic/116303-za-co-ostrzeżenie-za-co-ban/?do=findComment&comment=1100680

Edytowane przez bruno63
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, grubbby napisał:

Czemu ma sluzyc wyraznie napisalem powyzej emoji4.png

Co do kolesiostwa i indywidualnego traktowania to nic takiego nie mowilem wiec nie nadinterpretowuj.

Co do subiektywnosci co to jest dyskusja... zapraszam do definicji tego slowa. I z niej wynika jasno ze jej nje prowadzilem. Nie z mojego subiektywnego rozumienia tego slowa.

 

A skoro nie intencje a skutki dzialan sie ocenia... to jakie negatywne skutki mial moj wpis? No prosze powiedz.

 

A czy powinienem wziac na klate czy nie...

Jakbym wiedzial co przyjmuje byloby latwiej. Na razie nie jest to jasne... zaden z Was tez nie wskazal punktow regulaminu ktory de facto zlamalem.

 

I tez nie mieszaj spraw. Moje intencje tego tematu a intencje zwrocenia uwagi Hechlokowi i pytania o przedmiot to dwie rozne sprawy. Wiec nie masz zadnych podstaw oceniac jednych przez pryzmat drugich.

Intencje sa rozne... i obie jasno przeze mnie okreslone.

 

A pozytywnemu moze sluzyc... nie pierwszy raz ja i nie tylko ja uwazam ze Evil przesadza i nke nadaje sie na moda. Dla mnie pozytywne by bylo albo jakby wzial to w koncu do serca albo przestal sprawowac ta funkcje.

 

 @Superata - to jest Twoja subiektywna opinia. Bo dyskusji nie bylo w komisie. I caly czas chce poznac te zapisy z regulaminu. Ktos go ma moze offline zeby przekopiowac?

 

 

 

Nie pisałem o kolesiostwie a o koleżeństwie, to są fundamentalnie różniące się określenia. Pierwsze ma wydźwięk pejoratywny, ja użyłem neutralnego i w neutralnym kontekście. Zamienianie ich to, wspomniane już przeze mnie wcześniej, dolewanie oliwy do ognia.

Co do skutków odpowiedzi na post w komisie, każda taka odpowiedź poza standardowym zakresem regulaminowym, to niesprawiedliwe (w odniesieniu do innych użytkowników forum, którzy tego nie robią) zwracanie uwagi na dane ogłoszenie. Niezależnie od intencji, każda taka odpowiedź przynosi taki właśnie skutek, że dany wątek wyróżnia się na tle innych. Wyróżnia się w sposób, w który nie powinien.  I doświadczony użytkownik forum, powinien mieć to na względzie.

Skoro kilku modów wyraża takie stanowisko + admin, to należałoby się zastanowić czy jednak coś aby nie jest na rzeczy i nie mają racji. Ale to jest nieistotne, bo mam wrażenie, że ten wątek nie ma na celu dyskusję jakąkolwiek konstruktywną, a zwykłą przepychankę w celu odreagowania otrzymanej restrykcji regulaminowej. Przepychankę  w możliwie zaczepnej formie, podbudowanej wzburzeniem. I z tego punktu widzenia, jej kontynuowanie w takim "afekce" nie ma żadnego sensu.  Bo emocje są złym doradcą.

Z mojej strony EOT.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem o kolesiostwie a o koleżeństwie, to są fundamentalnie różniące się określenia. Pierwsze ma wydźwięk pejoratywny, ja użyłem neutralnego i w neutralnym kontekście. Zamienianie ich to, wspomniane już przeze mnie wcześniej, dolewanie oliwy do ognia.

Co do skutków odpowiedzi na post w komisie, każda taka odpowiedź poza standardowym zakresem regulaminowym, to niesprawiedliwe (w odniesieniu do innych użytkowników forum, którzy tego nie robią) zwracanie uwagi na dane ogłoszenie. Niezależnie od intencji, każda taka odpowiedź przynosi taki właśnie skutek, że dany wątek wyróżnia się na tle innych. Wyróżnia się w sposób, w który nie powinien.  I doświadczony użytkownik forum, powinien mieć to na względzie.

Skoro kilku modów wyraża takie stanowisko + admin, to należałoby się zastanowić czy jednak coś aby nie jest na rzeczy i nie mają racji. Ale to jest nieistotne, bo mam wrażenie, że ten wątek nie ma na celu dyskusję jakąkolwiek konstruktywną, a zwykłą przepychankę w celu odreagowania otrzymanej restrykcji regulaminowej. Przepychankę  w możliwie zaczepnej formie, podbudowanej wzburzeniem. I z tego punktu widzenia, jej kontynuowanie w takim "afekce" nie ma żadnego sensu.  Bo emocje są złym doradcą.

Z mojej strony EOT.

Skoro uzytkownik zwraca uwage ze regulamin nie jest jasny to tez nalezaloby sie zastanowic nad tym. Nawet jesli kilka modow rozumie go tak samo.

Bo od zawsze w komisie funkcjonowaly zapytania o sprzet , info ze biore i potem sie wycofuje, info ze priv zablokowany.

To nie jest dyskusja... tez patrzac na slownikowe znaczenie tego slowa.

Jak ma byc to zabronione to jasno okreslic ze w warku sprzedazowym odzywac sie moze tylko sprzedawca.

A jak zabronione sa tylko dyskusje to karac faktyczne dyskusje.

 

I Slawek jeszcze raz. Moze Ty sie wzburzyles. Ja jestem od tego daleki wiec prosze nie wmawiaj mi. Nie masz prawa i jak widac nie masz pojecia czym podbudowana jest moja wypowiedz nie udawaj tak dobrze odczytujacego emocje czy intencje bo Ci nie idzie :) masz rownie racje jak ja bym powiedzial ze Wypowoedzi adminow sa podbudowane afektem po tym jak ptak im narobil rano na glowe.

Chcesz wiedziec czym sa podbudowane to spytaj. A odpowiem.

Zreszta juz powiedzialem... dostalem warn za dyskusje ktorej nie bylo. Jesli zabrobione jest tez zwrocenie uwagi jednostronne czy komunikat czy jakikolwiek post to spoko... po prostu zmiencie regulamin zeby bylo jasne.

Warn mi lata ale nie lata mi wciskanie czegos czego nie zrobilem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś tu na tyle długo, że chyba wiesz jak funkcjonuje tutejszy komis, kiedyś nie było regulaminu tego działu i każdy rozumiał, że dyskusje prowadzimy na PW, później zaczęła się sprzedaż podróbek, oszuści itp, wprowadzono regulamin, jakieś 90% ogółu forum aktywnie korzystających nie ma problemu z interpretacją tego, iż w tym dziale się nie pisze postów, po prostu, bo jest to "nabijanie licznika".

Co do tego, iż tylko sprzedawca ma prawo podbijać ogłoszenie myślę, że to naturalne, bo to on wie, czy dalej chce coś sprzedać i ew. wyeksponować na pierwszej stronie podforum, każda inna osoba zainteresowana handlem z ww. powinna napisać PW. Ale jak rozumiem trzeba by dodać coś tak oczywistego do regulaminu, bo ktoś tu korzysta z kruczków, a jak już o tym mowa "8.1. Użytkownicy łamiący regulamin bądź celowo wyszukujący i wykorzystujący luki w regulaminie zostaną ukarani."

Co do niekompetencji i nadużywania uprawnień, nie zgodzę się, dziś jest tutaj bardzo liberalnie w stosunku do tego co było kiedyś "za starej gwardii", wtedy mogłeś dostać warna za dyskusję w dziale hydepark....

 

Edit. Polecam też zajrzeć tutaj http://forum.mp3store.pl/topic/116303-za-co-ostrzeżenie-za-co-ban/?do=findComment&comment=1100680

 

 

Możliwa kara: Warn (+1) lub ostrzeżenie słowne w zależności od interpretacji przewinienia przez moderatora

 

Za takie cos warny to jest dla mnie przegiecie... znajde osoby co juz by mialy spokojnie po 3 wiec zagrozone banem. Za takie cos? Raportowac i rozdajemy? Litosci...

Nieprecyzyjny regulamin i brak pomyslu na zapobieganie sytuacjom bo ciagle sie zdarzaja. Slabo. A wiadomosc na priv i prosba daje lepsze efekty i stosunki niz warn zwlaszcza tak nieprecyzyjny, przyznany po dwoch tygodniach i nadal uwazam ze nie poparty konkretnym zapisem regulaminu.

Ktore elementy definicji dyskusji miala moja jednorazowa wypowiedz? Ktos z modow ktorzy sie tak zgadzaja w tej interpretacji podpowie mi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczepiłeś się tej definicji dyskusji. Dla mnie np. jasne jest to co stoi w regulaminie komisu, czyli zakaz pisania postów w nie swoich wątkach - co właśnie tutaj jest rozumiane jako "dyskusja". Może jednak faktycznie warto byłoby to doprecyzować w regulaminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grubbby To, że niezgadzasz się z regulaminem nie znaczy, że nie musisz go przestrzegać. Widziałem ten report i moim zdaniem ostrzeżenie słowne, lub warn jest całkowicie uzasadnione.

Przyzwolenie na takie procedery, lub zaprzestanie przyznawania warnów spowodowało by, ciągłe podbijanie ogłoszeń. A nikt tego nie chce ani moderacja (więcej roboty), ani zwykli użytkownicy (ciągła widoczność w "nowych postach").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały ten zakaz komentowania w postach sprzedażowych to taka dziecinada i zarazem prowokacja. Zawsze ktoś coś skrobnie, świadomie lub nie. No i jest wtedy okazja dać mu po łapkach. Nie można tego po prostu wyłączyć i skończyć zabawę raz na zawsze?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jd1210 napisał:

Cały ten zakaz komentowania w postach sprzedażowych to taka dziecinada i zarazem prowokacja. Zawsze ktoś coś skrobnie, świadomie lub nie. No i jest wtedy okazja dać mu po łapkach. Nie można tego po prostu wyłączyć i skończyć zabawę raz na zawsze?

Zastosowano właśnie liberalne rozwiązanie. Gdy ktoś ma pełną skrzynkę można się z nim w ten sposób skontaktować wyrażając chęć zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja wcale sie nie nie zgadzam z regulaminem. Co ciagle nie moge znalezc w regulaminie za co dostalem bana.

Bo po to jest okreslone znaczenie slow zeby tak je rozumiec. Wiec nie uczepilem sie slowa dyskusja a uczepil sie mod nadinterpretowujac wydarzenie. Bo dyskusja to nie jest... proste. Jesli mod uwaza ze to jest to niech wskaze jakie cechy dyskusji moj post zawieral... tez proste.

Jak zlamalem inny punkt regulaminu to chyba proste go podac?

A jak nie... to doprecyzowac regulamin. Jeszcze prostsze.

A obowiazujaca spolecznie zasada jest ze watpliwosci rozwiazuje sie z domniemaniem niewinnosci. I jesli ktos myslal ze chcialem sobie podyskutowac w watku to wystarczylo zgodnie znregulaminem slownie upomniec.

Jesli kazdy by za to dostawal warny to juz wielu by bylo na potencjalnym banie.

 

Bo ja rozumiem ze sa cwaniaki podbijajacy rozumiem jak ktos sie kloci czy dyskutuje w watku. Ale ja aninie dyskutowalem ani nie podbilem. W powiazaniu z niescisloscia regulaminu uwazam ze mod naduzyl przywilejow.

 

 

@grubbby im dluzej ciagniesz te tragi-komedie tym bardziej sie osmieszasz takze koncz Wasc, wstydu oszczedz - tym razem ta historyja mnie nie urzekla. Skomentowales, przyjmij z honorem procenty na klate jak ja haha

Widzisz... a nie lubie jak ktos wciska mi kit. I nie chodzi o procenty... acz oczysiscie dla zasady jak nie ma poparcia na decyzje to one sa tez podmiotem.

 

 

 

Zastosowano właśnie liberalne rozwiązanie. Gdy ktoś ma pełną skrzynkę można się z nim w ten sposób skontaktować wyrażając chęć zakupu.

Tylko ja teraz za cholere nie pamietam... bo to bylo dawno... czy moze taka sytuacja tu tez nie miala miejsca.

Nie jest to zadna proba argumentu bo pewnie zaden provlem to sprawdzic.

Pytanie czy mod przed warnem sprawdzil? Czy probowal mi dac upomnienie slowne zeby wyedukowac? Wiadomo zenlatwiej i dla niektorych pewnie przyjemniej pokazac co sie moze...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • SlawekR zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności