Skocz do zawartości

AMP z kontrolą balansu


cubs

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

zacznę od tego, że obecnie mam dac/amp Oppo HA-2 SE i Senki HD600. Zestaw gra całkiem nieźle ale też trochę za to zapłaciłem (próbowałem też Fiio E18 ale mnie nie zadowolił). Teraz do rzeczy - słyszę słabiej na prawe ucho (nie od głośnej muzyki :)) i niestety przy tej klasie sprzętu zaczyna to być bardzo istotne dla czerpania przyjemności z odsłuchu. Zastanawiam się jak ten problem rozwiązać (mówimy o słuchaniu przenośnym). Wiem, że kontrolę balansu ma Fiio E17, mógłbym go użyć jako apm i przekierować sygnał do Oppo. Wtedy miałbym dobrą jakość dźwięku i kontrole balansu.

 

Sęk w tym, że to rozwiązanie będzie dosyć kosztowne. Najlepiej byłoby znaleźć dobry dac i wzmacniacz z kontrolą balansu w cenie Oppo. Tutaj pytanie do Was czy możecie polecić takie rozwiązania. Nie chciałbym tracić jakości dźwięku z Oppo ale też nie chciałbym wydawać na taką kanapkę jeszcze większych pieniędzy.

 

Podobna sprawa w przypadku dac/amp stacjonarnego. Myślałem o Aune x1s ale nie wiem czy kontrola balansu z poziomu windowsa/linuksa będzie możliwa. Podłączając do komputera wspomniane Oppo nie ma możliwości kontroli balansu (albo nie wiem jak to zrobić).

 

Dzięki za pomoc, mam nadzieję, że mimo wady słuchu będę mógł jeszcze słuchać muzyki na przyzwoitym poziomie i czerpać z tego przyjemność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Aune X1S jest na pewno.

 

Na komórkę jakaś APKa by się znalazła, a do PC jak nie ma w diverze... a po odinstalowaniu drivera i zostawieniu Windowsowego też nie ma regulacji balansu? :\

Pierwszy raz widzę, żeby nie było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Aune X1S jest na pewno.

 

Na komórkę jakaś APKa by się znalazła, a do PC jak nie ma w diverze... a po odinstalowaniu drivera i zostawieniu Windowsowego też nie ma regulacji balansu? :\

Pierwszy raz widzę, żeby nie było...

 

Bez sterowników od Oppo windows nie potrafi obsłużyć daca. Być może jest jakaś nieautoryzowana alternatywa. Co do telefonu - apka byłaby idealna, ale chyba coś jest z kontrolą balansu w androidzie (bo chodzi o androida) ponieważ nie udało mi się takiej znaleźć. Dodatkowo Oppo robi za dac więc nie wiem czy kontrola głośności z poziomu androida by działała. Kolejna kwestia, że musi mi na tym działać TIdal bo słuchanie plików wysokiej gęstości z telefonu mija się z celem (na komputerze Tidal ma też pliki MQA).

 

Cieszę się, że Aune ma kontrole balansu - przynajmniej w wersji stacjonarnej będzie można słuchać komfortowo. Jeśli nie znajdzie się nic na komórkę to nie wiem czy jest sens inwestować w dodatkowy wzmacniacz z balansem do Oppo, drogo to wychodzi - samo Oppo to kupa kasy ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o smartfona to u mnie w Galaxy S6 jest regulacja balansu: Ustawienia --> Dostępność --> słuch --> Balans dźwięku L/P. Wiem że działa na słuchawkach, niestety nie wiem czy działa też na zewnętrznym dac. Poza tym w Powerampie też jest regulacja balansu...

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Samsungu jest opcja bo dodał ją pewnie Samsung - u mnie akurat nie ma (Motorola). Kupno tel. z taką opcją super, ale cenowo wcale lepiej nie wyjdzie a będzie mniej uniwersalne ;) Poweramp jako jedyny ma regulację balansu ale nie zadziała ona globalnie - zależy mi w przypadku telefonu na Tidal bo muzyki na telefonie słucham głównie ze streamów (DSD, MQA - to raczej stacjonarne odsłuchy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

zacznę od tego, że obecnie mam dac/amp Oppo HA-2 SE i Senki HD600. Zestaw gra całkiem nieźle ale też trochę za to zapłaciłem (próbowałem też Fiio E18 ale mnie nie zadowolił). Teraz do rzeczy - słyszę słabiej na prawe ucho (nie od głośnej muzyki :)) i niestety przy tej klasie sprzętu zaczyna to być bardzo istotne dla czerpania przyjemności z odsłuchu. Zastanawiam się jak ten problem rozwiązać (mówimy o słuchaniu przenośnym). Wiem, że kontrolę balansu ma Fiio E17, mógłbym go użyć jako apm i przekierować sygnał do Oppo. Wtedy miałbym dobrą jakość dźwięku i kontrole balansu.

 

Sęk w tym, że to rozwiązanie będzie dosyć kosztowne. Najlepiej byłoby znaleźć dobry dac i wzmacniacz z kontrolą balansu w cenie Oppo. Tutaj pytanie do Was czy możecie polecić takie rozwiązania. Nie chciałbym tracić jakości dźwięku z Oppo ale też nie chciałbym wydawać na taką kanapkę jeszcze większych pieniędzy.

 

Podobna sprawa w przypadku dac/amp stacjonarnego. Myślałem o Aune x1s ale nie wiem czy kontrola balansu z poziomu windowsa/linuksa będzie możliwa. Podłączając do komputera wspomniane Oppo nie ma możliwości kontroli balansu (albo nie wiem jak to zrobić).

 

Dzięki za pomoc, mam nadzieję, że mimo wady słuchu będę mógł jeszcze słuchać muzyki na przyzwoitym poziomie i czerpać z tego przyjemność :)

Nie tylko Fiio E17 ma tą funkcję, tańszy E07k też ma, może jakieś inne Fiio też mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiio E07k ma niezłą cenę. Rozważę, czy opłaca mi się go dokupić czy sprzedać Oppo i kupić aune. Zawsze mogę używać do tel. Fiio za 400zł, nie boli aż tak bardzo a jakość może być zadowalająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up
Przecież pisał, że:

Poweramp jako jedyny ma regulację balansu ale nie zadziała ona globalnie - zależy mi w przypadku telefonu na Tidal bo muzyki na telefonie słucham głównie ze streamów (DSD, MQA - to raczej stacjonarne odsłuchy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności