Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Aliexpress Standard shipping vs VAT


soulreaver

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się dowiedzieć jak działa kontrola celna w przypadku Aliexpress Standard shipping. Wiem że paczka jest przesyłana (w jednym kontenerze wraz z wieloma innymi paczkami) z Chin do jednego z państw UE (Holandia, Austria itp) a następnie samodzielnie do państwa docelowego. Jestem ciekaw czy ewentualna kontrola odbywa się w kraju tranzytowym czy docelowym.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewizja jest w Polsce, ostatnio paczkę za 19,50 sprawdzili mi w Warszawie.

 

Rozumiem. Czy adres nadawcy na paczce był Chiński czy z kraju tranzytowego? Czytałem gdzieś że oni przepakowują jakoś te paczki i nie widać wcale że paczka była z Chin.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rewizja jest w Polsce, ostatnio paczkę za 19,50 sprawdzili mi w Warszawie.

 

Rozumiem. Czy adres nadawcy na paczce był Chiński czy z kraju tranzytowego? Czytałem gdzieś że oni przepakowują jakoś te paczki i nie widać wcale że paczka była z Chin.

 

 

Widać, widać. Oni tam dobrze wiedzą jeśli paczka idzie z Holandii z firmy tranzytowej X. Zresztą pierwotna deklaracja i adres nadawcy i tak muszą być, bo tak nakazuje prawo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Czy adres nadawcy na paczce był Chiński czy z kraju tranzytowego? Czytałem gdzieś że oni przepakowują jakoś te paczki i nie widać wcale że paczka była z Chin.

To o czym piszesz (przepakowanie) to telefony kupywane u goldawya na ali i opcja "Seller's Shipping Method", która rzeczywiście zapobiega nałożeniu VATu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dowiedzieć jak działa kontrola celna w przypadku Aliexpress Standard shipping. Wiem że paczka jest przesyłana (w jednym kontenerze wraz z wieloma innymi paczkami) z Chin do jednego z państw UE (Holandia, Austria itp) a następnie samodzielnie do państwa docelowego. Jestem ciekaw czy ewentualna kontrola odbywa się w kraju tranzytowym czy docelowym.

Zależy od dostawcy.

 

Standardowy shipping to np China post, NL post itp. Zazwyczaj znaczy to, że paczka sobie idzie przez różne kraje, ale finalnie trafia do nas i u nas w WERze jest sprawdzana. To tutaj w trackingu możesz sprawdzić czy została zatrzymana (co zazwyczaj oznacza vat). W zależności od sprzętu, weru i układu gwiazd na niebie szansa na vat jest różna. Z mojego doświadczenia rodzaj przesyłki i sklep też ma znaczenie. Dodatkowo deklaracja na pudełku (wysoka = wyższe prawdopodobieństwo vat, niska = mniejsze, ale też może być). Z tymi deklaracjami to prawie wszyscy z automatu wpisują niskie kwoty, więc WER niby przestał zwracać uwagę, ale jak dostałem kilka paczek z normalną deklaracją to jakoś współczynnik vatów wzrósł :)

 

Kurierzy jeśli sklep nie ma układu/ubezpieczenia od vat w swojej ofercie to 90% vat. Czy zgodny z deklaracją to bywa różnie.

 

Super przesyłki, czyli zazwyczaj usługa dodatkowo płatna. U goldiego ta przesyłka kosztuje, ale jak nałożą Ci vat to odzywasz się do niego i zwraca tą kasę. Różne sklepy miały podobną metodę działania i jeśli miały bat nad sobą (paypal np) to też bez problemu zwracają za vat. Na alim nie ma paypala, dlatego płaci się kartą, ale te zwroty działają.

 

Ostatni rodzaj to niby lepsze przesyłki albo fake'owe magazyny Europejskie (pozdrawiam gearbest). Wtedy przykładowo paczka idzie do Czech, tam jest przepakowywana i wysyłana do Polski. Nie wiem na ile ten proceder teraz działa, ale swego czasu ani jedna paczka mi na vat nie wpadła (a ze 3 statystycznie rzecz biorąc powinny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebrałem paczkę z 2-oma smartwatchami z gearbestu i bez vat. Przesyłka dotarła 11-go dnia rano od zamówienia. Szła NL Post

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebrałem paczkę z 2-oma smartwatchami z gearbestu i bez vat. Przesyłka dotarła 11-go dnia rano od zamówienia. Szła NL Post

Hehe no to raczej nie z Chin ta przesyłka :) Za szybko. Ja czekam już 23 dni a tracking urwał się na "[VIENNA]SHIPMENT IN TRANSIT-DELIVERED BY THE POST OFFICE" 12 dni temu :/

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie że z Chin, z Shanzen przez Szanghaj i Amsterdam

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wczoraj odebrałem paczkę z 2-oma smartwatchami z gearbestu i bez vat. Przesyłka dotarła 11-go dnia rano od zamówienia. Szła NL Post

Hehe no to raczej nie z Chin ta przesyłka :) Za szybko. Ja czekam już 23 dni a tracking urwał się na "[VIENNA]SHIPMENT IN TRANSIT-DELIVERED BY THE POST OFFICE" 12 dni temu :/

 

Czasy bywają różne. Mi raz przyszła z Chin (bez pośredników typu NL czy BE) w ciągu 5 dni od zamówienia. A z Singapuru w trzy dni.

Choć z reguły mniej niż 3 tygodnie, to nie ma co liczyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka rzeczy kupiłem i miedzy 11 a 23 dni, choć większość 14-17 dni przychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo szedł z Europy, zamawiałeś z Amazonu pewnie. Oni dużo rzeczy trzymają w Europie. Ja zamówienie w sobote wieczorem zrobione we wtorek rano miałem u siebie, ale z Luksemburga z centrum Amazonu przyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nikłe doświadczenie, z którego wynika, że paczka z Chinlandii może iść nawet około 2 m-cy, albo 3-tygodnie. A ze Stanów Zjednoczonych Ameryki 6 dni na ten przykład.

 

Mi tam z USA zwykłe paczki w ok. miesiąc dochodziły, nie zdarzyłoby się, że wysyłając w najtańszy sposób któraś doszła nadspodziewanie szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności