Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Grajek do 1000zł!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie wszystkich, w szczególności tych, których miałem okazję gościć już kiedyś w swoich tematach!

 

Mój obecny sprzęt idzie pod młotek - nie będę ukrywał, po prostu mi się znudził, kanapkowanie w kieszeni to nie był najlepszy pomysł, a i odkryłbym chętnie coś nowego.

 

Poszukuję grajka do 1000zł. Nowy/używany. Wiadomo, najlepiej byłoby kupić nowy - pocieszyć się świeżością (i może jeszcze jakąś gwarancją). Z wszelkich "ficzerów" - ma mieć przycisk play i stop. Więcej do szczęścia nie potrzeba. Żadnych streamingów/wifi/gsm/usg/ssj. Chciałbym coś z w miare fajnym zapasem mocy, żebym mógł od czasu do razu podpiąć jakieś słuchawki nauszne, a po pół roku nie szukać przenośnego wzmaka. Preferuję lekko ocieplone brzmienie, gdy zarzucę jakimś miłym jazzowym utworem, to żeby gitara basowa i fortepian/pianino na niższych dźwiękach oddawało w miarę adekwatne do rzeczywistości odczucia. Nie jestem specem w opisywaniu swoich wymagań dźwiękowych, nawet mimo tego, że czytałem sporo recenzji słuchawek i sprzętu na tym forum. Sorry, I tried :(

 

Rozglądałem się i za xDuoo x10, i za Aune M1S. Z drugiej strony, nawet Colorfly C10 z PenonAudio nie odstraszał cenowo. Czytałem dziesiątki recenzji sprzętu i dostaję bzika. Nie jestem z tych, co będą kupowali/sprzedawali sprzęt, aż w końcu znajdą po dziesiątkach transakcji swoje magiczne źródełko, na tyle nie wybrzydzam - dostosuje się :D

 

TL;DR : DAP do 1000-1200zł (w porywach i po Matki Boskiej Pieniężnej), bez zbędnych pierdół typu WiFi, BT, itp. Z jakimś zapasem mocy. Używany w większości na ulicy, choć małe gabaryty nie są dla mnie żadnym priorytetem. Jedna zasada - ma być smacznie jak u mamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej do twoich wymagań pasuje Colorfly C4, ale w tej cenie nie dostaniesz więc może http://forum.mp3store.pl/topic/145539-ibasso-dx100-64gb/?hl=%2Bibasso+%2Bdx100 albo http://forum.mp3store.pl/topic/145607-s-ibasso-dx80/ (ten jest bardziej "suchy") ? Pamiętaj, że dużo zależy też od słuchawek.

Edytowane przez badyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybkie odpowiedzi! Zapomniałem (pora nie sprzyjała) dodać, że IEM-y będą głównym typem słuchawek, który będzie podpięty do grajka.

 

Pośpiechu z kupnem nie mam, co prawda mój grający zestaw się powoli wyprzedaje - zaraz na dniach pewnie i na aukcje pójdą sony xba-h1 - lubię ich detaliczność, "punktowy" bas, który co prawda mógłby być bardziej odczuwalny, ale to już da się wyregulować piankami, przejrzystość dźwięku, ale przy obecnym zestawieniu zaczęła już mi przeszkadzać hm...wąskość? Nie było tam za grosz przejrzystości - tak jakbym założył na głowę kuliste akwarium i w nim słuchał muzyki.

 

iBasso kuszą - te dx100 nawet oglądałem na alledrogo, jednak to jest ciut ponad budżet. Po sprzedaży tego co mam co prawda zwróci mi się część, ale słuchawki też będą później dobierane (tu już pójdzie szybciej).

 

Miłego dnia, pora do pracy :<


@badyl Swoją drogą to po ile chodzą C4? Na ali są za ~1600 w przeliczeniu, ale są też za 2000 i więcej. Coś za tym stoi?:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoi za tym dźwięk... Niedługo to będzie "biały kruk". Przesłuchałem wiele grajków, ale C4 to naprawdę jest absolutnie wszystko, co można wydobyć z portable.

Choć stacjonarka pokazuje mu dokładnie "gdzie raki zimują" :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź też pod uwagę oczywiście Pono, obok c4, oba to świetne.

Spora moc zbalansowana, wystarczająca do planarów-np sine, ciepła barwa i naprawdę energetyczne, wciągające a nie denerwujące granie

Intuicyjna obsługa i łatwa ewentualna wymiana aku.

Fajnie leży w dłoni , w kieszeni idzie zmieniać kawałki bez problemu.

Nie zawiesza się i działa szybko, pomimo braku obsługi folderów( chyba jedyny realny minusik) po artystach i albumach można się poruszać naprawdę sprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie dziękuje za odpowiedz! Mialem zapytac o tego PONO w poprzednim poscie, po tym jak zobaczylem go w komisie ;) brak obslugi folderow troche boli, bo nie ukrywam, ze nigdy nie bylem fanem sluchac muzyki po tagach.

 

W kontekscie C4 pytalem o rozbieznosc cenowa - kilkaset zlotych roznicy na tym samym sprzecie musi o czyms swiadczyc, oczywiscie na korzysc lub niekorzysc...hmmm kupujacego?

 

Nie ukrywam, ze chcialbym teraz kupic cos z glowa. Poprzedni setup kupowalem "na hura" i po czasie zalowalem zakupu.

 

Poczytam cos o tym Pono, slyszalem o nim juz jakis czasu temu i raczej byly to pozytywne opinie.

 

Chyba wybór padnie na C10 - moge go zdobyc w miare tanio, a zawsze troche wiecej grosza doloze do sluchawek :) jedyne czego jestem pewien, to, ze pewnie czegokolwiek nie kupie to bede bardzo zadowolony:>

Edytowane przez liquid_mack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli odświeżenia - czy ktoś mógłby w paru słowach powiedzieć coś o xDuoo X10, Colorfly C200 bądź Aune M1S? Jednak chyba budżet będzie ciut mniejszy niż zakładałem. Gdzieś na forum mignęła mi opinia, jakoby X10 jest w miarę ciekawym, zdecydowanie tańszym odpowiednikiem C200. O M1S czytałem tylko na zagranicznych forach. Opinie są jak w sumie o każdym z tych grajków - w porównaniu do czegoś o klasę wyżej jest zsłabiej, jednak koniec końców to dobry DAP.

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli odświeżenia - czy ktoś mógłby w paru słowach powiedzieć coś o xDuoo X10, Colorfly C200 bądź Aune M1S? Jednak chyba budżet będzie ciut mniejszy niż zakładałem. Gdzieś na forum mignęła mi opinia, jakoby X10 jest w miarę ciekawym, zdecydowanie tańszym odpowiednikiem C200. O M1S czytałem tylko na zagranicznych forach. Opinie są jak w sumie o każdym z tych grajków - w porównaniu do czegoś o klasę wyżej jest zsłabiej, jednak koniec końców to dobry DAP.

 

Pozdrowienia!

Na forum są recenzje wymienionych przez ciebie odtwarzaczy,wystarczy przeczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem recenzję każdego z tych odtwarzaczy. Ba, czytałem całe tematy. Rzuciłem trzema grajkami i pytam czy któryś z nich jest najlepszym wyborem w swojej kategorii cenowej. Trochę do znudzenia są recki, w który grajki porównuje się do 2x lub 3x droższych, po czym stwierdza, że jest ok, ale nie tak jak w droższych modelach :o Musi być jakiś kompromis.

Edytowane przez liquid_mack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj aby ci plusy obsługi folderów(da się bez nich żyć, przy sprawnym interfejsie) nie przesłoniły minusów małej mocy i barwy dźwięku.

Kilka razy próbowałem i pewnie będę nadal próbował zmienić Pono na inne znacznie droższe i pomimo czytania testów, bezpośrednie porównania brzmienia były krótkie i jednoznaczne.

Muszę jeszcze tego c4 pomacać, nie przesądzam ale kusi.

Na sieciowści mi nie zależy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pośpiechu z kupnem nie mam, co prawda mój grający zestaw się powoli wyprzedaje - zaraz na dniach pewnie i na aukcje pójdą sony xba-h1 - lubię ich detaliczność, "punktowy" bas, który co prawda mógłby być bardziej odczuwalny, ale to już da się wyregulować piankami, przejrzystość dźwięku, ale przy obecnym zestawieniu zaczęła już mi przeszkadzać hm...wąskość? Nie było tam za grosz przejrzystości - tak jakbym założył na głowę kuliste akwarium i w nim słuchał muzyki.

 

Preferuję lekko ocieplone brzmienie, gdy zarzucę jakimś miłym jazzowym utworem, to żeby gitara basowa i fortepian/pianino na niższych dźwiękach oddawało w miarę adekwatne do rzeczywistości odczucia.

 

Po takich wypowiedział xduuo x10 raczej bym odradzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że słyszałeś i wiesz, że się nie sprawdza? Nawet jeśli x10 nie jest lekko ciepły w odbiorze, to nie znaczy, że się nie sprawdzi w zadanym repertuarze :) . Zresztą Kolega jest już po lekturze wszystkich interesujących go recenzji i z jakiegoś powodu ograniczył wybór do kilku modeli, wśród których jest m.in. x10.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rację ma jednak Evil, że gdybyś naciągnął budżet/dobrze zapolował (czyli poczekał aż ktoś tanio by go wystawił), to c10 byłby strzałem w "10". :)

 

X10 to dla mnie tańszy konkurent dla urządzeń pokroju AK Junior, C200, plenue d...Nie chcę przez to powiedzieć, że wszystkie grają tak samo, bo tak nie jest, ale x10 jest przyjemny w odbiorze, przyzwoicie wykonany i ...najtańszy ze wszystkich ww.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C10 obserowałem na PenonAudio. Kilkaset złotych mniej od polskiej ceny kusiło, że hoho. Tym bardziej darmowa wysyłka kurierem. W porę spadłem na ziemię, gdy przypomniałem sobie wszystkie smaczki związane z obrotem zagranicznym sprzętem w Polsce, nie wspominając o realizacji jakiejkolwiek gwarancji. Taka paczka pewnie od razu by została oclona. Razem z podatkami zapłaciłbym pewnie cenę zbliżoną do Polskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności