Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
TKR

Doki, co po audio heaven II?

Question

Dzisiaj rano spotkała mnie bardzo niemiła niespodzianka, prawa słuchawka w moich final audio heaven II poległa :(

Z racji tego, że chwilowo z finansami krucho, chciałem skorzystać z punktów mybenefit, które w ramach socjalu łaskawie rzucił pracodawca. Niestetety system ten nie współprscuje z żadnym sklepem audio czy nawet ogólnie elektronicznym i nie jestem też w stanie przelać środków na kartę przedpłaconą, żeby mieć możliwość zapłacenia gdziekolwiek. Wobec tego w kwestii słuchawek pozostaje empik :D, w którym sprzedają już chyba wszystko. Oczywiście, jak można się tego spodziewać, wybór nie jest powalający. Z doków w okolicach 400 zł, czyli tyle ile mi zostało środków w beneficie, nie ma dosłownie niczego, poza jakimiś bluetoothowymi wynalazkami. Dopiero w rejonach +/- 300 zł znalazłem kilka w miarę sensownych modeli:

Jays Five

Sony MDR-EX650AP

Sennheiser CX400 II

Beyerdynamic MMX 102iE

Soundmagic E80

Na papierze najlepiej wyglądają te Soundmagic, ale zasadnicze pytanie dotyczy tego, czy ktoś, kto miał stycznośc z audio heaven II, jest w stanie podpowiedzieć, czy którykolwiek z tych modeli choć trochę przypomina charakterystyką dźwięku AH II? Chodzi przede wszystkim o niesamowicie czystą średnicę z bardzo wyraźnymi, naturalnymi wokalami.

Jeżeli nikt nie jest w stanie się odnieść, to mile widziane są też wskazówki, który z tych modeli jest po prostu najsensowniejszy. Jeżeli chodzi o charakterystykę dźwięku, to jeżeli nie krzyształowa średnica, to dla odmiany drugi biegun w postaci brzmienia V od biedy też może być. Przy czym zależy mi na poruszaniu się w obszarze tych konkretnych modeli które wymieniłem, a nie propozycji w stylu "to może dołóż 600 zł i kup to czy tamto"

1 answer to this question

Recommended Posts