Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Aliexpress - ułatwienia korzystania.


geloxd

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko,
Jak wiadomo aliexpress to coraz bardziej popularny zagraniczny serwis zakupowy, allegro nie ma z nim szans.
Ceny atrakcyjne czasy oczekiwania od 2 tygodni do czasami 2 miesięcy.

Kto rozumie choć trochę angielski, wie jak beznadziejne i frustrujące potrafią być tłumaczenia.
Potem chcesz znaleźć podobną rzecz a tu lipa.

Tutaj z pomocą przychodzi prosty dodatek przynajmniej do chrome (mam chromium i ją się będę opierał) :
Dodatek : Go To Global Site Fix for Aliexpress

Now "Go To Global Site" link refers to current page in English rather than to main page.

 

Jak już sam opis mówi przeglądany przedmiot po kliknięciu na jego stronie : go to global site odsyła na angielską stronę tego przedmiotu, a nie tak jak w aliexpress jest na główną stronę serwisu.
Małe a pożyteczne.

Kolejną sprawą są wish lists :

Każde konto moze mieć ich nieograniczoną ilość :

przeglądamy dany przedmiot, jest tam opcja dodaj do listy życzeń (

 

c2zTzg7.png

Wybieramy istniejącą listę do której chcemy dodać lub tworzymy nową.
Jesli nie jestemy zalogowani to poprosi nas o zalogowanie się, w przeglądarce chrome wyskakuje fajne okienko, jeśli mamy włączoną synchronizację.

P1mlN7d.png

Moim zdaniem najlepszą funkcją jest, funkcja find similar products, bez wtyczek mozemy odnalezc ten sam lub podobny przedmiot.

I tak to wygląda dla takiego otwieracza do wina :

MzbaY0a.png

 

Tu kwestia której nie rozumiem, a która może być fajną dwuetapową funkcją :

jM136cY.png

przechodzimy z menu użytkownika do my alipay, następnie :

logujemy się do alipay, powinniście mieć tam ustalony bodajże własny pin.
jesli macie po chińsku ostatnie krzaczasne menu to, to z językiem.

Chodzi mi o to : settings - > sms verification mobile phone
ZRVv46k.png

Czy kiedykolwiek będzie tutaj funkcja np. kodów sms na numer przed zakupem ? zwiekszyloby to bezpieczenstwo narazie nie dostalem ani jednego smsa, byc moze jesli ktos probuje zmienic mail haslo ? chociaz mysle ze to narazie nie dziala poprostu.

Z ważniejszej tam rzeczy to dodanie karty jesli np. mamy nową i usuniecie starej :

setttings - > manage your cards - > add card wpisujemy dane
najczesciej i tak wystarczy numer karty i kod security reszta moze byc nawet losowa xD

Narazie tyle w miedzyczasie ogarnę kupony, napisze cos o sporach zmienie sposob poradnika na bardziej czytelny i profesjonalny :)
Nie bijcie jeśli nie da się tego czytać, przyjmę krytkę na klatę.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio ktoś dodaje kartę na aliexpress?

Póki nie było obsługi Przelewy24, to miałem podpiętą kartę. Tyle że prepaid, więc przelewałem na nią tylko tyle ile zamierzałem wydać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2017-3-21 o 07:44, paatos napisał:

Serio ktoś dodaje kartę na aliexpress? Szczególnie jak sam piszesz, że kody SMS nie działają, hmm?

 

Ja płacę przez przelewy24.pl, przewalutowania też nie ma, płaci się w PLN.

Wygodniej, u mnie przelewy kosztują i to nie mało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kony74 napisał:

A jak wygląda ryzyko zapłacenia cła i VATu przy różnych formach wysyłki, tzn. Seller's Shipping Method i Singapore Post?

Jedno to seller shipping method plus napisanie do sprzedającego o zadeklarowanie wartości na jakieś 15-16 dolarów. Wtedy ryzyko jest jeszcze mniejsze. 
Z tym drugim nie miałem styczności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, gregdezet napisał:

Niestety Hongkong Goldway wycofuje na czas nieokreślony 100% bezvacie przy Seller's shipping method. 

Wow tego nie wiedziałem to jakiś świeży news, ciekawe czym to jest spowodowane. 
A przesyłki z gearbest ? tez vatowe ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, gregdezet napisał:

a gearbest to jest zupełnie inny podmiot, nie wiem czy ich EU warehouse dotknęły takie zmiany jak u Goldiego.

Wydaje mi się, ze zamawiając z magazynu EU nie masz możliwości nałożenia na twoją paczkę vatu.
Niestety ceny z EU warehouse są przeważnie wyższe niż tego w chinach.

Edytowane przez Roni11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności