Skocz do zawartości
  • 0

Zamknięte nauszne, cena/jakość


Radeusz

Pytanie

Witam!

Od dłuższego czasu poszukuje nausznych zamkniętych słuchawek z dobrym stosunkiem ceny do jakości. Budżet jaki chciałbym na nie przeznaczyć jest bardzo szeroki, rozważam słuchawki od 150 do 1500 zł,
chciałbym po prostu wybrać coś zadowalającego i nie wydać niepotrzebnie fortuny.

 

Słucham muzyki wszelkich gatunków, w znacznej mierze będzie to rock, ale inne gatunki również się trafiają. Potrzebuje słuchawek w miarę uniwersalnych.

 

Nie interesuje mnie granie analityczne, interesuje mnie czerpanie przyjemności ze słuchania muzyki a nie doszukiwanie się najdrobniejszych przekłamań.
Skłaniam się w kierunku brzmień ciemniejszych, oczywiście w granicach rozsądku.

Interesują mnie przede wszystkim konstrukcje zamknięte ponieważ słuchawek będę używał często w pracy, konieczna jest dobra izolacja.

 

Słuchałem DT 770 PRO, w rocku sprawdzały się fantastycznie, ale bardzo mocno cierpiały na jakości utworów. Dodatkowo niskie pasma w utworach np rapowych nie do końca dobrze sobie radziły.

Wydaje mi się ze ta konstrukcja jest dla mnie może odrobinę zbyt analityczna.

 

Słucham również superluxów hd 681 oraz hd 330, i jeśli chodzi o barwę to powiedziałbym ze HD 330 są juz delikatnie zbyt ciepłe, natomiast HD 681 słuchało mi się przyjemnie.

 

W tej chwili nie posiadam wzmacniacza, słuchawki powinny grać dobrze również ze smartfona jeśli to możliwe.

 

Zależy mi równiez na dobrej jakości wykonania, dlatego chciałbym uniknąć zakupu superluxów czy takstarów, ale jeśli to najlepszy wybór to tak własnie zrobię :)

 

Konstrukcje które rozważałem:

 

-ATH50x

-Listen

- AKG K 550 MKII

- Momentum 2

- fidelio x2

-Takstar hd6000

 

Ewentualnie orientuje się ktoś jak wygląda możliwość odsłuchu np w mp3store ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

K550 mogą być dla Ciebie za równe, a przy HD6000 może znowu brakować wysokich.

X2 nie znam, ale to raczej będzie bardziej analityczne brzmienie od DT 770 Pro.

ATH M50X i Momentumy powinny sprawdzić się najlepiej jako główne słuchawki, bo są robione dla mas i raczej wpasowują się w większość brzmień.

 

Możliwość odsłuchu teoretycznie istnieje, ale w praktyce jak czegoś nie ma na wystawie, to lepiej to sobie zamówić do domu i najwyżej zwrócić.

Edytowane przez 410N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za odpowiedzi!

Meze przelyśle, pytanie tylko czy będą warte dołożenia znacznej ilości gotówki względem np ath M50x?

 

Jak z napędzaniem wspomnianych słuchawek np ze smartfona? Konieczne bedzie dokupienie wzmacniacza?

 

Moze jakieś opinie na temat focal listen? Czytalem bardzo duzo pochlebnych slow na ich temat.

 

 

EDIT:

 

Co myślicie o Momentum Wireless?

Edytowane przez Radeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności