Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Apple - sprzęt, dyskusje, pomoc.


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym założyć temat dedykowany dla apple, w którym będzie można spokojnie oraz z kulturą porozmawiać o sprzęcie tej firmy. Bez prowokacji którejś ze stron.

Wiele spraw związanych z softem/naprawą, a także wyborem konkretnego modelu będę w stanie wyjaśnić.

 

Wbrew mojej woli jest doprowadzenie do kolejnej ****oburzy, więc każdą osobę przejawiającą stricte hejterskie zapędy z miejsca dodaję do listy ignorowanych. Jeżeli takie osoby mają potrzebę porozmawiać na tematy "apple vs reszta świata" to zapraszam na pv, lub na shoutboxa, nie zaśmiecajmy wątku.

 

Każdy inny temat by porozmawiać o apple jest dobry, bez emocji :)

Obraz 15.03.2017, godz. 01.20 (2).jpg

Obraz 15.03.2017, godz. 01.19.jpg

Obraz 15.03.2017, godz. 01.19 (1).jpg

Obraz 15.03.2017, godz. 01.20.jpg

Obraz 15.03.2017, godz. 01.20 (1).jpg

Edytowane przez Sound John
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rozdziewiczę wątek. Chciałbym kupić sobie pierwszy w życiu tablet. Zastosowanie internet, czasem obejrzę jakiś serial, sporządzę dokument w Excel. Gdyby nie to, że mam SE nie patrzyłbym na Apple to tanie nie są a tablet będzie używany tylko od czasu do czasu. Podejrzewam jednak, że współpraca pomiędzy urządzeniami będzie wybitna, zatem który model do tych zastosowań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ipad mini2 w górę. kryterium jest minimum procesor A7, bo niższe się ślimaczą.


I najlepiej poczekać do premiery wiosennej nowych ipadów - zazwyczaj starsze wówczas w oficjalnym sklepie spadają mocno w dół/nowe są w tej samej cenie , co dzień wcześniej poprzednia generacja, podobnie jak z iPhone.

Na dzień dzisiejszy najtańszy z przyzwoitych jest ipad mini2. Ze zniżką edukacyjną 1150. Pewnie zastąpi go za parę tygodni ipad mini3 (też A7) albo mini4 (A8)? W tych samych pieniądzach zapewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jak duży chcesz tablet do wyboru masz 7.9" lub 9.7". Polecam pójść do sklepu z elektroniką i macnąć.

Najtańsze którymi warto się interesować to ipad mini 2 oraz ipad air. Podzespoły mają same, różni je jedynie ilością pikseli na cal (air większy a rozdzielczość ta sama), ipad mini jest przez to gęstszy i imo ekran wygląda lepiej.

Siedzi w nich podkręcony soc z IPhona 5s i działa naprawdę zaskakująco dobrze, aż sam byłem zdziwiony.

Ipad mini 2 od trójki różni się brakiem czytnika linii papilarnych, czasami można je znaleźć w tej samej cenie więc ja polecam polowanie na mini 3.

Mini 4 nie kupiłbym, jest nieopłacalny względem iPada air 2, dokładając 180 zł dostajemy mocniejszy procesor i dużo mocniejszą grafikę.

Synchronizacja pomiędzy urządzeniami będzie stała na najwyższym poziomie, bazowo masz 5gb na dane w icloud drive i automatycznie umieszczane są tam dokumenty/zdjęcia/kontakty/sms/przeglądarka. Będziesz mógł pisać z iPada gdy telefon jest w zasięgu sieci WiFi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ICTC - a nie widziałeś takich nowych Samsungów ? Wyglądały na format 4/3 i dość spore były. Niestety zapomniałem nazw modeli. Zdziwiłem się , bo Galaxy Taby były zwykle 16/9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ICTC - a nie widziałeś takich nowych Samsungów ? Wyglądały na format 4/3 i dość spore były. Niestety zapomniałem nazw modeli. Zdziwiłem się , bo Galaxy Taby były zwykle 16/9.

O taki ? http://allegro.pl/tablet-samsung-galaxy-tab-s2-t813-3-32gb-gps-9-qhd-i6743011809.html?bi_s=ads&bi_m=p2,3&bi_c=88002

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie m.in. takim jak ten z linku się bawiłem i ekran był w sam raz. Jaki jest odpowiednik od Apple?

Ipad Air / Ipad Air 2 oraz Ipad Pro 9.7. Ten ostatni najnowszy i najdroższy.

Ja korzystam z Air 2 do przeglądania netu od około roku i jestem bardzo zadowolony. Bateria trzyma bardzo dobrze, ekran bardzo ładny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w skrócie, czym one się różnią? Zależy mi tylko na dobrym ekranie, bo chyba każdy procek uciągnie film w FHD. ;) Nawet pamięci wewnętrznej nie trzeba dużo, byle można było podpiąć zewnętrzną lub dysk przez USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

air vs air2/pro 9.7 to lepszy procesor, aparat są dodatkowo cieńsze. Największą zmianą jest scalenie trzech warstw wyświetlacza w jedną całość przez co kolory wydają się żywsze, ekran jest jaśniejszy, kontrast większy.

ipad pro posiada 4 głośniki. No i oczywiście aparat, wydajność lepsza od aira 2.


Nie zrozum mnie źle ekran w airze wcale nie jest taki zły, osobiście korzystam z mini 3 który posiada ekran wykonany w tej samej technologi i nie mam powodów do narzekania.

Edytowane przez Sound John
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może używany macbook? Sam będę musiał niedługo wymienić laptopa i myślę właśnie nad apple. Oczywiście nowe są nietanie, ale w tym zakresie użytkowania, jaki potrzebuję, wystarczający byłby jakiś używany. Tylko od której wersji warto brać pod uwagę? Potrzebny będzie do internetu, worda, czasem excel (niezbędna zgodność z wersjami pod windows - czy to w ogóle możliwe?). Może koledzy doradzą, tak jak wcześniej w kwestii ipada. Wielkość to 13 cali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do internetu, worda, exela to wystarcza macbook air z dyskiem ssd za 1300-1400zł. Problemem mogą być jedynie filmy na yt które potrafią się "zciąć" i trzeba odświeżać stronę. Mówię o laptopach z procesorem core2duo. Aczkolwiek sam system, przeglądarka, programy działają mega szybko i sprawnie.

 

Z fajniejszych: http://allegro.pl/apple-macbook-air-13-3-i5-1-7ghz-4gb-128gb-ssd-i6652028613.html

Z tańszych: http://allegro.pl/apple-macbook-air-13-ssd-i6751178994.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Jeżeli chodzi o filmy to wyłącznie yt jest drobną niedogodnością, z pozostałymi nie ma problemu.)

Bez problemu nie można przenosić, (jeżeli chodzi o aplikacje) Windows to rozszerzenia ".exe", OSX używa innych.

Jeżeli chodzi ci o możliwość instalacji programów microsoft office to jak najbardziej jest.

 

Kupując wersję na pc, możesz używać jej też na maku zależnie od wybranego pakietu. => https://products.office.com/pl-pl/buy/compare-microsoft-office-products?tab=opc

Edytowane przez Sound John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przenoszeniem plików to chodziło mi oczywiście o pliki .docx i .xlsx, czyli dokumenty. Wyobrażam sobie taką sytuację: w pracy mam windows i pakiet office, zapisuję plik z worda lub excela, kopiuję na jakiś nośnik i zabieram ze sobą. W domu odpalam macbooka, uruchamiam worda lub excela na nim zainstalowanego i mogę bez problemu kontynuować pracę z tymi plikami? Bez żadnych krzaczków i innych dziwnych znaczków? No a potem, czy to działa też w drugą stronę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam, posiadam iPod mini 1 lub 2g ( wstyd się przyznać ale nie wiem), z wgranym rockbox. Od pewnego momentu mam duży kłopot z uruchomieniem go gdyż wyskakuje błąd. Resetowanie nic nie daje.
Wgrałem ponownie RB jednak nie pomogło.
Ktoś jest w stanie pomóc ?
1af5961254a37c94fab738119ec0ba9f.jpg

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności